Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowe inwestycje przed nami

W ostatnich dniach burmistrz Maciej Czarnecki podpisał jeszcze kilka umów na realizację gminnych inwestycji. Wśród planowanych zadań są modernizacja drogi w Starym Młynie oraz remont świetlicy wiejskiej w Kuchni.

Informacja o wypłacanych dodatkach mieszkaniowych i energetycznych

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, iż dodatek mieszkaniowy i dodatek energetyczny w bieżącym miesiącu będzie wypłacony wyjątkowo w czwartek, 7 października 2021r. 

Sprzątaj po swoim pupilu - skorzystaj z dostępnych worków

W ostatnim czasie na terenie naszego miasta pojawiły się stojaki z woreczkami na psie odchody. Stojaki zlokalizowane zostały przy śmietnikach w centrum miasta oraz na terenach rekreacyjnych, po których mieszkańcy spacerują ze swoimi pupilami. Pamiętajmy, że troska o przestrzeń publiczną naszego miasta to nasza wspólna sprawa, zatem drodzy posiadacze czworonogów, zachęcamy do korzystania z nowych narzędzi, ułatwiających utrzymanie czystości naszych ulic.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w programie "Agroenergia"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku z dniem 01.10.2021 rok ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie dla zadań wpisujących się w program priorytetowy „Agroenergia”, realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zegar miejski

Miło nam poinformować, iż na jednej z kamienic ulicy Piłsudskiego zawisł zegar miejski. Inicjatywa ta ma na celu przywrócenie zegara, który przez wiele lat stanowił nierozerwalny element gniewskiej przestrzeni. Do dziś wśród mieszkańców miasta żyją wspomnienia działającego w tym miejscu zakładu zegarmistrzowskiego. Odtworzenie zegara stanowi więc nie tylko element historyczny, ale także sentymentalny.

Plener malarski ukraińskich artystów w Gniewie zakończony wernisażem

W ubiegłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć artystów z Kijowa, którzy w Gniewie pracowali nad stworzeniem wyjątkowej kolekcji obrazów. W piątek, 1 października podczas wernisażu, który odbył się w Sali Kameralnej mogliśmy podziwiać i zakupić prace przedstawiające Gniew widziany oczami ukraińskich malarzy. Artyści pomimo swojego młodego wieku posiadają ogromny talent, o czym mieszkańcy Gniewu mogli przekonać się osobiście.

Światowy Dzień Zwierząt

Dzisiaj, 4 października przypadają imieniny Św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Tradycyjnie już Toz Starogard Gdański z " GRAGĄ" rozpoczyna zbiórkę karmy dla bezdomnych czworonogów.  Zachęcamy do udziału w pomocy zwierzętom z terenu gminy Gniew.

Gminne Igrzyska w Badmintonie

W piątek, 1 października w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział dwie szkoły: ZS Opalenie i SP 2 Gniew Mistrzostwa Gminy rozgrywano do trzech wygranych pojedynków do dwóch setów do 11 punktów. Klasyfikację zawodów gminnych oraz informacje szczegółowe znajdą Państwo w załączniku. 

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc październik, które odbędą się na terenie gminy Gniew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na Noc Bibliotek w Gniewie

VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę, 9 października 2021r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Droga w Starym Młynie będzie zmodernizowana

Mieszkańcy Starego Młyna doczekają się inwestycji, polegającej na modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych, w ramach której we wsi powstaną dwa pasy najazdowe z płyt typu JOMB na odcinku 750 m. Na to zadanie Gmina Gniew pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku w wysokości 106 965 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 199 800 zł. Wykonawcą inwestycji będzie firma Karli One Four Dariusz Karzyński. 

Remont świetlicy w Kuchni przed nami

Wśród planowanych w najbliższym czasie zadań inwestycyjnych jest także remont świetlicy wiejskiej w Kuchni. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podpisał już umowę na realizację przedsięwzięcia z firmą Usługi Budowlane RAVGO Rafał Gierszewski, wykonawcą inwestycji. Na realizację zadania Gmina Gniew pozyskała 135 000 złotych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 154 365 zł.

