Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy sieci wodociągowej Rakowiec - Małe Wyręby - Wielkie Wyręby

W czwartek, 28 stycznia w urzędzie miasta i gminy Gniew burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji rozbudowy sieci wodociągowej na terenie Rakowca, Małych i Wielkich Wyrębów. Zadanie to wykona firma Termid Anna Błaszkowska z Banina.

Maszt i biało-czerwona flaga dla Gniewu

Miło nam poinformować, że Gmina Gniew znalazła się wśród zwycięzców akcji „Pod biało-czerwoną”, w ramach której w naszym mieście rząd sfinansuje maszt i narodową flagę, dzięki czemu będziemy mogli dumnie prezentować narodowe barwy w centralnym miejscu Gniewu. Spośród gmina powiatu tczewskiego Gniew znalazł się na pierwszym miejscu z największą liczbą uzyskanych głosów poparcia. Dziękujemy za zaangażowanie!

Warto być BLISKO!

Minął miesiąc od uruchomienia w Gminie Gniew aplikacji BLISKO. Na swoich smartfonach ma ją już ponad 400 mieszkańców naszej gminy. Przez ten czas informowaliśmy Was o tym, co ważnego dzieje się w mieście i gminie oraz komunikowaliśmy o zdarzeniach na drogach, remontach czy pogodzie. Użytkownicy aplikacji mogli również na bieżąco sprawdzać terminarz odbioru odpadów komunalnych.

Umów wizytę w urzędzie skarbowym” podczas kampanii PIT

15 lutego KAS przygotuje i udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników. W urzędach skarbowych pojawiają się już jednak pierwsi podatnicy, którzy chcą skonsultować swoje tegoroczne rozliczenia. W związku z działaniem usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” przypominamy, że nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny KOongsberg w Gniewie poszukuje pracowników na stanowisko malarza, operatora CNC i ślusarza-mechanika. Zainteresowane osoby mogą przesyłać aplikacje na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com lub dostarczyć dokumenty bezpośrednio do biura HR. Termin składania aplikacji mija 12 lutego. Szczegóły w załącznikach.

Intensywne opady śniegu

Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje wystąpienie intensywnych opadów śniegu w powiecie tczewskim. Śnieg, mający padać dzisiaj od godz. 13.00 do 3.00 w nocy dnia następnego, miejscami o natężeniu umiarkowanym, spowodować może przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, lokalnie do 15 cm. Prosimy o ostrożność.

Tarcz Finansowa 2.0 - będzie wsparcie dla kolejnych branż dotkniętych pandemią

Sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia, nauka języków obcych, działalność klubów sportowych, produkcja filmów - m.in. o takie formy działalności zostanie rozszerzona Tarcza Finansowa 2.0 w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Wsparcie dla nowych branż wyniesie 750 mln złotych.

Gminne Obchody Światowego Dnia Kociewia

W środę, 10 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Światowego Dnia Kociewia organizowane przez Gminę Gniew, Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie oraz Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie.

Otwarty konkurs ofert - zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzację i organizację wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji”. Szczegóły w załączniku.

Nieczystości płynne wywożone w późniejszych terminach

Spółka INWEST-KOM informuje, iż z powodu obecnych warunków pogodowych, uniemożliwiających realizację wywozu nieczystości płynnych - przyjęte zlecenia będą realizowane w późniejszych terminach. Spółka zawiesza również przyjmowanie nowych zleceń do czasu poprawy pogody i prosi o odpowiednie przygotowanie (odśnieżenie) dojazdu do zbiorników bezodpływowych.

Działalność placówek wsparcia dziennego wciąż zawieszona

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie (wskaźniki zapadalności są nadal jednymi z najwyższych w Polsce), nie rekomenduje jeszcze zmiany wprowadzonych obostrzeń dotyczących działalności dziennych domów i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy, klubów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej funkcjonujących na terenie województwa.

Sprzedaż nieruchomości gruntowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że 26 kwietnia o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Zimowe utrzymanie dróg

Zadanie własne Gminy Gniew w zakresie zimowego utrzymania dróg gminnych oraz dróg powiatowych realizuje spółka Inwest-Kom. Z dyspozytorem zimowego utrzymania kontaktować się można pod numerem telefonu: 536 514 199. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość. Spółka dokłada najwyższych starań, aby zachować przejezdność naszych dróg.

