Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wniosek na modernizację mostku złożony

W środę, 12 stycznia 2022r., podczas posiedzenia organu decyzyjnego Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewia" Rada Programowa dokonała wyboru operacji zadań z zakresu „Budowy ogónodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej". 

Zwrot podatku akcyzowego 2022

W związku z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii, związanym z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, Referat Podatkowy UMiG Gniew informuje, że składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego w terminie od 1 do 28 lutego 2022 r. możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515 211 285, 58 530 79 29 lub 58 530 79 15. Przypominamy również o możliwości składania wniosków za pośrednictwem platformy ePUAP.

XVII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym za nami

Przedstawiamy Państwu wyniki zmagań w ramach XVII Otwartych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym 2022 r, które odbyły się w niedzielę 30 stycznia. Do rywalizacji przystąpiło 43 zawodników z: Gniewa, Tymawy, Kwidzyna, Grudziądza, Tychnów, Redy, Rumii, Gdyni, Bobrowca oraz Rudna. Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdą Państwo na profilu organizatora. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc luty, które odbędą się na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Kulturalne ferie - zapisz się już dziś!

Ruszyły zapisy na Kulturalne Ferie, organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie! Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, od 14 do 18 lutego w godzinach od 10:00 do 14:00. Na uczestników czekają wspaniałe przygody, między innymi warsztaty plastyczne, taneczne, gra miejska oraz dyskoteka. Zapisujcie się! Liczba miejsc ograniczona! Organizator zapewnia dowóz dzieci z terenu gminy.

Płyta Muzyczny Gniew - posłuchaj kolejnych utworów

Prezentujemy Państwu kolejne utwory z płyty "Muzyczny Gniew" nagranej przez Centrum Muzycznie Aktywnych, w ramach projektu "Muzą w COVIDA". Poniżej znajdziecie listę nowych utworów, które możecie przesłuchać. Życzymy miłego odsłuchu!

Zbiórka choinek

Chcesz pozbyć się świątecznego drzewka ze swojego domu? Ściągnij ozdoby i wystaw je przed swoją posesję lub przy boksie śmietnikowym, jeśli mieszkasz w zabudowie wielorodzinnej. W piątek, 4 lutego firma odbierająca nasze odpady zabierze choinki do utylizacji.

Dzień Pozytywnego Myślenia

Dziś, 2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia. Czy wiecie że udowodniono naukowo, iż optymiści rzadziej chorują na choroby serca, wylew, nowotwór czy depresję, ale także prowadzą zdrowszy i aktywniejszy tryb życia niż pesymiści? Pozytywne myślenie bardzo ważne jest w codziennym życiu. Pomaga nam łatwiej przejść przez problemy i trudności dnia codziennego oraz osiągać sukcesy. Dlatego uśmiechajmy się każdego dnia, cieszmy się chwilą oraz spełniajmy swoje marzenia oraz zarażajmy pozytywnym myśleniem wszystkich wokół siebie! Tego życzymy dziś każdemu z Was!

Uwaga oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5 do -3 stopni celsjusza. Prosimy o ostrożność.

Informator dla osób uzależnionych

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zachęca do zapoznania się z najnowszym informatorem konsultacji, spotkań dla osób potrzebujących pomocy, nadużywających alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, uzależnionych i osób współuzależnionych. Pamiętajmy, że szukanie pomocy nie jest słabością.

184 000 zł dotacji celowej dla Gminy Gniew na realizację programu „Posiłek w szkole i w domu”

Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę w sprawie realizacji w tym roku wieloletniego programu rządowego na wsparcie finansowe gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu”. Na mocy umowy Gminie Gniew przekazana zostanie dotacja celowa w wysokości 184 000 złotych na zadania z zakresu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Bezpośrednia obsługa Klientów ZUS zawieszona

W związku z sytuacją epidemiczną od 3 lutego do odwołania, w Inspektoracie ZUS w Tczewie niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów. Wnioski oraz dokumenty można składać bez osobistego kontaktu z pracownikiem ZUS do specjalnej skrzynki na dokumenty.

