Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wydzierżaw działkę pod budowę farmy fotowoltaicznej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że w czwartek, 12 maja o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie (pokój nr 109) odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej w Kolonii Ostrowickiej, przeznaczonej pod budowę farmy fotowoltaicznej.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc kwiecień, które odbędą się na terenie miasta. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Działasz w Kole Gospodyń Wiejskich? Pozyskaj granty!

Rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa na realizację celów statutowych Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Tegoroczny budżet przeznaczony na wsparcie wynosi 70 milionów złotych. Nabór wniosków organizuje Agencja Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dzisiaj, 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum tej choroby. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które obejmuje wiele sfer funkcjonowania danego człowiek. 2 kwietnia jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują. 

17. rocznica śmierci Jana Pawła II - Pamiętamy!

17 lat temu, 2 kwietnia 2005 r., w Watykanie zmarł papież św. Jan Paweł II, wielki Polak – Karol Wojtyła. Tę smutną wiadomość przekazał tysiącom wiernym zgromadzonym na placu Świętego Piotra w Rzymie jeden z współpracowników arcybiskup Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”. Dziś wspominamy ten wieczór.

Kolejny odcinek powieści "Panny Gniewu" Siostry Raj

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu na łamach "Nowin Gniewskich" powieść w odcinkach Joanny Jodełki pt. Panny Gniewu Siostry Raj. Zapraszamy do delektowania się lekturą zakorzenioną w Gniewie. Polecamy Państwu serdecznie tę rubrykę.  Przedstawiamy kolejny odcinek wyjątkowej powieści, która pachnie Gniewem i jak Gniew zachwyca! 

Jesteś uchodźcą - poznaj zasady segregacji odpadów!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspiera gminy w Polsce, które pomagają ukraińskim uchodźcom. To ważne, aby osoby te czuły się bezpiecznie i swobodnie, a proces ich aklimatyzacji odbył się jak najskuteczniej. W związku z tym Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało tłumaczenie na język ukraiński obowiązujących w Polsce zasad segregacji odpadów.

Już dziś startuje rejestracja do VIII Biegu Gniewskiego

Przekazujemy dobrą informację dla tych, którzy uwielbiają biegać. Już od poniedziałku, 4 kwietnia zostaje otwarta rejestracja na VIII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Impreza odbędzie się w sobotę, 3 września na terenie Miasta i Gminy Gniew. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11:00 z rynku miejskiego (Plac Grunwaldzki) w Gniewie. Zapraszamy serdecznie.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 kwietnia 2022r, Zarządzeniem nr 48/22  zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym stanowiący załączniki nr 1 i w trybie  przetargowym stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia”.

Jarmark Wielkanocny już za nami!

Już od godziny 11:00 na gniewskim rynku można było zaopatrzyć się w różnorodne rękodzieła, zabawki, biżuterię oraz domowe wypieki, które cieszyły się dużą popularnością. Odbyło się również głosowanie na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną". Wspaniałe pisanki wykonane przez gminne szkoły, przedszkola i Uniwersytet III Wieku wyjątkowo ubogaciły gniewski rynek. 

Równanie poboczy

W marcu na terenie gminy Gniew spółka INWEST-KOM wykonała ścinanie poboczy dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej lub bitumicznej. Prace wykonywane były przy użyciu ramienia hydraulicznego oraz głowicy do ścinki poboczy firmy Rolmex, pozyskanych przez spółkę w roku 2021. Zadanie objęło odcinki dróg: Polskie Gronowo - Kuchnia, Opalenie - Widlice Górne, Piaseczno - Wyręby, Rakowiec - Jelenica, Mała Karczma - Opalenie, Pieniążkowo - Marianki a także w Ostrowitem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z realizacji.

e-PIT - spotkanie w gniewskim urzędzie już 6 kwietnia

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, za 2021 r. przygotuje dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa. Serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy w Gniewie (Sala Ślubów) 6 kwietnia w godz. 8:30-15:30, gdzie oddelegowany pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie pomoże Państwu w uzupełnieniu i złożeniu przygotowanego zeznania rocznego za 2021 r.

Gniewscy zawodnicy na Turnieju Baśki o Puchar Wójta Gminy Konarzyny

W sobotę, 26 marca w Konarzynach odbył się Turniej Kaszubskiej Baśki z Asem Serce, rozegrano go wg obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. W zawodach wzięli udział gniewscy karciarze zdobywając wysokie miejsca. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Relacja z wydarzenia dostępna na stronie organizatora. 

