Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Sprawdź, czego potrzebują uchodźcy

Obywatele Ukrainy, uciekający przez pogrążoną wojną ojczyzną szukają schronienia w naszym kraju. W całej Polsce organizowane są zbiórki dla uchodźców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Zapoznaj się z listą produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym obywatelom Ukrainy!

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej przywrócone

Informujemy, iż od 1 marca wznawia się bezpośrednią obsługę we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tczewskiego.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc marzec, które odbędą się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce. Żołnierze wyklęci dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali należycie docenieni za walkę o Polskę. Święto zostało ustanowione przez Sejm 3 lutego 2011 roku w hołdzie bohaterom, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walczyli o demokratyczne społeczeństwo polskie. Pamiętajmy o nich w tym dniu.

Informacja dla obywateli Ukrainy

Uprzejmie informujemy,  iż ramach akcji Ukrainie Adwokatura (UA) w Pomorskiej Izbie Adwokackiej  w Gdańsku powstało Centrum Pomocy – nr telefonu  609 187 900, w którym są pełnione dyżury w godzinach 9-20. Osoby potrzebujące pomocy (obywateli Ukrainy uciekających przed działaniami wojennymi)  prosimy o kontakt pod tym numerem w celu przekierowania do adwokata udzielającego pomocy. Zapewniamy tłumaczy. W przypadku gdy telefon nie zostanie odebrany – oddzwonimy, nie ma konieczności ponawiana telefonu. Pomoc prawna jest udzielana nieodpłatnie.

Wsparcie dla Gminy Gniew na asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej

Gmina Gniew otrzyma 365 100 złotych na realizację programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. 22 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z Wojewodą Pomorskim na przekazanie Gminie Gniew wsparcia finansowego.

Środa Popielcowa

Dziś Środa Popielcowa. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na modlitwę podczas mszy świętych, które odprawione zostaną o godz. 6.15, 8.00, 11.00, 15.00, 16.30 i o godz. 18.00.

Informacja dla pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem obywateli Ukrainy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie tworzy bazę pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem obywateli Ukrainy. Zgodnie z sugestią Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, Pani Marleny Maląg, Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie inicjuje kontakt z lokalnymi pracodawcami! Drodzy pracodawcy, jeśli jesteście zainteresowani zatrudnieniem obywateli Ukrainy przybywających do naszego kraju z terenu Ukrainy - prosimy o informację. Komunikat oraz druk do zgłaszania ofert znajdą Państwo na stronie: https://tczew.praca.gov.pl/.../17370017-oferty-pracy-dla...

Wsparcie finansowe dla Ukrainy ! Gniew uruchamia specjalne konto

Osoby, które chciałyby okazać pomoc obywatelom Ukrainy w tej trudnej sytuacji, mogą wesprzeć ich finansowo. W Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych - Gniew uruchomione zostało specjalne konto, na które można wpłacać środki finansowe. Zebrane fundusze przekazane zostaną potrzebującym mieszkańcom Ostroga – miasta partnerskiego Gminy Gniew na Ukrainie.

Dyskusji w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy ciąg dalszy

We wtorek, 1 marca odbyło się kolejne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego, podczas którego omawiano bieżące działania podjęte przez gniewski samorząd oraz sytuację w kraju, związane z trwającą wojną na Ukrainie.

Ważna informacja dla uchodźców: zadzwoń, by uzyskać za darmo obowiązkowe ubezpieczenie OC

Wśród uchodźców z Ukrainy wiele osób przejeżdża przez granicę samochodami. W związku z tym - zgodnie z prawem - muszą mieć obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu od Odpowiedzialności Cywilnej na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim. To ubezpieczenie, które pozwala wypłacić odszkodowanie np. w sytuacji, kiedy kierowca przypadkowo spowoduje kolizję.

Pomagamy Ukrainie – nowy dział na www.gniew.pl

Na oficjalnej stronie internetowej miasta i gminy Gniew powstał specjalny dział Pomagamy Ukrainie. Znajdują się w nim najważniejsze informacje związane z pomocą świadczoną na terenie naszej gminy na rzecz obywateli Ukrainy.

Mieszkają u Ciebie uchodźcy z Ukrainy? Zgłoś ich pobyt!

Wszystkich mieszkańców gminy Gniew, którzy oferują dach nad głową ukraińskim uchodźcom, prosimy o zgłaszanie tego faktu Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gniewie. Informacje o przebywających na naszym terenie obywatelach Ukrainy są ważne z punktu widzenia prowadzenia bieżących statystyk i natychmiastowych reakcji na wszelkie potrzeby uchodźców.

