Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przedszkola, oddziały przedszkolne i żłobek otwarte od 8 czerwca

W czwartek, 4 czerwca w urzędzie miasta i gminy Gniew burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych, by omówić funkcjonowanie obiektów w najbliższym czasie. Poruszono w szczególności temat uruchomienia od 8 czerwca gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków, które wznawiają działalność.

Na spotkaniu ustalono, że pomimo niedużego zainteresowania ze strony rodziców, Burmistrz podjął decyzję o otwarciu przedszkoli i żłobka, aby tym rodzicom, którzy mają trudności w organizowaniu opieki nad dziećmi, umożliwić ją i pomóc tym samym w powrocie do pracy.

Podczas spotkania wspomniano także o względach bezpieczeństwa dzieci, pozostających pod opieką i szczególnych warunkach sanitarnych w placówkach, wynikających z obowiązujących obostrzeń, nakładanych na jednostki ze strony Ministerstwa Zdrowia czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Na przyjęcie dzieci w obiekcie, dyrektorzy przygotowują się już od kilku tygodni, jednostki są więc gotowe do sprawowania opieki nad dziećmi w nowych warunkach i okolicznościach.

Włodarz informuje jednocześnie, że rodzice, którzy dotychczas nie zgłosili dziecka do przedszkola, a mają taką potrzebę, proszeni są o kontakt z dyrektorami. Godziny sprawowania opieki nad dziećmi ustalane będą indywidualnie w każdej z placówek.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew jednocześnie informuje, że w szkołach prowadzone są konsultacje dla wszystkich klas, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów klas 8, którzy przygotowują się do egzaminów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż podtrzymuje naukę zdalną w szkołach, która prowadzona będzie do końca roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. Dyrektorzy placówek dołożą jednak wszelkich starań, aby zakończenia roku szkolnego odbyły się, choć może nie w tradycyjnej formie, jak miało to miejsce dotychczas, ale z zachowaniem uroczystego akcentu zakończenia nauki przez uczniów.

Data publikacji: 2020-06-08 09:41
  • Spotkanie z dyrektorami szkół
  • Spotkanie z dyrektorami szkół
  • Spotkanie z dyrektorami szkół

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.