Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Program Ogólnopolska Karta Seniora ma na celu aktywizację oraz edukację seniorów zzakresu zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa.

Wcałej Polsce już 200 000 seniorów posiada Ogólnopolską Kartę Seniora, a honoruje ją 1500 punktów (uzdrowiska, ośrodki zdrowia, instytucje kultury ifirmy usługowe).

Zniżki przy okazaniu Ogólnopolskiej Karty Seniora sięgają do 50%, a na wyjeździe do sanatorium można zaoszczędzić nawet 300 zł.

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60 lat, a wyrobienie jej jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do urzędu samorządu lokalnego, który dołączył do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Następnie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy i od razu otrzymuje się bezpłatną i bezterminową Kartę, działającą w danej miejscowości oraz wcałej Polsce. Co ważne, Karta jest współtworzona przez samych seniorów, którzy ze wsparciem organizatora i samorządu pozyskują lokalne firmy honorujące Kartę. Program aktywizuje i edukuje także lokalnych przedsiębiorców w zakresie srebrnej gospodarki, uświadamiając im jak olbrzymi potencjał konsumencki drzemie wtej grupie społecznej.

Ogólnopolskie Karty Seniora w gminie Gniew

W ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom, do którego przystąpił gniewski samorząd, osoby starsze, powyżej 60 roku życia z terenu gminy Gniew mogą wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora. Upoważnia ona do korzystana ze zniżek na usługi w ponad 2500 punktach w całej Polsce. Do programu lojalnościowego dołączyli również gniewscy przedsiębiorcy, którzy dla seniorów przygotowali specjalne oferty.

Kto może otrzymać kartę?
Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora.

Gdzie i jak mogę wyrobić kartę?
W Gniewie Ogólnopolską Kartę Seniora wyrobić można w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, w godzinach pracy urzędu.
Aby przystąpić do akcji wystarczy podać niezbędne dane, takie jak: nr PESEL, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Mam kartę. Co dalej?
Karta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Aby skorzystać ze specjalnych ofert, należy okazać kartę w miejscach, które ją honorują.

Gdzie mogę wykorzystać kartę?
Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia do programu dołączają nowe firmy, które tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Zachęcamy do udziału w akcji i skorzystania z oferty!

Data publikacji: 2021-07-13 10:52
  • Ulotka informacyjna

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.