Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 20 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 405 osób, 35 osób pozostaje w izolacji.

 

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 18 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 409 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1717. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 58 osób. 171 osób już wyzdrowiało. Zmarło 6 osób. Na dzień 15 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objęte są 172 osoby, 33 osoby pozostają w izolacji.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 14 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 190 osób, 32 osób pozostaje w izolacji.

Koronawirus - powiat tczewski w strefie czerwonej

Od 17 października powiat tczewski staje się czerwoną strefą. Jednocześnie od soboty, 17 października, w całym kraju zaczną obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października. Poznaj nowe obostrzenia.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 13 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 173 osób, 30 osób pozostaje w izolacji.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 9 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 429 osób, 26 osób pozostaje w izolacji.

W urzędzie działa Biuro Obsługi Klienta

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie otworzył Biuro Obsługi Klienta, który działa w celu bieżącej obsługi interesantów, korzystających z usług instytucji. Biuro zlokalizowane jest w dotychczasowym pomieszczeniu Referatu Społecznego, w podcieniach urzędu, do którego wchodzi się bezpośrednio z Placu Grunwaldzkiego.

Wykaz punktów pobrań COVID – 19 na terenie województwa pomorskiego

Pomorski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje wykaz z punktami pobrań Covid – 19 na terenie województwa pomorskiego dla osób posiadających skierowanie na pobranie materiału do wykonania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Zaktualizowany wykaz mobilnych punktów pobrań COVID–19

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje aktualizowany wykaz mobilnych punktów pobrań COVID–19 dla pacjentów ze skierowaniem. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 12 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 309 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1621. Pod nadzorem epidemiologicznym są 332 osoby. 166 osób już wyzdrowiało.

Godziny dla seniora od 15 października

Informujemy, że od 15 października wprowadzone ponownie będą godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Akcja ma na celu ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o tym, jak zadbać o zdrowie seniorów i pomagać starszym w trudnym czasie pandemii. Szczegóły znajdziecie w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 7 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objęte są 744 osoby, 25 osób jest w izolacji.

Obostrzenia w gminie Gniew

Dzisiaj w urzędzie miasta i gminy Gniew odbyło się spotkanie włodarzy miasta z przedstawicielami gminnych instytucji, dotyczące bieżącej sytuacji epidemicznej w gminie i w kraju. Omówiono nowe zasady i ograniczenia związane z wprowadzonymi obostrzeniami.

Zaostrzenie zasad epidemicznych. Cały kraj w strefie żółtej

Od soboty 10 października wchodzą w życie nowe obostrzenia. Zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Ponownie wprowadzony zostaje m.in. obowiązek noszenia maseczek także na wolnym powietrzu. Decyzjami wojewodów powstać ma 16 szpitali koordynacyjnych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 5 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 794 osób, 28 osób jest w izolacji.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 4 pażdziernika na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 705 osób, 29 osób jest w izolacji.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 218 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1096. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 700 osób. 127 osób już wyzdrowiało.

Rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzać Spis Rolny wyłącznie telefonicznie

Decyzją dyrektora Centralnego Biura Spisowego, w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, prowadzone przez rachmistrzów spisowych wywiady będą przeprowadzane wyłącznie telefonicznie w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 29 września na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 401 osób, 73 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym, 9 osób jest w izolacji.

COVID-19

W związku ze zwiększoną liczbą osób przebywających na kwarantannie w gminie Gniew, zgodnie z procedurami SANEPID-u, wszystkim osobom podlegającym czasowej izolacji udzielane są informacje dot. między innymi uz`yskania pomocy w dostarczaniu niezbędnej żywności czy leków.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 28 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 160 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 677. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 646 osób. 120 osób już wyzdrowiało.

Klasy 4-8 w SP 2 pracują zdalnie

Informujemy, że z uwagi na stwierdzony pozytywny test wyniku na koronawirusa u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, uczniowe klas 4-8 w dniach od 28 do września do 1 października odbywają naukę w trybie zdalnym. Placówka dla pozostałych uczniów pracuje normalnie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 28 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 160 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 670. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 646 osób. 120 osób już wyzdrowiało.

Informacja dot. przypadku koronawirusa w gniewskim przedszkolu

Informujemy, że grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie, wyłączona z funkcjonowania w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa wśród jednego z podopiecznych wznowiła już działalność. Wyniki badań przeprowadzonych wśród wszystkich osób, mających kontakt z zakażonym dzieckiem dały wynik ujemny. Dla pewności i zapewnienia bezpieczeństwa przebadano również pozostały personel przedszkola, który nie miał kontaktu z grupą przedszkolaków. Wyniki tych osób również są ujemne.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 121 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 367. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 286 osób. 84 osoby już wyzdrowiały.

Ważna informacja

W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Przedszkolu w Gniewie, dyrektor placówki za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Gniew i po uzyskaniu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zawiesił czasowo funkcjonowanie grupy przedszkolnej, do której uczęszczało zarażone dziecko.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 6 września zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 115 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 2489. Pod nadzorem epidemiologicznym są 192 osoby. 46 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 31 sierpnia zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 104 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 279. Pod nadzorem epidemiologicznym są 62 osoby. 38 osób już wyzdrowiało.