Akcja przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2021"

Informujemy, że Polska Spółka Gazownictwa sp. z.o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku przeprowadzi w dniach 26-28 października 2021 roku na terenie miasta i gminy Gniew akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2021”, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Gniewianka ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Europy w Karate

W dniach 4-6 października w katowickim Spodku odbywają się Mistrzostwa Europy WTKF w Karate Tradycyjnym, na których nie zabrakło gniewskich karateków. Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż Maja Romanowska, podopieczna senseja Kazimierza Maruta zdobyła srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrzyni Europy. Należy nadmienić, iż młoda zawodniczka Karate Tradycyjnego obecnie jest Mistrzynią Województwa Pomorskiego, Wicemistrzynią Polski oraz Wicemistrzynią Europy. Serdecznie gratulujemy kolejnych, wysokich osiągnięć!

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza na spotkanie otwarte mieszkańców miejscowości Kursztyn oraz osoby posiadające nieruchomości w miejscowości Kursztyn w piątek, 15 października 2021 r. o godz. 17 00 w Świetlicy wiejskiej w Kursztynie w sprawie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Kursztyn w gminie Gniew oraz projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Kursztyn w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew. Ogłoszenie w załączeniu. 

Ogłoszenie o konsultacjach Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”. Konsultacje potrwają od 9 do 15 października 2021 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Umowa na budowę chodnika w Jaźwiskach podpisana

Dzisiaj, burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą budowy chodnika w Jaźwiskach Markiem Głowalą z opaleńskiej firmy ROLMAG, wyłonionej w ramach postępowania przetargowego. Zadanie wykonane ma zostać jeszcze w tym roku.

Nowy budynek SP 1 w Gniewie otwarty

W piątek, 1 października otwarto nowy obiekt Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, który powstał w ramach inwestycji rozbudowy placówki. To ważna i historyczna chwila dla całej społeczności gminy Gniew. Na tę inwestycję czekało kilka pokoleń mieszkańców. Dziś możemy cieszyć się z jej efektów.

X Hubertus Baranus Opaleński 2021

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich Miłośników Koni na X Hubertus Baranus Opaleński 2021, który odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 o godz. 11 00 w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu. Program znajdą Państwo na załączonym plakacie. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia pod nr. tel. 509 771 970. 

Oferta pracy w gniewskiej spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko Inspektor ds.BHP. Szczegóły dotyczące oferty pracy znajdą Państwo w załączniku.

Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze

Od 19 lipca 2021 r., w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w gniewskim magistracie działa punkt konsltacyjny programu Czyste Powietre. W punkcie mieszkańcy miasta i gminy Gniew otrzymują pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania w ramach programu.

Spotkanie literackie z Ałbeną Grabowską

Zapraszamy Państwa serdecznie na drugie z projektu #CzytanieJestMega spotkanie literackie z Ałbeną Grabowską 9 października o godz. 18:00 do Sali Kameralnej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie przy ul. Plac Grunwaldzki 16/17.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Gniewie

Wojewoda Pomorski 29 września 2021 r. wtdał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie w okręgu wyborczym nr 15 (Tymawa) związku z wygaśnięciem mandatu śp. radnego Eugeniusz Franciszka Dłużewskiego. Wszelkie informacje dot. przeprowadzenia wyborów znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń UMiG Gniew, bądź pod numerem tel. 58 530 79 26, w godzinach pracy urzędu. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Koncert z okazji XXI Dnia Papieskiego

Zapraszamy serdecznie na Koncert z okazji XXI Dnia Papieskiego, który odbędzie się w sobotę, 16 października w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 16 00. W programie muzyka Wielkich Mistrzów m.in. J.S. Bach, G.P. Teleman, W.A. Mozart w wykonaniu młodych talentów. Koncert solo i w kwartecie zagrają Amelia Garrison, Marta Anioł, Jan Cieszyński, Agnieszka Żychska, świętujmy razem. Informacje szczegółowe znajdą Pańtwo na załączonym plakacie.

Turniej Badmintona Perfly Cup II

W sobotę, 9 października w Klubie Badmintona GARNIZON w Gdańsku odbył się Turniej PERFLY CUP II. Organizatorem imprezy był KS Badminton Gdańsk i Decatlon Polska. W imprezie wzięło udział 124 zawodników. Zawody rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym. Nasi zwodnicy dzięki startowi zdobyli nowe doświadczenia i osiągali małe sukcesy.

