Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc grudzień, które odbędą się na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Oferta pracy

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: ślusarza oraz technika produkcji. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2022 roku zadania publicznego pn. „Prowadzenie Dziennego Domu Senior + w Gniewie”. Szczegóły znajdą Pańswo w załączonym zarządzeniu o ogłoszeniu konkursu.

Uwaga silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Mobilny agregat prądotwórczy

Stoimy w obliczu nasilających się nagłych zmian warunków atmosferycznych, kiedy to często silny wiatr i oblodzenie powodują awarie i przerwy w dostawie prądu. Brak zasilania powoduje z kolei konieczność zatrzymania urządzeń wodociągowych i niezaplanowane przerwy w dostawie wody. Dlatego spółka INWEST-KOM nabyła nowoczesny mobilny agregat prądotwórczy, by w razie awarii sieci energetycznej, móc zapewnić nieprzerwane działanie infrastruktury wodociągowej i dostawy wody dla mieszkańców naszej Gminy.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej w 2022r. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym zarządzeniu o ogłoszonym konkursie, dołączamy również wzór oferty.

Uwaga ślisko !

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna ok -4 C. Apelujemy o ostrożność.

Andrzejki w Klubie Seniora "Wesoła Jesień"

W sobotę, 27 listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe w Klubie Seniora „Wesoła Jesień”. Wszystkich przybyłych gości witały postacie wróżek, życząc udanej zabawy. W czasie imprezy przekazywano seniorom przepowiednie według znaków zodiaku w formie satyry stworzoną przez jednego z członków zarządu. Utalentowani muzycznie, odważni seniorzy zaśpiewali biesiadne oraz kociewskie piosenki z dawnych lat. Ciekawym akcentem wieczoru, okazał się taniec w kolorowych kapeluszach.

Gminna Gala Wolontariatu – społecznicy Gminy Gniew docenieni!

W czwartek, 2 grudnia na zamku w Gniewie odbyła się 14 Gminna Gala Wolontariatu. Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia przyznano najaktywniejszym animatorom, wolontariuszom, organizacjom społecznym oraz firmom prospołecznym. Po raz pierwszy w historii gminnej gali Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przyznał nagrody w kategorii Inicjatywa Społeczna Roku 2021.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie miasta i gminy Gniew w 2022 r. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Nowa radna w Tymawie

W minioną niedzielę, 5 grudnia odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Gniewie do okręgu 15 w Tymawie. W wyniku głosowania nową radną została Pani Patrycja Trowska. W wyborach wzięło udział 125 mieszkańców na 425 uprawnionych do głosowania. Pani Patrycja Trowska otrzymała 72 głosy, a Pan Jan Zwolicki 54 głosy.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet 2021

W sobotę, 4 grudnia w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR Gniew Pani Beata Czaja – Osiak. W zawodach udział wzięły 4 drużyny: Olaski, Cancer, GOSiR Gniew i Jedynka Gniew. Turniej rozegrano system „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Gniewski Jarmark Mikołajkowy już za nami !

Wczoraj na gniewskim rynku było świątecznie i magicznie, od godziny 11 rozpoczął się "Gniewski Jarmark Mikołajkowy". Na uroczych, drewnianych straganach można było zaopatrzyć się w rękodzieła, ozdoby, ciasta, zabawki i wiele więcej. Odwiedzający mogli rozgrzać się herbatą, kawą a także grzańcem. Na najmłodszych czekała mieniąca się światełkami i kolorami karuzela wenecka. Wszystkich zebranych ze sceny przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, Członkowie Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku przybyli paradą Mikołajów i częstowali pierniczkami.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w czwartek 9 grudnia 2021r. o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Konferencja online "Plan strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej"

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wspólnie z Urzędem Statystycznym w Gdańsku i Pomorską Izbą Rolniczą serdecznie zapraszają na konferencję "Pomorskie rolnictwo na podstawie wyników wstępnych PSR 2020 oraz rachunkowości PL FADN 2011-2020". Konferencja odbędzie się 9 grudnia w godzinach 10-14 online. Przekazujemy Państwu link do konferencji: https://live.evenea.com/fadn, hasło: fadn9. Organizatorzy zapraszają wszystkie instytucje i osoby zainteresowane rozwojem rolnictwa w naszym regionie.

Mikołajki w Jeleniu

W minioną niedzielę, 5 grudnia odbyły się Mikołajki w Świetlicy Wiejskiej w Jeleniu. Dzieci świetnie bawiły się podczas spotkania z Mikołajem. Czas najmłodszym umilał także występ teatru „Duet”. Sołtys i Rada Sołecka Wsi Jeleń serdecznie dziękują firmom: Kongesberg, Fama, Inwest-Kom, Bankowi Spółdzielczemu oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gniewie za wsparcie finansowe pomocne w zorganizowaniu imprez takich jak Mikołajki, Dzień Dziecka oraz Dzień Seniora w sołectwie Jeleń.

