Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

Założenie działalności gospodarczej czy utworzenie i wyposażenie miejsca pracy – to przedsięwzięcia, które można sfinansować pożyczką z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Dzięki temu wsparciu powstało już 5000 nowych działalności. Trzeci kwartał tego roku był pod względem kwoty wykorzystanych pożyczek najlepszy od początku 2018 roku.O nisko oprocentowane pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej mogą ubiegać się studenci, absolwenci, bezrobotni oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Dzięki pożyczce z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” można sfinansować utworzenie i wyposażenie miejsca pracy. -Bank Gospodarstwa Krajowego uczynił pobudzanie aktywności zawodowej, w tym w formule indywidualnej przedsiębiorczości, jednym ze swoich najwyższych priorytetów. Cenimy potencjał ludzi, którzy zakładają swoje biznesy i tworzą miejsca pracy. Do tej pory z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” skorzystało już 5000 osób, które otworzyły swoją działalność gospodarczą. Od początku trwania programu trafiło do nich w sumie 340 milionów złotych. Co ważne, w trudnym czasie pandemii, trzeci kwartał tego roku był pod względem kwoty wykorzystanych pożyczek najlepszy od początku 2018 roku. Duża liczba składanych wniosków świadczy o tym, że przedsiębiorcy potrzebują i chętnie korzystają z tego wsparcia – mówi Przemysław Cieszyński, członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Z programu mogą skorzystać także m.in. żłobki i kluby dziecięce oraz podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych i firmy, które chcą utworzyć nowe stanowisko pracy dla osoby bezrobotnej, absolwenta bądź opiekuna osoby niepełnosprawnej. Pożyczkobiorcy mogą również wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i skorzystać z doradztwa. - Dzięki szkoleniom i usługom doradczym w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, beneficjenci uzyskają wiedzę przydatną do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym – łatwiej im będzie postawić pierwsze kroki we własnym biznesie.

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” jest finansowany ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a zarządza nimi Bank Gospodarstwa Krajowego.

  • Wartość pożyczki to ok. 100 tys. zł (20-krotność przeciętnego wynagrodzenia)
  • Oprocentowanie – 0,01 proc. lub 0,03 proc. w skali roku
  • Brak opłat i prowizji za udzielenie i obsługę pożyczki
  • Okres spłaty pożyczki do 7 lat
  • Karencja w spłacie do 1 roku

Szczegółowe informacje

Data publikacji: 2021-01-13 07:59

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.