Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko COVID-19 w Gniewie

Informujemy, że w dniach 15-21 stycznia seniorzy, którzy ukończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie) mogą rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Od 22 stycznia będą mogli rejestrować się seniorzy, którzy ukończyli 70 lat (roczniki od 1942 do 1951). Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy mający trudności w dotarciu do najbliższego punktu szczepień, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminę Gniew. 

Rejestracja na bezpłatne szczepienie jest możliwa poprzez:  

  • dedykowaną infolinię pod numerem: 989,

  • Internetowe Konto Pacjenta,

  • bezpośrednio w punkcie szczepień

Szczepienia przeciw Covid-19 na terenie gminy Gniew realizowane są w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "PELMED" w Gniewie, ul. Kopernika 8A. Uruchomiony tam został specjalny numer telefonu dedykowany osobom rejestrującym się na szczepienie (aktualnie osoby, które ukończyły 80 lat, a już od 22 stycznia również seniorzy po 70 r. ż.) - 575-207 496.

Również ZOZ Medical Medycyna posiada punkty szczepień w miejscowościach: Tczew, Pszczółki, Suchy Dąb oraz Turze. Natomiast przychodnia w Gniewie została zgłoszona do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i oczekuje na podpisanie umowy, które nastąpi po przejściu etapu kwalifikacyjnego. Mamy nadzieję, że będzie to w najbliższym czasie kolejny punkt szczepień w gminie Gniew.

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość rejestracji na szczepienie w dowolnym punkcie szczepień. Takich miejsc od 15 stycznia jest niemal 6 tysięcy. Ich lista dostępna jest TUTAJ. Punkt szczepień w Gniewie także ma możliwość rejestracji osób w jednym z tych punktów.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców, informujemy że w przychodni „PELMED” oraz w punktach ZOZ Medical Medycyna wciąż dostępne są terminy szczepień. Kalendarz szczepień rozpisany został do końca marca. Na tę chwilę, w punkcie szczepień w Gniewie, najbliższe terminy przypadają w połowie lutego. Sytuacja ta zmienia się jednak bardzo dynamicznie.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami

  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;

  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Za realizację usługi uważa się dowóz pacjenta (w przypadku osoby niepełnosprawnej także jego opiekuna) z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA!

  • Do transportu organizowanego przez gminę Gniew nie są kwalifikowane osoby leżące.

  • Na tę chwilę NZOZ „PELMED” realizuje szczepienia wyłącznie stacjonarnie w punkcie szczepień. W najbliższym czasie dla pacjentów leżących Narodowy Fundusz Zdrowia będzie organizował mobilne zespoły szczepionkowe, których zadaniem będzie szczepienie pacjentów w miejscu ich pobytu. W ramach realizacji strategii szczepień mobilnych przewiduje się szczepienie dokonywane przez zespoły wyjazdowe (organizowane również przez inne instytucje np. Wojsko Polskie).

Koordynator ds. organizacji transportu do punktów szczepień w gminie Gniew:

Gminne Centrum Reagowania; tel. 58 535 22 88. Telefon działa w godzinach pracy urzędu, w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do 15.30, w środy od 7.30 do 17.00 i w piątki od 7.30 do 14.00.

Pacjent kontaktując się z koordynatorem gminnym, przekazuje informacje o miejscu i terminie szczepienia. Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Następnie koordynator gminny potwierdza termin i formę transportu, informując o nich pacjenta.

 

Data publikacji: 2021-01-21 09:27

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.