Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Życzenia na nowy rok szkolny

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Pragnę z tej okazji wszystkim uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej złożyć życzenia. Po kilkumiesięcznej przerwie i bardzo trudnym dla wszystkich czasie z radością oraz nadzieją wracamy do szkoły.

Wrześniowe przewozy biletowe

Spółka Inwest-kom informuje, że od 1 września po wakacyjnej przerwie rozpoczęła świadczenie przewozów otwartych-biletowych na terenie gminy Gniew. W celu zakupu biletów, czy uzyskania bardziej szczegółowych informacji, serdecznie zapraszamy do siedziby Spółki lub kontaktu telefonicznego pod numerami 513016410 lub 512095701.

82. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dziś 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Pamiętamy!

Dożynki Parafialne w Wielkich Walichnowach

Ksiądz Proboszcz oraz aktywni Walichnowianie zapraszają na Dożynki Parafialne, które odbędą się w niedzielę 5 września. Dożynki rozpoczną się Uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Świętego Jana Chrzściciela w Wielkich Walichnowach. Po Mszy Świętej kontynuacja imprezy na boisku. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie

Złożone wnioski na kolejne dofinansowania

Miło nam poinformować, iż złożyliśmy aż 7 wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę następujących dróg:

Spotkanie z sołtysami

31 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z przedstawicielami sołectw. Włodarz gminy przekazał informacje o realizowanych inwestycjach, pozyskanych środkach oraz planowanych zadaniach. Omawiano również problemy i potrzeby w poszczególnych sołectwach.

Ogłoszenie o konsultacjach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na 2022 rok

Z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew.

List do Mieszkańców Gminy Gniew

Drodzy Mieszkańcy Gminy Gniew

Został ostatni miesiąc na wypełnienie Naszego ustawowego obowiązku i dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy do tej pory się spisali. Obecnie spis w Gminie Gniew jest na poziomie 70% spisanych mieszkań. Jednak jest jeszcze sporo osób, które nie podjęły działań w tym zakresie. Apeluję więc do tych osób, aby jak najszybciej dokonali spisu.

Newsletter LGD "Wstęga Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym przeczytać można o działaniach fundacji w lipcu oraz sierpniu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo w załączniku.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc wrzesień, które odbędą się na terenie miasta Gniew. Już 4 września o godz. 11 00 na stadionie przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają drużyny Keramzyt Szprudowo D2 z Unią Tczew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Informacja o przedłużonym naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że przedłużony został termin składania dokumentów aplikacyjnych w otwartym i konkurencyjnym naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji i Infrastruktury w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

QUARK Bikes Gniew Maraton Rowerowy

Już 12 września na terenie leśnictwa Brody Pomorskie odbędzie się Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes. W niedzielę, 250 uczestników rajdu zmierzy się z niełatwą trasą, przygotowaną przez lokalnych pasjonatów kolarstwa górskiego, która z pewnością przysporzy rowerzystom zarówno atrakcji, jak i sportowej adrenaliny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na stronie organizatora.

Praca w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko magazynier. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

"Piknik nad Wierzycą" w Grodzisku Owidz już za nami

Piątkowy „Piknik nad Wierzycą” w Grodzisku Owidz oficjalnie zakończył wspólną realizację projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia”. Przystanie, przenoski powstały na rzece Wierzycy aby rozwijać turystykę kajakową. Dzięki wspólnym działaniom: Gmina Starogard Gdański, Starogard Gdański, Miasto i Gmina Pelplin oraz Miasto i Gmina Gniew, infrastruktura już od miesięcy służy turystom wodnym. Projekt został zrealizowany w ramach partnerskiego przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Kondolencje

Z powodu śmierci męża Pani Marii Kamrowskiej wieloletniej działaczki związanej z działalnością kół gospodyń wiejskich. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z całą kadrą gniewskiego magistratu składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku Rodziną i Bliskimi Zmarłego.

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza na VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich - Wystawa Specjalistyczna, który odbędzie się 11-12 września podczas Jesiennych Targów Ogrodniczych na terenie oddziału Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonych plakatach.