Przerwa w dostawie wody dla ulic w Gniewie

INWEST-KOM w Gniewie informuje, że z powodu awarii wodociągu w ul. Hallera, dzisiaj, 5 lutego w godz. od 9.00 do 17.00 wystąpi przerwa w dostawie wody dla ulic: os.Witosa, Sidorowicz, Nowaka, Kusocińskiego, Kopczyńskiego, Krępskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Hallera oraz Czyżewskiego.

Gmina Gniew z dofinansowaniem z programu „Maluch+”

Gmina Gniew w otwartym konkursie ofert na finansowe wspieranie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2021, uzyskała dofinansowanie w wysokości 14 400 złotych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie Żłobka Jaś i Marysia w Gniewie.

Światowy Dzień Kociewia

Światowy Dzień Kociewia już 10 lutego. W tym roku wspólne celebrowanie odbędzie się jednak w nieco innej formie niż dotychczas. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zachęca do świętowania online. Każdy mieszkaniec może pokazać jak świętuje tagując #kociewie oraz #SwiatowyDzienKociewia w mediach społecznościowych.

Od 12 lutego zmiany w obostrzeniach

Rząd podjął decyzję w sprawie poluzowania obostrzeń. Otwarte zostaną hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Zmienione zasady będą obowiązywały warunkowo przez dwa tygodnie, w nadal obowiązującym reżimie sanitarnym. Szczegóły poniżej.

Ruszają szczepienia nauczycieli

W poniedziałek 8 lutego ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek 12 lutego. Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób.

Regionalny Program Strategiczny w zakresie edukacji i kapitału społecznego

21 stycznia 2021 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął  Projekt Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie edukacji i kapitału społecznego (RPS) i skierował go do konsultacji społecznych, które potrwają do 5 marca br. Z Projektem RPS oraz Harmonogramem spotkań można zapoznać się na stronie dedykowanej Strategii Województwa Pomorskiego 2030 - w zakładce dotyczącej Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie edukacji i kapitału społecznego.

Trudne warunki pogodowe - śnieg, zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne na powiatu tvzewskiego na dzisiejszą dobę. Przed nami ciężkie warunki atmosferyczne. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm. Wystąpić mogą również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu oraz północno-wschodnim wiatrem o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 65 km/h. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nabór na członków komisji konkursowych

Wojewoda Pomorski ogłosił nabór na członków komisji konkursowych przy rozpatrywaniu ofert na realizację zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych na podstawie „Wieloletniego programu współpracy Wojewody Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2021-2025”. Szczegóły w załącznikach.

Tu mieszkam, tu zmieniam EKO

Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego ogłosiła nabór wniosków w ramach konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. Program  przewiduje granty na projekty z zakresu zagospodarowania lub aranżacji lokalnej przestrzeni publicznej, ze szczególnym nastawieniem na powstanie czy aranżację zielonych miejsc. W ramach akcji pozyskać można środki w wysokości od 3000 do 8000 złotych. Termin składania wniosków mija 8 marca.

Pamiętajmy o kominach

Przypominamy  właścicielom  i  zarządcom  budynków  o  obowiązkach  związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza, a taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Informacja dot. dofinansowań instalacji fotowoltaicznych

W związku z telefonami od mieszkańców miasta i gminy Gniew dotyczącymi firmy powołującej się na współpracę z naszą gminą w zakresie fotowoltaiki informujemy, że Gmina Gniew nie pośredniczy w organizowaniu spotkań z mieszkańcami czy też promowaniu firm, zajmujących się pozyskanie dofinansowania w zakresie instalacji fotowoltaicznych.

Bezpłatne szkolenia zawodowe CAD 2D i 3D

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych z zakresu CAD 2D oraz CAD 3D (oba szkolenia w pełni online), a także programowania robotów przemysłowych (szkolenie online z jednym dniem zajęć stacjonarnych w Gdańsku).

Światowy Dzień Kociewia – tak świętowaliśmy w Gniewie

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla mieszkańców regionu Kociewia, którzy właśnie 10 lutego świętowali Światowy Dzień Kociewia. W naszej gminie z tej okazji przygotowano specjalny program obchodów, mający na celu upamiętnienie i podkreślenie naszej kociewskiej tożsamości.