I Gminny Konkurs Przyrodniczy w Piasecznie

W piątek, 29 marca w Piasecznie, w sali muzeum odbył się I Gminny Konkurs Przyrodniczy. Do drugiego etapu konkursu przystąpili zwycięzcy etapu szkolnego z gminnych podstawówek. Młodzi przyrodnicy odpowiadali na szereg pytań z zakresu biologii i geografii. Laureatom konkursu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki osobiście pogratulował i wręczył nagrody pieniężne. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Światowy Dzień Sportu

Z okazji Światowego Dnia Sportu, który obchodzimy 6 kwietnia, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania wszystkim organizacjom sportowym, sportowcom oraz trenerom działającym na terenie gminy Gniew. 

Gniewski bus przekazany na rzecz pomocy Ukrainie

Dzięki zaangażowaniu Pana Janusza Struczyńskiego oraz dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, przy współpracy z Zarządem Powiatu Tczewskiego, przekazano busa z gniewskiego DPS -u na Ukrainę.

Zapytanie ofertowe ROD Marysieńka w Gniewie

Zarząd ROD „Marysieńka” w Gniewie zwraca się z zapytaniem o przedstawienie oferty dotyczącej wykonania prac budowlanych dotyczących rozbiórki budynku Domu Działkowca położonego w Gniewie przy ulicy Gdańskiej oraz pozostałych obiektów gospodarczych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

III MEMORIAŁ LONGINA NAGÓRSKIEGO

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn. Turniej rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie.

Światowy Dzień Zdrowia

Dziś, 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom służby zdrowia. Dziękujemy za poświęcenie i zaangażowanie, a także ciężką i wymagającą pracę na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Życzymy dużo zdrowia, satysfakcji i radości z każdej chwili zawodowej realizacji oraz pomyślności w życiu osobistym. 

Silny wiatr

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W powiatach województwa pomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Miejscami prognozuje się także burze.

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Hotelu na Wzgórzu

W poniedziałek, 4 kwietnia Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie wraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie odbyła ćwiczenia przeciwpożarowe w Hotelu na Wzgórzu i w sklepie budowlanym PSB Arkada.

 

Zmiany sposobu odbioru bezpłatnej telewizji naziemnej

28 marca 2022 r. w Polsce rozpoczęła się zmiana sposobu, w jaki odbierana jest bezpłatna telewizja naziemna. Dotychczasowa technologia nadawania została zastąpiona nowym standardem DVB- T2/HEN/C i zapewni możliwość bezpłatnego odbioru większej liczby programów telewizyjnych w jakości obrazu HD/UHD oraz dźwięku.

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje: nie publikujmy materiałów o charakterze wojskowym

Poczta Polska włączyła się w kampanię informacyjną prowadzoną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W ramach akcji „Walka z dezinformacją”, w ok. 4700 placówkach pocztowych pojawią się plakaty i ulotki ostrzegające przed rozpowszechnianiem informacji, które mogą zagrażać bezpieczeństwo Polski i Polaków.

Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy w Opaleniu

W środę, 6 kwietnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyły się pierwsze zajęcia z języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Około dwudziestu osób uczestniczyło w zajęciach, które poprowadził Maksim Tracz z Kwidzyna pochodzenia ukraińskiego. Zajęcia trwały 2 godziny i odbywać się będą w każdą środę. Jesteś zainteresowany nauką polskiego? Serdecznie zapraszamy!

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu ofert z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na lata 2022-2023. Szczegóły dotyczące konkursu oraz niezbędne dokumenty dla oferentów znajdą Państwo w załącznikach.

Nagrody w konkursie "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" wręczone w gniewskim magistracie

Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna". Placówki otrzymały nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego oraz dyrektor CKiBP Anny Czyżewskiej. Zwycięskie prace zdobią gabinet burmistrza i gniewski magistrat. Wyjątkowe prace konkursowe możecie Państwo podziwiać także w gniewskiej bibliotece. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział. 

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i szkoły w Gogolewie

Informujemy, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej oraz zapisy do klas II-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie. Szkoła kształcąc wychowuje dzieci i młodzież w duchu zasad katolickich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Spotkanie autorskie z Bogdanem Badziongiem

W sobotę, 14 maja zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdanem Badziongiem - nauczycielem, samorządowcem, historykiem, regionalistą, autorem i inicjatorem. 

Konkurs ekologiczny UE - prześlij zgłoszenie już teraz!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Nagrody ekologiczne UE: wyróżnienie dla najlepszych inicjatyw ekologicznych w UE! Złóż wniosek online do 8 czerwca 2022 r. Celem konkursu jest wyróżnienie różnych podmiotów z całego ekologicznego łańcucha wartości, podmiotów które opracowały doskonały, innowacyjny, zrównoważony i inspirujący projekt przynoszący rzeczywistą wartość dodaną w dziedzinie produkcji i konsumpcji ekologicznej.