Nowy zakład produkcyjny w Gniewie

Firma Kronos-Polymer zainwestuje ok 21 mln zł w budowę nowego zakładu recyklingu w Gniewie. Przedsiębiorstwo otrzymało od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza Konkurs Granty na Kulturę Edycja II 2021

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza II edycję Konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Oferta Kulturalna 2021/2022

Z wielką radością przedstawiamy Państwu nową ofertę kulturalną na 2021 i 2022 rok! Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej oferuje wiele zajęć dodatkowych zarówno płatnych jak i bezpłatnych, dostępnych dla każdego! Z myślą o najmłodszych przygotowana została bogata oferta łącząca kulturę z nauką, a to wszystko w akompaniamencie wspaniałych ludzi i dobrej zabawy! Poniżej zamieszczamy ankietę do zapisów dla chętnych! Zapisy prowadzimy do 10 września br. Warsztaty zostaną uruchomione po utworzeniu dziesięcioosobowej grupy. Serdecznie zapraszamy!

Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.

W niedzielę, 5 września odbył się 21. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim. W tym roku wspomniane wydarzenie nie tylko promowało sport i zdrowy tryb życia wśród dorosłych i młodzieży, ale też przybliżył grupie postać pierwszego wojewody pomorskiego Stefana Łaszewskiego.

Biuletyn LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Już jest! Wybieg dla psów w miejskim parku!

W gniewskim parku powstał profesjonalny wybieg dla psów. Pomysłodawczynią projektu jest gniewianka Żaneta Jurga, która pozyskała na ten cel środki z budżetu gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej.

Odpust Narodzenia NMP w Piasecznie 11-19 września

Już w najbliższy weekend w Piasecznie rozpocznie się Wielki Odpust Narodzenia NMP. Z racji beatyfikacji sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny celebrowana będzie w sobotę, 11 września o godz. 12.00 przy Studzience. Oktawę odpustu zakończy Dożynkowa msza święta w niedzielę, 19 września. Wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy!

"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”.        

Ostrzeżenie hydrologiczne

Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych Biura Prognoz Hydrologicznych w Gdyni wydało drugiego stopnia ostrzeżenie hydrologiczne w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Wisły dla obszaru Dolnej Wisły i ujścia Wisły w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na dolnym odcinku Wisły i w jej ujściu, przewiduje się wzrosty stanów wody do górnej granicy strefy stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

Stan wody w Wiśle

Woda w Wiśle wzrasta. Stan wody na wodomierzu w Korzeniewie o godz. 7.00 wskazał dziś 515 m. Stan ostrzegawczy na Wiśle wynosi 610 m, a stan alarmowy 720 m. Fala kulminacyjna dla naszej gminy przewidywana jest na piątek, 10 września.

Inwestycja w rezerwatach Duże i Małe Wiosło walczy o miano modernizacji roku. Głosowanie trwa!

Rezerwaty przyrody Wiosło Małe i Wiosło Duże w gminie Gniew biorą udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Do 22 września można wziąć udział w internetowym głosowaniu na wybrany obiekt. Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie i oddania swojego głosu właśnie na inwestycję w gminie Gniew!

Złoty Jubileusz

Państwo Urszula i Bernard Bruchwald z Gniewu obchodzili niedawno Złoty Jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy gazociągu Gardeja-Kolnik

Operator Gazociągów Przemysłowych Gaz-System S.A. zaprasza na konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja-Kolnik. Punkt konsultacyjny dla gmin Gniew i Pelplin czynny będzie w środę, 6 października w godz. od 9.00 do 17.00 w siedzibbie Stowarzyszenia CAG (plac Grunwaldzki 45, Gniew). Celem działalności punktu będzie przekazanie zainteresowanym mieszkańcom informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gardeja – Kolnik oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Nowe mieszkania w Gniewie

Spółka Inwest-Kom buduje kolejne mieszkania na osiedlu Tarasy Wierzycy przy ul. Leśnej w Gniewie. Po oddaniu w lipcu do użytku 18 nowych mieszkań, w sierpniu rozpoczęto już prace związane z budową kolejnego budynku mieszkalnego w tej części miasta. Na placu budowy, po niezbędnej niwelacji i wymianie gruntu oraz wykonaniu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, trwają już prace związane z przygotowaniem terenu pod ławy fundamentowe.