Bezpłatne numery pomocy

Jeśli potrzebujesz pomocy, wsparcia emocjonalnego, zaufania lub dobrego słowa. Jeśli jesteś osobą starszą chciałbyś porozmawiać, ponieważ czujesz się samotnym - zadzwoń. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zamieszcza listę bezpłatnych numerów pomocowych. Dzwoniąc pod wskazane numery uzyskasz natychmiastową telefoniczną pomoc. 

Dzień Dziewczyny

Dziś, 11 października obchodzimy Dzień Dziewczyny. Wszystkim Dziewczynom tym dużym i tym małym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, samych pięknych dni w życiu. Niech radość i uśmiech towarzyszą Wam każdego dnia!

W Nicponi powstanie plac zabaw

Na tę wiadomość mieszkańcy sołectwa Nicponia czekali od lat. W centrum wsi powstanie bowiem długo wyczekiwany plac zabaw. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki nabyciu działki przez gminę Gniew, na której zlokalizowany zostanie obiekt. Prace zagospodarowania działki planowane są na przyszły rok.

Niedzielny wypadek w Gniewie

Zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godziny 8.30 w niedzielę. Do zdarzenia miało dojść na skrzyżowaniu ulicy Lipowej i 7 Marca w miejscowości Gniew. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 51-letni mieszkaniec Gdańska jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Tczewa, zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerzyście.

Policjanci ostrzegają przed Spoofingiem!

Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. 

Kolejny sukces gniewskich strażaków !

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników rozstrzygnął konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn."Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich" przyznając dofinansowanie dla 3 036 jednostek z terenu całego kraju w tym dla gniewskich strażaków.

Konsultacje Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok 

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”. Konsultacje potrwają do 15 października 2021 r. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Dzień Ratownictwa Medycznego oraz Dzień Dawcy Szpiku

Dziś, 13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego oraz Dzień Dawcy Szpiku. To doskonała okazja, aby właśnie dzisiaj podziękować Ratownikom Medycznym za to, że zawsze są w gotowości i udzielają pomocy by ratować ludzkie życie. Święto jest także okazją do uhonorowania osób, które oddały szpik i komórki krwiotwórcze po to, aby dać szansę drugiemu człowiekowi na powrót do zdrowia. Dziękujemy!

Święto Książki w Gniewie

W piątek 22 października Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie organizuje wspaniałe wydarzenie – Gniewskie Święto Książki. Imprezę otworzy Pan Poeta ze swoim wyjątkowym show dla najmłodszych. Ponadto przewidziane są spotkania autorskie z Magdaleną Witkiewicz, Agnieszką Lingas – Łoniewską oraz Barbarą Kosmowską. Nie zabraknie również gwiazdy muzycznej. Ze specjalnym koncertem wystąpi ulubieniec młodzieży Szymon Chodyniecki, znany z takich hitów jak „Sam na sam” czy „Była chłodna”.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Gniewie

W blokach nr 5, 7, 9, 11 i 13 przy ul. Kusocińskiego, obiektach mieszkalnych 16,18, 20 przy ul. 27 Stycznia oraz przy hali sportowej w Gniewie trwa modernizacja sieci ciepłowniczej. Stary system kanałowy zastąpi nowa technologia grzewcza, polegająca na ułożeniu rur preizolowanych. W związku z realizowaną inwestycji w dniach od 14 do 18 października mogą wystąpić przerwy w dostawie ciepła dla mieszkańców tej części miasta.

Konkursu Granty na Kulturę edycja II rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, iż w środę 6 października wyłoniono laureatów II edycji konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Serdecznie gratulujemy.

Zagłosuj na Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka

Miło nam poinformować, iż Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka z Opalenia zostało nominowane do tytułu Gospodarstwo Agroturystyczne Roku! Zachęcamy wszystkich do głosowania. Powodzenia!

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najlepsze życzenia wszystkim Nauczycielom, Dyrektorom oraz Pracownikom oświaty z gminy Gniew. Życzymy wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej. Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pracy. 

Inicjatywa lokalna – w 2022 roku zrealizowane zostaną dwa projekty

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wyboru wniosków na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2022 roku.

