Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gmina Gniew z kolejnym dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że w odpowiedzi na złożony przez Gminę Gniew wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, Wojewoda Pomorski przyznał gniewskiemu samorządowi 406 164 zł na realizację zadań w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym. W gminie Gniew program realizowany będzie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
  
Zadaniem programu jest rozpowszechnienie usług asystenta, a co za tym idzie zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej samodzielnego i aktywnego życia.
Głównym celem projektu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:
•dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,
•osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne).

W czym pomoże asystent?
•w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/ rozrywkowe/społeczne/sportowe),
•w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
•w załatwianiu spraw urzędowych,
•w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
•w korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy),
•w wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej).

Jak zgłosić się po pomoc?
Gmina/powiat przyznaje usługę asystenta na podstawie - karty zgłoszenia do programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnej” – edycja 2021. Co ważne, osoba niepełnosprawna lub opiekun prawny ma prawo wyboru osoby, która będzie świadczyć usługi asystenta. Uczestnik programu nie płaci za usługi asystenta.

Szczegóły dotyczące realizacji programu w naszej gminie znajdą Państwo w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie.

Data publikacji: 2021-05-20 10:00

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.