Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Sięgnij po granty!

Weź udział w programach grantowych i zdobądź dofinansowanie na realizację ciekawych projektów! Dostępność ponad barierami to konkurs PFRON, który przewiduje wsparcie projektów mających na celu poprawę poziomu dostępności bazy i oferty turystyczno-rekreacyjnej dla osób o specjalnych potrzebach związanych z niepełnosprawnościami. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło kolejną edycję programu Sportowe Wakacje +, na realizację zajęć, turniejów czy wydarzeń sportowych, a Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i PCG Polska prowadzą nabór na wsparcie projektów polegających na inkubowaniu nowatorskich rozwiązań na razecz osób starszych. Zachęcamy do udziału!

Dostępność ponad barierami

Celem konkursu jest rozwój i zwiększenie dla osób z niepełnosprawnościami dostępności przestrzeni fizycznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, a także dostępności produktów i usług, w tym dotyczących turystyki i rekreacji.

Przedmiotem konkursu jest wsparcie lokalnych inicjatyw, poprzez dofinansowanie projektów grantowych, które służyć mają poprawie poziomu dostępności, w szczególności dostępności bazy i oferty turystyczno-rekreacyjnej dla osób o specjalnych potrzebach związanych z niepełnosprawnościami.

Sportowe Wakacje +

Konkurs przewiduje dofinansowanie organizacji takich zadań jak:
- otwarte, ogólnodostępne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych.
- turnieje sportowe, eventy, konkursy i inne wydarzenia sportowe.
- ogólnodostępne obozy sportowe (na poziomie ogólnopolskim/lokalnym).

Generator innowacji. Sieci wsparcia

W ramach naboru można uzyskać wsparcie polegające na inkubowaniu nowatorskich rozwiązań, które będą odpowiadać na jedno z trzech, następujących wyzwań:
1. Projektowanie własnej starości – w jaki sposób, samodzielnie czy z pomocą rodziny/opiekunów, włączać się w życie społeczne w sferze zawodowej, kulturalnej i lokalnej, jak poprawić jakość codziennego życia.
2. Społeczne sieci wsparcia – jak uruchamiać lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych, by zmniejszać poczucie osamotnienia i zwiększać dobrostan.
3. Uspołecznienie instytucji – w jaki sposób instytucje mogą bardziej podmiotowo traktować osoby starsze, jak wprowadzać wysokiej jakości usługi, jak partycypacyjnie projektować usługi społeczne, kulturalne i zdrowotne oraz ułatwiać dostęp do nich.

Data publikacji: 2021-05-05 08:58

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.