II Turniej Keramzyt Futsal Cup - 160 zawodników w drużynie Fabiana

W ubiegłą sobotę w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbył się drugi turniej Keramzyt Futsal Cup, w którym brały udział dzieci z rocznika 2010 i młodsze. Charakter zawodów był wyjątkowy. Ponownie zbierano pieniądze na leczenie Fabiana - zawodnika Keramzytu Szprudowo. Do zawodów przystąpiły drużyny z Kwidzyna, Gniewa, Subków oraz Starogardu Gdańskiego. W sumie w rywalizacji udział wzięło osiem zespołów. 

e-PIT - spotkanie w gniewskim urzędzie już 16 marca

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, za 2021 r. przygotuje dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa. Serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy w Gniewie (Sala Ślubów) w dniach 16 marca 2022 r. oraz 6 kwietnia 2022 r. w godz. 8:30-15:30, gdzie oddelegowany pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie pomoże Państwu w uzupełnieniu i złożeniu przygotowanego zeznania rocznego za 2021 r.

Maraton Poetycki im. Iwony Kitty

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie wspólnie z Stowarzyszeniem Gniewski Uniwersytet III Wieku serdecznie zapraszają na Gminny Konkurs Recytatorski ”Mój ulubiony wiersz”, który obędzie się w pierwszy dzień wiosny 21 marca o godz. 11:00 w Sali Kameralnej w Gniewie. W programie również czytanie poezji, występy lokalnych artystów oraz poetyckie rozmowy przy kawie. 

Dodatek osłonowy do gazu - złóż oświadczenie do 15 marca

Elementem Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej są rozwiązania, które mają złagodzić skutki historycznie wysokich cen gazu ziemnego. Dzięki nim, poza wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi, taryfą objęte zostały również liczne instytucje i jednostki gminne. Aby uzyskać ochronę z mocą od 1 stycznia 2022 r., oświadczenie należy złożyć do 15 marca br.

Przyjdź na kolację i pomóż obywatelom Ukrainy

Hotel Zamek Gniew **** pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w ramach solidarności z Ukrainą dnia 19 marca (sobota) na godz. 19.00 organizuje charytatywną kolację na Dziedzińcu Zamkowym wraz z licytacją, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Zjednoczmy się w tej szczytnej inicjatywie i pokażmy, że razem możemy więcej...

Policjanci ostrzegają! Oszuści wykorzystują sytuację na Ukrainie

Pomorscy policjanci apelują o pomaganie tylko poprzez zweryfikowane i prawdziwe strony i konta. W sieci Internet i nie tylko, pojawiło się wielu oszustów – przestrzegamy, bądźcie czujni. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę wiele osób zauważa różnego rodzaju działania, które wykorzystują motyw wojny. Apelujemy i ostrzegamy przed fałszywymi akcjami, których celem jest wyłudzenie pieniędzy.

Turniej z okazji Dnia Kobiet

W niedzielę, 6 marca w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet. W imprezie udział wzięła rekordowa liczba – 13 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy 3 i 4 drużynowe. Ach co to był za turniej. Prawie 7 godzin gry, 42 sety, mocne ataki na siatce, piękne obrony w polu, tak w pigułce można by było podsumować turniej. Więcej Informacji oraz fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo na profilu organizatora.  

Rekrutacja do przedszkola i szkoły w Polskim Gronowie

Informujemy, że trwa rekrutacja do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz klasy I w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie. Zapisy trwają do 29 marca, wnioski dostępne są w szkole oraz przedszkolu. Szkoła w Polskim Gronowie oferuje Państwa dzieciom bezpieczeństwo, rodzinną atmosferę oraz sale multimedialne.  

Pierwszy odcinek wyjątkowej powieści pachnącej Gniewem już w Nowinach

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu na łamach Nowin Gniewskich powieść w odcinkach Joanny Jodełki pt. Panny Gniewu Siostry Raj. Zapraszamy do delektowania się lekturą zakorzenioną w Gniewie. Polecamy Państwu serdecznie tę rubrykę. Dziś pierwszy odcinek wyjątkowej powieści, która pachnie Gniewem i jak Gniew zachwyca! 

Nie masz profilu PUE? Przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS

Wniosek o świadczenia z programów Rodzina 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy możesz złozyć tylko elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną oraz na portalu emp@tia. Jeśli nie masz profilu PUE, przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy go dla Ciebie. Zapraszamy 17 marca o godz. 9:00 – 13:00 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. Zabierz na spotkanie dowód osobisty, a jeśli chcesz złożyć wniosek, to także numer rachunku bankowego.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Inwest-Kom

Ogłoszony został konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Inwest-Kom. Zgłoszenia kandydatów nadsyłać można do piątku, 25 marca do godz. 12:00. Aplikacje należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej za potwierdzeniem odbioru w sekretariacie spółki przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej.

