Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Projekt realizoany jest w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego  na lata 2014-2020

Całkowita wartość projektu wynosi 764 636,09 zł, w tym dofinansowanie z UE 649 940,68 zł.

Celem projektu jest utworzenie 50 nowych, trwałych miejsc edukacji przedszkolnej i podniesienie jakości usług świadczonych przez ośrodek wychowania przedszkolnego.

Projekt dedykowany dla Przedszkola w Gniewie i skierowany do 130 dzieci w wieku przedszkolnym, 15 nauczycieli oraz  130 opiekunów prawnych.

Celem szczegółowym projektu jest utworzenie 50 miejsc wychowania przedszkolnego i stworzenie warunków do kompleksowego wsparcia rozwoju dzieci   z niepełnosprawnościami /dysfunkcjami- wyrównanie szans rozwojowych, rozwój kompetencji kluczowych, podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, pedagogizacja opiekunów prawnych.

Działania w ramach projektu:

  • dostosowanie budynku przedszkola do potrzeb dzieci niepełnosprawnych poprzez wybudowanie pochylni i dostosowanie łazienki, remont oraz reorganizację dwóch sal,
  • zakup placu zabaw
  • wyposażenie dwóch sal, mieszczących się w nowowybudowanym obiekcie, będącym w zarządzie Szkoły Podstawowej nr 1, które zostaną użyczone na potrzeby Przedszkola w Gniewie w celu zwiększenia liczby miejsc
  • zwiększenie oferty przedszkola o zajęcia wyrównujące szanse rozwojowe (gimnastyka korekcyjna, integracja sensoryczna); zajęcia pozwalające na zdobywanie kompetencji kluczowych (przyrodniczo-techniczne, komputerowe z  elementami robotyki, taneczno-muzyczne, teatralne z elementami j. angielskiego, sztuki walki).

W celu uatrakcyjnienia zajęć placówka otrzyma nowoczesne pomoce dydaktyczne: piłki, lalki, gry, klocki, huśtawki, worki do zabaw, kostiumy teatralne, maty edukacyjne, sensoryczne, korekcyjne, dywan interaktywny, gry multimedialne, a także sprzęt IT taki jak: komputery, monitory interaktywne, kayboard, roboty.

W ramach pedagogizacji rodziców/opiekunów prawnych planuje się 13 spotkań ze specjalistami. Tematyka zajęć będzie dotyczyła m.in. współczesnych  zagrożeń, problemów rozwojowych wieku przedszkolnego, kompetencji kluczowych u dzieci- jak je rozwijać, łamania stereotypów, pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podnoszenie kompetencji kadry pedagogicznej polegało będzie na szkoleniu z zakresu pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, podnoszenia kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, włączania rodziców w proces edukacyjny. Szkolenia dla nauczycieli poprowadzą przygotowani do tego i doświadczeni specjaliści z wykorzystaniem nowoczesnych technik ICT.

Data publikacji: 2021-11-10 16:13

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.