Gminne Obchody Światowego Dnia Kociewia

W czwartek, 10 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Internetowe Gminne Obchody Światowego Dnia Kociewia organizowane przez Gminę Gniew, Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie oraz Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie. 

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W tym szczególnym dniu pragniemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznym. Pamiętajmy, że osoby chorujące na nowotwór doświadczają wielu cierpień z powodu choroby i jej długiego procesu leczenia. Wszystkim zmagającym się z rakiem i ich rodzinom życzymy wiele wytrwałości, dużo sił każdego dnia do walki z chorobą, wiary oraz szybkiego powrotu do zdrowia!

Ostatni III turniej XVII Otwartych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 6 lutego w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się ostatni III turniej XVII Otwartych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 42 zawodników między innymi z Kwidzyna, Tymawy, Starogardu Gdańskiego, Rudna, Pelplina, Gniewa, Sztumu, Tychnów, Ryjewa, Redy, Rumii, Gdyni, Bobrowca. Łączna liczba sklasyfikowanych zawodników w całym turnieju to 59 osób. Gratulujemy wszystkim i już dziś zapraszamy na XVIII edycję. Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdą Państwo na profilu organizatora. 

Ferie Zimowe 2022

Przedstawiamy Państwu program zajęć rekreacyjno – sportowych przygotowanych na czas ferii w Gniewie. Ferie zimowe w województwie pomorskim zaczynają się już za tydzień 14 lutego. Ci, którzy zostaną w domach nie będą mogli narzekać na nudę. Na dołączonym plakacie znajdą Państwo szereg zajęć mających umilić czas wypoczywających uczniom. 

Darmowe maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Gniew

Gmina Gniew otrzymała maseczki ochronne dla mieszkańców, zainteresowani odbierać je mogą w Biurze Obsługi Klienta gniewskiego magistratu. Maseczki są darmowe i przeznaczone dla wszystkich, bez wyjątku. Zapraszamy po odbiór!

Gmina Gniew zleciła wykonanie koncepcji kolejnego osiedla

W ostatnim czasie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę na opracowanie koncepcji architektonicznej oraz oszacowanie kosztów budowy osiedla mieszkaniowego w Gniewie, które powstać ma w wyniku powołanej  spółki Społecznej  Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN – Pomorze”.

Wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy dla przedsiębiorców i bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie dysponuje środkami finansowymi na wsparcie przedsiębiorców i osób bezrobotnych. Pierwsze nabory ruszyły pod koniec stycznia 2022 roku.

  • Plakat informacyjny

Konkurs Walentynkowy "Zakochaj się w Gniewie"

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Zakochaj się w Gniewie”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie romantycznego zdjęcia na tle Gminy Gniew i umieszczenie go w komentarzu pod postem lub wysłanie na adres mailowy biuro@ckibp.gniew.pl. Prace konkursowe można przesyłać do środy 16 lutego, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w piątek, 18 lutego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie organizatora. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Szczepienia w przychodni Medical w Gniewie

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 oraz osoby, które mogą już przyjąć trzecią dawkę szczepionki, zachęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w przychodni Medical w Gniewie. 17 i 18 lutego szczepienia będą wykonywane szczepionką Pfizer. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś, 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - święto mające na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. We wtorek, 8 lutego spotkają się członkowie Komisji Stałych Rady. W czwartek, 17 lutego spotka się Komisja Gospodarki oraz Komisja Społeczna. Natomiast w poniedziałek 21 lutego spotkają się Komisja Rewizyjna i Komisja Finansów. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Wodociąg Rakowiec – Wyręby oficjalnie otwarty

W poniedziałek, 7 lutego w Rakowcu odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji rozbudowy wodociągu Rakowiec - Małe Wyręby - Wielkie Wyręby. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z Sołtys Bogumiłą Sondej, Senatorem RP Ryszardem Świlskim oraz mieszkańcami Rakowca dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi na terenie inwestycji.