Biuletyn LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Dzień Kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie

Z okazji Dnia Kobiet organizatorzy zapraszają wszystkie Panie na spotkanie, które odbędzie się 8 marca o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Dzień Kobiet

Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości każdego dnia! Święto jest nie tylko okazją do winszowania, ale także wspomnienia i wyrażenia szacunku dla ofiar walk o równouprawnienie kobiet.

Infolinia dla Głuchych z Ukrainy

Polski Związek Głuchych organizuje pomoc dla głuchych z Ukrainy. W zależności od potrzeb komunikacyjnych kontakt uchodźców z Polskim Związkiem Głuchych możliwy jest dzięki Wideoinfolinii, WhatsApp i Viber lub e-mail. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonej ulotce.

Ważne informacje dla uchodźców z Ukrainy [PL/EN/UA/RU]

Kancelaria Prezydenta RP przygotowała ulotki informacyjne dla uchodźców (w języku: ukraińskim, angielskim, polskim i rosyjskim). W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Trwają zapisy do Przedszkola Niepublicznego "Bajeczna Kraina"

Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" informuje o trwaniu zapisów dzieci do przedszkola i zerówki na rok 2022/2023. Podstawowa rekrutacja trwa do 31 marca 2022r.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę Wielkanocną

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie ogłasza konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Zadaniem konkursowym jest wykonanie dowolną techniką ozdoby wielkanocnej na bazie jajka styropianowego, otrzymanego w CKiBP w Gniewie. Do wspólnej zabawy zapraszamy Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Gminy Gniew. Gotowe jajka należy dostarczyć do CKiBP do końca marca. Regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie organizatora. 

OC lub Zielona Karta dla obywateli Ukrainy wjeżdżających na teren Polski

Każdy pojazd, który porusza się po polskich drogach, musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wjeżdżając do Polski z Ukrainy samochodem na ukraińskiej rejestracji, obywatel Ukrainy powinien skorzystać z:
•    Zielonej Karty. To potwierdzenie jego polisy OC.
•    Jeśli nie ma Zielonej Karty, po przekroczeniu granicy Polski, obywatel Ukrainy potrzebuje ubezpieczenia granicznego.

Koncert charytatywny. Pelplin dla Ukrainy!

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie informuje iż, w sobotę 12 marca o godz. 17.00 w hali sportowej przy Szkole nr 1 w Pelplinie odbędzie się koncert charytatywny dla Ukrainy.

Bezpłatna infolinia w języku ukraińskim

Informujemy, iż firma PwC uruchomiła bezpłatną infolinię w języku ukraińskim z informacjami w przypadku pytań związanych z legalizacją pobytu, pracą, podatkami, opieką zdrowotną i tranzytem do innych krajów UE (+48 519 062 999).

  • Bezpłatna infolinia w języku polskim
  • Bezpłatna infolinia w języku ukraińskim

Jesteś uchodźcą - szukasz pracy ? Skorzystaj z Punktu Kontaktowo-Informacyjnego w PUP Tczew

Informujemy, iż w Powiatowym Urzędzie Pracy powstał punkt kontaktowo - informacyjny, z którego mogą skorzystać uchodźcy uciekający przed wojną w Ukrainie oraz pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem obywateli Ukrainy.

Prosimy nie zastawiać boksów śmietnikowych

Pracownicy Referatu Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta i Gminy Gniew zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy Gniew, aby we wtorki i piątki w godz. od 6 00 do 12 00 nie zastawiać boksów śmietnikowych na terenie miasta. Zaparkowane w ich pobliżu samochody znacząco utrudniają możliwość odbioru odpadów. Przepraszamy za utrudnienia. 

Oficjalna platforma Pomagam Ukrainie

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia, a miliony Polaków niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstała oficjalna platforma PomagamUkrainie.gov.pl. Platforma została przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych działaniach pomocowych. Działa w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. 

Gdzie zgłosić się w pierwszej kolejności po pomoc medyczną?

Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przygotował dla Państwa ulotki informacyjne, które dotyczą pierwszej pomocy medycznej w POZ, NOCH. Materiały informacyjne dostępne w języku polskim oraz ukraińskim.

Bank Spółdzielczy w Gniewie otwarty dla obywateli Ukrainy

Bank Spółdzielczy w Gniewie zaprasza obywateli Ukrainy do zakładania rachunków osobistych. Wymagane dokumenty do założenia konta bankowego są paszport lub dowód osobisty, karta pobytu lub zaświadczenie potwierdzające miejsce zamieszkania w Polsce. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w siedzibie Banku. 

