Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Iwony Kitty wieloletniej przewodniczki turystycznej miasta, miłośniczki ziemi gniewskiej, aktywnej uczestniczki kultury. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom zmarłej Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje. 

Bezpłatne badanie wzroku

Jeśli czujesz, że masz problemy z widzeniem, to nadarza się okazja by kompleksowo sprawdzić swój wzrok. We wtorek, 11 stycznia na rynku starego miasta w Gniewie odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Osoby chcące wziąć udział w badaniu muszą się wcześniej zarejestrować pod nr: 690 070 902. Specjalny OPTO-BUS będzie stacjonował przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Gniew, a pracownicy mobilnej pracowni okulistycznej będą udzielać porad w godzinach od 16.30 do 18.00. Zapraszamy.

Laureaci XII Powiatowej Gali Wolontariatu

We wtorek, 4 stycznia w gniewskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami Powiatowej Gali Wolontariatu. Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht wraz z Arturem Rajkowskim Przedstawicielem Fundacji Pokolenia oraz Damianem Domańskim Przewodniczącym Rady Pozarządowej – (organizatorzy Powiatowej Gali Wolontariatu) osobiście pogratulowali najaktywniejszym animatorom, wolontariuszom, organizacjom społecznym oraz firmie prospołecznej, doceniając ich wyjątkową działalność na rzecz innych.

Umowa na kolejny rok prowadzenia Dziennego Domu Seniora + w Gniewie podpisana

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z Stowarzyszeniem „Kolory Życia” z Tczewa na kolejny rok prowadzenia „Dziennego Domu Seniora +” w Gniewie. Stowarzyszenie zostało wybrane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację powyższego zadania publicznego w 2022 roku. Serdecznie gratulujemy.

Harmonogram wywozu nieczystości

Informujemy Państwa, iż zmianie uległ harmonogram wywozu dla miejscowości Brody Pomorskie i Gniew jednorodzinne. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew na rok 2022 jest dostępny na stronie oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. 

Świąteczny Koncert Rafała Brzozowskiego oraz Orszak Trzech Króli w Gniewie

Wczoraj hucznie obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W gniewskim kościele odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego, znany jest z takich przebojów jak: „Tak blisko”, „Nie mam nic”, „Magiczne słowa” i „The Ride”. Od 2017 współpracuje z Telewizją Polską jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe: Koło Fortuny, Jaka to melodia? i The Voice Senior oraz koncerty i widowiska muzyczne organizowane przez TVP. Partnerem Koncertu kolęd był Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Dodatek osłonowy

Zgodnie z ustawą o dodatku osłonowym, stanowiący kluczowy element rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie na ul. Witosa 9, numer telefonu 58 535 22 17. Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na stronie.

XVII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na pierwszy Turniej Tenisa Stołowego z cyklu XVII Otwartych Mistrzostw w Gniewie, który odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9:30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Regulamin znajdą Państwo w załączeniu. 

Nagrody sportowe

Ruszył nabór wniosków w sprawie przyznania nagród i wyróżnień dla utalentowanych sportowców. Zgodnie z Uchwałą nr XLV/323/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 lutego 2018 r., nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Gmina Gniew walczy o środki na przebudowę dróg gminnych – trzymajmy kciuki!

Miło nam poinformować, że cztery z siedmiu złożonych wniosków o dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych znalazło się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania na rok 2022 ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trzymajmy kciuki za pomyślność oceny wniosków! Otrzymane wsparcie finansowe pozwoli gniewskiemu samorządowi na realizację ważnych zadań inwestycyjnych na terenach wiejskich.

Prowadzisz działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych - zaktualizuj dane!

Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

Świadczenie 500 + - wnioski przyjmuje ZUS

Informujemy, iż świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku jest obsługiwane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonych ulotkach.

Przekaż dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30! Wielki finał w Gniewie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia!

Mieszkańców miasta i gminy Gniew gorąco zachęcamy do wspierania tej wspaniałej zbiórki. Fundusze zebrane podczas 30. Finału WOŚP zostaną przekazane na sprzęt medyczny.

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny Kongsberg w Gniewie poszukują pracownika na stanowisko magazyniera/operatora wsparcia produkcji i magazynów. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie aplikacji na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com. Termin składania dokumentów mija 31 stycznia 2022 r.

Polski Związek Wędkarski w Gniewie posiada nową stronę internetową

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie www.pzw.org.pl/gniew gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje i ogłoszenia dotyczące wędkarstwa.

 

Inwest-Kom zatrudni pracowników

Firma INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o.o. zatrudni pracowników na stanowisko: kurier/ dostawca korespondencji oraz kierowca autobusu. Podania o pracę oraz CV należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie firmy Inwest-Kom w Gniewie Spółka z o. o. lub przesłać na adres spółki bądź adres mailowy praca@inwest-kom.pl.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek, 20 stycznia spotkają się członkowie Komisji Społecznej oraz członkowie Komisji Gospodarki. W poniedziałek, 24 stycznia spotka się Komisja Finansów oraz Komisja Rewizyjna. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2021

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2021.

Konkurs plastyczny - zaprojektuj patriotyczny mural!

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie wraz z Szkołą Podstawową Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym z okazji Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Gniew. Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować patriotyczny mural, który chciałbyś zobaczyć w Gniewie, pracę należy umieścić pod postem na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 24 stycznia do godz. 23:59. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Regulamin konkursu plastycznego znajdą Państwo w załączniku.

Gniewska Liga Futsalu już w sobotę

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Kronos Polymer sp. z o.o. serdecznie zapraszają miłośników futsalu na kolejne rozgrywki, które odbędą się sobotę, 22 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Przedstawiamy również wyniki VI i VII kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu, które znajdą Państwo w załączniku.

Gminne Igrzyska Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowione

We wtorek, 18 stycznia w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne zawody w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt i Chłopców. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: gospodarze, SP Nr 2 Gniew oraz ZS Opalenie. Miło nam poinformować, iż zwycięzcy zawodów będą reprezentować naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się 21 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nośmy maseczki - policjanci apelują

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Dlatego stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. By zatrzymać transmisję wirusa, stróże prawa zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

Kociewski Bal Karnawałowy

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie wraz organizatorami zapraszają na Kociewski Bal Karnawałowy, który odbędzie się 19 lutego na Zamku w Gniewie. Wieczór rozpocznie wystrzał z armaty oraz przemowa Kasztelana Zamku. Bal rozpoczniemy polonezem. Następnie kolacja i zabawa, do której zagra zespół muzyczny Rock and Feler. Podczas Balu zaplanowana jest aukcja dzieł artystycznych, pamiątek, i innych przedmiotów przekazanych przez samorządy z Kociewia. Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Prognoza pogody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Możliwe burze. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Rano oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Na drogach ślisko. Apelujemy o ostrożność. 

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 26 stycznia o godz. 11.00 w Sali Kameralnej odbędzie się XLIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m.in. sprawozdanie z przebiegu inwestycji oraz plan inwestycyjny na rok 2022 i lata następne, sprawozdanie z pracy Rady Miejskiej w Gniewie oraz pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. Ogłoszenie oraz szczegółowy program obrad sesji Rady Miejskiej w Gniewie znajdą Państwo w załączeniu.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.