Oferta pracy w Kongsberg

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: ślusarza oraz spawacza elektrycznego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Bezpieczniej w Jaźwiskach

W Jaźwiskach na drodze prowadzącej przez wieś zamontowane zostały dwa progi spowalniające. Inicjatywa ma na celu zmobilizowanie kierowców do zdjęcia nogi z gazu, podczas jazdy przez wieś. Ta niekiedy bywała nazbyt brawurowa. Teraz, dzięki inwestycji mieszkańcy Jaźwisk będą mogli poczuć się znacznie bezpieczniej.

Odcinki drogi z Polskiego Gronowa do Szprudowa utwardzane

Trwa inwestycja polegająca na utwardzeniu najbardziej newralgicznych miejsc na drodze z Polskiego Gronowa do Szprudowa. Zadanie realizowane jest z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Ciepłe. Wykonawcą prac jest firma Tadeusz Decka z Morzeszczyna.

Asystenci Osób Niepełnosprawnych – edycja 2022

Dzisiaj, 14 października Gmina Gniew złożyła wniosek do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego na realizację w 2022 roku programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

Uczniowie SP nr 2 w Gniewie poznają Polskę

Do dobra wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie! W odpowiedzi na wniosek złożony przez Gminę Gniew o dofinansowanie w ramach programu Poznaj Polskę, Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansuje dwie wycieczki dla uczniów tej szkoły. Dotacja dla gminy Gniew wyniosła 20 000 złotych.

6 000 złotych na ochronę środowiska

Gmina Gniew otrzymała 6 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn. Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody ”Opalenie” i jego sąsiedztwie – kontynuacja.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich

Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich wszystkim Paniom mieszkającym na obszarach wiejskich życzymy, by każdy dzień był radosny i promienny, a każda z Pań czuła się doceniona i spełniona. W tym szczególnym dniu chcemy podkreślić jak ważną rolę odgrywają koła Gospodyń Wiejskich, które zrzeszają kobiety w różnym wieku i aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.

Młoda gniewianka Wicemistrzynią Europy w Karate Tradycyjnym

W środę, 13 października Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki gościł Wicemistrzynię Europy w Karate Tradycyjnym Maję Romanowską wraz z sensejem Kazimierzem Marutem, aby osobiście pogratulować zdobycia srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym w Katowicach. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dzień św. Łukasza - Patrona Służby Zdrowia

Szanowni Państwo, pracownicy służby zdrowia, w dniu św. Łukasza Patrona Pracowników Służby Zdrowia, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim Państwu życzymy zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wytrwałości w wykonywanym zawodzie. Z tej okazji również pragniemy podziękować za codzienną współpracę oraz pomoc drugiemu człowiekowi. 

Dzień Poczty Polskiej, Dzień Łącznościowca oraz Dzień Listonosza

Z okazji Dnia Poczty Polskiej, Dnia Łącznościowca i Dnia Listonosza składamy wszystkim Pracownikom Poczty Polskiej, Listonoszom serdeczne podziękowania za trud codziennej pracy. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności oraz dużo odwzajemnianych uśmiechów każdego dnia.

Szczepienia w październiku

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w przychodni Medical w Gniewie. W dniach 20, 21, 27, 28 października szczepienia będą wykonywane szczepionką Pfizer. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Strażacy Roku 2021 - Gniewska OSP na podium

Podczas piątkowej gali na scenie w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Grupę Polska Press. Wyróżniono w nim najlepszych strażaków ochotników, jednostki OSP, młodych strażaków oraz orkiestry OSP. Miło nam jest poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie zajęła I miejsce w powiecie tczewskim w kategorii Jednostka OSP Roku w plebiscycie Strażacy Roku 2021.

Obchody XXI Dnia Papieskiego

W sobotę, 16 października z okazji XXI Dnia Papieskiego w gniewskim kościele odbył się Koncert Solo i w Kwartecie. Koncert dedykowany był Papieżowi Janowi Pawłowi II, Wielkiemu Człowiekowi, który dostąpił bram świętości. Muzykę Wielkich Mistrzów mogliśmy usłyszeć w nadzwyczajnym wykonaniu młodych talentów: Jana Cieszyńskiego, Amelii Garrison, Marty Anioł oraz Agnieszki Żyschskiej.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? A może w minionym czasie podjęte zostały inicjatywy społeczne, które według Ciebie zasługują na miano Inicjatywy Społecznej Roku? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie! Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 18 listopada. Szczególy znajdą Państwo w załącznikach.

