Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Iwony Kitty wieloletniej przewodniczki turystycznej miasta, miłośniczki ziemi gniewskiej, aktywnej uczestniczki kultury. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom zmarłej Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje. 

Bezpłatne badanie wzroku

Jeśli czujesz, że masz problemy z widzeniem, to nadarza się okazja by kompleksowo sprawdzić swój wzrok. We wtorek, 11 stycznia na rynku starego miasta w Gniewie odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Osoby chcące wziąć udział w badaniu muszą się wcześniej zarejestrować pod nr: 690 070 902. Specjalny OPTO-BUS będzie stacjonował przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Gniew, a pracownicy mobilnej pracowni okulistycznej będą udzielać porad w godzinach od 16.30 do 18.00. Zapraszamy.

Laureaci XII Powiatowej Gali Wolontariatu

We wtorek, 4 stycznia w gniewskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami Powiatowej Gali Wolontariatu. Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht wraz z Arturem Rajkowskim Przedstawicielem Fundacji Pokolenia oraz Damianem Domańskim Przewodniczącym Rady Pozarządowej – (organizatorzy Powiatowej Gali Wolontariatu) osobiście pogratulowali najaktywniejszym animatorom, wolontariuszom, organizacjom społecznym oraz firmie prospołecznej, doceniając ich wyjątkową działalność na rzecz innych.

Umowa na kolejny rok prowadzenia Dziennego Domu Seniora + w Gniewie podpisana

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z Stowarzyszeniem „Kolory Życia” z Tczewa na kolejny rok prowadzenia „Dziennego Domu Seniora +” w Gniewie. Stowarzyszenie zostało wybrane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację powyższego zadania publicznego w 2022 roku. Serdecznie gratulujemy.

Harmonogram wywozu nieczystości

Informujemy Państwa, iż zmianie uległ harmonogram wywozu dla miejscowości Brody Pomorskie i Gniew jednorodzinne. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew na rok 2022 jest dostępny na stronie oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. 

Świąteczny Koncert Rafała Brzozowskiego oraz Orszak Trzech Króli w Gniewie

Wczoraj hucznie obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W gniewskim kościele odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego, znany jest z takich przebojów jak: „Tak blisko”, „Nie mam nic”, „Magiczne słowa” i „The Ride”. Od 2017 współpracuje z Telewizją Polską jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe: Koło Fortuny, Jaka to melodia? i The Voice Senior oraz koncerty i widowiska muzyczne organizowane przez TVP. Partnerem Koncertu kolęd był Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Dodatek osłonowy

Zgodnie z ustawą o dodatku osłonowym, stanowiący kluczowy element rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie na ul. Witosa 9, numer telefonu 58 535 22 17. Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na stronie.

XVII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na pierwszy Turniej Tenisa Stołowego z cyklu XVII Otwartych Mistrzostw w Gniewie, który odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9:30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Regulamin znajdą Państwo w załączeniu. 

Nagrody sportowe

Ruszył nabór wniosków w sprawie przyznania nagród i wyróżnień dla utalentowanych sportowców. Zgodnie z Uchwałą nr XLV/323/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 lutego 2018 r., nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Gmina Gniew walczy o środki na przebudowę dróg gminnych – trzymajmy kciuki!

Miło nam poinformować, że cztery z siedmiu złożonych wniosków o dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych znalazło się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania na rok 2022 ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trzymajmy kciuki za pomyślność oceny wniosków! Otrzymane wsparcie finansowe pozwoli gniewskiemu samorządowi na realizację ważnych zadań inwestycyjnych na terenach wiejskich.

Prowadzisz działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych - zaktualizuj dane!

Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

Świadczenie 500 + - wnioski przyjmuje ZUS

Informujemy, iż świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku jest obsługiwane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonych ulotkach.

Przekaż dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30! Wielki finał w Gniewie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia!

Mieszkańców miasta i gminy Gniew gorąco zachęcamy do wspierania tej wspaniałej zbiórki. Fundusze zebrane podczas 30. Finału WOŚP zostaną przekazane na sprzęt medyczny.

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny Kongsberg w Gniewie poszukują pracownika na stanowisko magazyniera/operatora wsparcia produkcji i magazynów. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie aplikacji na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com. Termin składania dokumentów mija 31 stycznia 2022 r.

Polski Związek Wędkarski w Gniewie posiada nową stronę internetową

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie www.pzw.org.pl/gniew gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje i ogłoszenia dotyczące wędkarstwa.