Pomorska drogówka prowadzi działania „PRĘDKOŚĆ”

Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości na drodze, a pieszym przypominają o tym, że odblaski, w szczególności w okresie kiedy szybciej zapada zmrok, ratują niejednokrotnie ludzkie życie. Zmienne warunki pogodowe wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć nie tylko swoje, ale także bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Wspomnienia wakacji w Opaleniu

Choć mija już drugi tydzień roku szkolnego, letnia aura za oknem wciąż napawa nas miłymi wspomnieniami wakacji. W świetlicy wiejskiej w Opaleniu, w lipcu i sierpniu, młodzież brała udział w wielu warsztatach, spotkaniach i ciekawych wycieczkach. Wszystkie działania dofinansowano ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Hotel na Wzgórzu poszukuje kelnera

Hotel na Wzgórzu zatrudni osobę na stanowisko kelnera. Kandydat powinien posiadać prawo jazdy, charakteryzować się miłą aparycją, umiejętnością pracy w zespole i wykazać minimalne doświadczenie w zawodzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 58 535 24 45 lub adresem e-mail: hotel_nawzgorzu@wp.pl.

Najwyższe odznaczenie pszczelarskie trafiło do Pólka

Walny Zjazd Delegatów Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku odbył się 28 sierpnia w Przywidzu. Podczas obrad, delegat Rejonowego Koła Pszczelarzy w Gniewie, kol. Ryszard Kociorski został uhonorowany „Statuetką ks. Dr Jana Dzierżona” za zasługi dla pszczelarstwa polskiego. Wręczenia nagrody laureatowi dokonał prezes WZP w Gdańsku, który jednocześnie pełni obowiązki skarbnika PZP w Warszawie, kol. Ryszard Voss.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W sobotę, 4 września Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował na jeziorze w Pieniążkowie zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Zawody rozegrano w dyscyplinie spławikowej i była to już siódma edycja zawodów o puchar włodarza naszego miasta. Do udziału w wędkarskiej rywalizacji przystąpiło 20 zawodników, którzy walczyli w dwóch sektorach i po blisko czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji zawodów. 

VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw

VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw odbędzie się w sobotę, 25 września na terenie Miasta i Gminy Gniew podczas uroczystości obchodów urodzin miasta. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 13:30 z rynku miejskiego (Plac Grunwaldzki) w Gniewie. Trasa liczy 10 km. Imprezą współtowarzyszącą jest VI Dziecięcy Bieg Gniewski, który rozpocznie się o godzinie 11:30. Medal dla każdego uczestnika, a po oficjalnym zakończeniu biegu będą czekały liczne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

Szczepienia w przychodni Medical w Gniewie

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w przychodni Medical w Gniewie. 15 i 16 września szczepienia będą wykonywane szczepionką Pfizer, a 17 września jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Święto kolorów w Gniewie

Serdecznie zapraszamy na Holi Święto Kolorów, które odbędzie się w Gniewie na boisku GOSiR w sobotę, 18 września. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby uczestnicy wydarzenia nawet na moment nie przestali się bawić! W programie nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz pokazów tanecznych! Chcesz porzucać się kolorowym proszkiem ze znajomymi lub rodziną? Przyjdź i daj się ponieść kolorowemu szaleństwu! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Utrudnienia na starym mieście

Firma Budimex w najbliższych dniach prowadzić będzie drobne prace remontowe w nawierzchni ulic na starym mieście w Gniewie. W związku z tym w części ulicy Piłsudskiego oraz w południowej pierzei placu Grunwaldzkiego wystąpić mogą utrudnienia w ruchu pieszych, pojazdów i w strefach parkowania. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Wielki Odpust Narodzenia NMP

W miniony weekend tłumy wiernych przybyły do Piaseczna, aby wziąć udział w Wielkim Odpuście Narodzenia NMP. To najstarsze miejsce objawień Matki Boskiej na Pomorzu, miejsce cudów. W związku z uroczystościami beatyfikacji prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny wyjątkowo odprawiona została w sobotę, 11 września o godz. 12.00 przy Studzience. Uroczystości odpustowe zakończą się 19 września dożynkami gminnymi.