Terminarz meczy piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższe mecze piłki nożnej, które odbędą się na boiskach przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu terminarz rozgrywek gniewskich drużyn. Kibicujemy naszym zawodnikom.

Przetarg na sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w środę, 18 maja, o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Gniew. Zainteresowanych zakupem działek zachęcamy do zapoznania się z załączonym ogłoszeniem.

XIX Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Gdańsku po raz kolejny organizuje XIX Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat zasad zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Rolnicy mogą zgłaszać się do Placówek Terenowych KRUS, w których otrzymają niezbędne informacje o konkursie. Termin zgłoszeń upływa 22 kwietnia.

Konkurs historyczny na Zamku w Gniewie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zaprasza osoby dorosłe do udziału w konkursie historycznym "Gniew- gród nad Wisłą i Wierzycą" , który odbędzie się  we wtorek 12 kwietnia o godz. 9:00 na dziedzińcu Zamku Gniewskiego. 

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 13 kwietnia o godz. 15 00 odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w Sali Kameralnej w Gniewie. Ogłoszenie oraz porządek obrad znajdą Państwo w załączniku.

Konkurs Granty na Kulturę 2022 - rozstrzygnięty

Znamy już laureatów konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Wpłynęło do nas łącznie 64 wniosków, z których przyznaliśmy 42 dofinansowania na stałe formy kulturalne w wysokości 54 800,00 zł oraz 20 dofinansowań na inicjatywy kulturalne na łączną kwotę w wysokości 13 620,00 zł. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem pula środków została wykorzystana.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już w maju

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie serdecznie zaprasza na "XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek", który odbędzie się 8-15 maja. W programie warsztaty nt. Twórczości Marii Konopnickiej, spotkania autorskie dla dzieci z M. Kowalczykiem, terenowe gry mobilne dla młodzieży, warsztaty z tworzenia komiksów oraz zakładek, spektakle dla dzieci „Ważne Numery” Teatr Magmowcy, spotkanie z Bogdanem Badziongiem. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Przymrozki

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W województwie pomorskim prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -2, przy gruncie do - stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23.00 12 kwietnia do godz. 08.00 13 kwietnia.

Uchwały antysmogowe dla województwa pomorskiego

W czternastu województwach w Polsce przyjęto tzw. uchwały antysmogowe. Nakazują one wymianę starych kotłów, pieców i kominków na nowoczesne systemy grzewcze, a niekiedy wprowadzają całkowity lub częściowy zakaz palenia węglem i/lub drewnem. Sprawdź ważne terminy, któe wynikają z podjętych uchwał.

Młodzież Zapobiega Pożarom

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. We wtorek, 12 kwietnia w OSP w Gniewie odbyły się eliminacje miejsko-gminne do konkursu. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież z terenu gminy Gniew.

Spotkania online dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w “Pomorskich spotkaniach on-line dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną”. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu, w czwartki na platformie zoom. Mają pomóc w budowaniu jak najlepszych relacji między nowymi mieszkańcami naszego regionu i goszczącymi ich Pomorzanami. Pierwsze spotkanie już w czwartek, 14 kwietnia o godz. 18:00. Spotkania poprowadzi doświadczona psycholożka Hanna Hakiel, która od wielu lat pracuje w Niemczech z uchodźcami.

XI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Z myślą o tym, po raz jedenasty Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu koło Malborka. Targi odbędą się 23 i 24 kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00.

100 uczestników konkursu zgłębiało historię Gniewu

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, do zamku w Gniewie ponownie przyjechali reprezentanci szkół podstawowych z  terenu gminy Gniew oraz uczniowie szkół z Kwidzyna i Rudna, aby wziąć udział w konkursie „Gniew, gród nad Wisłą i Wierzycą”. Łącznie stu uczestników rywalizowało w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa oraz dorośli. Główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez sponsorów. Miłośników historii z ramienia Gminy Gniew przywitała wiceburmitrz Joanna Kamińska.

Bogini w kwidzyńskim teatrze

Bogini to spektakl w reżyserii Sergiusza Mizery, na motywach dramatu Gra snów Augusta Strindberga. Jest piątym projektem grupy teatralnej „Sotie”, przygotowywane we współpracy z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Sztuke obejrzec będzie można 30 kwietnia, o godz. 16.00 w kwidzyńskim teatrze. Serdecznie zapraszamy!