Policja apeluje o stosowanie się do obostrzeń

Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew oraz turystów, przypominają o wciąż obowiązujących obostrzeniach wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa covid-19. Kierujmy się odpowiedzialnością i rozwagą. Pamiętajmy zagrożenie nadal istnieje, więc to od odpowiedzialnego zachowania nas wszystkich zależy zdrowie nasze i naszych bliskich. Aktualne zasady i ograniczenia znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 23 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 76 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 324. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 29 osób. 33 osoby już wyzdrowiały.

Bon Turystyczny 500+ - bezpłatna infolinia

Polski Bon Turystyczny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Pomorza. W związku z tym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku zaprasza na bezpłatny dyżur telefoniczny na jego temat. Dyżur odbędzie się 21 sierpnia 2020 r. w godzinach od 10 do 14. Dzwonić można pod nr telefonu 58 307 86 60.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 16 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 55 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 348. Pod nadzorem epidemiologicznym są 73 osoby. 31 osób już wyzdrowiało.

Komunikat MGOPS w Gniewie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, iż w związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 8 sierpnia 2020 r. w budynkach użyteczności publicznej, w tym siedzibie tut. Ośrodka do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie stosuje się w przypadku:

dziecka do ukończenia 4 roku życia;

osoby, która nie może zakrywać ust i nosa z powodu:

całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,

trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa;

Począwszy od 8 sierpnia 2020 r. z obowiązku zasłaniania ust i nosa nie są zwolnione osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia nieudokumentowanego w powyższy sposób.

Podstawa prawna:

§ 24 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020, poz. 1356)

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 9 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 40 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 215. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 34 osób. 28 osób już wyzdrowiało.

Bon turystyczny - skorzystasz z niego przez PUE ZUS

W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców gminy Gniew, dotyczącymi bonu turystycznego informujemy, że aktywacja bonu możliwa jest tylko przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Od 24 lipca działa całodobowa infolinia (22 11 22 111), która udziela informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego.W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców gminy Gniew, dotyczącymi bonu turystycznego informujemy, że aktywacja bonu możliwa jest tylko przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Od 24 lipca działa całodobowa infolinia (22 11 22 111), która udziela informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 2 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 38 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 287. Pod nadzorem epidemiologicznym są 43 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 26 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 29 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 238. Pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 186. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 12 osób. 25 osób już wyzdrowiało.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 26 lipca

Wydane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 26 lipca. Zasiłek przysługuje m.in. wówczas, gdy żłobek lub przedszkole, do którego uczęszcza dziecko, jest zamknięty z powodu COVID-19.

Głosujmy bezpiecznie

W najbliższą niedzielę, 12 lipca pójdziemy do lokali wyborczych, by dokonać wybory Prezydenta RP na kolejną kadencję. Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach obwiązujących w trakcie głosowania, aby zachować bezpieczeństwo własne oraz członków komisji wyborczych. Wchodząc do lokalu musimy zasłonić usta i nos maseczką, a po wejściu do obiektu zdezynfekować ręce. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyniesienia własnego długopisu.

Dodatek solidarnościowy

W ramach działań antykryzysowych weszły w życie przepisy, które wprowadzają nowe świadczenie – dodatek solidarnościowy. Mogą z niego skorzystać osoby, którym po 15 marca 2020 r., w następstwie COVID-19, pracodawca wypowiedział umowę o pracę lub ich umowa wygasła. Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł przysługuje od 1 czerwca, maksymalnie przez 3 miesiące. Dodatek solidarnościowy wypłaca ZUS.

Tarcza antykryzysowa - wsparcie PUP dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie 7 lipca uruchomił nabór wniosków na jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, statutowej organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Pożyczka udzielona może być do wysokości 5000 złotych.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 5 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 175. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 27 osób. 25 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na kwarantannie przebywają 2 osoby, jedna osoba jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 1 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 156. Pod nadzorem epidemiologicznym są 23 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 111. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 osób. 25 osób już wyzdrowiało.

Głosujmy bezpiecznie

Biorąc udział w głosowaniu musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności. W lokalu wyborczym musimy pamiętać przede wszystkim o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu  bezpiecznej odległości. Ponadto zaleca się używanie własnych rękawiczek jednorazowych i używanie własnego długopisu. Głosujmy bezpiecznie!

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 24 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 120. Pod nadzorem epidemiologicznym są 3 osoby. 25 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew nadzorem objęta jest 1 osoba.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 23 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 110. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1 osoba. 25 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 18 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 238. Pod nadzorem epidemiologicznym są 2 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Urząd otwarty dla interesantów

Informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie zostaje całkowicie otwarty dla Interesantów. Klientów odwiedzających instytucję prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa maseczką oraz zachowaniu 2-metrowego dystansu. Informujemy również, że w biurze przebywać może tylko 1 Interesant. Jednocześnie nadal zachęcamy Państwa do dalszego korzystania z elektronicznych usług i telefonicznego kontaktu z urzędem.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 14 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 261. Pod nadzorem epidemiologicznym nie pozostaje żadna osoba. 25 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 7 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 148. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 20 osób już wyzdrowiało.

Sobotnie targowiska miejskie - pamiętajmy o zachowaniu ważnych zasad

Od 6 czerwca na plac Grunwaldzki w Gniewie wróciły targowiska miejskie, organizowane w standardowej formule. Sprzedawcom oraz kupcom przypominamy jednak, że obowiązują nas bieżące obostrzenia nakładane przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną. Handel jest jest zatem prowadzony przy zastosowaniu obowiązującego wciąż dystansu społecznego, konieczności dezynfekcji i użycia maseczek ochronnych. Zachęcamy do robienia odpowiedzialnych zakupów z dbałością o higienę i dobre samopoczucie własne i innych.