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu dla OSP w Opaleniu

INFORMACJA O UZYSKANYM DOFINANSOWANIU Z NFOŚiGW pn. “Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Ochotnicza Straż Pożarna w Opaleniu informuje, że ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie umowy dotacji nr WFOŚiGW/D/297A/5142/2021/FLOREK z dnia 24.08.2021 r. uzyskała dofinansowanie zadania pn. Zakup hełmów strażackich.

Teatralna Niedziela spektakl "Korpo i Tradycja" na zamku w Gniewie - wstęp wolny!

W imieniu organizatora, Fundacji "Damy Radę - z Kulturą" serdecznie zapraszamy na spektakl pt: "KORPO I TRADYCJA", który odbędzie się na Zamku w Gniewie, 19 września o godz.17.00 (niedziela) - Wstęp Wolny.

Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes już za nami

Etap 6 Północnej Ligi MTB XC zagościł u nas w Gniewie. W niedzielę, 12 września zobaczyliśmy zmagania w formie olimpijskiej czyli Cross-country. Zwanej przez uczestników godzin w piekle. Nie każdy decyduje się na udział w tej formie rywalizacji dlatego doceniamy każdego uczestnika imprezy. Ogromne brawa dla zwycięzców poszczególnych kategorii. 

Sprzedajesz alkohol? Opłać III ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.

Oktawa Odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium

Przypominamy, że obecnie trawa Oktawa Odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Dzisiaj, 15 września przypada Diecezjalny Dzień Chorych, od godz. 9 00 odbędą się msze św. oraz udzielenie chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Niewiele czasu zostało na ubieganie się o wsparcie na modernizację gospodarstw

Już tylko kilka dni pozostało na ubieganie się o wsparcie na modernizację gospodarstw. Ostateczny termin składania wniosków w ramach PROW 2014-20 upływa 20 września br. Wnioski można składać we wszystkich pięciu obszarach wsparcia.

Urodziny Miasta 24-25 września

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 724. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich, które odbędą się 24-25 września na Rynku w Gniewie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. Rozpoczniemy uroczystą mszą św. w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie w intencji miasta i jego mieszkańców. Szczegóły znajdą Państwo na zamieszczonym plakacie.

II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie

Zachęcamy do wzięcia udziału w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie, który odbędzie się w niedzielę, 26 września o godz. 9.30 na Orliku w Gniewie. Zgłoszenia należy kierować do pana Karola Gardyjasza GOSiR Gniew pod nr tel. 510078308 lub e-mail  k.gardyjasz@gosirgniew.com

Święto Kolorów Holi odwołane

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie z przykrością informuję, iż impreza „Święto Kolorów Holi”, która miałaby się odbyć w sobotę, 18 września zostaje odwołana z powodu niesprzyjającej pogody.

Gniewscy wędkarze na Mistrzostwach Polski Juniorów 2021

Młodzi pasjonaci wędkarstwa z Gniewu uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów 2021 w wędkarstwie karpiowym na Łowisku Wygonin. Zawody odbyły się w terminie 25-29 sierpnia. Reprezentanci naszego miasta, Kacper Chrzanowski oraz Jakub Grzyb zajęli trzecie miejsce w sektorze, co umożliwiło wysokie 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy udanych połowów.

Dożynki Gminne w Piasecznie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dożynkowej mszy świętej, która stanowi dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 19 września o godz. 10:30 przy Studzience w Piasecznie. W uroczystościach uczestniczyć będą między innymi przedstawiciele sołectw, ogródków działkowych, kół gospodyń wiejskich oraz instytucji działających na obszarze rolnictwa z terenu Gminy Gniew. Procesja dożynkowa wyruszy spod kościoła o godz. 10:15. Dożynki Gminne zakończą Oktawę Odpustu w Piasecznie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Dzień Seniora w Szprudowie

W czwartek, 11 września w świetlicy wiejskiej w Szprudowie odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zostali zaproszeni seniorzy, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Radna Miasta i Gminy Gniew Ewa Kujawska-Majewska. Przybyłym gościom czas umilił zespół „Błękitna Wstęga” wraz z Panią Jadwigą Mielkie. Natomiast całą oprawę muzyczną przygotował Szymon Draszanowski. Impreza trwała w przyjemnej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu

Uwaga, uwaga, uwaga!!! Wielka draka, w Opaleniu w sobotę (25 września) odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dla miłych gości mnóstwo ziemniaczanych rozmaitości: wybór Ziemniaczanego Króla, ziemniaczane Zgaduj – Zgadula, zabawy bez liku, jabłka na patyku.