Kotka do adopcji

Jaki jest kot? Niby każdy widzi... cztery łapy ogon, wąsy... Otóż nie! Każdy kot to osobowość, to istota jedyna i niepowtarzalna, to po prostu TEN kot. Dziś przedstawiamy Państwu kotkę Figę. Piękną szylkretową, bardzo proludzką damę. Ma ok 5-7 lat. Figa, przy całym swoim uroku osobistym, jest kotką szczególnej troski, ma wadę oczka i dlatego poszukuje wyjątkowego opiekuna, który pokocha Ją taką jaka jest, otoczy miłością i uważną opieką.

Ferie zimowe na sportowo

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie we współpracy z Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci do wzięcia udziału w turniejach sportowych, które odbędą się podczas ferii zimowych w Hali Sportowej SP nr 1 w Gniewie, przy ulicy Gdańskiej 16. Już w poniedziałek 14 lutego o godz. 10 00 odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej. Szczegółowy program zajęć znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Informator biurowy Lot Kociewie

Przedstawiamy Państwu informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie. Życzymy miłej lektury.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W piątek, 11 lutego o godz. 15 00 w Sali Kameralnej w Gniewie odbędzie się XLIV nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Podczas obrad radni podejmą uchwałę w sprawie zmiany uchwały Nr XLII/339/21 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 23 grudnia 2021r. w sprawie budżetu gminy Gniew na rok 2022.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r., poz. 11899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 lutego 2022 r, Zarządzeniem nr 24/22 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1 i w trybie bezprzetargowym stanowiący załączniki nr 2 do w/w Zarządzenia”.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2022 r. Szczegóły znajdą Państwo w wydanym w tej sprawie zarządzeniu.

Nadleśnictwo Starogard kupi lasy i grunty

Nadleśnictwo Starogard informuje o chęci zakupu lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia w planach Zagospodarowania Przestrzennego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 58 563 32 59.

Inspektorat ZUS w Tczewie obsługuje interesantów

Inspektorat ZUS w Tczewie przywrócił standardową obsługę klientów. Do dyspozycji interesantów nadal pozostaje skrzynka, do której można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma – bez kontaktu z pracownikiem ZUS. Zachęcamy także do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Usługi urzędu dostępne są również za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz poprzez kontakt telefoniczny.

Granty na Kulturę 2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza Konkurs Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Zwłaszcza w obecnym czasie, konkurs ten stanowi szczególne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych z terenu Gminy Gniew. Zachęcamy do składania wniosków i planowania projektów!

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że w środę, 23 lutego o godz. 11.00 odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady zorganizowane zostaną w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematem głównym spotkania samorządowców będzie polityka mieszkaniowa w gminie Gniew – raport na temat zasobów oraz stanu mieszkań komunalnych i socjalnych, potrzeby i plany w tym zakresie. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Prawie 2 500 000 złotych na przebudowy dróg w gminie Gniew

Mamy dla Państwa świetną wiadomość. Gmina Gniew znalazła się na liście gmin dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gminny budżet zasilony zostanie kwotą 2 479 334 złotych na przebudowę dróg w Piasecznie, Jeleniu i w Tymawie, Realizacja tych zadań będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydało pierwszego stopnia ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu tczewskiego. Dzisiejszego dnia, do godz. 18.00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Możliwe są również burze. Prosimy o ostrożność!

Idę do Kina

Filmowa przygoda w Naszym mieście z BNP Paribas Idę do kina już w najbliższą niedzielę 27 lutego. W lutym – miesiącu zakochanych – przygoda na dużym ekranie nie zwalnia tempa. Największe kino objazdowe w kraju BNP Paribas Idę do kina kontynuuje swoją podróż przez Polskę pod hasłem #WELOVECINEMA. Na trasie kolejne miejscowości, w których na co dzień nie ma sali kinowej. 

715 000 zł dla Gminy Gniew na laptopy dla uczniów

Gmina Gniew otrzyma 715 000 zł na komputery dla dzieci z rodzin pegeerowskich w ramach programu Cyfrowa Gmina - Granty PPGR. Laptopy o wartości do 2 500 zł otrzymają dzieci, wnuki i prawnuki osób, które pracowały niegdyś w zlikwidowanych Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Poznaj swojego sąsiada - seniora!

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia. Dlatego reagując na bieżącą sytuację społeczną, Głos Seniora razem z programem społecznym Adamed dla Seniora inaugurują nową ogólnopolską kampanię pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora!