Przedszkola, oddziały przedszkolne i żłobek otwarte od 8 czerwca

W czwartek, 4 czerwca w urzędzie miasta i gminy Gniew burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych, by omówić funkcjonowanie obiektów w najbliższym czasie. Poruszono w szczególności temat uruchomienia od 8 czerwca gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków, które wznawiają działalność.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 141. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 2 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 146. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 1 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 131. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało. 5 osób z terenu gminy Gniew przebywa na kwarantannie, 6 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Informacja dot. działalności urzędu miasta i gminy w Gniewie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gniew, informujemy iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 139. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 2 osoby. 16 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 24 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 153. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 2 osoby. 16 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 21 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 182. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 3 osoby. 15 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na dzień 20 maja na kwarantannie domowej przebywa 9 osób.

Przedszkola i żłobki nieczynne do 7 czerwca

W środę, 20 maja Burmistrz ponownie spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli, by podjąć dyskusję na temat dalszej działalności placówek oświatowych w naszej gminie. Po konsultacji, mając na względzie wymagania sanitarne oraz z powodu małego zainteresowania rodziców zapisaniem dzieci na zajęcia, włodarz podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia placówek do 7 czerwca.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 20 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 24 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 195. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 3 osoby. 10 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na dzień 18 maja na kwarantannie domowej przebywa 8 osób.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 17 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 24 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 302. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 3 osoby. 9 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na dzień 14 kwietnia na kwarantannie domowej przebywają 22 osoby.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 14 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 22 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 396. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 7 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 28 osób.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 11 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 27 osób.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 12 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 21 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 422. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 5 osób wyzdrowiały. Według danych na 10 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 47 osób.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 10 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 19 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 461. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 5 z dziewiętnastu zakażonych osób wyzdrowiały. Według danych na 7 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 47 osób.

Częściowe otwarcie Urzędu Skarbowego w Tczewie

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Urzędem Skarbowym w Tczewie poprzez e-PUAP i infolinię. W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, urząd wprowadza możliwość wizyty w urzędzie przez 2 dni w tygodniu: w środy od 9.00 do 15.00 i w piątki od 9.00 do 13.00. W pozostałe dni obsługa Klienta odbywa się w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności!

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 7 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 16 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 562. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 4 z szesnastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na 6 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 48 osób. Dwie osoby podlegają nadzorowi epidemiologicznemu.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 6 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 13 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 553. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 12 osób. 4 z trzynastu zakażonych osób wyzdrowiały. W gminie Gniew na dzień 5 maja kwarantannie domowej poddanych jest 48 osób. Dwie osoby mają nadzór epidemiologiczny.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 12 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 593. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 12 osób. 4 z dwunastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Obiekty sportowe ponownie otwarte

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie od 4 maja ponownie udostępnia obiekty sportowej do działalności sportowej i rekreacyjnej. Otwarte zostają boiska piłkarskie, orlik, boiska do piłki siatkowej plażowej oraz skatepark. Na obiektach w tym samym czasie przebywać może nie więcej niż 6 osób. Boiska wiejskie, place zabaw i siłownie zielone pozostają jednak nadal zamknięte do odwołania.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 12 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 593. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 12 osób. 4 z dwunastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 30 kwietnia poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew jest 60 osób. Trzy osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 3 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 12 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 443. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób. 4 z dwunastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Przedszkola i żłobek nieczynne do 24 maja

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji w gminie Gniew, podczas spotkania z dyrektorami oraz po uwzględnieniu opinii rodziców, burmistrz Maciej Czarnecki podjął decyzję, że w naszej gminie żłobki, przedszkola i oddziały przedszkolne pozostaną zamknięte do 24 maja. - Nie otwieramy jeszcze placówek wychowawczych dla najmłodszych dzieci. Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie najmłodszych oraz pracowników tych jednostek - informuje włodarz.

Komunikat Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wydał oświadczenie w sprawie możliwości uruchomienia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz żłobków.

W czwartek 29.04.2020 r. pojawiła się informacja dotycząca możliwości uruchomienia od 6 maja przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz żłobków.
Ponieważ decyzję mają podjąć organy prowadzące, uznałem za konieczne przeanalizowanie jakie byłoby zainteresowanie rodziców oraz sprawdzenie czy placówki są w stanie zapewnić odpowiednie warunki sanitarne dla ewentualnych chętnych.
O współpracę poprosiłem Dyrektorów placówek, którzy aktualnie kontaktują się z rodzicami swoich wychowanków.

Ważne: w pierwszej kolejności z opieki powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Poza tym z wytycznych wynika, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID.

Bezpieczeństwo dzieci oraz kadry sprawującej opiekę jest priorytetem. Czasu na przygotowanie się nie ma zbyt wiele, dlatego też swoją decyzję uzależniam od zebranych w najbliższych dniach informacji i deklaruje, że poinformuję o niej niezwłocznie.  

