Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Seniorzy w roli radiowych dziennikarzy

O aktywności słuchaczy najbardziej licznego w gminie Gniew Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie zdziwi Was zatem fakt, że seniorzy zaangażowali się już w kolejny projekt! Tym razem wcielą się w rolę dziennikarzy radiowych, prowadzących audycje prosto z Gniewu w internetowym radiu SoVo. Brawo!

Posłuchacie w nim audycji o Gniewie, łagodnej krainie i jej terapeutycznych właściwościach, znanych już niegdyś samemu staroście gniewskiemu Janowi III Sobieskiemu, który patronuje grupie. Partnerem projektu jest natomiast Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, której zespół zaangażowany jest w realizację materiałów filmowych.

Niedawno nasza grupa radiowa zrealizowała jedno ze swoich nagrań, tworząc radiową wizytówkę! Do jej obejrzenia zapraszamy na profil gniewskiego uniwersytetu na stronie Radia SoVo.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowe audycje! Życzymy powodzenia!

SoVo – dostępne radio internetowe

To innowacyjny projekt którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt składa się z trzech głównych elementów: portalu radiowego, grup radiowych oraz szkoleń i warsztatów.

Portal radiowy

Portal jest tworzony we współpracy z kołami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną , Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz studentami. Jest sercem całego projektu i jego najważniejszym elementem. Wszystko co jest publikowane na portalu zostało stworzone przez uczestników albo ekspertów projektu. Co miesiąc na portalu pojawiać się będzie około 60 materiałów. Radio będzie nadawane w wybrane dni tygodnia, a część audycji będzie transmitowanych na żywo. Wszystkie audycje będą publikowane na portalu, co umożliwi dostęp do nich w każdej chwili.

Oddziały Radia SoVo

W całej Polsce do grudnia 2020 roku powstanie 30 Oddziałów Radia SoVo (15 Senioralnych Grup Radiowych utworzonych na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz 15 Grup Radiowych OzNI utworzonych w placówkach PSONI), w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów. Każdemu oddziałowi radia przewodzi przeszkolony Lider. Gniewskiej grupie radiowej przewodniczy prezes Stowarzyszenia GUTW Walentyna Czapska.

Szkolenia i warsztaty

W trakcie trwania projektu zostanie przeprowadzonych ok. 4 900 godzin szkoleń. Szkolenia mają na celu zapoznać uczestników projektu z zasadami funkcjonowania portalu radiowego oraz pokazać im jak korzystać z materiałów dydaktycznych umieszczonych na portalu i aktywnie brać udział w edukacji online. Członkowie grup radiowych dowiedzą się jak tworzyć materiały wideo, zdobędą lub udoskonalą swój warsztat dziennikarski, a także poznają zasady emisji głosu. Łącznie przeszkolonych zostanie 5025 osób, a portal będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych jego tematyką. Gniewscy seniorzy takowe szkolenie przeszli 16 lutego w siedzibie Stowarzyszenia CAG.

Data publikacji: 2021-03-04 10:35

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.