Ułatwienia w niesieniu pomocy dla Ukrainy

Informujemy, iż Rada Działalności Pożytku Publicznego wprowadziła uchwałę w sprawie ułatwień dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego niosącym pomoc mieszkańcom Ukrainy. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Płyty JOMB trafią do naszych sołectw

2915 sztuk płyt drogowych dostarczonych zostanie do gminnych sołectw. Materiał wykorzystany będzie do naprawy dróg gminnych na terenach wiejskich. We wtorek, 8 marca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na dostawę i rozładunek płyt. Zamówienie opiewa na kwotę 161 345,25 złotych.

Dzień Sołtysa

Z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z terenu gminy Gniew składa serdeczne życzenia oraz podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności. W tym wyjątkowym dniu życzymy Państwu zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w wypełnieniu społecznej misji. 

Nagrody za osiągnięcia sportowe

W środę, 9 marca w Sali Kameralnej w Gniewie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew gościł sportowców i trenerów na corocznej ceremonii wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.

Oferta pracy

ELMAL Sp. z o. o. nowoczesna firma działająca na rynku od 30 lat.poszukuje pracownika na stanowisko: Monter Gazociągów PE i  Stalowych. Firma oferuje zatrudnienie na umowę o pracę lub samozatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego oraz stałą pracę w zgranym, ambitnym zespole. Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Wystawa "Koła Gospodyń Wiejskich" w Piasecznie! Już od poniedziałku 14 marca

Od poniedziałku, 14 marca do maja 2022r. serdecznie zapraszamy na wystawę  "Koła Gospodyń Wiejskich. 156 lat w służbie polskiej wsi" w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie.     

Kino w Gniewie już w niedzielę 20 marca

W niedzielę, 20 marca w Hotelu Zamek Gniew aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Razem z przyjaciółmi zobaczcie najnowszą odsłonę "Batmana" - najbardziej wyczekiwanego filmu 2022 roku na świecie. Macie ochotę się pośmiać? Wybierzcie się na najsłodszą komedię romantyczną, czyli "Miłość jest blisko". W  repertuarze również współczesna ekranizacja "Romea i Julii" - "Krime Story. Love story". Idźcie do kina całą rodziną na animację "Ups2! bunt na Arce" lub na wyjątkowe kino familijne - "Za duży na bajki". Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie organizatora. 

Apel o pomoc dla pogorzelców z Tymawy!

W środę, 9 marca, pożar pozbawił dorobku całego życia sześcioosobową rodzinę Państwa Czajki. Mimo szybkiej reakcji straży pożarnej, poniesione straty są ogromne. Ogień strawił cały dach, ściany zostały zalane wodą. Dom obecnie nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania, konieczna jest jego odbudowa. W związku z tą tragedią, apelujemy do ludzi dobrego serca o pomoc dla pogorzelców. Dowolne datki można wpłacać na specjalną zbiórkę: https://szczytny-cel.pl/z/tymawa Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.

Rozgrywki piłki nożnej już w sobotę

Już w najbliższy weekend, 19 marca Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie  zaprasza na rozgrywki piłki nożnej. Inauguracyjnym spotkaniem na terenie obiektu będzie mecz KS MEWA GNIEW z drużyną LKS WAPLEWO. Wszystkich miłośników piłki nożnej zapraszamy w sobotę na boisko przy Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 15 00. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę. 

Jesteś uchodźcą? Nie ufaj bezgranicznie!

Wojewoda Pomorski przekazuje informacje na temat prób wykorzystania uchodźców do pracy przymusowej lub innych form wyzysku w pracy lub różnych form przemocy i innych przypadków niegodziwego traktowania. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w komunikacie  na stronie.  W załączniku ulotki informacyjne na ten temat. 

 

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W piątek, 11 marca w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego. W każdej ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, wyłoniono troje najlepszych uczniów, którzy reprezentowali swoją szkołę na etapie gminnym konkursu z języka angielskiego.

Święto gospodarzy wsi

W miniony piątek, 11 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa. Z włodarzami wsi burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu.

Chroń życie przed rakiem

Rusza kolejna edycja Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”. W tym roku z nieodpłatnych szczepień będą mogły skorzystać mieszkanki Powiatu Tczewskiego urodzone w roku 2010. Prowadzone w ramach przedsięwzięcia działania finansowane są z budżetu Powiatu Tczewskiego, Gminy Miejskiej Tczew, Gminy Tczew, Gminy Pelplin, Gminy Gniew oraz Gminy Subkowy.