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

Maciej Czarnecki

Data publikacji: 2020-05-05 11:46

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 27 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 9 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 310. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 22 osoby. 4 z dziewięciu zakażonych osób wyzdrowiały.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 26 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 9 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 240. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 21 osób. 4 z dziewięciu zakażonych osób wyzdrowiały.

Działalność oświatowa zawieszona do 24 maja

Rząd przedłużył zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczył prowadzenie działalności dydaktycznej na uczelniach do 24 maja br. Przewiduje się, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie mogą zostać podjęte decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek. Szczegóły w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 24 kwietnia poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew jest 49 osób. Jedna osoba pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Boiska otwarte od 4 maja

Rząd znosi kolejne obostrzenia dot, działalności sportowej. W najbliższych tygodniach i miesiącach stopniowo przywracana ma być normalność w tej sferze. Od 4 maja udostępnione zostaną obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, na których przebywać będzie mogło 6 osób. Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy będą wznowione 29 maja, a żużlowej ekstraligi 12 czerwca.  Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 23 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 8 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 331 (na dzień 22 kwietnia było ich 338). Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 23 osoby. 4 z ośmiu zakażonych osób wyzdrowiały.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 22 kwietnia poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew są 63 osoby.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 22 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 5 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 338 (na dzień 21 kwietnia było ich 333). Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 31 osób. 4 z pięciu zakażonych osób wyzdrowiały.

Testy na obecność przeciwciał koronwirusa wykonasz w przychodni

Medical Medycyna Sp. z o.o. informuje, że w przychodniach podlegających spółce wykonywane są testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 koronowirusa. Testy wykonać można w każdym punkcie pobrań, według obecnego harmonogramu. Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę, aby uniknąć oczekiwania w kolejce. Krew zostaje pobrana w punkcie pobrań. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt z wybraną przychodnią.

Policja ostrzega - nie daj się oszukać

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa funkcjonariusze Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzega przed oszustami. Pamiętajmy, że przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z epidemią, chcą wyłudzić pieniądze lub wprowadzić dezinformację, zasypując sieć oraz media fałszywymi informacjami, czyli fake newsami. Bądźmy ostrożni!

Spotkanie Komisji ds. zasobu mieszkaniowego odwołane

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew uprzejmie informuję, że w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa COVID - 19, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w najbliższym czasie nie odbędzie się posiedzenie Komisji ds. zasobu mieszkaniowego gminy Gniew. Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo osób zasiadających w Komisji. Złożone przez interesantów wnioski o przydział lub zamianę lokalu zostaną rozpatrzone w pierwszym możliwym terminie, zaraz po ustabilizowaniu się sytuacji.

M-GOPS dziękuje za wsparcie

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew za wsparcie pracowników ośrodka poprzez przekazanie 30 maseczek i przyłbic dla ochrony w czasie epidemii. Pracownicy instytucji są również wdzięczni lokalnym przedsiębiorcom oraz radnym Rady Miejskiej w Gniewie za okazaną pomoc w czasie walki z koronawirusem.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 20 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 5 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 325 (na dzień 19 kwietnia było ich 351). Pozostające pod nadzorem epidemiologicznym są 24 osoby. 4 z pięciu zakażonych osób wyzdrowiały.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 20 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 61 osób.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 17 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 77 osób.

Nowa normalność - rząd od dzisiaj stopniowo znosi ograniczenia związane z pandemią

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakupy w sklepie zrobić w jednym czasie może więcej osób, możemy wykorzystać lasy i parki w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Rząd podejmuje ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 19 kwietnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 5 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 351. Pozostające pod nadzorem epidemiologicznym są 24 osoby. 4 z pięciu zakażonych osób wyzdrowiały.

Solidarni z bohaterami czasu epidemii - dofinansowanie na lokalne inicjatywy przeciwko epidemii

Program „Działaj Lokalnie” wystartował z pilotażowym przedsięwzięciem „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”. Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia. Do wygrania dotacje od 2000 do 5000 złotych.

PFRON wspiera niepełnosprawnych w czasie pandemii

W ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które na skutek zamknięcia placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Koronawirus – samorząd województwa uruchomił specjalną stronę dla pomorskich firm

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił stronę internetową dla przedsiębiorców i firm z naszego regionu, które zostały dotknięte skutkami epidemii. Strona ma być narzędziem skupiającym informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia. Strona jest dostępna pod adresem pomocdlafirm.pomorskie.eu.

Od dziś obowiązkowo zakładamy maseczki

Od 16 kwietnia do odwołania istnieje obowiązek "zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa". Co musimy wiedzieć?

Nakaz obowiązywać ma podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych:

- na drogach i placach,
- w obiektach kultu religijnego,
- w środkach publicznego transportu zbiorowego (dotyczy również prywatnych samochodów, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie),
- w placówkach handlowych i na targowiskach,
- w budynkach użyteczności publicznej,
- na terenie nieruchomości wspólnych.

Z obowiązku mogą być zwolnione m.in. dzieci do czwartego roku życia oraz osoby niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa. W przypadku legitymowania danej osoby w celu ustalenia jej tożsamości odpowiednie służby mogą żądać odkrycia twarzy.

Rozporządzenie nie nakazuje zakupu maseczek - twarz może być osłonięta szalikiem lub inną tkaniną.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie zwalnia z konieczności zachowania bezpiecznej odległości min. dwóch metrów.

