Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Goście z Ukrainy w Gniewie!

W dniach od 1 do 7 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie gościła grupę młodzieży i opiekunów z partnerskiego Ostroga na Ukrainie. Wizyta zagranicznych gości odbyła się w ramach projektu pod nazwą: „Ukraińsko – polski Inkubator – pomysły na rozwój młodzieżowej przedsiębiorczości”, sfinansowanego przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu na Ukrainie.

Ten krótki pobyt był bardzo intensywny i obfity w wydarzenia. Uczniowie z Ukrainy mogli spotkać się z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim, który zapoznał ich z historią naszego miasta i opowiedział o zasadach udanego biznesu. Włodarz opowiedział również o inwestycjach realizowanych w Gniewie i przedstawił sytuację ekonomiczną naszej gminy. Burmistrz zapoznał także młodzież z planami rozwojowymi i projektami, które w najbliższych latach realizowane będą zarówno w mieście jak i terenach wiejskich.

Goście zawitali też w progi gniewskiej szkoły, po której oprowadzała ich dyrekcja. Dzieci zobaczyły nowy obiekt, miały też okazję, by uczestniczyć w zajęciach z robotyki oraz lekcji języka angielskiego. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie zorganizowano dla nich warsztaty plastyczne i dziennikarskie. Zaproszono również do gry miejskiej i aktywnego zwiedzania Gniewu.

Podczas pobytu w naszym mieście uczniowie z Ostroga wielokrotnie spotykali się z gniewskimi przedsiębiorcami. O przedsiębiorczości i biznesie opowiadali młodzieży Sławomir Urban z Banku  Spółdzielczego w Gniewie oraz Rafał Śladowski z firmy Investims. Młodzież odwiedziła także gniewską spółkę Fama. Dzięki tym spotkaniom nasi wschodni sąsiedzi mogli z bliska przyjrzeć się działalności gniewskich firm.

Nie obyło się bez atrakcji turystycznych. Goście zwiedzali z przewodnikami miasto i gniewski zamek. Odwiedzili także Bazylikę Katedralną pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Tam też wcielili się w rolę dziennikarzy, biorąc udział w warsztatach w Radiu Głos. Bardzo cenne były spotkania ukraińskiej młodzieży z uczniami gniewskiej podstawówki. Integracja obu grup miała miejsce podczas warsztatów muzycznych, gier i zabaw sportowych oraz zajęć z unihokeja i siatkówki.

 - Mamy nadzieję, że młodzież z Ostroga wróciła do swojej ojczyzny z pozytywnymi i niezapomnianymi wrażeniami z pobytu w naszym mieście, bogatsza o nowe przyjaźnie i wiedzę. 
Wyjazd naszych uczniów na rewizytę na Ukrainie musiał zostać przełożony ze względu na sytuację pandemiczną – mówi dyrekcja gniewskiej szkoły.

Ewa Kłos

Data publikacji: 2021-11-18 13:28
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Spotkanie z burmistrzem
 • Spotkanie z burmistrzem
 • Spotkanie z burmistrzem
 • Spotkanie z burmistrzem
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!
 • Goście z Ukrainy w Gniewie!

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.