Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rowerowy Rajd Gwiaździsty znów na szlakach powiatu tczewskiego

Już w najbliższą niedzielę 5 września Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do uczestnictwa w 21. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Zaplanowana trasa przejazdu liczy ok. 52 km i przebiega w granicach powiatu tczewskiego. Uczestnicy tego wydarzenia przemierzą takie miejscowości jak Rajkowy, Radostowo, Brzuśce, Waćmierz, Klonówka, Nowy Dwór, Ropuchy, Olsze, Nowa Cerkiew, Kulice, Rożental. Sam start przejazdu zaplanowany jest na godzinę 9.20 w Pelplinie przy ulicy Podgórnej. Całość imprezy zakończy się ok. godziny 16.00 również w duchowej stolicy Kociewia przy Placu Tumskim. Na trasie zaplanowano specjalne postoje oraz poczęstunki dla uczestników.

Warto wspomnieć, że bieżący rok decyzją Rady Powiatu Tczewskiego i Rady Miejskiej w Pelplinie został ogłoszony ,,Rokiem Stefana Łaszewskiego’’.  Pierwszy wojewoda pomorski w historii II RP, sprawował swój urząd w latach 1919-1920, swe życie związał także z Ziemią Tczewską. Uczęszczał do pelplińskiego Collegium Marianum oraz został pochowany na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Tegoroczny Rajd Gwiaździsty jest zatem doskonałą okazją do oddania hołdu temu człowiekowi, który tworzył podstawy polskiej administracji na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. Właśnie dla upamiętnienia tej postaci jeden z przystanków rajdu będzie miał miejsce przy jego pomniku na cmentarzu parafialnym.

- Kolejna edycja Rowerowego Rajdu Gwiaździstego jest doskonałą okazją do rowerowej podróży po powiecie tczewskim nie tylko dla turystów, ale także dla samych mieszkańców naszego regionu. Trasa dostosowana jest do różnych stopni umiejętności rowerzystów. Co ważne, od wielu lat organizowane przez nas rajdy cieszą się popularnością zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci. - podkreśla Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE.

Udział w 21. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym jest całkowicie bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są do 2 września pod adresem info@kociewie.eu, telefonicznie bądź poprzez informację na facebooku.

Data publikacji: 2021-08-31 14:58
  • plakat Rajd Rowerowy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.