Wypadek na drodze Gniew-Wielkie Walichnowy

Dzisiaj doszło do zderzenia 2 aut osobowych na drodze powiatowej Gniew-Wielkie Walichnowy. 1 osoba jest poszkodowana. Droga jest całkowicie nieprzejezdna. Utrudnienia potrwać mogą około godziny.

XXI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu

W dniach 12-14.03 2021 na zamku w Gniewie odbędą się XXI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Przez dwa dni z rzędu arena sportowa przyjmie w swoje mury grono utytułowanych polskich zawodników, którzy powalczą o tytuł indywidualnego Mistrza Polski. Organizatorem wydarzenia jest Arkadiusz Gierszewski, a współorganizatorami Hotel Zamek Gniew oraz Gmina Gniew. Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn.

Obowiązek odśnieżania dachów

W związku występującymi opadami śniegu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko zarządcy nieruchomości, ale i właściciele obiektów. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe czy magazyny.

Europejskie Drzewo Roku 2021

Ruszyło głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę reprezentuje Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej. Lipa została laureatką jubileuszowego X konkursu na polskie Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja, zdobywając rekordową liczbę 15346 głosów. Na potrzeby kolejnego – europejskiego już – etapu konkursu, lipa nazwana została Wiejską Dobrodziejką. Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku potrwa do 28 lutego br. Zachęcamy do głosowania!

Smacznego Tłustego Czwartku

Dziś Tłusty Czwartek! Jak wskazuje kalendarz chrześcijański to ostatni czwartek przed wielkim postem, przypadający na 52 dni przed Wielkanocą. To właśnie ten dzień rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dziś najpopularniejszymi potrawami są pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami, ale czy wiecie, że jeszcze jakiś czas temu, w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też kiełbasy, kasze, słoniny, skwarki i inne tłuste potrawy, które były spożywane przez cały tydzień (aż do Ostatków)?

Nadużywający, uzależnieni i współuzależnieni - informacje o konsultacjach, poradach, spotkaniach

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informatorem dla osób nadużywających alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, uzależnionych i osób współuzależnionych. Znajdują się w nim informacje o konsultacjach, poradach i spotkaniach dla osób borykających się z problemami uzależnień. Szczegóły w załączniku.

Informacja dla rolników

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do 1 marca 2021 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Druki dostępne są na stronie internetowej www.bip.gniew.pl, jak również w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w Referacie Podatkowym pokój nr 209.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w lutym

Przedstawiamy Państwu szczegóły posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 18 lutego obradować będą radni Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, 19 lutego spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej, a 22 lutego zwołane zostanie posiedzenie Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Konkurs "UTALENTOWANI"

Starogardzkie Centrum Kultury po raz kolejny organizuje konkurs talentów pn. "UTALENTOWANI". Do 28 lutego 2021 roku przyjmowane są zgłoszenia osób śpiewających, grających, tańczących i zajmujących się innymi dziedzinami artystycznymi. Wiek dowolny. W finale zwycięzca otrzyma nagrodę wartości 500 zł.

Wsparcie z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej

Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) opublikowano zestawienie form wsparcia jakie można uzyskać od ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej. W opublikowanej tabeli zaprezentowano informacje na temat rodzajów ulg, zasadach na jakich przysługują oraz przedstawiono co należy zrobić, aby je uzyskać. W ofercie znajdują się świadczenie postojowe, zwolnienia oraz ulgi w opłacaniu składek.

Większość obostrzeń przedłużona do 28 lutego

W czwartek w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zmiany przewidują przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego 2021 r. Nowe rozwiązania to m.in. otwarcie kin i teatrów (przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego), a także umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich. Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami, od dziś otwarte zostają także stoki narciarskie, baseny a także inne obiekty sportowe na otwartym powietrzu.

Zapraszamy na lodowisko do Opalenia

Przy Zespole Szkół w Opaleniu uruchomione zostało lodowisko. Z zabawy na lodzie korzystali dotychczas tylko uczniowie placówki, w ramach prowadzonych zajęć, jednak z uwagi na zmiany w obostrzeniach, lodowisko od dzisiaj zostaje otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew. Lodowisko jest oświetlone dlatego korzystać z niego można do późnych godzin wieczornych. Zapraszamy!

