Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rok ochrony środowiska

Stan środowiska naturalnego oraz zmiany klimatyczne skłaniają nas do coraz głębszych rozważeń na temat ochrony środowiska oraz podejmowania szeroko zakrojonych działań proekologicznych, które mogą pomóc w eliminowaniu negatywnych skutków gospodarczej działalności człowieka. Mając na uwadze dobro zasobów naturalnych Ziemi oraz lokalnej natury, Samorząd Gminy Gniew ogłosił rok 2022 Rokiem Ochrony Środowiska. Uchwała w tej sprawie podjęta została na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie.

W tym roku mija 50 rocznica ustanowienia przez ONZ na Konferencji Sztokholmskiej Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego – pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska. Święto to obchodzimy corocznie 5 czerwca, a w jego obchody włącza się wiele narodów. Ideą uchwalenia tego dnia była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, których celem jest symbioza człowieka z przyrodą.

Gniewski samorząd zamierza kontynuować projekty budowy farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, ekologicznych oczyszczalni ścieków, oświetlenia solarnego i hybrydowego czy projekty związane z eliminacją niskiej emisji, dofinansowując również podejmowane przez mieszkańców w tym zakresie inicjatywy. Wszelkie inwestycje realizowane w gminie oraz zadania wyznaczone do wykonania w dalszej perspektywie czasowej podparte są również szeregiem wydanych decyzji i warunków środowiskowych, które chronić mają naturalne środowisko i w jak najszerszym stopniu eliminować negatywne skutki gospodarczej działalności.

Realizacja uchwały wymaga wspólnej pracy wielu osób, organizacji i instytucji, które zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody ww. roku poprzez podejmowanie działań związanych z promowaniem ekologii oraz działań na rzecz ochrony środowiska, w szczególności poprzez organizację konkursów, wystaw, wydawanie publikacji, realizację programów edukacyjnych czy akcji i wydarzeń społecznych.

Data publikacji: 2022-03-02 09:44

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.