Piękna Wieś Pomorska

Ruszyła 29 edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska. W konkursie udział wziąć mogą pomorskie wsie, które ukażą piękno wiejskiego krajobrazu. Konkurs organizowany jest w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim, w kategorii "Wieś" i "Zagroda". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem, kryteriami oceny oraz formularzem zgłoszeń, dostępnymi poniżej.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze  zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 15 marca 2022 r., Zarządzeniem Nr 37/22  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Odwołane spotkanie z ekspertem ZUS

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie, informuje mieszkańców gminy Gniew, że spotkanie z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Tczewa, dotyczące składania wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) zaplanowane na czwartek, 17 marca nie odbędzie się. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Starostwo gniewskie Jana Sobieskiego

Dokładnie 16 marca 1667 r. starostą gniewskim został Jan Sobieski. Jako, że właśnie dziś przypada 355 rocznica tego wydarzenia, przypominamy Państwu kilka faktów historycznych, dotyczących tego niezwykłego starosty, żołnierza, króla.

Kolejne inwestycje wodociągowe przed nami

We wtorek, 15 marca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał kolejne umowy na realizację gminnych inwestycji. W najbliższym czasie rozpocznie się II etap rozbudowy sieci wodociągowej Rakowiec-Bielica oraz budowa sieci wodociągowej dla terenów inwestycyjnych znajdujących się przy ul. Krasickiego w Gniewie.

Dyżur doradcy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w gminie Gniew

Informujemy, że od 1 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie pełni dyżur doradca rolniczy. Z Panią Aleksandrą Lasotą skontaktować się można pod numerem telefonu 512 931 969, adresem e-mail: a.lasota@podr.pl lub osobiście w biurze (wejście z lewej strony budynku, I piętro, pokój 110). W czasie kampanii wnioskowej dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00.

Ureguluj opłaty w urzędzie do końca marca

Referat Finansowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, że opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego oraz przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, należy opłacać do 31 marca każdego roku. Wpłat za powyższe należności proszę dokonywać na rachunek bankowy: 65 8346 0005 0000 0231 2000 0001. Urząd nie wysyła odrębnych wezwań, dlatego też prosimy o terminowe regulowanie opłat.

Otwarte konkursy ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenia w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji, dofinansowanie wkładu własnego organizacji oraz na realizację zadań w 2022 roku w obszarze kultury i sztuki. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Światowy Dzień Recyklingu

Dziś, 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Ma on na celu promowanie i szerzenie wiedzy na temat odzysku surowców z odpadów. W ostatnich latach recykling to bardzo popularny temat, poruszający problematykę ekologii i ochrony środowiska. Zatem co to dokładnie recykling - to szereg czynności podejmowanych w celu ponownego wykorzystania odpadów, jednocześnie zmniejszając ilość śmieci znajdujących się na wysypiskach na całym świecie.

I Gminny Konkurs Matematyczny

We wtorek, 15 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny. Do zmagań przystąpiło trzynastu uczniów ze szkół naszej gminy. Laureatami konkursu zostali: Jakub Zyntek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gniewie, Marceli Ostrowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie oraz Filip Lubiński z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już w niedzielę!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Turnieju Badmintona dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w niedzielę 20 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 09:30. Szczegółowe informacje oraz regulamin turnieju znajdą Państwo na profilu organizatora. 

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w marcu. W czwartek, 24 marca spotkają się członkowie Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej. Następnie w poniedziałek, 28 marca odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej i Komisji Finansów. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym terminarzu spotkań.

Polsko-ukraiński punkt konsultacyjny w urzędzie

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie otworzył punkt konsultacyjny dla obywateli Ukrainy, w którym świadczone są usługi w języku polskim i ukraińskim. W punkcie można uzyskać pomoc w załatwieniu ważnych spraw urzędowych (nadanie PESEL), uzyskania pomocy socjalnej oraz innych formalności, związanych z pobytem w Polsce.

Chcesz uczyć się języka polskiego? Zgłoś się do urzędu. / Хочеш вивчити польську мову? Повідомте в мерію міста.

Obywateli Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy zachęcamy do rozpoczęcia nauki języka polskiego.
Ми закликаємо громадян України, які залишаються в нашій гміні, почати вивчати польську мову.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Wielkich Walichnowach

Dzięki prowadzonym w gminie Gniew inwestycjom z zakresu infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnejczy drogowej, rozwija się zarówno miasto, jak i tereny wiejskie. Wszystkie zadania służą poprawie jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Jedną z większych realizowanych obecnie jest inwestycja budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w Wielkich Walichnowach.