Dożynkowa modlitwa w Piasecznie

W niedzielę, 19 września na terenie Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie wierni uczestniczyli w Dożynkach Gminnych. Uroczysta msza święta, koncelebrowana przez Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. kanonika Tomasza Huzarka, stanowiła podziękowanie za tegoroczne plony. Do tronu Najświętszej Maryi Panny przybyli pokłonić się i dziękować za tegoroczne plony rolnicy, przedstawiciele sołectw, ogródków działkowych, kół gospodyń wiejskich oraz instytucje działające w obszarze rolnictwa.

Dzień Przedszkolaka

Dziś, 20 września przedszkolaki w całej Polsce świętują swój dzień. Święto Przedszkolaka zostało ustanowione, by podkreślić jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju i edukacji dzieci. Władze samorządu gniewskiego z okazji tego święta wszystkim dzieciom składają najserdeczniejsze życzenia! Niech uśmiech zawsze gości na Waszych twarzach, a każdy dzień był cudowną przygodą!

Wystaw graty z chaty już w październiku

W październiku zostanie zorganizowana jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. W piątek, 1 października odpady odebrane zostaną od mieszkańców sołectwa Brody Pomorskie oraz miasta Gniew. W piątek, 15 października ze zbiórki skorzystać będą mogli mieszkańcy sołectw: Jeleń, Piaseczno i Rakowiec.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek, 23 września spotkają się członkowie Komisji Społecznej oraz członkowie Komisji Gospodarki. W poniedziałek, 27 września spotka się Komisja Finansów, natomiast we wtorek, 28 września obędzie się spotkanie Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Młody gniewianin zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci po ustaleniach zatrzymali osobę odpowiedzialną za posiadanie narkotyków. 22-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego ukrywał w mieszkaniu amfetaminę oraz marihuanę. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 10 gramów środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaz Maszyn w Szprudowie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie zaprasza na Pokaz maszyn do uprawy bezorkowej, który odbędzie się 21 września o godz.10:00, w gospodarstwie Pana Leszka Stankiewicza, w miejscowości Szprudowo (Szprudowo 38, 83-140 Gniew). Pokaz jest realizowany w ramach operacji Pomorskie Partnerstwa ds. Wody. Szczegóły znajdą Państwo w załączeniu.

Tegoroczna edycja "ORLEN dla Strażaków" rozstrzygnięta!

Miło nam poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie znalazła się na liście nagrodzonych jednostek w programie ORLEN dla Strażaków 2021.Wartość projektu wynosi 6.200 zł, przyznane dofinansowanie to 5.000 zł. Z grantu zostanie zakupiony nowy aparat powietrzny nadciśnieniowy.  

Gniewska młodzież na turnieju - GRAND PRIX GDAŃSKA W BADMINTONIE

W sobotę, 18 września w Klubie Badmintona GARNIZON w Gdańsku odbył się turniej Badmintona dla dzieci i młodzieży. Organizatorem zawodów był UKS Bursztyn Gdańsk. Do rywalizacji przystąpił 45 młodych badmintonistów z Władysławowa, Gdańska, Bytowa, Gniewa, Gdyni, Nowego Klincza. Nasi reprezentanci spisali się w nich bardzo dobrze, stając na najwyższych szczeblach podium. Wręczenia pamiątkowych pucharów, medali, dyplomów oraz gadżetów dokonał Wiceprezes Pomorskiej Federacji Sportu Pan Krzysztof Englander. Gratulujemy!

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Przypominamy o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA I ODKRYJ SWÓJ TALENT

Jeżeli jesteś pasjonatem malarstwa, interesuje cię programowanie lub w wolnym czasie lubisz grać w szachy to świetnie się składa, bo Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie stworzyła idealne miejsce do rozwijania właśnie tych zainteresowań! Równie otwarci na nowicjuszy, którzy z chęcią spróbują nowych rzeczy, niezależnie od wieku! CKiBP zapewnia profesjonalnych instruktorów oraz dobrą zabawę w miłej atmosferze!

