Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce

We wtorek, 15 grudnia Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się ze zdolnymi uczniami gniewskiej jedynki, którzy wzięli udział w IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Za ich zaangażowanie oraz naukowe osiągnięcia włodarz wręczył nagrody.

Sobotni poranek, 21 listopada stał się uwieńczeniem wielomiesięcznej pracy uczniów gniewskiej jedynki, którzy postanowili zaangażować się w realizowanie projektu – IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Jej  hasło zasługuje na chwilę refleksji „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. W bieżącym roku z uwagi na sytuację epidemiczną odbywała się ona w formie zdalnej. O godzinie 10:00 uroczystego otwarcia dorocznego święta młodych pomorskich naukowców dokonał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Do młodzieży przemówił także Rektor, pełniącej rolę gospodarza konferencji Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde. Następnie odbył się wykład inauguracyjny pt. „Wpływ życia na klimat w historii naszej planety”, który wygłosił prof. dr hab. Jacek Piskozub. O godzinie 11:00 każdy uczestnik konferencji miał możliwość dołączyć do sesji jednego z czterech  paneli dziedzinowych: z biologii, chemii, nauk humanistycznych lub technicznych.

Abstrakty dwóch zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego  w Gniewie zostały wyróżnione w skali województwa pomorskiego w panelu chemicznym i po wysłuchaniu przemówienia moderatora dr inż. Bartłomieja Cieślika pt. „Przemysł, zanieczyszczenia i klimat”, uczniowie gniewskiej placówki prezentowali swoje referaty przed szerokim gremium słuchaczy po drugiej stronie szklanego ekranu:
Anna Derlatka, Marta Krzyżanowska, Adrianna Urbaniak – „ZAPAMIĘTAJ! Niszcząc nasz świat, niszczysz swoje zdrowie”,
Kacper Narloch – „Woda, słońce i wiatr. Czy żywioły pomagają ludzkości?

Młodych naukowców z Gniewskiej Jedynki wspierał Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Politechniką Gdańską i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku. Uczniowie ponownie udowodnili, że warto sięgać po fachową wiedzę. Okazuje się, że młody wiek nie stanowi przeszkody w ratowaniu naszej planety – Ziemi. Zatem od jutra każdy z nas wraz z naszymi czternastolatkami – z głęboką świadomością nt. stanu otaczającego środowiska, powinien WYRUSZYĆ NA RATUNEK ZIEMI!

Szczegóły: https://zdolnizpomorza.pl/index.php/naukowe-konferencje-uczniowskie/540-iv-pomorska-uczniowska-konferencja-naukowa-program

Koordynatorzy:  Mirosława Fandrejewska, Beata Koszowska

Data publikacji: 2020-12-17 08:19
  • Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce
  • Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce
  • Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce
  • Zdolni z gniewskiej jedynki
  • Zdolni z gniewskiej jedynki
  • Zdolni z gniewskiej jedynki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.