Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Orszakowy Koncert Kolęd „Panu dzięki oddawajmy!”

Już po raz trzeci Gniew obchodzić będzie Święto Trzech Króli. W Dzień Objawienia Pańskiego, w środę, 6 stycznia wspomnimy ewangelijne wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Dla uczestników wydarzenia przewidziano ciekawe konkursy noworoczne z atrakcyjnymi nagrodami od Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Przebierzcie się w królewskie stroje i przybywajcie, cuda, cuda ogłaszając!

Świętowanie w Gniewie rozpocznie się mszą świętą o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie, podczas której wierni wspominać będą historię narodzin Jezusa. W odróżnieniu do poprzednich lat, w tym roku ze względów pandemicznych po mszy na Rynek w Gniewie nie wyruszy kolorowy Orszak.

Zamiast tradycyjnego Orszaku, o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich na Orszakowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w Kościele w Gniewie. Do udziału w koncercie zapraszamy nie tylko rodziny z dziećmi, choć te mają duże pole do popisu, biorąc udział w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę. Nie zabraknie również konkursu pn. „Jaka to kolęda?”, sprawdzającego znajomość polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Uczestnicy Gniewskiego Orszaku, aby podkreślić wyjątkowość święta, obdarowani zostaną koronami, które nawiązywać będą do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Wiernym rozdane zostaną także śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmiać będą mogli dobrą nowinę. Zachecamy do przebrania się w kolorowe stroje! Niech królewski orszak wprowadzi radość do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego!

Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale Gniewska.tv. Organizatorami wydarzenia są: Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie, Gmina Gniew oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie.

Data publikacji: 2020-12-29 08:28
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.