Dzień Kapsla

Słyszeliście o Dniu Kapsla? To właśnie dziś, 21 września przypada ten dzień. Pierwsza edycja obchodów święta kapsla została połączona z kontekstem ekologicznym i zachęcała do tego, aby kapsli nie wyrzucać, ale je zbierać. Pokaźną wystawę nakrętek podziwiać możemy w gniewskim Muzeum Kapsla, które prezentuje pokaźny zbiór z całego świata, począwszy od zamknięć polskich, czeskich, niemieckich, a skończywszy na kapslach z tak egzotycznych krajów jak Chiny, Maroko, Kolumbia czy Australia. Z okazji dzisiejszego święta składamy najlepsze życzenia i gratulujemy inicjatywy!

Światowy Dzień bez Samochodu

Dziś, 22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, inicjatywa ma na celu promowanie ekologicznego transportu. W tym dniu kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach właśnie dziś pasażerowie będą mogli podróżować za darmo. Dzięki temu zmniejszamy emisję szkodliwych spalin, chroniąc środowisko. Życzymy aktywnego dnia bez korzystania z samochodu.

Wydłużone godziny infolinii spisowej

Informujemy, że do końca trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludnści i Mieszkań, czyli do 30 września br. infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do Państwa dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele - w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut. Pozostało jeszcze kilka dni. Nie czekaj do ostatniej chwili.

Ostatnie 9 dni na dokonanie spisu

Informujemy, iż zostały ostatnie dni na wypełnienie Naszego ustawowego obowiązku i dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r.

Ważna informacja - zmiana miejsca obchodów Urodzin Miasta

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! 24 września ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr) nastąpi zmiana miejsca piątkowych obchodów 724. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich. Po uroczystej mszy świętej oraz inauguracji wystawy Andrzeja Ziółkowskiego "THE INWARD MOMENT" zamiast na gniewski rynek, zapraszamy Państwa do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie przy ulicy Kusocińskiego.

Dobry Targ w Stanisławiu

Informujemy, że w niedzielę 3 października odbędzie się kolejna edycja Dobrego Targu w Oklaskach w Stanisławiu. Dobry Targ to przestrzeń dla mieszkańców i wystawców. Można tam znaleźć zdrową żywność i ekologiczne produkty. To ponad 30 lokalnych rzemieślników i producentów żywności, którzy zapewniają nam jakość i ciekawe spotkanie. Targ powstał z miłości do wartości, jest spotkaniem i odpowiedzią na poszukiwania zdrowego jedzenia. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

II Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw - ograniczenia w ruchu

Uwaga! Z powodu organizacji VII Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw, który odbędzie się 25 września w godzinach od 11:30 do 15:00 ruch ulicami miasta i gminy Gniew będzie ograniczony. Za utrudnienia przepraszamy!

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 29 września o godz. 11.00 w Sali Kameralnej na placu Gruwnaldzkim w Gniewie odbędzie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Głównymi tematami obrad będą polityka mieszkaniowa w gminie Gniew – raport na temat zasobów oraz stanu mieszkań komunalnych i socjalnych, potrzeby i plany w tym zakresie oraz informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Gniew za I półrocze roku 2021, informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku załączniku.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu - odwołane

Z przykrością informujemy, iż Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu, które miało się odbyć w sobotę, 25 września zostaje odwołane z przyczyn organizacyjnych. Impreza odbędzie się w późniejszym terminie. Za niedogodności przepraszamy.

Dzień symboli gniewskich

Dzisiaj obchodzimy Dzień symboli gniewskich. Święto ustanowione zostało Uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie, podjętą 30 września ubiegłego roku, w celu promocji gminnej symboliki. Data święta nie jest przypadkowa, bowiem upamiętnia nadanie Gniewowi praw miejskich, co miało miejsce w 1297 roku. Dzień ten został ustanowiony również świętem miasta, które jest doskonałą okazją do prezentowania i upowszechniania gniewskich symboli. Informcje o herbie, barwach, fladze i innych symbolach Gminy Gniew znajdziecie w zakładce na stronie miasta.

Bieg Gniewski za nami!