Droga w Starym Młynie po remoncie

Mieszkańcy Starego Młyna cieszą się już zmodernizowaną drogą dojazdową do gruntów rolnych we wsi. W ramach inwestycji realizowanej w ostatnim czasie na odcinku o długości 750 m powstały dwa pasy najazdowe z płyt typu JOMB. Na to zadanie Gmina Gniew pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku w wysokości 106 965 zł. Wykonawcą inwestycji była firma Karli One Four Dariusz Karzyński. 

Nowe tereny rekreacyjne w gminie

Dzięki pozyskanemu przez gniewski samorząd dofinansowaniu w wysokości 60 000 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w mieście, w Brodach Pomorskich oraz w Kursztynie powstały nowe tereny rekreacyjne.

Szkoły z dodatkowymi środkami z rezerwy subwencji oświatowej

Miło nam poinformować, że Gminie Gniew przyznano 40 000 złotych ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Środki zasilą konto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, która wykorzysta je na doposażenie sal w nowo wybudowanym budynku szkoły.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie zmiany treści załącznika do zarządzenia nr 167/21 dotyczące ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2022 r. Szczegóły w załaczniku. 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Informujemy Państwa, iż harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew na rok 2022 jest dostępny na stronie oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Zachęcamy Państwa również do pobrania na telefon aplikacji Blisko, która udostępnia harmonogram wywozu nieczystości. 

Grudniowa Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00 w Sali Kameralnej odbędzie się XLII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Na sesji odbędzie się ślubowanie radnej w wybranej w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Radni również uchwalą budżet na rok 2022. Szczegóły w załączniku.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w najbliższych dniach. W poniedziałek, 13 grudnia spotkają się członkowie Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Następnie w środę, 15 grudnia odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym terminarzu spotkań.

Akcja zima

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. To właśnie ta firma w okresie zimowym będzie odśnieżać i usuwać oblodzenia na drogach. Funkcję dyspozytora pełni całodobowo pracownik przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536 514 199.

Gniewska Liga Futsalu sezon 2021/2022

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Kronos Polymer sp. z o.o. serdecznie zapraszają miłośników futsalu na zawody, które odbędą się 19 grudnia w hali sportowej w Gniewie. W załączeniu wyniki IV kolejki oraz terminarz spotkań V kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu sezon 2021/2022.

Informator biurowy Lot Kociewie

Zachęcamy do zapoznania się informatorem biurowym Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku. Zachęcamy do lektury. 

Umowa na budowę strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego w Gniewie podpisana

Gmina Gniew doczeka się kolejnej inwestycji. W piątek, 10 grudnia burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z firmą METROLOG Sp. z o.o. z Czarnkowa na realizację inwestycji. Na realizację przedsięwzięcia Gmina Gniew pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w kwocie 577 585,98 złotych.

Pomóż Piotrusiowi !

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Wśród nich znalazł się 11-letni Piotruś. Chłopiec był pogodnym, szczęśliwym, pełnym energii dzieckiem, który swoim optymizmem i radością życia zarażał wszystkich wokół siebie. Piotrusia oraz jego rodzinę niespodziewanie spotkał okropny los, straszna choroba, która nieodwracalnie zmieniła ich życie.

Wycofanie dotacji na kotły węglowe w "Czystym Powietrzu"

Informujemy, że od 1 stycznia 2022r zostaje wycofana dotacja na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”. Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze”, będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku.

Przebudowa ul. Kapinosa w Gniewie zakończona

Ponad dwumilionowa inwestycja przebudowy ul. Kapinosa w Gniewie została zakończona. Na realizację zadania Gmina Gniew otrzymała środki zewnętrzne w wysokości 1 935 305 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Remont wykonała firma PUH Feniks E. Salczyński H. Tupalski z Grudziądza.

KP Keramzyt Szprudowo zwycięzcami Pomorskiego Futsal Cup i kwalifikacja do turnieju finałowego w Bydgoszczy

W poniedziałek, 13 grudnia nasi zawodnicy udali się do Tczewa, gdzie wzięli udział w turnieju Pomorski Futsal Cup. Klub Keramzytu Szprudowo reprezentowały dwa zespoły. Do turnieju przystąpiły także drużyny Orły Tczew, Beniaminek Starogard Gdański, Pomerania Gdańsk, Sparta Rakowiec, Mewa Gniew oraz Akademia Piłkarska Tczew.

Świetlica w Kuchni ostoją lokalnej kultury

Zakończył się remont świetlicy wiejskiej w Kuchni, który realizowany był w ramach programu Infrastruktura kultury. Na realizację zadania Gmina Gniew pozyskała środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 123 862 złotych. Całkowity koszt zadania wyniósł 157 365 złotych.

