Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Powszechny Spis Rolny kończy się 30 listopada

To już ostatni moment, żeby spełnić swój obowiązek. Zgodnie z ustawą o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w badaniu podlega grzywnie. Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To bardzo ważne z punktu działalności Głównego Urzędu Statystycznego. Dlaczego tak gorąco o to apelujemy? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne.

Warto podkreślić, że zdecydowana większość rolników wywiązała się już ze swojego obowiązku w sposób rzetelny i odpowiedzialny. Aktualnie pozostaje jeszcze kilka gospodarstw, które z różnych przyczyn nie dokonały spisu i w szczególności do tych rolników apelujemy o mobilizację w celu jak najszybszego wywiązania się z obowiązku.

Wśród mieszkańców naszej gminy są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową oraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew, gdzie uzyskacie Państwo niezbędnych informacji.

Co jeśli nie wypełnię samopisu?

Dane mogą być zebrane innymi metodami: wywiad telefoniczny, wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza spisowego. Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego albo nie przekazał danych w formie wywiadu telefonicznego, nie może odmówić przekazania danych w formie bezpośredniego wywiadu

Zgodnie z zapisami w ustawie o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 respondent ma obowiązek udzielenia informacji rachmistrzowi spisowemu. Jeżeli respondent odmawia podania informacji rachmistrzowi wykazana zostanie odmowa, nawet jeśli deklaruje samospis w terminie późniejszym. Taka odmowa zostaje zarejestrowana w systemie zbierania danych i w przypadku nie dokonania samospisu skutkować będzie podjęciem kroków prawnych przewidzianych w ustawie.


Art.8c.1. Obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego, nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
2.Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
3.Przekazanie przez użytkownika gospodarstwa rolnego danych w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego zwalnia go z obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego.

Uwaga! Za niedopełnienie obowiązku spisowego ustawa o statystyce publicznej w art.57. przewiduje karę grzywny, a o jej wysokość decyduje sąd.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa także serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w realizację oraz propagowanie spisu rolnego: rolnikom, parafiom, radnym, sołtysom, rachmistrzom, gminnym jednostkom organizacyjnym, pracownikom urzędu oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w Powszechny Spis Rolny w 2020 roku.

Data publikacji: 2020-11-25 15:10
  • Plakat Spis Rolny 2020

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.