Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

"Strzała Opalenie " w akcji

W dniach 13-15.08.2021r na Polach Bitwy pod Grunwaldem odbyły się II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym. Jest to dynamicznie rozwijający się sport w którym nasza okolica ma szansę zaistnieć.

Członkowie klubu sportowego „Strzała Opalenie” wystartowali w najliczniejszym składzie, bo aż 12 osób w wszystkich kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior oraz senior. Pomimo, iż klub dopiero zaczął swoją działalność daliśmy się poznać z jak najlepszej strony pod każdym względem.

W piątek zawodnicy zmagali się z Torem Polskim, który polegał na przejechaniu krętej trasy z tarczami rozstawionymi do strzału w każdym możliwym kierunku. Zarówno w dół, w bok, w tył, jak strzały na odległość powyżej 30m. Niektóre cele były ustawione po stronie przeciwnej do pozostałych.

W sobotę rozstawiony był Tor Koreański podzielony na trzy części: Double-shoot (dwie tarcze), Triple-shoot (trzy tarcze), Multiple-shoot (pięć tarcz). Każdy etap różni się także długością toru oraz normą czasu. Ostatniego dnia, w niedziele odbył się Tor Węgierski. Konkurencja polega na wypuszczeniu jak największej ilości strzał w tarcze, która znajduje się na środku toru.

Mieszkańcy gminy Gniew wywalczyli wysokie miejsca. Sebastian Prokop zdobył tytuł mistrza polski juniorów w łucznictwie konnym w 2021r., a Wiktoria Balewska została II vice mistrzynią również w tej kategorii.

Wśród juniorów młodszych piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ada Birna

W kategorii junior, oprócz pierwszego i trzeciego miejsca nasi zawodnicy zajęli także miejsce dziesiąte Magdalena Reszka, miejsce jedenaste Julia Reszka oraz dwunaste Pola Birna. W kategorii senior Krystian Mróz zdobył miejsce czternaste.

Mieszkańcy gminy Kwidzyn także zajęli wysokie lokaty. Pośród juniorów Alicja Klawitter zdobyła trzynaste miejsce. W kategorii junior młodszy Nikola Puncewicz wywalczyła miejsce czwarte, a nasza najmłodsza uczestniczka Martyna Słupek miejsce szóste. W kategorii senior, Anna Nowicka wywalczyła miejsce trzynaste, a Agnieszka Słupek dwudzieste pierwsze.

Wszyscy zawodnicy jeździli na koniach z Szkółki Jeździeckiej PASJA gdzie regularnie trenują zarówno jazdę konną jak i łucznictwo.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych osiągnięć i posiadamy gorącą nadzieję iż to dopiero zapowiedź świetnie rozwijającej się pasji oraz doskonałych wyników w tym sporcie.

Należą się gorące podziękowania wszystkim sponsorom, bo to bez nich nie udałoby się zorganizować tego wyjazdu. Pomimo iż mamy dużo chęci do treningu to wyjazdy na zawodu jak i sprzęt potrzebny do tego sportu jest bardzo kosztowny. Dlatego liczymy na dalszą udaną współpracę z naszymi dobroczyńcami.

Data publikacji: 2021-08-20 11:49
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne
 • Łucznictwo konne

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.