Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Turystyczna końcówka roku z LOT KOCIEWIE

Końcówka 2020 roku to zawsze czas podsumowań i refleksji nad zakończonymi projektami. Jednak nie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, która listopad i grudzień poświęciła na intensywną współpracę oraz realizację nowych, a także dopracowanie odrobinę starszych zadań.

W listopadzie Biuro LOT KOCIEWIE rozpoczęło przedsięwzięcia dofinansowane przez Miasto Starogard Gdański, którymi były tablice małej architektury. Widząc zapotrzebowanie mieszkańców Kociewia i turystów zwiedzających Starogard Gdański, zamontowano tablice z planem miasta w najczęściej odwiedzanych przez nich miejscach. Plan jest jednym z ważniejszych elementów informacyjnych dla osób przyjezdnych. Mapa zachęca do zwiedzania miasta, jak również pomaga odnaleźć najważniejsze zabytki i instytucje miejskie.

- Do realizacji tego zadania zaprosiliśmy starogardzką artystkę Martynę Pazerę. Dzięki tej współpracy powstały bardzo ciekawe plansze, którego oryginalnym elementem są fragmenty starogardzkich legend – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. - Rezultaty naszych działań, czyli tablice z planem miasta i kodami QR do pełnej wersji opowieści możecie zobaczyć przy Dworcu PKP, w Parku Nowe Oblicze oraz na Rynku.

W 2020 roku został również wydłużony szlak turystyczno-pielgrzymkowy z Pelplina do Piaseczna, który od 2019 roku upamiętnia koronację Matki Boskiej Piaseckiej oraz wizytę Jana Pawła II w Pelplinie. Dodatkowa tablica z przemówieniem papieża przed modlitwą Anioł Pański stanęła przy górze jego imienia. Podobnie jak na pozostałych tablicach na nowej można wysłuchać oryginalnego nagrania z 1999 roku skanując telefonem kod QR.

Jeszcze pod koniec 2020 roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy wsparciu Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowała webinar dla branży turystycznej oraz jednostek samorządowych z terenu Kociewia pn. „Marketing w social mediach i zarządzanie marką turystyczną w czasach pandemii - przykłady, sposoby, dyskusja...”, podczas którego eksperci poruszyli temat kierowania marką turystyczną w czasie trudnej sytuacji na rynku oraz marketingu turystycznego w internecie.

- Do przeprowadzenia szkolenia dla członków LOT KOCIEWIE i parterów z branży turystycznej zaprosiliśmy specjalistów w swoim fachu. Dra Jarosława Górskiego z Fundacji Best Place Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc oraz Marcina Nowaka współtwórcę bloga turystycznego gdziewyjechać.pl oraz kanału w serwisie YouTube Wędrowne Motyle – mówi Piotr Kończewski.

Podczas szkolenia online uczestnicy dowiedzieli się jak pandemia wpłynęła na wybór form odpoczynku i rekreacji przez turystów, a także jak przy pomocy prostych narzędzi zarządzać marką turystyczną. Na webinarze został poruszony również temat aktywności w social mediach, które przez ostatni rok stały się szczególnym kanałem komunikacji z mieszkańcami regionu i turystami.

Już z początkiem 2021 roku LOT KOCIEWIE rozpoczęła przygotowania do działań, które będą realizowane w kolejnych miesiącach.

Aktualne informacje z działań stowarzyszenia znajdziecie w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 2021-01-08 09:31
  • Turystyczna końcówka roku z LOT Kociewie
  • Turystyczna końcówka roku z LOT Kociewie
  • Turystyczna końcówka roku z LOT Kociewie
  • Turystyczna końcówka roku z LOT Kociewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.