Data publikacji: 2020-04-21 08:35

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 8 kwietnia zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 4 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 473 (wg stanu na dzień 8 kwietnia było ich 450). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 26 osób. Na dzień 9 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 81.

Ruszyła dezynfekcja

W porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim do walki z koronawirusem w Gminie Gniew przystąpiła spółka Inwest-Kom.

To dzięki niej, specjalnym środkiem zostaną zdezynfekowane przystanki, ławki oraz ścieżki na terenie naszej gminy.
Nie jest to jednorazowa akcja, dezynfekcja będzie prowadzona systematycznie.
Dziękujemy!

Data publikacji: 2020-04-21 08:35
  • Dezynfekcja
  • Dezynfekcja
  • Dezynfekcja

Przyłbice ochronne trafiły do gniewskich instytucji

Do pomocy w walce z koronawirusem w Gminie Gniew dołączyły firmy KafCOM oraz Kryształowa Fotobudka, dzięki którym do gniewskich instytucji trafiły ochronne przyłbice.

Właściciele firm w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim przekazali przyłbice pracownikom:

- Policji
- Przychodni Medical Gniew
- Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego
- Domu Pomocy Społecznej

Wasza dobroć nie zna granic. Nasza wdzięczność również.

Data publikacji: 2020-04-21 08:35
  • Przekazanie przyłbic
  • Przekazanie przyłbic
  • Przekazanie przyłbic
  • Przekazanie przyłbic
  • Przekazanie przyłbic
  • Przekazanie przyłbic

Płyn dezynfekujący dla wszystkich gminnych jednostek oraz sklepów.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zakupił w ramach środków Gminy Gniew płyn dezynfekujący, który już dziś trafi do wszystkich jednostek gminnych oraz sklepów.

Naszą akcję wsparli również:
Zakład produkcji Kruszyw w Gniewie - ponad 600 szt.
Veolia - ponad 200 szt.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie dziękuje za okazaną pomoc Panu Michałowi Bąkowskiemu i Panu Piotrowi Wardzińskiemu.

Data publikacji: 2020-04-21 08:35

Nowe zarządzenie Burmistrza ws. COVID-19

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie sprawie zmiany Zarządzenia Nr 43/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-Co-V-2 (COVID-19) na terenie RP obowiązujących na terenie Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Ograniczenia dot. postępowania w czasie epidemii przedłużone

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował o przedłużeniu obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju. Na mocy tych decyzji szkoły zamknięte zostaną do 26 kwietnia, a do 19 kwietnia przedłużone będą obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Aktualne zasady i ograniczenia znajdą Państwo TUTAJ.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 7 kwietnia zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 4 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 464 (wg stanu na dzień 6 kwietnia było ich 412). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby.

Odpady komunalne w trakcie epidemii

Minister Klimatu i Główny Inspektor Sanitarny wydali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami i ich bezwzględne przestrzeganie. Z odpadami wytworzonymi w czasie epidemii należy postępować w sposób opisany w poniższych wytycznych, zachowując szczególne środki ostrożności. Szczegóły w załącznikach.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Informujemy, że na dzień 7 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 82 osoby. Porównując dane do stanu na dzień 6 kwietnia, liczba ta wzrosła o 18 osób.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 6 kwietnia zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 4 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 412 (wg stanu na dzień 5 kwietnia było ich 385). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Informujemy, że na dzień 6 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 63 osoby. Porównując dane do stanu na dzień 3 kwietnia, liczba ta wzrosła o 3 osoby.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim wynosi 4 osoby. Dotychczas były to trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 390 (wg stanu na dzień 3 kwietnia było ich 448). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby (wg stanu na dzień 3 kwietnia było ich 25).

Tarcza antykryzysowa - co przynosi rolnikom?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wsparcia dla rolników, których działalność mogła ucierpieć z powodu wprowadzonego stanu epidemii w Polsce. Szczegóły na poniższym plakacie i na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podjęci kwarantannie w gminie Gniew

Informujemy, że na dzień 3 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 60 osób. Porównując dane do stanu na dzień 1 kwietnia, liczba ta zmalała o 6 osób.

Jak postępować z odpadami komunalnymi w trakcie epidemii?

Minister Klimatu i Główny Inspektor Sanitarny wydali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19, w czasie trwania epidemii. Zachęcamy do zapoznania się z tymi zaleceniami. To szczególnie ważna informacja dla osób zakażonych wirusem i będących w izolacji, jak i tych, przebywających na kwarantannie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 31 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 433 (wg stanu na dzień 30 marca było ich 406). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 26 osób (wg stanu na dzień 30 marca było ich 35). Na dzień 31 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 62 osoby.

Jest rozporządzenie dot. nowych zakazów

Zachęcamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Rady Ministrów ogłoszonego 31 marca dot. nowych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii w kraju.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia z związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Zmienią się także zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, a działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży zostaje zawieszona. To tylko niektóre z ograniczeń, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnych tygodniach. Prosimy o zastosowanie się do nowych zaleceń.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 30 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 406 (wg stanu na dzień 24 marca było ich 378). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 35 osób. Na dzień 27 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 58 osób.

