Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowa maszyna w spółce Inwest-Kom

W ostatnich dniach zasoby spółki Inwest-Kom zasilił nowy sprzęt. Na potrzeby bieżącego utrzymania przejezdności dróg i poboczy spółka zakupiła kosiarkę wysięgnikową z wysuwem długiego ramienia, na którym mocować można różnego rodzaju głowice, przeznaczone do pracy w terenie. Pierwsze próby wykorzystania urządzenia pracownicy spółki mają już za sobą. Wrażenia z pracy sprzętu są bardzo pozytywne.

Kosiarka mocowana jest do ciągnika, z którego to odbywa się sterowanie ramieniem za pomocą specjalnej dźwigni lub joysticka. Na końcu ramienia mocowane są głowice, przeznaczone do pracy w terenie.

Na stanie gniewskiej spółki jest głowica bijakowa GH, którą stosuje się do ciecia traw i krzaków. Mechanizm jest dostosowany do wycinki roślin o różnej wysokości, a duża moc na wale roboczym oraz noże obrotowe umożliwiają wykorzystanie głowicy w trudnych warunkach terenowych.

Zakupiono także ścinarkę do poboczy, której głowica frezuje pobocza. Budowa głowicy umożliwia wykonanie przetok - poprzecznych rowków odwadniających, odprowadzających wodę z pasa jezdniowego do rowów w miejscach gdzie frezowanie nie jest możliwe.

W najbliższym czasie spółka zaopatrzy się również w odmularkę do rowów. Sprzęt został skonstruowany do odtwarzania niedrożnych, zamulonych rowów odwadniających i cieków wodnych.

Data publikacji: 2021-03-19 11:20
  • Nowy sprzęt w spółce Inwest-Kom
  • Nowy sprzęt w spółce Inwest-Kom - pierwsze prace w terenie
  • Nowy sprzęt w spółce Inwest-Kom - pierwsze prace w terenie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.