Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Informacja dot. akcji „Kto nie nosi, ten roznosi”

Wojewoda Pomorski przekazał Stanowisko Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku dotyczące poparcia akcji „Kto nie nosi, ten roznosi” z 26 marca br. Odnosi się ono do akcji zapoczątkowanej przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach której rekomenduje się noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że aktualne na dzień niniejszego pisma stanowisko Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie jest takie, iż maseczki powinny być używane jedynie przez osoby wykazujące objawy ze strony układu oddechowego, które podejrzewają u siebie infekcję SARS-Cov-2 lub opiekują się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2. Szczegóły poniżej.

STANOWISKO PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ W GDAŃSKU DOTYCZĄCE POPARCIA AKCJI „KTO NIE NOSI TEN ROZNOSI?"

Epidemia wirusa SARS-CoV2 w Polsce wchodzi w etap transmisji społecznej, w którym o ryzyku epidemicznym nie świadczy już fakt powrotu z zagranicy. COVID-19 szerzy się między ludźmi drogą kropelkową, każdy chory mówiąc, oddychając, kaszląc rozpyla w powietrzu wokół siebie aerozol zawierający wirusy. Biorąc pod uwagę przyjęte zasady wykonywania testów PCR — wiele osób, które przechodzą zakażenie bezobjawowo lub są w okresie wylęgania choroby może zakażać innych. Prosta maseczka chirurgiczna, nawet wykonana we własnym zakresie zdecydowanie zmniejsza ilość rozpylanego aerozolu. Dlatego uważamy że rekomendacja noszenia maseczek zawsze gdy wychodzimy z domu do przestrzeni publicznej (klatka schodowa, sklep, komunikacja miejska, urząd) jest bardzo potrzebna. Popieramy i rekomendujemy akcję zapoczątkowaną przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Kto nie nosi ten roznosi".

Data publikacji: 2020-03-31 14:12

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.