Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gmina Gniew przyjazna Seniorom

Miło nam poinformować, że Samorząd Gminy Gniew, realizując zintensyfikowaną politykę senioralną, przystąpił do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Ma on na celu promocję, rozwój i wsparcie inicjatyw pro seniorskich. W ramach projektu powstaną także Ogólnopolskie Karty Seniora, które upoważniają do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

- Przystąpienie do programu Gmina Przyjazna Seniorom jest kolejnym z naszych działań, mającym na celu wzmocnienie gminnej polityki senioralnej. Jesteśmy społeczeństwem o niskim przyroście demograficznym, seniorów każdego roku przybywa, a z uwagi na wiek i pewne ograniczenia oraz trudności, jakie seniorzy napotykają każdego dnia, tak ważnym jest otoczenie ich należytą opieką i pomocą. Choć nie da się ukryć, że aktywność gniewskich seniorów zasługuje akurat na naprawdę duże uznanie i wiele młodych organizacji mogłoby tylko brać przykład z pomysłowości i chęci działania w lokalnym środowisku. Mamy więc nadzieję, że program ten jeszcze bardziej ich zaktywizuje, a Ogólnopolska Karta Seniora umożliwi im korzystanie z wielu przydatnych usług nie tylko w gminie Gniew, ale i w całej Polsce – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Ogólnopolska Karta Seniora uznawana jest już przez ponad 2500 podmiotów. Aktualna lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 20 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów.

Program Gmina Przyjazna Seniorom zakłada:

  • aktywizację i edukację seniorów
  • wsparcie samorządu w tworzeniu nowego pola do współpracy pro-seniorskiej
  • przekazanie odpowiednich narzędzi wspomagających lokalną politykę senioralną (Ogólnopolska Karta Seniora, Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, Senioralia)
  • wdrożenie Ogólnopolskiej Karty Seniora
  • edukowanie właścicieli firm w obszarze srebrnej gospodarki
  • współpracę podczas wydarzeń organizowanych dla seniorów (wspieramy lokalne przedsięwzięcia pro-seniorskie, np. Dni Seniora, Senioralia, Senioriady)

O realizacji programu i podejmowanych w jego ramach działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Data publikacji: 2021-05-20 09:10
  • Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podpisał porozumienie współpracy w sprawie przystąpienia do programu.
  • Ogólnopolskie Karty Seniora obeowiązywać będą również w gminie Gniew

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.