Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie 2021"

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2021. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł.

Za nami długa zima i trzy fale pandemii. Z nadzieją w sercach i umiarkowanym optymizmem patrzymy w przyszłość i uroczyście ogłaszamy XII edycję Programu „Działaj Lokalnie”. Konkurs 2021 zakłada dofinansowanie lokalnych inicjatyw, których celem jest współdziałanie na rzecz szeroko rozumianego dobra wspólnego. O dotacje sięgające 6 000 złotych mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu tczewskiego.

W minionym roku dofinansowaliśmy 22 inicjatywy na łączną kwotę 80 000 zł, a pośród pomysłów znalazły się m.in. warsztaty kreatywnego modelowania elementów 3D, utworzenie ścieżki dydaktyczno-sensorycznej w gniszewskim parku, organizacja warsztatów florystycznych i stworzenie mobilnych ogródków z lawendą i kurdybankiem, gra miejska czy realizacja projektu muzycznego i nagranie płyty. Sześć pomysłów włączyło się także w ogólnopolską akcję „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” i  zrealizowało projekty ukierunkowane na udzielanie lokalnego wsparcia, m.in. szyto i rozdawano maseczki, czy dostarczano produkty pierwszej potrzeby osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

W ramach tegorocznego Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

  • zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;
  • wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;
  • mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;
  • przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;
  • będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;
  • będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Z uwagi na specyficzny okres w jakim przyszło nam wszystkim funkcjonować, dodatkowym priorytetem w tegorocznej edycji są projekty przewidujące działania zmniejszające negatywne skutki epidemii.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 17 czerwca 2021 za pośrednictwem strony: www.system.dzialajlokalnie.pl. Regulamin konkursu znajduje się na: www.fundacjapokolenia.pl.

Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki. Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość.

W przypadku pytań prosimy o kontakt : 58  352 45 46 lub dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl. Organizatorzy konkursu przewidują  możliwość konsultacji on-line i tradycyjnych spotkań indywidualnych (z zachowaniem środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia). Zapraszamy do kontaktu! 

Zachęcamy do aktywności, pamiętajmy żeby działać odpowiedzialnie, dbając o zdrowie swoje i innych. Niech to będzie dobry rok!

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Miasta Tczewa oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Data publikacji: 2021-05-19 10:07

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.