W minioną sobotę, odbył się VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Emocji i radości nie było końca. Dzieci i dorośli stanęli na starcie, by zmierzyć się z trasą, prowadzącą przez zakamarski naszego miasta. Wręczenia nagród uczestnikom biegu dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, Dyrektor Zakładu Produkcji Kruszyw Michał Bąkowski oraz Kierownik Produkcji Zakładu Produkcji Kruszyw Krzysztof Pawłowski. Całą imprezę poprowadził Tomasz Tobiański. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami biegu. Serdecznie gratulujemy!

Szczepienia w przychodni Medical w Gniewie

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 oraz osoby, które mogą już przyjąć trzecią dawkę szczepionki, zapchęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w przychodni Medical w Gniewie. 29 i 30 września oraz 1 października szczepienia będą wykonywane szczepionką Pfizer. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Urodziny miasta – 724 lata Gniewu

W miniony piątek, 24 września obchodziliśmy uroczystość nadania Gniewowi praw miejskich. Obchody święta miasta stały się doskonałą okazją do wręczenia zaszczytnych tytułów Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew oraz Zasłużonych dla Ziemi Gniewskiej. Jak na urodziny przystało nie zabrakło także wielkiego urodzinowego tortu. W ramach obchodów zorganizowane zostały także wystawy, prelekcje oraz koncerty. Atrakcji nie było końca!

Artyści z Kijowa malują Gniew

Gniew gości malarzy z Ukrainy, którzy uczestniczą w plenerze artystycznym, przenosząc uroki naszego miasta na płótno. Efekty ich prac podziwiać będziemy mogli już w najbliższy piątek, 1 października podczas wernisażu powstałych obrazów. Wystawa artystów rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali Kameralnej. Tego dnia będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję, by nie tylko obejrzeć twórczość malarzy, ale i zakupić ich dzieła. Serdecznie zapraszamy!

2 ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego

Szanowni Mieszkańcy! Narodowy Spis Powszechny zbliża się ku końcowi. Pozostały tylko dwa dni! Pamiętajcie, że udział w spisie jest obowiązkowy, a czas kończy się 30 września o godz. 23:59. Za odmowę udziału w spisie grozi grzywna w wysokości do 5 000 zł.

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym pomorska Policja przeprowadzi wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Gminne zawody w Szachach Drużynowych

W czwartek, 23 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się zawody Gminne w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: SP Nr 1 Gniew, SP Nr 2 Gniew i PSP SPSK Gogolewo. W wyniku rywalizacji zapadły następujące rozstrzygnięcia.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

W środę, 29 września uczniowie SP 2 Gniew udali się do Tczewa na Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach wzięły udział 4 szkoły : ZKiW Kulice, ZKiW Rudno, ZSK Tczew i SP 2 Gniew. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.  W końcowej rywalizacji zajęliśmy III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Wernisaż prac artystów z Kijowa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac artystów z Kijowa, stworzonych podczas pleneru malarskiego w Gniewie. Wystawa odbędzie się w piątek, 1 października o godz. 16 00 w Sali Kameralnej w Gniewie. Podczas wernisażu będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję, by nie tylko obejrzeć twórczość malarzy, ale i zakupić ich dzieła.

Umowa z wykonawcą budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Wielkich Walichnowach podpisana

W poniedziałek, 27 września burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę, z grudziądzkim Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowo - Handlowym MEL-KAN, na realizację inwestycji budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Wielkich Walichnowach. Na to zadanie Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 000 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Spółka (SIM) Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa powołana

We wtorek, 28 września w Malborku 19 przedstawicieli pomorskich miast i gmin podpisało akt erekcyjny w sprawie utworzenia nowej spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN – Pomorze”. Pod dokumentem nie zabrakło także podpisu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, który osobiście uczestniczył w spotkaniu. Na realizację inwestycji Gmina Gniew otrzyma 3 000 000 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Poznajesz tego psiaka?

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa porzuconego w nowo powstałym wybiegu dla psów w Parku Miejskim w Gniewie. Aktualnie zwierzę przebywa w Gminnym Centrum Reagowania. Porzucenie zwierzęcia jest traktowane jako znęcanie się więc sprawa została zgłoszona na policję. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gniewie tel. 47 742 83 00.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.