 

Inwest-Kom zatrudni pracowników

Firma INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o.o. zatrudni pracowników na stanowisko: kurier/ dostawca korespondencji oraz kierowca autobusu. Podania o pracę oraz CV należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie firmy Inwest-Kom w Gniewie Spółka z o. o. lub przesłać na adres spółki bądź adres mailowy praca@inwest-kom.pl.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek, 20 stycznia spotkają się członkowie Komisji Społecznej oraz członkowie Komisji Gospodarki. W poniedziałek, 24 stycznia spotka się Komisja Finansów oraz Komisja Rewizyjna. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2021

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2021.

Konkurs plastyczny - zaprojektuj patriotyczny mural!

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie wraz z Szkołą Podstawową Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym z okazji Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Gniew. Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować patriotyczny mural, który chciałbyś zobaczyć w Gniewie, pracę należy umieścić pod postem na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 24 stycznia do godz. 23:59. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Regulamin konkursu plastycznego znajdą Państwo w załączniku.

Gniewska Liga Futsalu już w sobotę

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Kronos Polymer sp. z o.o. serdecznie zapraszają miłośników futsalu na kolejne rozgrywki, które odbędą się sobotę, 22 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Przedstawiamy również wyniki VI i VII kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu, które znajdą Państwo w załączniku.

Gminne Igrzyska Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowione

We wtorek, 18 stycznia w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne zawody w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt i Chłopców. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: gospodarze, SP Nr 2 Gniew oraz ZS Opalenie. Miło nam poinformować, iż zwycięzcy zawodów będą reprezentować naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się 21 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nośmy maseczki - policjanci apelują

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Dlatego stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. By zatrzymać transmisję wirusa, stróże prawa zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

Kociewski Bal Karnawałowy

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie wraz organizatorami zapraszają na Kociewski Bal Karnawałowy, który odbędzie się 19 lutego na Zamku w Gniewie. Wieczór rozpocznie wystrzał z armaty oraz przemowa Kasztelana Zamku. Bal rozpoczniemy polonezem. Następnie kolacja i zabawa, do której zagra zespół muzyczny Rock and Feler. Podczas Balu zaplanowana jest aukcja dzieł artystycznych, pamiątek, i innych przedmiotów przekazanych przez samorządy z Kociewia. Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Prognoza pogody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Możliwe burze. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Rano oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Na drogach ślisko. Apelujemy o ostrożność. 

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 26 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się XLIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m.in. sprawozdanie z przebiegu inwestycji oraz plan inwestycyjny na rok 2022 i lata następne, sprawozdanie z pracy Rady Miejskiej w Gniewie oraz pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. Obrady radnych odbędą się zdalnie, za pośrednictwem platformy Teams.

Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

W środę, 19 stycznia w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne zawody w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: SP Nr 1 Gniew, SP Nr 2 Gniew oraz ZS Opalenie. W poszczególnych kategoriach zapadły następujące wyniki.

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Szanowni Mieszkańcy! Od 1 lipca 2021 trwa proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynke, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Zgłoszenie jest obowiązkowe!

Nowa płyta CMA już wydana!

Miło nam poinformować, że członkowie Centrum Muzycznie Aktywnych zakończyli projekt "Muzą w COVIDA". Jednym z efektów projektu jest nagrana płyta pt. "Muzyczny Gniew", która została nagrana w formie promocyjnej płyty CD. Ma ona za zadanie rozpowszechniać Centrum Muzycznie Aktywnych, Gminę Gniew oraz gniewską, alternatywną scenę muzyczną.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji przypadającego dziś Dnia Babci oraz jutrzejszego Dnia Dziadka składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia! Niech dobre zdrowie pozwoli cieszyć się życiem jak najdłużej, abyście mogli przekazywać życiową mądrość młodszym pokoleniom, a trudy codzienności niech rozwiewa miłość Bliskich!

Technik hotelarstwa z Gniewa na praktykach w Hiszpanii.

Grupa uczniów z Technikum w Gniewie ucząca się w zawodzie technik hotelarstwa w niedzielę, 9 stycznia wyruszyła zdobywać doświadczenie zawodowe w hiszpańskich hotelach. Praktyki w Hiszpanii odbywają się w ramach realizacji projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju”.

Zagłosuj na lokalizację paczkomatu w Opaleniu!

Mieszkańcy Opalenia walczą o paczkomat! Lokalizacja urządzenia do nadawania i odbierania wysyłek w tej właśnie wsi zgłoszona została do firmy InPost, która na swojej stronie internetowej prowadzi głosowanie. Włączmy się w akcję, oddajmy swój głos i pomóżmy społeczności sołectwa Opalenie (I NIE TYLKO!) w walce o paczkomat!