Dzień otwarty SP1 w Gniewie online

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zaprasza na dzień otwarty placówki online. Spotkanie, które odbędzie się 18 lutego o godz. 17.00 będzie doskonałą okazją dla rodziców do rozmowy z dyrektorem, poznania wychowawców przyszłych klas pierwszych i zadania pytań dotyczących nauki w szkole. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs walentynkowy - „Ławeczka Zakochanych”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Ławeczka Zakochanych” z okazji nadchodzącego Święta Zakochanych. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia na Ławeczce Zakochanych przy ulicy Bankowej w Gniewie. Liczymy na kreatywne podejście do tematu. Na zdjęciu muszą znajdować się minimum dwie osoby, najlepiej zakochani. Zgłoszenia przesyłać można do wtorku, 16 lutego.

Koronawirus - aktualne zasady i ograniczenia

Od 12 lutego obowiązują nas nowe zasady bezpieczeństwa i ograniczenia związane z trwająca pandemią. Koniecznie zapoznajmy się z nimi i rozsądnie przestrzegajmy wytycznych. Większość obostrzeń obowiązuje do 28 lutego.

Kultura – Interwencje - trwa nabór wniosków

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków w ramach programu “Kultura – Interwencje”. Program przewiduje możliwość uzyskania grantów na organizację wydarzeń kulturalnych, rekonstrukcji historycznych, uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym.

W Gniewie stanęła ławka zakochanych

W piątek, 12 lutego przy ul. Wąskiej w Gniewie stanęła ławeczka zakochanych. Obiekt wykonany został przez lokalnych kowali-artystów, na podstawie projektu autorstwa mieszkanki Gdyni, która wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Ławeczka pięknie komponuje się na zrewitalizowanej ulicy na tle gniewskiego zamku.

Nauka zdalna w szkołach i dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużone do końca lutego

Minister Edukacji i Nauki wydał rozporządzenie wydłużające do 28 lutego naukę zdalną dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich. Młodsi uczniowie - z klas I-III szkół podstawowych - uczą się stacjonarnie. Na kolejne dwa tygodnie, do końca bieżącego miesiąca wydłużony zostaje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje m.in. w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19.

Książki z gniewskiej biblioteki wypożyczysz w soboty

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie informuje ma świetną wiadomość dla miłośników czytelnictwa. Gniewska biblioteka będzie otwarta również w soboty. Zapraszamy w godz. od 9.00 do 14.00 już w sobotę, 20 lutego. Życzymy udanych poszukiwań czytelniczych zbiorów!

Rekrutacja 2021/2022 - kryteria i harmonogramy naboru do przedszkoli i szkół podstawowych

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do przedszkoli, szkolnych oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Gniew, rozpocznie się 22 lutego. Formularze wniosków dotyczących rekrutacji dostępne będą w wybranych placówkach oświatowych.

Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID

W środę, 10 lutego zakończyła się rejestracja pierwszej grupy nauczycieli do szczepienia przeciw Covid-19. Od poniedziałku, 15 lutego w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej (SIO) został udostępniony formularz do rejestracji pozostałych grup nauczycieli. Formularz będzie aktywny do 18 lutego br., do końca dnia.

Serwis Informacyjny Gminy Gniew

Zapraszamy do oglądania Serwisu Informacyjnego Gminy Gniew. W nowym odcinku o roku wielomilionowych dotacji, działalności Dziennego Domu Seniora+ w Gniewie i styczniowych wydarzeniach w mieście. Materiał filmowy dostępny jest na kanale YouTube.

Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek

Czy wiecie, że dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek? To święto obchodzone 16 lutego w całej Europie. Jego celem jest docenienie ciężkiej pracy listonoszy, doręczycieli przesyłek, gońców. Z tej okazji wszystkim, którzy wykonują te właśnie zawody, składamy najlepsze życzenia! Warto wiedzieć, że w Polsce, 18 października obchodzić będziemy również Dzień Poczty Polskiej.