Oferta pracy w gniewskiej spółce FAMA

Spółka FAMA ogłasza rekrutację na stanowisko kontrolera jakości. Kandydatowi oferowane są: zatrudnienie na umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji, pracę w zespole i ciekawe doświadczenie. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami potencjalnych pracowników. Myślisz o zmianie pracy? Koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniem!

Zadaj pytanie ekspertom na temat programu Czyste Powietrze

Zapraszamy na transmisję Q&A (ang. questions and answers - pytania i odpowiedzi): Wszystko co chciałeś wiedzieć o programie Czyste Powietrze, ale do tej pory bałeś się zapytać! Wydarzenie online organizują Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Oferta pracy w gniewskim Hotelu na Wzgórzu

Hotel na Wzgórzu zatrudni osobę na stanowisko kelnera. Kandydat powinien posiadać prawo jazdy, charakteryzować się miłą aparycją, umiejętnością pracy w zespole i wykazać minimalne doświadczenie w zawodzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 607 580 014 lub adresem e-mail: hotel_nawzgorzu@wp.pl.

Burmistrz Maciej Czarnecki odebrał czeki z dofinansowaniem drogowych inwestycji

W poniedziałek, 21 lutego w Tczewie Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński spotkał się z przedstawicielami samorządów powiatu tczewskiego, by osobiście przekazać czeki informujące o przyznaniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W spotkaniu nie zabrakło także burmistrza Macieja Czarneckiego, który z wielką radością odebrał czeki dla Gminy Gniew o łącznej wysokości 2 479 333 złotych.

Smacznego Tłustego Czwartku

Dziś Tłusty Czwartek! Jak wskazuje kalendarz chrześcijański to ostatni czwartek przed wielkim postem, przypadający na 52 dni przed Wielkanocą. To właśnie ten dzień rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dziś najpopularniejszymi potrawami są pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami, ale czy wiecie, że jeszcze jakiś czas temu, w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też kiełbasy, kasze, słoniny, skwarki i inne tłuste potrawy, które były spożywane przez cały tydzień (aż do Ostatków)?

Czyste Powietrze – nabór wniosków do najwyższego poziomu dofinansowania

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) informuje, że od dnia 25 stycznia rozpoczęty został nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania.

Aplikacja „Moja Komenda“ - skontaktuj się z dzielnicowym

Czy wiesz, jak w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Aplikacja „Moja Komenda“ umożliwi Ci nie tylko ustalenie danych Twojego dzielnicowego, ale i pozwoli na bezpośredni z nim kontakt.

Gniew solidarny z Ukrainą

Wydarzenia, jakie mają miejsce za wschodnią granicą napawają smutkiem. Ukraina, znajdująca się od dzisiaj w stanie wojny z Rosją walczy o wolność. Samorząd Gminy Gniew jako miasto partnerskie ukraińskiego Ostroga, z którym współpracujemy od wielu lat, łączy się myślami z przyjaciółmi zza wschodniej granicy. Jesteśmy solidarni z całą społecznością pogrążonej wojną Ukrainy.

Prawie 1000 pączków od KGW Nicponia

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nicponi zrobiły w tym roku mieszkańcom wsi miłą niespodziankę. W przypadający dziś Tłusty Czwartek gospodynie od samego rana intensywnie pracowały w świetlicy wiejskiej, by przygotować dla lokalnej społeczności swojskie pączki. 

Przekaż 1% swojego podatku

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. To idealna okazja, aby 1% swojego podatku przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego. Oprócz osób fizycznych, które można wspomóc, podatek przekazać można także na różne instytucje. Zachęcamy do oddawania podatku na organizacje pożytku publicznego.

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet

Już dzisiaj Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie PANIE do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie w niedzielę 6 marca o godz. 10:00. Więcej informacji szczegółowych oraz regulamin znajdą Państwo na plakacie oraz na profilu organizatora.  

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dzisiaj, 27 lutego przypada Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji serdecznie dziękujemy organizacjom pozarządowym z terenu gminy Gniew za aktywność i ogrom pracy wkładanej na rzecz lokalnego społeczeństwa. Dziękujemy za realizowane przez Was projekty, z których wszyscy korzystamy, biorąc udział w organizowanych wydarzeniach i akcjach społecznych.

Spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją na Ukrainie

Stan wojny, w którym znalazła się Ukraina mobilizuje polskie samorządy do podjęcia gotowości do udzielenia pomocy zagrożonych niebezpieczeństwem sąsiadów ze wschodu. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki zwołał dziś posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by omówić możliwości gniewskiego samorządu w sprawie udzielenia potencjalnego wsparcia ogarniętej wojną Ukrainie.

Informacja dla obywateli Ukrainy

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował specjalną stronę internetową oraz infolinię skierowaną do osób potrzebującym pomocy. Pod numerem +48 47 721 75 75 można uzyskać informacje o punktach recepcyjnych, warunkach, zasadach wjazdu, pobytu na terenie Polski. Przypominamy, że MSZ odradza wszelkie podróże na Ukrainę. Obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium. 

Zbiórki dla Uchodźców - Gniew Solidarny z Ukrainą

Szanowni Państwo,
w obliczu wojny, która trwa na terytorium Ukrainy Gmina Gniew powołała sztab kryzysowy, który ma na celu koordynować realizację przedsięwzięć jak i pomoc Uchodźcom na miejscu.
Proszę zgłaszać wszystkich przebywających Uchodźców na terenie gminy Gniew do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie tel. 58 535 22 17 celem rejestracji, co ułatwi nam organizację pomocy.

Turniej Sambo

W sobotę, 5 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbędzie się Turniej dla dzieci i młodzieży w Sambo sportowym i Sambo Combat pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Już dziś Wszystkich serdecznie zapraszamy. Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na plakatach. 

  • Plakat Turniej Sambo
  • Plakat

Zbadaj bezpłatnie swój słuch!

Skończyłeś 40 lat i zauważasz problemy ze słuchem? Myślisz niekiedy, że nie słyszysz tak jak powinieneś? Rozwiej swoje wątpliwości i zbadaj słuch! Dzisiaj, 28 lutego w godz. od 9.00 do 14.00, przy Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie działa mobilny gabinet, który oferuje bezpłatne badania, bez zbędnych zapisów.

Pierwsza kadencja Rady ds. Seniorów zakończona

W czwartek, 24 lutego odbyło się posiedzenie Gminnej Rady do spraw Seniorów Gminy Gniew, podczas którego zakończono jej trzyletnią kadencję. Rada była pierwszym w historii Samorządu Gminy Gniew organem doradczym burmistrza w sprawach lokalnej polityki senioralnej.

Nieprawidłowa segregacja odpadów w gminie Gniew

W ostatnim czasie w mieście i gminie Gniew zauważono przypadki nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Boksy śmietnikowe są przepełnione i brudne, a w pojemnikach zalegają odpady, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć. W boksach znajdują się także odpady wielkogabarytowe.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia"

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano styczeń i luty 2022, dostępny jest w załączniku. Życzymy miłej lektury. 

Specjalny telefon w sprawie udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy

W związku z sytuacją związaną z wojną toczącą się na terenie Ukrainy i działaniami podjętymi na rzecz pomocy uchodźcom przybywającym na teren naszej gminy Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie uruchamia od dnia 1 marca  numer telefonu (781 025 232), pod którym dyżurować będą od godz. 15.30 pracownicy Ośrodka, w celu udzielenia wszelkich informacji dotyczących koordynacji działań na rzecz uchodźców wymagających pomocy.

Rok ochrony środowiska

Stan środowiska naturalnego oraz zmiany klimatyczne skłaniają nas do coraz głębszych rozważeń na temat ochrony środowiska oraz podejmowania szeroko zakrojonych działań proekologicznych, które mogą pomóc w eliminowaniu negatywnych skutków gospodarczej działalności człowieka. Mając na uwadze dobro zasobów naturalnych Ziemi oraz lokalnej natury, Samorząd Gminy Gniew ogłosił rok 2022 Rokiem Ochrony Środowiska. Uchwała w tej sprawie podjęta została na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.