Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszyła rejestracja seniorów powyżej 80. roku życia. Jak się zarejestrować?

Od północy osoby powyżej 80. roku życia w Polsce, mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Do wyboru jest niemal sześć tysięcy placówek, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia seniorów. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub osobiście – w punkcie szczepień. Przypominamy, jak zrobić to krok po kroku.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku mogą się umawiać seniorzy powyżej 80 roku życia, natomiast  tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

W gminie Gniew do szczepienia w pierwszym terminie (od 15 stycznia) uprawnione są 553 osoby po 80 roku życia. Tydzień później możliwość rejestracji posiada 994 seniorów po 70 roku życia.

Jak się zarejestrować?

Seniorzy po osiemdziesiątce od 15 stycznia mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub osobiście w punkcie szczepień.

  1. Rejestracja poprzez całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą skontaktować się z infolinią samodzielnie lub za pośrednictwem bliskiej osoby.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani – można wybrać dowolny punkt).

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=W1CpZm4PAPE

2. Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na www.gov.pl/szczepimysie. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS-em. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=1Xv61tNYltM

3. Rejestracja w wybranym punkcie szczepień

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Takich miejsc od 15 stycznia będzie niemal 6 tysięcy. Ich lista dostępna jest TUTAJ.

Szczepienia przeciw Covid-19 na terenie gminy Gniew realizowane będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "PELMED" w Gniewie, ul. Kopernika 8A. Uruchomiony został specjalny numer telefony dedykowany osobom rejestrującym się na szczepienie (osoby, które ukończyły 80 lat) - 575-207 496

Wszyscy dorośli mogą zgłosić chęć zaszczepienia się

W środę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że od 15 stycznia również każda inna osoba, bez względu na wiek, będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia. Po wypełnieniu specjalnego formularza, osoby te dostaną e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=yvltgT-CNhU

Ważne dla mieszkańców gminy Gniew!

  • Przychodnia PELMED w Gniewie uruchomiła specjalny numer telefonu dedykowany osobom rejestrującym się na szczepienie (osoby, które ukończyły 80 lat) - 575-207 496
  • Dostawy szczepionek realizowane przez Ministerstwo Zdrowia ograniczone zostały do 30 sztuk szczepionek na jeden punkt szczepień, na tydzień. Również gniewska przychodnia PELMED dysponować będzie zaledwie 30 szczepionkami tygodniowo. Z chwilą potwierdzenia przez Ministerstwo Zdrowia kolejnych dostaw szczepionki, udostępniane będą wone terminy szczepień.
  • Pacjenci, którzy spełniają kryterium wieku, mogą się zaszczepić w dowolnym punkcie szczepień, niezależnie od tego do jakiej przychodni POZ  należą i w jakiej gminie zamieszkują
  • Informację o terminie drugiej dawki szczepienia pacjent otrzyma podczas szczepienia pierwszą dawką, nie trzeba się na nią powtórnie rejestrować.
Data publikacji: 2021-01-15 09:03

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.