Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pierwsza kadencja Rady ds. Seniorów zakończona

W czwartek, 24 lutego odbyło się posiedzenie Gminnej Rady do spraw Seniorów Gminy Gniew, podczas którego zakończono jej trzyletnią kadencję. Rada była pierwszym w historii Samorządu Gminy Gniew organem doradczym burmistrza w sprawach lokalnej polityki senioralnej.

Radę tworzyli przedstawiciele środowisk senioralnych oraz podmiotów działających na rzecz osób starszych w gminie Gniew. Wszyscy działali społecznie, by poprawić jakość życia seniorów i ułatwić komunikację pomiędzy starszymi mieszkańcami naszej gminy a lokalnym samorządem.

Posiedzenie było okazją do wspólnego podsumowania dotychczasowych działań rady z władzami miasta. Przewodniczący rady Andrzej Gocek zrelacjonował działania rady w latach 2019-2022, zwracając szczególną uwagę na inicjatywy podjęte dzięki seniorom, pomimo trwającej od ponad dwóch lat pandemii. Serdecznie podziękował wszystkim członkom rady za zaangażowanie w jej pracę. Pan Gocek wyraził również wdzięczność wobec wszystkich osób, wspierających działalność Rady Seniorów.

Podczas spotkania Sekretarz Miasta i Gminy Gniew – Karolina Liebrecht omówiła działania podejmowane przez gniewski samorząd na rzecz środowisk seniorskich w naszej gminie. Zaprezentowano formy wsparcia organizacji pozarządowych i grup nieformalnych podejmujących działania na rzecz osób starszych. Przedstawiono działania w ramach przystąpienia do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Omówiono także utworzenie i funkcjonowanie Dziennego Domu Seniora + , który mieści się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie. Przedstawiono inwestycje służące seniorom w naszej gminie, a także dalsze plany działań na rzecz seniorów.

Za wieloletnią pracę dla dobra starszego pokolenia mieszkańców gminy Gniew oraz kreatywność i zaangażowanie w działalność na rzecz osób starszych, członkowie Rady ds. Seniorów otrzymali podziękowania i upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Członkowie Rady ds. Seniorów I kadencji podziękowali za trzy lata owocnej współpracy, zaangażowania i aktywności oraz wyrazili chęć dalszej współpracy w kolejnej, drugiej kadencji rady.

Data publikacji: 2022-02-28 09:36
  • Spotkanie pierwszej kadencji Rady ds. Seniorów
  • Spotkanie pierwszej kadencji Rady ds. Seniorów
  • Spotkanie pierwszej kadencji Rady ds. Seniorów
  • podziękowania burmistrza dla członków rady
  • podziękowania burmistrza dla członków rady
  • podziękowania burmistrza dla członków rady
  • podziękowania burmistrza dla Przewodniczącego Rady ds...
  • Spotkanie pierwszej kadencji Rady ds. Seniorów
  • Przedstawienie i omówienie działań na rzecz Seniorów przez...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.