Kreator zdjęć dowodowych

W związku z poważnymi trudnościami w zakresie składania wniosków o wydanie dowodów osobistych, wynikającymi z trwającej pandemii COVID-19 oraz wprowadzonych środków bezpieczeństwa m.in. polegających na zmniejszeniu liczby obsługiwanych interesantów, widoczne jest drastyczne zmniejszenie liczby wydawanych dowodów w stosunku do zeszłego roku (o ponad 50%), co może stwarzać problemy w obrocie prawnym. W wyniku rozmów z Ministerstwem Cyfryzacji stworzone zostało narzędzie umożliwiające rozwiązanie problemów w zakresie składania wniosków o dowód osobisty tj. Kreator zdjęć dowodowych. Obywatele do 31 marca 2021 r. mogą korzystać z niego całkowicie bezpłatnie.

Upowszechnianie i promowanie polityki senioralnej oraz działalności seniorów - konkurs dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania ofert na realizację zadania publicznego, polegającego na dofinansowaniu systematycznie prowadzonych działań o charakterze ponadlokalnym, wzmacniających kompetencje oraz aktywność społeczną seniorów, promujących starzenie się w dobrym zdrowiu, prowadzących do przeciwdziałania poczucia osamotnienia i bezradności osób starszych, w szczególności mając na uwadze ograniczenia związane z zagrożeniami np. COVID-19.

Filmowe soboty w Gniewie wracają!

W związku z zielonym światłem dla otwarcia kin do Gniewu wracają filmowe soboty. Już w najbliższy weekend, 20 lutego zapraszamy na seans filmu Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który zobaczyć będzie można w Sali Kameralnej o godz. 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Stypendia dla młodzieży z mniejszych miejscowości

Program stypendialny Klasa zapewnia zdolnym absolwentom szkół podstawowych z mniejszych miejscowości naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w 5 miastach akademickich – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie. Wnioski o stypendia mogą składać uczniowie ósmych klas szkół podstawowych zamieszkujący na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 100 000 mieszkańców. Fundadotorem stypiendiów jest Fundacja BNP Paribas.

Wyjazd na lodowisko do Tczewa

GOSIR Gniew zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanym w najbliższą sobotę, 20 lutego wyjeździe na lodowisko do Tczewa. Wypożyczenie łyżew i kasku na miejscu w cenie wyjazdu. Koszt wyjazdu to 10 zł za dziecki i 20 zł za osobę dorosłą. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu 601 429 790. Serdecznie zapraszamy!

Środa Popielcowa

Dziś Środa Popielcowa. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewiezaprasza na modlitwę podczas mszy świętych, które odprawione zostaną o godz. 8.00, 11.00, 15.00, 16.30 i o godz. 18.00.

Rolniku pamiętaj o wpisie do rejestru nadzorowanych zakładów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie informuje, że rolnicy/plantatorzy (owoców, warzyw, zbóż) wprowadzający swoje produkty na rynek spożywczy mają obowiązek złożyć wniosek o wpis do rejestru nadzorowanych zakładów do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie. Ten sam obowiązek posiadają rolnicy prowadzący działalność w zakresie dostaw bezpośrednich, prowadzący gospodarstwa agroturystyczne oraz trudniący się rolniczym handlem detalicznym.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 24 lutego o godz. 11.00 odbędzie się XXXII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady zorganizowane zostaną online, za pomocą aplikacji Teams. Głównym tematem spotkania samorządowców będzie sport w gminie Gniew i strategia jego rozwoju.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia Pani Marlenie Nica Dyrektor Przedszkola w Gniewie z powodu śmierci Ojca składają Pracownicy Przedszkola w Gniewie.

Badanie mięsa na użytek własny

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie, w związku ze zmianą metody badania na włośnie, podaje do publicznej wiadomości informacje dotyczące badania mięsa na użytek własny oraz wzór powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia uboju zwierząt, w celu produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własny. Szczegóły w załączonej ulotce.

