Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Święto gospodarzy wsi

W miniony piątek, 11 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa. Z włodarzami wsi burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu.

Na wstępie włodarze naszej gminy złożyli gratulacje sołtysom Ewelinie Piecuch z Pieniążkowa i Dariuszowi Poznańskiemu z Gogolewa, którzy dzień wcześniej otrzymali odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zasługi dla rolnictwa.

- Niezmiernie się cieszę, że Państwa zaangażowanie i wieloletnia działalność na rzecz rozwoju Sołectwa zostały docenione na tak wysokim szczeblu administracji państwowej. Niech to wyróżnienie będzie dla Państwa źródłem ogromnej dumy i satysfakcji oraz zachętą do podejmowania dalszych działań w pracy na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa i polskiej wsi – czytamy w liście gratulacyjnym wręczonym przez burmistrza Macieja Czarneckiego.

Kolejnym punktem piątkowego spotkania z sołtysami było omówienie bieżących spraw dotyczących poszczególnych terenów wiejskich. Obecni na spotkaniu pracownicy Referatu Inwestycji i Infrastruktury gniewskiego urzędu, na czele z kierownik Moniką Gibowską oraz Bartek Pokacki ze spółki Inwest-Kom odpowiadali na bieżące pytania sołtysów. Burmistrz Maciej Czarnecki zapoznał także wszystkich z informacjami o prowadzonych inwestycjach i pozyskanych środkach na nowe zadania. Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie Sylwia Schwarc natomiast zapoznała zebranych z informacjami nt. prowadzonego wsparcia na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Na koniec, jak na święto przystało, Sołtysi obdarowani zostali przez włodarzy upominkami oraz serdecznymi życzeniami. Piątkowe spotkanie zwieńczył wspólny obiad oraz słodki poczęstunek.

Data publikacji: 2022-03-15 09:50
  • Sołtysi Ewelina Piecuch i Dariusz Poznański z burmistrzem...
  • Wyróżnieni przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z...
  • Spotkanie z włodarzami wsi w Opaleniu
  • Burmistrz i Sekretarz wręczają sołtysom życzenia i upominki
  • Burmistrz i Sekretarz wręczają sołtysom życzenia i upominki
  • Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników spotkania

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.