Nie bądźmy obojętni

W okresie jesienno-zimowym wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne oraz w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Muzą w COVIDA – nowa płyta CMA już prawie gotowa!

Gniewscy muzycy zrzeszeni w Grupie Centrum Muzycznie Aktywnych od kilku miesięcy intensywnie pracują nad nową płytą, którą realizują w ramach projektu „Muzą w COVIDA”. Na horyzoncie jest bardzo ciekawy materiał dźwiękowy, prezentujący bogaty dorobek artystyczny młodych mieszkańców naszej gminy i nie tylko! Na płycie gościnnie wystąpił bowiem także zagraniczny skrzypek, który chętnie wziął udział w gniewskim projekcie.

Zgłoś uwagi do Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gniew do składania uwag w formie pisemnej  lub elektronicznej do Monitoringu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew za rok 2020, w terminie do 27 grudnia 2021r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie biuletynu informacji publicznej miasta.

Spotkania z Panią Anną Alaburda z okazji 100-tnych urodzin

Pani Ania choć dziś nie jest już mieszkanką Gminy Gniew to pochodzi ze Szprudowa gdzie uczyła w ówczesnej szkole podstawowej języka polskiego. W czwartek, 16 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z Sołtys Szprudowa Małgorzatą Gajewską udali się do Tczewa aby Solenizantce osobiście złożyć życzenia z okazji wyjątkowych 100-tnych urodzin. Dostojnej Jubilatce życzymy wszystkiego dobrego. Niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia, upływa w spokoju i dobrym zdrowiu.

Spotkanie wigilijne w Klubie Seniora „Wesoła Jesień”

W czwartek,16 grudnia w Klubie Seniora „Wesoła Jesień” odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli włodarze naszej gminy w osobach burmistrza Macieja Czarneckiego, zastępcy burmistrza Joanny Kamińskiej i sekretarz Karoliny Liebrecht oraz zaproszonych gości wśród, których nie zabrało Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gniewie Damiana Szmyta i Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie Anny Czyżewskiej. Miłą niespodzianką było również przybycie zespołu muzycznego, który pięknie przygrywał do wspólnie odśpiewanych kolęd bożonarodzeniowych.

Gniewska Liga Futsalu z Kronos - Polymer sp. z o.o. sezon 2021/2022

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Kronos Polymer sp. z o.o. serdecznie zapraszają miłośników futsalu na zawody, które odbędą się 8 stycznia 2022 roku w hali sportowej w Gniewie. W załączeniu przedstawiamy Państwu wyniki rozgrywek V kolejki, fotorelację oraz terminarz spotkań VI kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu sezon 2021/2022.

Uwaga oblodzenie !

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -2 do 0 stopni. W dalszym okresie utrzyma się temperatura ujemna. Prosimy o ostrożność.

Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego i Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Gniew na obchody Święta Trzech Króli, które odbędą się w czwartek, 6 stycznia 2022 roku. Rozpocznie je Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie o godz. 16:00, po którym wyruszy kolorowy Orszak Trzech Króli na Rynek w Gniewie. Wydarzenie zakończy Msza Święta w kościele o godzinie 17:30.

Izolacja może być szansą. Jak budować dobre relacje z dziećmi podczas pandemii?

Całe popołudnie tylko dla bliskich do niedawna wydawało się niemal luksusem. Odebrać dziecko ze szkoły, zawieźć na zajęcia dodatkowe, zdążyć zrobić zakupy na kolację i jeszcze przygotować strój na przedstawienie – brzmi znajomo? Pomyśl, że teraz możesz na chwilę zapomnieć o bieganinie i presji czasu. To szansa na wzmocnienie więzi. Zdaniem ekspertów dobre relacje w rodzinie skutecznie chronią młodych ludzi przed sięganiem po używki i podejmowaniem innych ryzykownych zachowań.

W wigilię urząd nieczynny

Informujemy, że w piatek, 24 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy!

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2022 r. i popularyzację idei wolontariatu poprzez organizacje imprez i promocję. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Keramzyt Szprudowo drugi w turnieju Champions Cup w Kwidzynie

Na zakończenie 2021 roku nasza drużyna udała się do Kwidzyna, gdzie wzięła udział w turnieju Champions Cup. W pierwszej fazie trafiła do grupy z EL Futbol Elbląg, Champions Kwidzyn oraz Santaną Wielki Klincz. Zawody rozpoczęły się znakomicie.

Profilaktyka uzależnień w szkołach

W ubiegłą środę szkoły na terenie gminy Gniew otrzymały materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć profilaktycznych. W skład pakietu wchodzą książki, gra edukacyjna, plakaty i ulotki oraz alkogogle, które symulują zaburzenia jakie doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Powyższe materiały posłużą do realizacji zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień wśród uczniów naszej gminy.