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2022 r. i popularyzację idei wolontariatu poprzez organizację imprez i promocję. Po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej przyznano dotację Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych - Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Już jest! Znamy koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego osiedla w Gniewie

We wtorek, 18 stycznia w urzędzie miasta i gminy Gniew miało miejsce spotkanie burmistrzów Gminy Gniew z przedstawicielami spółki Inwest-Kom oraz biura projektowego „ZYGZUŁA”, podczas którego zaprezentowano koncepcję architektoniczo-urbanistyczną inwestycji osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego z usługami w parterze i garażami podziemnymi.

Teresa Werner wystąpi w Gniewie

Słyszeliście już? Przed nami wyjątkowy koncert wyjątkowej gwiazdy! W Gniewie, w murach gniewskiej warowni wystąpi Teresa Werner. Artystka odwiedzi nasze miasto 13 marca i zagra na dziedzińcu zamku w Gniewie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu biletów w cenie 35 złotych, które zdobyć można w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. Serdecznie zapraszamy!

Muzyczny Gniew – posłuchaj utworów z najnowszej płyty CMA

Grupa Centrum Muzycznie Aktywnych zrealizowała projekt "Muzą w COVIDA", w ramach którego wydała ciekawą płytę pn. "Muzyczny Gniew". Autorami utworów są utalentowani mieszkańcy gminy Gniew, którzy rozwijają swoje pasje w różnych nurtach muzycznych. Znajdziecie na niej znanych już z lokalnej sceny artystycznej muzyków, jak i nieznanych dotąd talentów. Zapoznajcie się z efektami ich pracy i poznajcie każdy z kawałków, który znalazł się na krążku!

Wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

27 stycznia 2022 r. podczas Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, zostaną ogłoszone pierwsze wstępne wyniki NSP 2021. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i wynikające z niej obostrzenia sanitarne, Konferencja odbędzie się w trybie online i będzie transmitowana za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Informacja dla mieszkańców, składających deklaracje do CEEB w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, chcących uzyskać wyższą kwotę dodatku osłonowego

Dodatek osłonowy o podwyższonej wartości przysługuje wnioskodawcy, którego budynek został wpisany do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czyli tzw. CEEB. Jeżeli deklaracje składane są do urzędu, należy pamiętać, że za datę wpisu uważa się datę wpisu dokonanego przez pracownika urzędu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a nie datę złożenia deklaracji w urzędzie.

XVII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 23 stycznia rozegrany został I turniej z cyklu XVII Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodników z: Gniewu, Tymawy, Kwidzyna, Laskowic Pomorskich, Tychnów, Redy, Rumii, Gdyni, Bobrowca oraz Rudna. Zachęcamy do zapoznania się z klasyfikacją turnieju.

Pomóżmy Fabianowi!

Młody mieszkaniec naszego miasta, 12-letni Fabian zmaga się z nowotworem. Dotychczas zdrowy, pełen życia i zapalony, młody sportowiec, dziś leży w szpitalu, przyjmując chemioterapię. W trakcie jej przyjmowania u chłopca wystąpiła poważna wada serca, która utrudnia terapię. Kosztowne leczenie wymaga niestety wysokich nakładów finansowych, dlatego też mieszkańcy gminy Gniew okazują swoje wielkie serca i organizują różne akcje charytatywne, by pomóc rodzinie. Brawo!

Punkt konsultacyjny tczewskiego PUP-u w Gniewie

W porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zorganizował dla swoich Klientów terenowy punkt konsultacyjny w Gniewie! Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad pracowników tczewskiego urzędu już w czwartek, 27 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00 w siedzibie Stowarzyszenia CAG (pl. Grunwaldzki 45). Zobacz z jakiej pomocy możesz skorzystać w punkcie!

Gniewski Budżet Obywatelski 2022

Od 1 do 28 lutego można składać projekty w ramach tegorocznej edycji Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wysokości środków przeznaczonych na realizację projektów, harmonogramu wdrażania Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego oraz składu i zakresu obowiązków Zespołu do spraw Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Zapoznajcie się z ważnymi terminami i zasadami wzięcia udziału w tej akcji!

Pamiętamy o Błękitnym Generale

Dziś, 27 stycznia mija 102 rocznicy powrotu Gniewu do macierzy. Tego dnia 1920 roku, po blisko 150 latach niewoli, nadeszła chwila wyzwolenia. Wkraczające do naszego miasta wojska generała Józefa Hallera przyłączyły Gniew do państwa polskiego. To ważna w dziejach naszego miasta rocznica. I choć z powodu panującej pandemii nie możemy jej hucznie świętować, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, szczególnie blisko dziś jesteśmy społeczności szkoły podstawowej nr 2, która dumnie nosi imię Błękitnego Generała.