Bezpieczna zbiórka odpadów w dobie epidemii

Co robić z odpadami w czasie kwarantanny? Zgodnie z informacją podaną oficjalnie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wirus może przetrwać na przedmiotach nawet kilka dni. Dlatego pamiętajmy, by wyrzucane odpady szczelnie zamykać, a zużyte produkty, takie jak chusteczki, rękawiczki czy maseczki zapakować do foliowej torebki i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom. Pamiętajmy także o niezastawianiu wiat śmietnikowych. Szczegóły na temat prawidłowej segregacji w czasie kwarantanny znajdą Państwo na stronie Grupy ENERIS.

Informacja dot. akcji „Kto nie nosi, ten roznosi”

Wojewoda Pomorski przekazał Stanowisko Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku dotyczące poparcia akcji „Kto nie nosi, ten roznosi” z 26 marca br. Odnosi się ono do akcji zapoczątkowanej przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach której rekomenduje się noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

Pomoc dla oszukanych metodą „na koronawirusa”

Zagrożenie epidemią w Polsce stało się dla niektórych okazją do oszukiwania osób, które boją się koronawirusa. W sieci pojawiły się oferty oszustów, którzy deklarują, że mają lekarstwo na koronawirusa – od naparów ziołowych po amulety. Krążą także fałszywe wiadomości, których celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego. Dodatkowo spotykani są domokrążcy przebrani za służby medyczne lub wojsko, którzy wykorzystując naszą nieuwagę i kradną nasze oszczędności i kosztowności.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 marca liczba osób zakażonych koronawirusem nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. O 4 osoby, zwiększyła się znowu liczba poddanych kwarantannie domowej. Jest ich obecnie 224 (wg stanu na dzień 24 marca było ich 220). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 145 osób, czyli o 26 mniej niż 24 marca.

E-usługi zamiast wizyty w urzędzie skarbowym w Tczewie

Do 10 kwietnia, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, ograniczony został dostęp do Urzędu Skarbowego w Tczewie. Podatki można rozliczyć na dwa sposoby: on-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP lub w urzędzie, poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Zostańmy w domach - w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych

Do soboty 11 kwietnia rząd wprowadził obostrzenia w zakresie przemieszczania się. Wydane zakazy nie dotyczą już tylko osób objętych kwarantanną, ale wszystkich nas, obywateli. W związku z wydanymi ograniczeniami, spowodowanymi zwiększającą się ilością osób zakażonych wirusem w Polsce, pojawia się wiele pytań i wątpliwości, co tak naprawdę możemy, a czego nie możemy robić. Zakaz dotyczy przemieszczenia się, ale jest kilka wyjątków. Zobaczcie zatem jakich.

17 mieszkańców naszej gminy w kwarantannie

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że z danych uzyskanych od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, na dzień 24 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 17 osób. Dotyczy to osób, powracających zza granicy po 15 marca 2020 r. Prosimy mieszkańców o przestrzeganie zakazu wychodzenia z domu i dbanie o swoje zdrowie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie na dzień 24 marca liczba osób zakażonych koronawirusem nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby. O 19, zmalała liczba osób poddanych kwarantannie domowej. Jest ich obecnie 220 (wg stanu na dzień 23 marca było ich 239). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 171 osób, czyli o 17 mniej niż 23 marca.

Koronawirus - ograniczenia w przemieszczaniu się

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczenia w przemieszczaniu się, które dotyczyć mają każdego obywatela. To kolejne obostrzenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, które szef rządu ogłosił po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy i załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak: zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, pomijając rodziny. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Policja sprawdza osoby objęte kwarantanną

Komendant Komisariatu Policji w Gniewie informuj, że w chwili obecnej na terenie miasta i gminy Gniew osób objętych kwarantanną domową zarejestrowanych jest 23. Funkcjonariusze codziennie kontrolują osoby poddane kwarantannie i w trosce o ich bezpieczeństwo pytają o to, czy nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy.

Koronawirus -aktualny stan w powiecie tczewskim

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie na dzień 23 marca liczba osób zakażonych koronawirusem nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby. Przybyło jednak osób poddanych kwarantannie domowej. Jest ich już 239 (wg stanu na dzień 22 marca było ich 229). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 188 osób, czyli o jedną mniej niż 22 marca.

Zarządzenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zaktualizowane zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Gniew. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Porady prawne na odległość

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, tymczasowo zawieszone zostały do odwołania osobiste porady we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu tczewskiego. Porady udzielanie są telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość. Szczegóły nt. bieżącej działalności punktów znajdą Państwo na stronie Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Ulgi dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

Przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii koronawirusa mają problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, mogą skorzystać z uproszczonych form pomocy: odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r. lub zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. Przypominamy, że gniewski samorząd również wyciąga pomocną dłoń do najemców i dzierżawców gminnych lokali użytkowych. O tej formie pomocy mogą przeczytać Państwo TUTAJ.

Stan epidemii w całym kraju

20 marca Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. To poważna sytuacja w kraju, której nie powinniśmy bagatelizować, dlatego wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i odpowiedzialnego stosowania jego zapisów.

Koronawirus - obecna sytuacja w gminie Gniew i powiecie tczewskim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie przekazał nam informację, że wg stanu na dzień 20 marca, w gminie Gniew 12 osób poddanych jest kwarantannie domowej, a 6 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. U żadnego z naszych mieszkańców nie stwierdzono zakażania wirusem SARS-CoV-2. W całym powiecie, wg stanu na dzień 22 marca, u 3 osób wynik testu na zakażenie wirusem dal wynik dodatni. 229 osób jest objętych domową kwarantanną, a 189 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, żłobki, przedszkola i szkoły zostają zamknięte do świąt Wielkiej Nocy. Wszystko po to, aby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenieniu się koronawirusa w kraju.

