Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.

W niedzielę, 5 września odbył się 21. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim. W tym roku wspomniane wydarzenie nie tylko promowało sport i zdrowy tryb życia wśród dorosłych i młodzieży, ale też przybliżył grupie postać pierwszego wojewody pomorskiego Stefana Łaszewskiego.

Stefan Łaszewski był pierwszym wojewodą pomorskim w historii II RP. Związany z Ziemią Tczewską, uczęszczał do Collegium Marianum w Pelplinie. Prowadził działalność patriotyczną, tworzył podstawy polskiej administracji na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. – mówi dr Krzysztof Korda, Członek Zarządu Powiatu Tczewskiego. – W ramach roku Stefana Łaszewskiego ogłoszonego przez Radę Powiatu Tczewskiego oraz Radę Miasta i Gminy Pelplin postanowiliśmy przybliżyć rowerzystom jego życiorys, a także oddać hołd i złożyć kwiaty na jego pomniku w Pelplinie.

Po złożeniu kwiatów ponad 80 rowerzystów wyruszyło na szlak, aby poznawać walory turystyczno-krajobrazowe Ziemi Tczewskiej. Zarówno młodsi jak i starsi cykliści przejechali całość trasy, czyli 52 kilometry przez Gminę Pelplin, Gminę Subkowy oraz Gminę Morzeszczyn. Na starcie każdy z uczestników otrzymał śniadaniowy pakiet startowy, pamiątkową przypinkę z trasą rajdu oraz odblaskowy gadżet, który z pewnością przyda się podczas planowania kolejnych, rowerowych podróży po kociewskich szlakach. W Waćmierzu cykliści zostali poczęstowani kawą i ciastem, a tradycyjny piknik rowerowy odbył się przy Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi.

Jak relacjonują organizatorzy na trasie nie było większych problemów sprzętowych: dwie „gumy” zostały natychmiast wymienione, a kłopot z przerzutkami naprawiony przez sprawny serwis techniczny. Niestety, pęknięcie w piaście skończyło się na tzw. pace – czyli wozie zabezpieczającym.

- Obserwujemy, że co roku na Rowerowy Rajd Gwiaździsty zgłasza się coraz więcej rodzin z dziećmi. Cieszy nas, że turystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców Kociewia. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor LOT KOCIEWIE. – Myślę, że organizowane przez nas rajd rowerowe są idealną alternatywą do spędzenia aktywnie czasu z rodziną wśród ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. – podkreśla rozmówca.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty dofinansowany przez samorząd Powiatu Tczewskiego był ostatnim z cyklu rajdów organizowanych w tym sezonie przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Jednak pracownicy LOT KOCIEWIE zaglądają w przyszłoroczne kalendarze i już planują wydarzenia. Organizatorzy liczą, że podobnie jak w ubiegłych latach uda się zaprosić rowerzystów na dwudniowe rajdy rowerowe, które cieszyły się ich ogromnym zainteresowaniem.

Teraz wraz z uczestnikami Rowerowego Rajdu Gwiaździstego czekamy na galerię zdjęć oraz film z wydarzenia, które niedługo pojawią się w mediach społecznościowych organizacji [www.facebook.com/lot.kociewie].

Data publikacji: 2021-09-07 14:29
  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.