Przedświąteczne wsparcie Rodzinnego Domu Dziecka w Gniewie

Miła niespodzianka przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia spotkała Rodzinny Dom Dziecka w Gniewie, który otrzymał czek o wartości 3 000 złotych z Ministerstwa Aktywów Państwowych i Polskiego Holdingu Nieruchomości. To wielka pomoc dla gniewskiego domu, za którą jego mieszkańcy dziękują ministrowi Karolowi Rabendzie oraz burmistrzowi Maciejowi Czarneckiemu, którzy osobiście wręczyli prezent przedstawicielowi jednostki. Wszystkim podopiecznym Domu życzymy wesołych świąt!

Stypendyści ZSP Gniew

Miło nam poinformować, iż uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022 za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Serdecznie gratulujemy uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom tak wysokich wyników.

Spotkanie Opłatkowe w Opaleniu

W sobotę, 4 grudnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla Emerytów i Rencistów sołectw Opalenie i Widlice. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Opalenia. Imprezę zaszczycili ksiądz proboszcz Waldemar Opłatkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, radny Dariusz Kowalewski, dyrektor ZS w Opaleniu Katarzyna Zander, sołtysi Andrzej Cejer i Tadeusz Głowiński.

Innowacyjny przedszkolak - szkolenia, nowy sprzęt i plac zabaw w miejskim przedszkolu

Ostatnie tygodnie były dosyć intensywne jeżeli chodzi o realizację projektu. Do przedszkola w Gniewie oraz do dwóch sal w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewie, z których czasowo będzie korzystało miejskie przedszkole, trafiło już wyposażenie, w tym oczekiwany sprzęt: laptopy z oprogramowaniem do różnego typu zajęć, tablety, monitory interaktywne, urządzenia wielofunkcyjne, roboty, photon oraz kayboard i sprzęt nagłaśniający. Placówka otrzymała również ozonator i dywan interaktywny. 11 grudnia odbyły się również ostatnie z serii trwających od listopada spotkań, mających na celu podniesienie kwalifikacji kadry.

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew życzy Państwu samych szczęśliwych i pogodnych dni, spędzonych w ciepłej atmosferze, wśród najbliższych, w zgodzie i w miłości. Niech ten czas będzie dla Państwa odpoczynkiem od natłoku codziennych spraw i przyniesie nadzieję na nadchodzące jutro. Wesołych świąt!

Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego i Orszak Trzech Króli w Gniewie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe obchody Święta Trzech Króli w Gniewie, które odbędą się w czwartek, 6 stycznia 2022 roku. Rozpocznie je Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie o godz. 16.00, po którym wyruszy kolorowy Orszak Trzech Króli na gniewski rynek. Wydarzenie zakończy msza święta w miejskiej świątyni o godzinie 17:30. Przybywajcie!

Szlachetna paczka Gminy Gniew – warto pomagać!

Dzięki organizacji akcji Szlachetna Paczka w gminie Gniew, zainicjowanej przez burmistrza Macieja Czarneckiego, wiele osób potrzebujących mogło spędzić Święta Bożego Narodzenia trochę inaczej, w radości i spokoju, choć na chwilę zapominając o codziennych trudnościach. W akcję chętnie włączyli się gniewscy przedsiębiorcy oraz osoby prywatne, zasilając konto akcji kwotą ponad 13 000 złotych. Dziękujemy!

Policjanci apelują o bezpieczne spędzanie sylwestra i nowego roku

Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc – Sylwester. Wielu z nas nie wyobraża sobie zabawy sylwestrowej bez pokazu sztucznych ogni. Dlatego tczewscy policjanci odwiedzają punkty handlowe, w których odbywa się sprzedaż fajerwerków. Funkcjonariusze apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek przypominając, iż zgodnie z przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zmienione godziny pracy urzędu w Sylwestra

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta i Gminy w Gniewie w piątek 31 grudnia 2021r będzie czynny w godz. 7:30 - 12:00, w poniedziałek 3 stycznia 2022r urząd będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy. 

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc styczeń 2022 r, które odbędą się na terenie miasta Gniew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2022 roku zadania publicznego pn. „Prowadzenie Dziennego Domu Senior + w Gniewie”. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Życzenia noworoczne

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2022 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa Państwu najlepsze życzenia! Niech nadchodzący czas przyniesie Wszystkim chwile radości, spełnienia i miłości, a zdrowie i pomyślność pozwolą na realizację zamierzonych planów, zarówno na niwie prywatnej, jak i zawodowej. Do siego roku!

Urząd nieczynny 3 stycznia

Przypominamy Państwu, iż w poniedziałek, 3 stycznia 2022r Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy. 

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.