Podejrzany mieszkaniec gminy Gniew z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Pierwsza osoba w gminie Gniewie, u której stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem okazała się zdrowa. Wynik testu na SARS-CoV-2 dał wynik negatywny. – Potwierdzone informacje przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie to dla nas bardzo dobra wiadomość, ale niech nie uśpi ona naszej czujności. Wciąż musimy uważać na to co robimy i w jakim otoczeniu przebywamy, oraz dbać o wzmożoną w tym czasie higienę – informuje burmistrz Maciej Czarnecki.

Będzie pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii

Rząd przygotował program pomocy dla przedsiębiorców. Tzw. Tarcza Antykryzysowa ma być lekarstwem na dotkniętą epidemią koronawirusa polską gospodarkę. W założeniach programu przewidziane jest wsparcie zarówno dla pracowników, jak i mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest przesunięcie podatków, bez obawy o dodatkowe opłaty i kary za zwłokę.

Jedna osoba zarażona koronawirusem w Powiecie Tczewskim

W środę, 18 marca w godzinach wieczornych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie podała do publicznej informacji, że w naszym powiecie stwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem. U chorego pacjenta, wykonane testy na stwierdzenie zachorowania na SARS-CoV-2, dały wynik dodatni. Jak informuje stacja 90 osób w naszym powiecie poddanych zostało już domowej kwarantannie. 188 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Nabożeństwa transmitowane na żywo

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie wprowadziła transmisje na żywo nabożeństw, odprawianych w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Ma to oczywiście związek z zagrożeniem epidemicznym oraz zachowaniem bezpieczeństwa parafian. Dlatego gorąco zachęcamy Państwa do domowej modlitwy w najbliższym czasie. Transmisje oglądać można na profilu parafii na portalu Facebook.

Uwaga na oszustów wykorzystujących sytuację epidemiczną w kraju

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie informuje, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu przeprowadzenia ich dezynfekcji. Pracownicy, którzy mogą mieć kontakt osobisty z mieszkańcami powinny wylegitymować się legitymacją służbową, nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy. Apelujemy o ostrożność.

Targowisko miejskie nie odbędzie się

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w kraju, zważając na ogólne zalecenia i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew, informujemy, że w najbliższą sobotę, 21 marca targowisko miejskie zostaje odwołane.

Komunikat organizacyjny w związku z zagrożeniem epidemicznym

Od 16 marca  Urząd Stanu Cywilnego w Gniewie działa w ograniczonym dostępie dla interesantów. Obecnie nie ma możliwości, aby zaplanowane wcześniej uroczystości zawarcia związku małżeńskiego zostały odwołane „odgórnie”. Taką decyzję może podjąć wyłącznie para młoda. Jednak uroczystości zawarcia małżeństwa ograniczamy do uczestnictwa Pary Młodej, świadków i osoby rejestrującej wydarzenie.

Zwierzęta domowe, a koronawirus - czy jest się czego obawiać?

Aktualna sytuacja zagrożenia epidemią koronawirusa zmusza nas do ograniczania swojej aktywności oraz odpowiedzialnego zachowania w sytuacji zarażenia. Zwłaszcza osoby objęte kwarantanną powinny ściśle stosować się do zaleceń i pozostać w domu przez zalecany okres 14 dni. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z opieki nad naszymi pupilami. Musimy mieć świadomość że psy i koty nie są nosicielami wirusa, nie musimy się więc ich obawiać, a co gorsza pozbywać!

Przedsiębiorco - sprawy związane z CEIDG załatwisz online

Drodzy przedsiębiorcy! Od 16 marca 2020 r. ze względów bezpieczeństwa urzędników i interesantów praca Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie jest ograniczona. W związku z tym zachęcamy Państwa do internetowej rejestracji działalności gospodarczej. Nie narażajmy zdrowia własnego i innych osób. Zostańmy w domu!

Koronawirus - pobierz plakaty informacyjne

Zachęcamy Państwa do pobrana plakatów i prowadzenia kampanii informacyjnej również w swoich firmach, a nawet domach. Materiały przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Ministerstwo Zdrowia mają służyć lokalnej społeczności, prosimy zatem o chętne posiłkowanie się nimi i rozwieszanie ich w widocznych miejscach.

Komunikat Burmistrza do przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne

Mając na uwadze trudną sytuację przedsiębiorców w branżach zagrożonych, w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że przedsiębiorcy będący dzierżawcami lub najemcami nieruchomości będących własnością gminy Gniew, mogą zwrócić się z pisemną prośbą drogą elektroniczną o przesunięcie terminu płatności opłat z tytułu najmu lokalu użytkowego lub dzierżawy.

Zostańmy w domach - Burmistrz zorganizował pomoc dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wychodząc naprzeciw osobom starszym, samotnym czy niepełnosprawnym, nieposiadającym opieki i wsparcia innych osób, w celu zapewnienia podstawowych produktów spożywczych czy leków, organizuje pomoc w dostarczeniu potrzebnych produktów do domu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy proszone są o zgłoszenia do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie pod nr tel. 58 535 22 88 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00.