Rocznica powrotu Gniewu do Macierzy

Dziś z okazji przypadającej 102 rocznicy powrotu Gniewu do Macierzy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, która dumnie nosi imię bohatera wydarzeń z 1920 roku, miało miejsce uroczyste upamiętnienie tego wydarzenia. Przed pomnikiem na terenie szkoły, na którym widnieje dewiza gen. Hallera "Dla Ciebie Polsko i dla Twej chwały", złożono wiązanki kwiatów, symbolizujące pamięć tych ważnych w historii Ziemi Gniewskiej chwil.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w poniedziałek, 7 marca o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny ograniczony oraz drugi ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych, położonych w Gniewie. Wszystkich zainteresowanych nabyciem gruntów zapraszamy do udziału w postępowaniu!

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zawieszone

W związku z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii związanym z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także mając na względzie pogarszającą się sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu tczewskiego i konieczność przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, Starosta Powiatu Tczewskiego wydał komunikat, w którym informuje, że od dnia 31 stycznia do odwołania zawieszona zostaje na terenie Powiatu Tczewskiego stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Informacja o wstępnych wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Według wstępnych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 populacja ludności Rzeczypospolitej Polskiej liczyła 38 179 800 osób. Liczba ludności Polski była mniejsza o 0,9% w porównaniu z wynikami spisu 2011 r. Na terenie Polski zlokalizowanych było 15,2 mln mieszkań. Liczba mieszkań zwiększyła się o 12,6% w porównaniu ze spisem z 2011 r. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 30! Wielki finał odbył się w niedzielę 30 stycznia. Kwesta na terenie miasta i gminy Gniew trwała cały dzień. Mieszkańcy jak co roku chętnie wspierali tę wspaniałą zbiórkę. Mimo wyjątkowo kapryśnej pogody, wolontariuszom udało się zebrać łącznie 13 512,10 zł i nieco ponad 100 euro.  To świetny wynik, mając na uwadze, że w Gniewie w tym roku nie były prowadzone licytacje WOŚP. Przedmioty przeznaczone na aukcje, za zgodą darczyńców, zostały przekazane na pomoc małemu mieszkańcowi gminy.

Akcje ratunkowe w gminie Gniew - ciężki weekend strażaków

Silny wiatr i nawałnice, które przeszły w ostatnich dniach przez Polskę nie ominęły też naszej gminy. W samą niedzielę, 30 stycznia strażacy ochotnicy z jednostek z Gniewu, Opalenia i Kolonii Ostrowickiej siedmiokrotnie wyjeżdżali do akcji, by eliminować skutki silnych wiatrów. W większości przypadków usuwano powalone drzewa, w Szprudowie natomiast zabezpieczono uszkodzony w wyniku nawałnicy dach jednego z domów. Burmistrz Maciej Czarnecki dziękuje ochotnikom za sprawne akcje pomocy.

Zatrzymany 20-latek odpowie za włamanie do samochodu i kradzież roweru

Policjanci zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o włamanie do samochodu osobowego. Mundurowi ustalili, że mężczyzna po wybiciu szyby w samochodzie ukradł laptopa, portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz inne wartościowe przedmioty, gdzie spowodował straty na kwotę 5 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z kradzieżą roweru trekkingowego wartego 1,5 tys. złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty, które zwrócą właścicielom. Śledczy przesłuchali już zatrzymanego mieszkańca gminy Gniew, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny Kongsberg w Gniewie poszukuje spawacza elektrycznego. Zainteresowane osoby prosimy o składanie aplikacji osobiście w firmie lub przesłanie dokumentów na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com. Firma zapewnia umowę o pracę oraz szereg benefitów. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Nabór do komisji konkursowych

Wojewoda Pomorski zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych w 2022 roku. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca br. Szczegóły znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uroczyste zakończenie V Edycji Gniewskiej Ligi Futsalu - sezon 2021/2022

W sobotę, 29 stycznia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczyste zakończenia V Edycji Gniewskiej Ligi Futsalu - Sezon 2021/2022.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej w 2022 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Seniorzy na balu maskowym

Pod koniec stycznia członkowie Klubu Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie wzięli udział w wesołej zabawie z okazji trwającego karnawału oraz minionych Świąt Babci i Dziadka. Seniorzy spędzili miły wieczór przy muzyce, tańcach i śpiewach po raz kolejny udowadniając, że wiek nie przeszkadza w towarzyskich spotkaniach.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.