Nadeszła wiosna!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia. To właśnie o tej porze roku obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, a dni są coraz dłuższe i cieplejsze. 

Kolejne 276 100 Dotacji na działania skierowane dla Seniorów z Gminy Gniew

W piątek, 18 marca Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2022.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2022/2023 – są jeszcze wolne miejsca

W okresie od 28 lutego do 29 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Gniew.

Witaj, wiosenko!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen.Józefa Hallera w Gniewie w radosnym i kolorowym korowodzie przybyli na rynek miasta aby w towarzystwie władz gniewskiego samorządu głośno powitać wiosnę. Witaj, wiosenko!

Oddaj krew - uratuj życie

W piątek, 29 kwietnia na rynku w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletni osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można w godz. od 9.00 do 13.00.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 21 do 23 czerwca 2022 roku w Tczewie przy ul. Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2003 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Rolniczy handel detaliczny w praktyce - konferencja

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu 24 marca 2022 roku o godz. 10.00 organizuje konferencję pn. „Rolniczy handel detaliczny w praktyce”. Konferencja odbędzie się w systemie hybrydowym, w sali konferencyjnej Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu (ul. Marynarki Wojennej 21) oraz na platformie internetowej Evenea. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już za nami!

W niedzielę, 20 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR, Beata Czaja-Osiak. W turnieju wzięło udział 59 zawodniczek i zawodników z: Nebrowa Wielkiego, Gniewa, Nicponi, Kwidzyna, Wielkich Walichnów, Małych Walichnów, Międzyłęża i Opalenia. Uczestnicy rywalizowali w 8 kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Wyniki oraz relację z Turnieju znajdą Państwo na profilu organizatora.

Wieczornica – Solidarni z Ukrainą

24 lutego – ten dzień zostanie na zawsze już w pamięci nie tylko naszych wschodnich sąsiadów – mieszkańców Ukrainy, ale całego świata. Ludzie jednoczą się i wspierają potrzebujących, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić tych, którzy odeszli, tych, którzy walczą i tych, którzy są z dala od swoich domów i rodzin.

Maraton Poetycki im. Iwony Kitty już za nami!

Od kilku lat w pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca w Sali Kameralnej organizowany jest Maraton Poetycki. Mieszkańcy Miasta i Gminy Gniew przez cały dzień recytowali wiersze oraz prezentowali swoją twórczość. W tym roku obyła się już kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia.

Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych

W minioną środę, 16 marca burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z przedstawicielami gminnych placówek oświatowych. Z dyrektorami rozmawiano o sprawach bieżących w szkołach, w tym na temat organizacji nauki dzieci z Ukrainy.

Środki finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy

Osoby fizyczne, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy przybywającym do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy, mogą otrzymać 40 zł za osobę na każdy dzień.

Spotkanie w sprawie strategii Gminy Gniew

We wtorek, 15 marca odbyło się spotkanie podsumowujące prace nad aktualizacją strategii rozwoju Gminy Gniew do roku 2030. Podczas spotkania pracownicy urzędu we wsparciu biura projektowego AMT Partner przedstawili radnym Rady Miejskiej w Gniewie ostateczny kształt dokumentu oraz przebieg procesu jego przygotowania i konsultacji. Dokument procedowany będzie na najbliższej sesji. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Maciej Czarnecki i Sekretarz Karolina Liebrecht. 

300 zł dla obywateli Ukrainy – wniosek o przyznanie świadczenia / 300 злотих для громадян України - заявка на пільги.

Informujemy, że obywatele Ukrainy przebywający legalnie na terenie gminy Gniew, którym nadany został już numer PESEL, mogą starać się już o jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 złotych. Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia składać można osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie.

Oferta pracy w spółce FAMA

Spółka FAMA obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko Inspektor ds. BHP.  Aplikacje należy wysyłać lub dostarczyć osobiście pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 50. 

Wiosennie w Gniewie!

Pierwsze oznaki wiosny widać nie tylko poza miastem, Spółka Inwest-Kom zadbała o wiosenny klimat w mieście. W rabatach na gniewskich chodnikach widać już pierwsze tego roku kwiaty. Kolorowe bratki zdobią nasze wyjątkowe miasto i zachęcają do wiosennych spacerów po Gniewie.

Mecz piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej drużyny Keramzyt C1 z drużyną Styna Godziszewo, który odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz.15 00 na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę. 