Powołani do Kadry Pomorza 2010

Miło nam poinformować, iż Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku powołał młodych zawodników z Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo na konsultacje selekcyjną do Kadry Pomorza ZPN 2010, które odbędą się 19 października w Tczewie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dowody osobiste z cechą biometryczną

Informujemy, że od poniedziałku 8 listopada 2021r. mieszkańcy Miasta i Gminy Gniew będą mogli składać w urzędzie wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Oznacza to, że urzędnicy gminni będą pobierać odciski palców od obywateli. 

Granty PPGR - wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Informujemy, że do 27 października 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew można składać wnioski do Programu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym". Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt komputerowy.

Burmistrz przekazał wykonawcy teren pod budowę kanalizacji sanitarnej w Wielkich Walichnowach

W piątek, 15 października burmistrz Maciej Czarnecki oficjalnie przekazał wykonawcy kanalizacji sanitarnej w Wielkich Walichnowach plac budowy. Na to zadanie Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 000 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycję wykona grudziądzkie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowym MEL-KAN.

Dzień Seniora w Gniewie

Dziś, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji życzymy Państwu zdrowia na dalsze lata, pogody ducha i nieustającej energii oraz szacunku wszystkich, którzy Was otaczają. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości. Święto w minioną sobotę obchodzili już członkowie Klubu Seniora „Wesoła Jesień”. W spotkaniu udział wzięli także włodarze naszej gminy.

649 941 złotych dla Gminy Gniew - umowę na dofinansowanie podpisana w Gdańsku

Rozpoczęcie projektu Innowacyjny przedszkolak w gminie Gniew coraz bliżej! We wtorek, 19 października burmistrz Maciej Czarnecki i Skarbnik Gminy Gniew Maria Olszewska podpisali umowę na dofinansowanie. Do gniewskiego samorządu trafi prawie 650 000 złotych na wsparcie edukacji przedszkolnej. Gniew był jednym z 12 samorządów województwa pomorskiego, które otrzymało wsparcie finansowe. Ponad 18 milionów złotych trafi do gmin.

Kolejne zwycięstwo młodej zawodniczki Karate Tradycyjnego

W ostatnim czasie informowaliśmy Państwa o zdobyciu tytułu Wicemistrzyni Europy w Karate Tradycyjnym przez młodą, utalentowaną gniewiankę Maję Romanowską. Minęło kilka dni od tego wielkiego wydarzenia, a zawodniczka zdobyła następne zwycięstwo, tym razem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Tradycyjnym w Wejherowie, otrzymując srebrny medal. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Ponad 36 000 dla Gminy Gniew na demontaż, transport i utylizację azbestu

6 października 2021 roku Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania polegającego na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Gniew.

Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami do samorządowców, organów administracji  oraz podmiotów związanych z Gminą Gniew. Na Wasze prace czekamy do 20 listopada. Regulamin konkursu plastycznego znajdą Państwo w załączniku. Zachęcamy do udziału!

Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu

W niedzielę, 17 października jak co roku jesienią w opaleńskim Domu Kultury obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka. Imprezę tradycyjnie rozpoczęto ogniskiem, nie zabrakło także wielu atrakcji związanych z ziemniakami takich jak konkursy, gry i zabawy.

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu dla OSP w Kolonii Ostrowickiej

INFORMACJA O UZYSKANYM DOFINANSOWANIU Z NFOŚiGW pn. “Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Ochotnicza Straż Pożarna w Kolonii Ostrowickiej informuje, że ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie umowy dotacji nr WFOŚiGW/D/297A/4231/2021/FLOREK z dnia 04.08.2021 r. uzyskała dofinansowanie zadania pn. Zakup ubrań specjalnych. 

Obwieszczenie

Zachęcamy do zapoznania się z treścią obwieszczenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gdańsku, dotyczącą postępowania administracyjnego w przedmiocie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na odbudowę 61 rowów melioracyjnych, w związku z inwestycją pn: „Budowa rurociągu ropy naftowej Gdańsk – Płock wraz ze światłowodem”. Obwieszczenie znajdą Państwo w załączniku.