Wielki Czwartek w gniewskim kościele

Dziś Wielki Czwartek. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza do modliwy podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej, która odbędzie się o godz. 18.00. Po eucharystii, do wieczora, będzie można adorować Jezusa w "ciemnicy". O godz. 21.00 odbędzie się wspólna modlitwa na zakończenie dnia.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w kwietniu. W czwartek, 21 kwietnia spotkają się członkowie Komisji Gospodarki, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Społecznej Następnie w poniedziałek, 25 kwietnia odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej i Komisji Finansów. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym terminarzu spotkań. 

Obywatele Ukrainy uczą się języka polskiego

Wraz z początkiem kwietnia w gminie Gniew ruszyły lekcje języka polskiego dla obywateli Ukrainy, przebywających na naszym terenie. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Opaleniu oraz w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew dwa razy w tygodniu. Dwugodzinne lekcje pobierane przez uchodźców mają zmniejszyć barierę językową i ułatwić codzienne funkcjonowanie zagranicznych sąsiadów w Polsce. Zainteresowane nauką osoby zachęcamy do dokonywania zgłoszeń w gniewskim urzędzie.

101 urodziny

Najstarsza mieszkanka Gminy Gniew pani Maria Małkowska z Jelenicy obchodzi dziś 101 urodziny. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki złożył wizytę w domu Jubilatki składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących świąt Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt składają Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni nas w świętości, napełni nasze serca miłością, nadzieją i pokojem. W ten świąteczny czas szczególnie dzielmy się dobrocią i pamiętajmy o tym, co wartościowe i trwałe. Wesołych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Uroczystości wielkanocne w gniewskim kościele

Przed nami Święta Wielkiej Nocy, to czas gorliwej modlitwy, czas zadumy związanej z męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Poniżej przedstawiamy harmonogram uroczystości.

Urząd pracy na wyciągnięcie ręki

W piątek, 22 kwietnia w godzinach od 9.00 do 11.00 w Pracowni Orange do dyspozycji mieszkańców bdostępny będzie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. Osoby zainteresowane uzyskaniem jakichkolwiek informacji nt. ofert pracy lub innych, dotyczące rejestracji w urzedzie itp. to serdecznie zapraszam.
 
Data publikacji: 2022-04-19 12:29

Urząd pracy na wyciągnięcie ręki

W piątek, 22 kwietnia w godz. od 9.00 do 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45) do dyspozycji mieszkańców dostępny będzie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. Z konsultacji z pracownikiem urzędu skorzystać mogą mieszkańcy gminy Gniew oraz pracodawcy i przedsiębiorcy. Serdecznie zapraszamy!

Gminne Igrzyska w Piłce Nożnej

W środę, 13 kwietnia na ORLIKU w Gniewie odbyły się zawody Gminne w Piłce Nożnej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 1 Gniew, PSP SPSK Gogolewo, ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze rozgrywane były 2 x 9 minut. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wystaw graty z chaty

Wystaw Twoje graty z chaty!  We wtorek, 26 kwietnia zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w Gniewie i Brodach Pomorskich. Natomiast w piątek, 29 kwietnia zbiórka odbędzie się w sołectwach: Jaźwiska, Opalenie, Widlice, Kolonia Ostrowicka, Pieniążkowo, Półwieś. Szczegóły na plakatach.

Dni otwarte w OSP w Gniewie

Chcesz się dowiedzieć jak wygląda służba w OSP? Zobaczyć jakim sprzętem dysponuje i jak go używa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych? Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież na dni otwarte od 9 do 13 maja do remizy strażackiej w Gniewie. Chętne przedszkola oraz szkoły prosimy o kontakt z OSP w Gniewie pod nr tel. 58 535 22 88. 

Mecz piłki nożnej już w najbliższą sobotę

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Mewa Gniew, zawodnicy zagrają z drużyną Mady Ostaszewo. Mecz odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 17 00 na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.  

"Pomorskie dla Seniorów" - zgłoszenia kandydatów do 29 kwietnia

Trwa piąta edycja konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniorów". Nagrodę otrzymują seniorzy, osoby działające na rzecz seniorów oraz pracodawcy i organizacje pozarządowe, które poprzez swoją aktywność przyczyniają się do wspierania polityki senioralnej na terenie województwa pomorskiego. Zgłoszenia kandydatów przesyłać można do 29 kwietnia br.

VI Tczewskie Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zaprasza do uczestnictwa w VI Tczewskich Targach Pracy! Targi odbędą się już 27 kwietnia 2022 roku w godzinach od 10:00 do 12:00 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie przy ul. Gdańskiej 17. 