Pełna mobilizacja w akcji zima

Zima nie odpuszcza, a trudne warunki atmosferyczne towarzyszą nam już od kilku tygodni. Nie da się ukryć, że choć biały puch dodaje uroku, stawia nas w najwyższej gotowości. Odśnieżanie chodników i ulic to tylko niektóre z obowiązków, z którymi mierzymy się w ostatnim czasie. Zadania związane z akcją zima, bo tak w skrócie określa się ogół zadań związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w sezonie zimowym, wykonuje w naszej gminie spółka Inwest-Kom. Z dyspozytorem zimowego utrzymania kontaktować się można pod numerem telefonu: 536 514 199.

Gmina Gniew aplikuje o środki w ramach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego

Gmina Gniew złożyła wniosek aplikacyjny w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie, na realizację projektu pn. Wspólna integracja nad stawem. Inicjatywa ma na celu zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie, który służyć ma lokalnej społeczności.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

W niedzielę, 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Jego obchody zostały ustanowione w 1989 roku przez Światową Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. Z tej okazji wszystkim Przewodnikom z terenu gminy Gniew i osobom związanym z ruchem turystycznym na naszym terenie składamy najserdeczniejsze życzenia! Mamy nadzieję, że ten trudny dla turystyki rok nie zniechęci Was do dalszej aktywności, a wręcz przeciwnie, zmoblilizuje do podejmowania nowych i ciekawych inicjatyw.

Wspieraj lokalnie, zozliczając PIT

Gmina Gniew przystąpiła do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT. W ramach projektu gmina otrzymała bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki”, promujący rozliczenia podatku na terenie danej jednostki samorządu oraz do przekazania 1% lokalnym OPP.

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

Rozpoczęła się budowa wodociągu w Rakowcu

Dzisiaj, 22 stycznia rozpoczęła się budowa wodociągu Wielkie i Małe Wyręby, Bielica. W najbliższym czasie w związku z prowadzoną inwestycją będą występować miejscowe utrudnienia w ruchu. Mieszkańców prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Prace zakończyć się mają w czerwcu tego roku.

Jestem alkoholikiem. Potrzebuję Twojej pomocy.

Problem alkoholizmu dotyka zatrważającej liczby polskich rodzin. Co robić, jeśli pojawił się również w naszym domu? Najpierw trzeba zrozumieć, że uzależnienie od alkoholu to nieszczęście i prawdziwa choroba. Jeśli jesteś w związku z osobą chorą na alkoholizm przeczytaj uważnie ten list i wyobraź sobie, że napisała go do ciebie właśnie ona.

Pomagajmy i walczmy z depresją

Czy wiecie, że dzisiaj, 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym i Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Pomyślmy w tym dniu o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Nie zapominajmy jednak o sobie! Prośmy otwarcie o pomoc, kiedy jej potrzebujemy. Zgłębiajmy także wiedzę o depresji. To bardzo trudna i wyniszczająca choroba, wymagająca spcjalistycznego leczenia. Nie bagatelizujmy jej objawów!

Konferencja dla rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zapraszają na konferencję online na temat aktualnych zagadnień związanych z chowem i hodowlą bydła mlecznego. Konferencja odbędzie się 3 marca o godz. 10.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać internetowej rejestracji. Szczegóły w załączniku.

Konkurs „Zero food waste – nie marnuję żywności”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy konkurs pn. „Zero food waste– nie marnuję żywności”, którego celem jest zachęcenie do wdrożenia idei niemarnowania żywności oraz kreatywnego podejścia do sztuki kulinarnej z wykorzystaniem produktów, które pozostały z poprzednich posiłków czy zakupów. Stwórzcie wyjątkowe danie z resztek, a przepis wraz ze zdjęciami lub filmami przyślijcie do nas. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie organizatora konkursu.

OSP Rakowiec w KSRG

Od 1995 roku funkcjonuje w Polsce, zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną, krajowy system ratowniczo-gaśniczy (KSRG), którego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska. 10 lutego, na mocy podpisanego porozumienia przedłużono przynależność OSP Rakowiec do KSRG na kolejnych 5 lat.

Toalety w "dwójce" po remoncie

W Szkole Podstawowej nr 2 mi. gen. J. Hallera w Gniewie przeprowadzono remont toalet usytuowanych na parterze budynku. Decyzję o jego rozpoczęciu wymusił zły stan techniczny rur, który był powodem dwukrotnego zalania pomieszczenia. W związku z awariami odświeżenia wymagała również sąsiadująca z toaletami szatnia. Wczoraj, 22 lutego miał miejsce odbiór techniczny zmodernizowanych pomieszczeń. Toalety prezentują się fantastycznie!

Rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie

W Gniewie trwają prace przy rozbudowie budynku szkoły podstawowej nr 1, w którym prowadzone są roboty wykończeniowe. Burmistrz Maciej Czarnecki na bieżąco dogląda inwestycji, stąd prezentujemy Państwu aktualne fotografie z placu budowy.

IV edycja PHU ŚLIZEX Gniewskiej Ligi Futsalu 2020/2021 - podsumowanie

21 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyło się podsumowania IV Edycji PHU ŚLIZEX Gniewskiej Ligi Futsalu 2020/2021. Tegoroczne zakończenie różniło się od poprzednich. W związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz ze względu na ustanowienie wielu zakazów, nie udało się rozegrać wszystkich kolejek. Sytuacja spowodowała konieczność uznania ligi za nierozstrzygniętą. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, piłki oraz vouchery finansowe.

Pożar sadzy w kominie - strażacy gasili ogień w Opaleniu

We wtorek, 23 lutego około godz. 15.00 doszło do zapalenia sadzy w kominie w jednym z domów jednorodzinnych, przy ul. Piaskowej w Opaleniu. Pożar gasiły OSP z Opalenia i Gniewu oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Tczewa. Pożar sadzy w kominach powstaje w wyniku nieregularnego czyszczenia przewodów kominowych. Przypominamy, jak zapobiegać takim zjawiskom, czym grozi pożar sadzy i co robić, gdy zauważymy go w naszym domu?

Odtwarzacze audiobooków w gniewskiej bibliotece

Giewska biblioteka wzbogaciła się o ogromną liczbę książek mówionych. Dodatkowo w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Larix nasza książnica zostanie wyposażona w czytaki, czyli odtwarzacze audiobooków, przystosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Urządzenie posiada funkcje odtwarzania książek mówionych, zatrzymania i przewijania nagrania, a także szybki wybór książki.

Przetarg na rewitalizację rozstrzygnięty

18 lutego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w ramach przetargu na Rewitalizację zdegradowanej przestrzeni starego miasta i podzamcza  w Gniewie w formule zaprojektuj-wybuduj. W środę, 24 lutego burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą Granit Dariusz Pylak ze Strzegoma. Inwestycja wyniesie prawie 3,5 miliona złotych. Prace zakończą się we wrześniu 2022 roku.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza Konkurs Granty na Kulturę 2021

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza Konkurs Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Zwłaszcza w obecnym czasie, konkurs ten stanowi szczególne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych z terenu gminy Gniew. Zachęcamy do składania wniosków i planowania projektów. CKiBP służy Państwu pomocą. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 507 125 558 oraz drogą elektroniczną na adres: biuro@ckibp.gniew.pl. Szczegóły w załącznikach.

Przedłużenie obostrzeń do 15 marca. Twarz zakrywać musimy maseczką.

W związku z odnotowanym wzrostem zakażeń wirusem COVID-19 i przekroczeniem bariery 10 tysięcy nowych przypadków zakażeń dziennie, rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 14 marca. Od 27 lutego wprowadzony zostaje też zakaz zakrywania ust i nosa przyłbicami, szalami i chustami. W marcu minie dokładnie rok, od kiedy rozpoczęliśmy walkę z koronawirusem.

Jarmark Wielkanocny w Gniewie

Ostatni weekend marca będzie dla wszystkich niewątpliwie czasem świątecznych zakupów. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców gminy Gniew oraz okolic na Jarmark Wielkanocny. W sobotę, 27 marca w godzinach 9:00 - 16:00, teren starego miasta stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Gniewie. Kiermasz ozdób świątecznych, stoiska z rękodziełem, wielkanocne przysmaki, pozytywna muzyka - to wszystko będzie czekało na Państwa na gniewskim rynku.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Czy wiecie, że jutro, 27 lutego przypada Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych? Święto zostało ustanowione 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych, a pierwsze jego obchody odbyły się w 2014 roku w Helsinkach. Dzień trzeciego sektora to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością NGO-sów i docenienia pracy lokalnych społeczników.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.