Obwieszczenie

Zachęcamy do zapoznania się treścią obwieszczenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gdańsku dotyczącego postępowania administracyjnego w przedmiocie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na prowadzenie 14 przewodów w rurach osłonowych przez wody powierzchniowe płynące i przez wały przeciwpowodziowe, w związku z inwestycją pn: „Budowa rurociągu ropy naftowej Gdańsk – Płock wraz ze światłowodem". 

Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2022 r.

Przedstawiamy Państwu Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 r. Konsultacje trwały od 9 do 15 października 2021 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Wystaw Graty z Chaty

Przypominamy, iż w piątek 29 października odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych dla sołectwa: Ciepłe, Kursztyn, Nicponia, Szprudowo, Tymawa, Gogolewo, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 października o godz. 11.00 w Sali Kameralnej odbędzie się XL Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym obrad podjętym przez samorządowców będą sołectwa, ich działalność, współpraca z samorządem oraz realizacja zadań ze środków funduszu sołeckiego.

Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju

W środę, 20 października w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju w kategorii Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięły 3 szkoły: SPSK Gogolewo, ZS Opalenie oraz gospodarz imprezy SP 1 Gniew. Wyniki z zawodów znajdą Państwo w załączniku.

Dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje że trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Przyznawanie dofinansowania odbywa się zgodnie z Uchwałą nr VI/35/15 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 25 lutego 2015 roku w sprawie zasad i trybu udzielenia oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu gminy Gniew na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska ze zmianami.

Turniej Badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w Turnieju Badmintona, który odbędzie się w niedzielę, 7 listopada o godz. 10:00. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:30. Więcej informacji pod numerem tel. 601 429 790 oraz na załączonym plakacie.

Miliony dla Gminy Gniew w ramach Polskiego Ładu

Prawie 4 800 000 złotych dofinansowania otrzyma Gmina Gniew w ramach Program Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. To jedne z największych w historii naszej gminy i największe w kadencji obecnej władzy dofinansowanie zewnętrzne. Dzięki pozyskanym środkom gniewski samorząd będzie mógł zrealizować ważną inwestycję budowy sieci wodociągowej.

Zostań firmą przyjazną Seniorom 

Zapraszamy firmy z terenu gminy Gniew do przystąpienia do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora w ramach, którego będą mogły wspierać osoby starsze powyżej 60 roku życia. Firmy, które zdecydują się dołączyć do 2000 przedsiębiorców z całej Polski proponując dowolne zniżki dla seniorów posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora staną się partnerami programu Gmina Przyjazna Seniorom. 

Zmarł Przyjaciel Gniewu ks. infułat Stanisław Grunt

W piątek, 22 października 2021 r., w wieku 86 lat i 63 roku kapłaństwa zmarł ks. infułat Stanisław Grunt, wieloletni Ekonom Diecezji Chełmińskiej i Pelplińskiej. Duchowny od 2009 roku był Przyjacielem Gniewu. Samorząd Miasta i Gminy Gniew składa serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim Bliskim Zmarłego.

Wystaw swój kram na Gniewskim Jarmarku Mikołajkowym

Niedziela, 5 grudnia w Gniewie będzie iście świątecznym dniem. Na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, w którym udział wezmą lokalni wystawcy i rzemieślnicy. Nie zabraknie też kramów gastronomicznych, na których kupić będzie można ciepły barszcz czy tradycyjne, wigilijne paszteciki i pierogi.

Jednorazowa zmiana harmonogramu

Informujemy, że wywóz popiołu dla miejscowości Ciepłe, Cierzpice, Kotło, Kursztyn, Nicponia, Szprudowo, Tymawa, Gogolewo, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy, Rozgarty wyjątkowo odbędzie się w dniu 30 października zamiast 2 listopada.

Sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w środę, 8 grudnia o godz. 10.00, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbędą się przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych w Rakowcu i w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Zauważyłeś awarię miejskiego oświetlenia? Zgłoś ją!

Mieszkańcu! Jeśli w miejscu Twojego zamieszkania lub w najbliższej okolicy zauważysz awarię ulicznego oświetlenia, nie zwlekaj! Możesz zgłosić ją do Pogotowia oświetlenia dróg i ulic Energii Oświetlenie. Zgłoszenia kierować można pod numerami telefonów: 801 800 103 lub 58 760 72 40. Koszt połączenia liczony jest według taryfy operatora.