Koronawirus - rozpoznaj objawy

Gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. To najbardziej powszechne objawy koronawirusa, który przenosi się drogą kropelkową lub przez skażone wydzieliną oddechową przedmioty i powierzchnie. Zobacz, jak ograniczyć ryzyko zakażenia.

Jubielusze odwołane

W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemiologicznego i zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, jubileusze 60-lecia pożycia małżeńskiego, które miały odbyć się w piątek, 20 marca zostają odwołane. O nowym terminie spotkania Burmistrz poinformuje w późniejszym czasie.

Klasyfikacja wojskowa odwołana

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia, że wezwania, które zostały wysłane w sprawie stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej tracą ważność zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. W związku z powyższym prosi się, aby osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Tczewie uważały  wezwania za nieważne.

Urząd zamknięty dla interesantów - powstał tymczasowy punkt obsługi klienta

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Gniew Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od poniedziałku, 16 marca bezwzględnie zostaje ograniczony bezpośredni kontakt Pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew z Interesantami. Wszystkie sprawy urzędowe należy zgłaszać telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Numery alarmowe do Inspektoratu Sanitarnego w Tczewie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie informuje, że z dniem 13.03.2020 r. uruchamia dodatkowy numer alarmowy, zatem będą funkcjonowały dwa numery alarmowe: 601 448 661 (dotychczasowy) oraz 603 561 349 (nowy).

Komunikat Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od dnia 16 marca br. ulega zmianie organizacja pracy Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Gdańsku. Mając na uwadze zdrowie interesantów oraz pracowników prosi się o ograniczenie wizyt w delegaturze do niezbędnego minimum. Szczegóły w załączniku.

Komunikat Starosty Tczewskiego - PCPR nieczynne do końca marca

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 i wynikającymi z tego tytułu zagrożeniami, szczególnie dla osób starszych i dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie uprzejmie informuje, iż z dniem 16 marca 2020 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tczewie zawiesza do 31 marca 2020 r. posiedzenia składów orzekających o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-Co V-2, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne osób korzystających z targowisk znajdujących się na terenie powiatu tczewskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie przesyła poniższe informacje w w/w sprawie.

Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych z koronawirusem

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Gniew. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przestrzegania jego zapisów.

Komunikat dyrektora gniewskiej biblioteki

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie w trosce o bezpieczeństwo Czytelników, jak i pracowników instytucji, zgodnie z zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, wprowadza działania profilaktyczne przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Z dniem 13 marca (piątek) wszystkie placówki sieci bibliotek publicznych na terenie Miasta i Gminy Gniew, zostają zamknięte dla czytelników i użytkowników do 25 marca br.

Targowisko miejskie odwołane

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zważając na ogólne zalecenia i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew w soboty 14 i 21 marca targowisko miejskie zostaje odwołane.

Zalecany telefoniczny i elektroniczny kontakt z urzędem

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apeluje do mieszkańców, aby sprawy w budynkach administracji i użyteczności publicznej załatwiać w miarę możliwość telefonicznie, pocztą lub za pomocą platformy ePUAP. Tylko w szczególnych przypadkach sprawy należy załatwiać osobiście.

Rozporządzenie ws. czasowego zamknięcia szkół

Przedstawiamy rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Elektroniczny i telefoniczny kontakt z Urzędem Skarbowym

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Urząd Skarbowy w Tczewie zachęca do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej. Szczegóły poniżej.

Koronawirus – zachowajmy ostrożność, ale nie popadajmy w panikę

W ostatnich dniach zapadło wiele ważnych decyzji ws. podjęcia działań prewencyjnych, chroniących społeczeństwo przed koronawirusem. Samorząd Gminy Gniew doskłada również wszelkich starań, aby w jak najlepszy sposób uchronić nas przed tym zagrożeniem. W środę, 11 marca w urzędzie miasta Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy, instytucji i dyrektorami szkół, aby przekazać im najświeższe informacje dot. wirusa i zalecić szczególną ostrożność.

Koronawirus – burmistrz apeluje o szczególną ostrożność

W związku z Ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, decyzjami podjętymi przez rząd, a także w związku z komunikatem z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 11 marca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew apeluje do mieszkańców o rozwagę i zaleca szczególną ostrożność i dbałość o odporność i stan zdrowia.

Organizowanie i uczestnictwo w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce oraz odnosząc się do ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, jakie odbyło się 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj o zamknięciu na okres dwóch tygodni wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych. Wydana została już także decyzja Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Z najważniejszymi i najbardziej aktualnymi informacjami w tym zakresie zapoznać się można w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami. W przedmiotowej sprawie będą wydawane kolejne komunikaty.

Koronawirus - ważne telefony

Przedstawiamy Państwu wykaz telefonów i adresów kontaktowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa pomorskiego, czynnych całą dobę w sprawie koronawirusa. Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa to 800 190 590. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem telefonów.

Koronawirus na tapecie

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew uczestniczy w naradzie Powiatowego Zespół Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Spotkanie dot. koronawirusa. O jego wynikach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Koronawirus a podstawowa higiena

Zachęcamy do zapoznania się i wykorzystania plakatu wydanego przez Ministerstwo Zdrowia, dot. higieny osobistej, która ma ważny wpływ na zwalczanie i zapobieganie wystąpienia objawów chorobowych koronawirusa.

Kampania informacyjna dot. koronawirusa

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku informuje o trwającej kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.