I Gminny Konkurs Języka Polskiego

We wtorek, 22 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, odbył się I Gminny Konkurs Języka Polskiego, którego inicjatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maciej Czarnecki. Do rywalizacji przystapiło 18 przedstawicieli gminnych szkół. " Aby osiągnąć szukces w tej dziedzinie, trzeba dużo czytać. Czytanie jest ważne" - mówił do uczestników polonistycznych zmagań Burmistrz. Najlepszą "gminną polonistką" została Aleksandra Hofman z Opalenia. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

Informujemy, że w środę, 30 marca o godz. 11.00 odbędzie się XLVI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady zorganizowane zostaną w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematem głównym spotkania samorządowców będzie działalność spółki gminnej Inwest-Kom oraz działania Gminy Gniew podjęte na rzecz wsparcia uchodźców z terenu Ukrainy. Szczegółowy program sesji znajdą Państwo w załącznikach.

Infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Od 21 marca ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego. W załączeniu znajdą Państwo ulotki informacyjne również w języku ukraińskim. 

Sprawdź, czego potrzebują uchodźcy z Ukrainy

Obywatele Ukrainy, uciekający przez pogrążoną wojną ojczyzną szukają schronienia w naszym kraju. W całej Polsce organizowane są zbiórki dla uchodźców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Zapoznaj się z listą produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym obywatelom Ukrainy przebywających na terenie gminy Gniew.

I Gminne Konkursy Przedmiotowe

W szkołach podstawowych na terenie gminy Gniew zorganizowano konkursy przedmiotowe, których pomysłodawcą i inicjatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki. W każdej ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, wyłoniono najlepszych uczniów, którzy reprezentowali swoją szkołę na etapie gminnym konkursu.

Rekrutacja do przedszkola i zerówki - ostatnie wolne miejsca

Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" informuje o trwaniu zapisów dzieci do przedszkola i zerówki na rok 2022/2023. Podstawowa rekrutacja trwa do 31 marca 2022r.

Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Monter Konstrukcji Stalowych. Dołącz do naszego zespołu i skorzystaj z pracy w międzynarodowym środowisku, z dużymi możliwościami rozwoju. Szczegóły znajdą Państwo w siedzibie firmy oraz w załączniku. 

Gniewski Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia na rynku w Gniewie. Na mieszkańców miasta i gminy Gniew czeka wiele atrakcji.

Dzień otwarty z Targami Pracy w ZSP w Gniewie

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych na Dzień Otwarty połączony z Targami Pracy, który odbędzie się we wtorek, 29 marca w godz. od 8.00 do 13.30 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. H. Mrossa w Gniewie.

Obywatele Ukrainy z numerami PESEL

Od 16 marca obywatele Ukrainy w całej Polsce mogą ubiegać się o nadanie numerów PESEL. Jego wyrobienie jest niezbędne do uzyskania wszelkich świadczeń pomocy, o jakie ubiegać się mogą ukraińscy uchodźcy. Od momentu uruchomienia obsługi wniosków, gniewski samorząd podjął szereg ważnych działań, mających na celu usprawnienie obsługi ukraińskich interesantów.

Startuje VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie – III edycja

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w sobotę 28 maja 2022 roku na terenie miasta i gminy Gniew odbędzie się Bieg VEOLIA RUN. Jest to już trzecia edycja tej imprezy biegowej. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu biegaczy. Bieg gniewski to nie tylko rywalizacją sportowa, ale także doskonała okazja, aby zwiedzić nasze wyjątkowe miasto. 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W piątek, 25 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Piłce Siatkowej. Rywalizacja prowadzona była w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew i ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania dwóch setów do 25 punktów.

Kolejne dofinansowanie na działania seniorskie

Gmina Gniew pozyskała 26 852 złotych w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok. Otrzymane środki pozwolą gniewskiemu samorządowi na podjęcie kolejnych działań z zakresu polityki senioralnej. Wsparcie pozwoli na zakup opasek życia, sygnalizujących ruch dla osób starszych w naszej gminie.

Wystaw graty z chaty

Już w kwietniu wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Gniew! Sprawdź, kiedy wystawić Twoje graty z chaty! Akcja przeprowadzona zostanie już 12 kwietnia, kolejne zbiórki dla poszczególnych miejscowości odbędą się kolejno 15 kwietnia, 26 i 29 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Pomorskie dla Seniorów"

Informujemy, iż ruszyła piąta edycja konkursu o nagrodę Marszałka województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów” ! Celem konkursu jest wyróżnienie seniora, pracodawcy, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w województwie pomorskim. Zgłoszenia można przesyłać do 29 kwietnia br.

Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w ocenie turystów kolarzy. Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie i zauważenie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych oraz wydają mapy i przewodniki rowerowe.

Oferta pracy - Samodzielna Księgowa

Spółka FAMA obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko samodzielna księgowa. Aplikacje należy wysyłać lub dostarczyć osobiście pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 50. Ogłoszenie o pracę znajdą Państwo w załaczniku. 