Komunikaty dotyczące wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie

Dzisiaj, 27 października odbyło się wspólne posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Gniewie podczas, którego ustalono terminy dyżurów oraz przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie z okręgu 15. Zgłoszeń kandydatów na radnego dokonywać można najpóźniej do 2 listopada do godz. 24:00. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Badania kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Informujemy, że od 12 do 24 listopada odbędzie się badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegółowe informację dotyczące badania kontrolnego znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie Programu Wspierania Rodziny w Gminie Gniew na lata 2022-2024.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących Programu Wspierania Rodziny w Gminie Gniew na lata 2022-2024.

Usługi asenizacyjne w promocji

Spółka INWEST-KOM informuje, że z dniem 28 października wraca możliwość zamówienia usługi asenizacyjnej w promocji "Z SĄSIADEM PÓŁ NA PÓŁ". Ten atrakcyjny wariant cenowy cieszył się dużą popularnością wśród dostawców ścieków. Aktualne ceny można sprawdzić zawsze na stronie bit.ly/ceny-a.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny przed nami

W najbliższy poniedziałek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Gniewie odprawione zostaną tradycyjnie o godz. 7.30, 9.00, 11.00 - dla rodzin i dzieci, 12.30 oraz o godz. 17.30. W Polskim Gronowie msza święta odbędzie się o godz. 10.00, a w Brodach Pomorskich o godz. 13.30. Tego dnia podczas modlitwy powszechnej wspomniane będą imiona wszystkich, których pożegnano w gniewskiej parafii w przeciągu roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Akcja "Znicz"

Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja „Znicz". Już od piątku funkcjonariusze rozpoczynają wzmożone patrolowanie dróg, a zakończą akcję we wtorek (2 listopada br.), w późnych godzinach nocnych. W przedsięwzięcie zaangażowanych będzie ponad 100 mundurowych ze wszystkich służb. Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy. Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na stronie. 

Eko kreatywni - Eko odpowiedzialni

W październiku zakończyły się warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew w ramach projektu Eko kreatywni - Eko odpowiedzialni. Podczas zajęć w 6 lokalizacjach na terenie gminy Gniew dzieci i młodzież poznawały bogactwo lokalnej fauny i flory, sposoby na stworzenie ogrodu przyjaznego zwierzętom oraz brały udział w warsztatach z recyklingu. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie w ramach wsparcia przyznanego za pośrednictwem LGD Wstęga Kociewia.

Alkohol i koronawirus. Obalamy mit o "odkażaniu organizmu"

„Zwróciłam uwagę mężczyźnie, który stał za mną w kolejce do kasy, że maseczka nie służy do zasłaniania brody, tylko ust i nosa. W odpowiedzi machnął ręką i stwierdził, że z jego strony nic mi nie grozi, bo regularnie odkaża się od środka – i pokazał na dwie butelki wódki w koszyku. Czy ludzie naprawdę wierzą, że picie zabezpiecza ich przed wirusem?” – pyta na jednym z forów internetowych Małgorzata.

Badania ankietowe GUS

Na terenie gminy Gniew wśród losowo wybranych mieszkańcóww będą wkrótce realizowane badania ankietowe GUS (EU-SLIC - europejskie  badanie warunków życia ludności). Zakres czasowy badań obejmuje IV kwartał 2021 r. Mając na względzie sytuację epidemiologiczną w kraju, badania ankietowe będą realizowane telefonicznie przez ankieterów. Ich tożsamość można zweryfikować, dzwoniąc w godz. od 9.00 do 14.00 pod numerami telefonów 58 76 83 210 lub 695 255 968. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Nowoczesne osiedle powstanie w Gniewie

Trwają prace koncepcyjne związane z planowaną budową dużego osiedla przy ul. Sidorowicz w Gniewie. Na terenie powstać mają nowoczesne bloki mieszkalne z podziemnymi garażami, miejscami parkingowymi i przestrzenią handlowo-usługową. W zabudowie osiedlowej zamieszkać będą mogły 172 rodziny. To największy projekt mieszkaniowy w gminie Gniew realizowany przez spółkę Inwest-Kom, w który na obecnym etapie zaangażowany jest także gniewski samorząd.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.