Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rok wielomilionowych dotacji

Tylko w roku 2020 Gmina Gniew pozyskała ponad 11 milionów złotych ze źródeł zewnętrznych. Dzięki wielomilionowym dotacjom możemy nie zwalniać tempa i mimo trudnych czasów dalej realizować zadania na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców gminy Gniew.

Środki zewnętrzne są dużą szansą na zrealizowanie zaplanowanych i potrzebnych zadań. Gmina Gniew zabiega o dofinansowania z różnych źródeł: programów unijnych, rządowych, wojewódzkich. Tylko w roku 2020 pozyskano około 11 milionów złotych. Prawie 2,5 miliona złotych pozyskano na przebudowę ulic osiedla Leśnego w Tymawie, prawie 2 miliony złotych na budowę wodociągu Rakowiec, Małe Wyręby, Wielkie Wyręby i blisko 2 miliony złotych na przebudowę ulicy Kapinosa w Gniewie czy ponad 250 000 złotych na działania kulturalne – remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie, wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury czy zakup nowości czytelniczych do bibliotek, ponad 400 000 złotych na działania z zakresu pomocy społecznej – m.in. stworzenie Dziennego Domu Seniora czy zakup nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy.

Gmina Gniew pozyskała również w tym roku prawie 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w tym m.in. na modernizacja stacji podnoszenia ciśnienia wody na ulicy Krasickiego w Gniewie i w Jeleniu, rozbudowę sieci wodociągowej Rakowiec – Bielica oraz 2 miliony złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w miejscowości Wielkie Walichnowy.

Zaangażowanie i ciężka praca

Dzięki staraniom poprzednich włodarzy, gmina Gniew pozyskała także spore dofinansowanie na działania rewitalizacyjne oraz budowę PSZOK-u. Są to duże inwestycje, których wykonanie przełożone jest na lata następne. Kumulacja funduszy na te zadania wiąże się także z zaangażowaniem dużych środków własnych z budżetu gminy, jednak dzięki wytężonej pracy i poczynionym oszczędnościom, mamy nadzieję, że i te realizacje zostaną zakończone z sukcesem.

- Dziękuję mieszkańcom, którzy służą pomocą, radą i wspierają dobrym słowem. Podziękowania kieruję także do radnych, którzy wspierają działania samorządu, angażując się społecznie dla dobra mieszkańców i rozwoju gminy. Szczególnie podkreślam rolę moich współpracowników, którym dziękuję za wspólną pracę. To właśnie oni poprzez swoją pracę, otwartość i zaangażowanie z sukcesem przyczyniają się do pozyskiwania środków i wykazują aktywność przy realizacji inwestycji. Realizacja projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych wymaga dużego zaangażowania także środków pochodzących z budżetu gminy, co wiąże się z racjonalnym gospodarowaniem własnym budżetem, by móc z satysfakcją osiągać zamierzone cele. Mam nadzieję, że pomimo trwającej wciąż epidemii, nie zwolnimy tempa, a przyszły rok będzie kontynuacją realizacji inwestycji i działań na rzecz rozwoju gminy Gniew, czego Państwu i sobie życzę – reasumuje włodarz.

Największe dotacje pozyskane przez samorząd w 2020 roku:

 • Przebudowa ulic osiedla Leśnego w Tymawie – 2 469 981 zł (PROW)
 • Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w miejscowości Wielkie Walichnowy – 2 000 000 zł (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych)
 • Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakowiec – Małe wyręby – Wielkie Wyręby - 1 944 217 zł (PROW)
 • Przebudowa ul. Kapinosa w Gniewie - 1 935 305 zł (Fundusz Dróg Samorządowych)
 • Rozbudowa sieci wodociągowej Rakowiec – Bielica – 700 000 zł (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych)
 • Modernizacja stacji podnoszenia ciśnienia wody na ul. Krasickiego w Gniewie – 489 664 zł (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych)
 • Utworzenie Dziennego Domu Senior + - 260 280 zł (Pomorski Urząd Wojewódzki)
 • Rozwój usług społecznych („Gniew –ludzie z charakterem”) - 405 100 zł (Ministerstwo Finansów (środki UE), Urząd Marszałkowski)
 • Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła + - 185 000 zł (Centrum Projektów Polska Cyfrowa)
 • Akademia Kompetencji Cyfrowych – 149 520 zł (Międzynarodowy Instytut Outsourcingu)
 • Gmina gniew – tu spełniają się marzenia – tu rodzi się KULTURA – 125 000 zł (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
 • Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Gogolewie – 110 000 zł (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Gniewie - 100 000 zł (Ministerstwo Sportu)

 

Data publikacji: 2021-01-07 11:48
 • Aktywne sołectwo pomorskie
 • Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Kapinosa...

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.