Nowoczesny ISUZU we flocie ExpressBus w Inwest-Kom

Wiosna pachnie nowością, jak nowy autobus marki ISUZU GRAND TORO, który w marcu w wersji turystycznej trafił do floty INWEST-KOM, wzbudzając duże zaciekawienie mieszkańców gminy Gniew.

 

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski 7 marca 2022 r. wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dwóch budynków produkcyjnych w ramach organizacji zakładu przetwarzania odpadów sztucznych oraz wdrożenia nowej technologii produkcji innowacyjnego kompozytu, pochodzącego z recyklingu. Szczegółowy zapis obwieszczenia znajdą Państwo poniżej.

Mecze piłkarskie w Gniewie

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.

Konkurs na stanowisko prezesa spółki Inwest-Kom

Przedstawiamy Państwu informację o zakwalifikowaniu się kandydatów do II etapu konkursu na stanowisko prezesa spółki Inwest-Kom.

Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Poniedziałek, 28 marca w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dziś, o godz. 9.00 w Sali Kameralnej odbędzie XLVI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym spotkania samorządowców będzie działalność spółki gminnej Inwest-Kom oraz działania Gminy Gniew podjęte na rzecz wsparcia uchodźców z terenu Ukrainy. Obrady oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Dzień otwarty w ZSP Gniew

We wtorek, 29 marca w ZSP Gniew odbył się Dzień otwarty. Szkołę odwiedzili uczniowie szkół podstawowych z Gogolewa, Gronowa, Piaseczna, Opalenia, Nowej Cerkwi, Małych Walichnów, Rudna, Morzeszczyna oraz z Gniewa. Zostali oprowadzeni po salach dydaktycznych, gdzie spotkali się z młodzieżą i nauczycielami. Zapoznali się z ofertą edukacyjną ZSP Gniew, zawierającą Liceum Ogólnokształcące, Technikum mechaniczne i hotelarskie oraz Branżową Szkołę I Stopnia, kształcącą we wszystkich zawodach.

Gniewska Jedynka Mistrzem Powiatu w Piłce Siatkowej "Dwójek Siatkarskich"

W środę, 30 marca gniewska szkoła po raz pierwszy była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej "Dwójek Siatkarskich". Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 5 zespołów: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Szkoła Podstawowa w Morzeszczynie, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie oraz Jedynka Pelplin.

Funduszu Nowy Akumulator Społeczny

Ruszył Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY na 2022 rok.Organizacje i grupy mieszkańców naszego regionu mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów na rzecz dobra wspólnego. Do zdobycia jest maksymalnie 6 000 zł na realizację inicjatyw lub do 10 000 zł na rozwój młodej organizacji! Wnioski składać można do 30 kwietnia i do 30 maja. Masz pomysł? Działaj!

Wielkanocna misja Złote Jajo na Ranczu w Dolinie

Ranczo w Dolinie zaprasza wszystkie dzieci na Wielkanocną misję Złote Jajo, która odbędzie się 9 i 10 kwietnia. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in; ognisko, kiełbaska dla każdego aktywnego zająca, wielkie poszukiwania złotej pisanki, zawody z jajem, letnie narty, malowanie wielkiej pisanki czy kolorowy kamyczek oraz wiele innych atrakcji. Zapisz się już dziś! Szczegóły na załączonym plakacie.

Regionalny Konkurs „Jawor – u źródeł kultury”

Radio Gdańsk poszukuje twórców ludowych z Pomorza, którzy budują tożsamość regionu. W projekt „Jawor – u źródeł kultury” włączają się prawie wszystkie rozgłośnie regionalne. Na zgłoszenia artystów czekamy do 15 kwietnia.

Zaproszenie na film "Dobry Łotr"

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zaprasza na film pt: "Dobry Łotr", który zostanie wyemitowany w Niedzielę Palmową 10 kwietnia o godz. 17 00.  Bilety do nabycia od 4 kwietnia w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie lub bezpośrednio przed seansem. 

Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości

Prezes Zarządu INWEST-KOM w Gniewie podaje do publicznej wiadomości, że w siedzibie spółki przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie, w poniedziałek,  2 maja 2022 r. o godz. 11:00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę lokalu użytkowego znajdującego się w budynku przy placu Grunwaldzkim 14 w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

10 Marca Dzień Mężczyzny

Z okazji Dnia Mężczyzny składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości i dużo radości. Satysfakcji i spełnienia oraz jak najwięcej szczęśliwych dni i niezpomnianych cudownych chwil. Wszystkiego najlepszego Panowie.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.