Pomorskie spotkania on-line dla osób pracujących z uchodźcami z Ukrainy

W naszym województwie organizowane są spotkania, mające na celu wsparcie i rozwój kompetencji różnorodnych grup pracujących z obywaelami Ukrainy i wspierających uchodźców. Choć spotkania już trwają, można dołączać w dowolnym terminie! Oprócz kadr instytucji (ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury oraz urzędy pracy), spotkania adresowane są również do wolontariuszy i osób goszczących uchodźców w swoich domach. Serdecznie zapraszamy!

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów - zgłoś się!

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie przystąpił do realizacji II modułu programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Projekt realizowany jest w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ma on na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, poprzez zakup opasek bezpieczeństwa dla seniorów, którzy ukończyli 65 lat. Jesteś zainteresowany nabyciem opaski? Zgłoś się!

Do 30 czerwca złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Szanowni Mieszkańcy! Od 1 lipca 2021 trwa proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy obowiązkowo zgłosić, wypełniając odpowiednią deklarację. Jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji masz czas do 30 czerwca 2022 roku. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację musisz złożyć w terminie 14 dni.

Wakacyjne pociągi z Pomorza na Mazowsze

25 czerwca spółka „Koleje Mazowieckie – KM” planuje wznowienie wakacyjnego, kolejowego połączenia Mazowsza z Pomorzem pociągiem "Słoneczny", które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego pociągu, który będzie kursował codziennie w wakacje, w weekendy i święta uruchomione zostanie drugie wakacyjne połączenie "Słoneczny Bis" z Warszawy do Gdyni.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma na celu uświadomić wszystkim mieszkańcom naszej planety jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Zachęcamy do wyjścia na spacer, przebywania blisko z naturą oraz refleksji jak ona jest dla nas fascynująca, piękna, ciekawa. Szanujmy to co nam ofiarowała oraz żyjmy z nią w zgodzie.

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz ochronę praw autorskich. Czytając książki pobudzamy wyobraźnię, relaksujemy się oraz poszerzamy wiedzę. Szczególnie dziś zachęcamy do sięgnięcia po książkę. Życzymy przyjemnej lektury.

Realizacja projektu Innowacyjny Przedszkolak

W gniewskim przedszkolu trwa reorganizacja przestrzeni - gruntowny remont pomieszczeń obiektu. W ramach działań dwie sale przechodzą całkowitą modernizację, od wymiany instalacji elektrycznej, instalacji CO, po nowe tynki, malowanie ścian, wymianę sufitów i oświetlenia oraz nowe podłogi.

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert

Burmistrz Miasta i Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w 2022 roku w obszarze kultury i sztuki oraz otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzację i organizację wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji, poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji”. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Powiatowe eliminacje OTWP 2022

W piątek, 22 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Tczewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, wśród których nie zabrakło reprezentantów gminy Gniew.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 27 kwietnia o godz. 9 00 odbędzie się XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m.in. Turystyka jako kierunek rozwoju Gminy Gniew, Kultura w Gminie Gniew - działalność Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. Szczegóły w załączniku. 

Gniewscy badmintoniści na Mistrzostwach Gdańska

W sobotę, 23 kwietnia gniewscy badmintoniści udali się na turniej do Gdańska. Impreza została zorganizowana przez UKS Bursztyn Gdańsk i Klub Badmintona GARNIZON. Do mistrzostw zgłosiła się rekordowa liczba 143 zawodników. Rywalizacja prowadzona była w 10 kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Nasi reprezentanci spisali się w bardzo dobrze, trzykrotnie stając na podium.

Bezpłatne badania mammograficzne w Gniewie już w maju

We wtorek, 17 maja w Gniewie przy przychodni zdrowia Medical, ul. Witosa 10 wyspecjalizowany personel medyczny wykonywać będzie badania mammograficzne. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania lekarskiego. Aby wziąć udział w badaniu należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod podanym numerem telefonu, lub poprzez stronę internetową.

Konferencja podsumowująca praktyki zawodowe w Hiszpanii

6 kwietnia w zamku w Gniewie odbyła się konferencja podsumowująca projekt współfinansowany
z Europejskiego Funduszu Społecznego „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP w Gniewie w Hiszpanii”. Projekt realizowany był na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Nowe przejście dla pieszych w Gniewie

W związku z poprawą bezpieczeństwa pieszych na odcinku ul. Lipowej w Gniewie (w pobliżu sklepu Netto) w najbliższym czasie zostanie wykonane nowe przejście dla pieszych wraz z niezbędnym oznakowaniem. Zadanie wykona Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programów poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w obrębie przejść dla pieszych. 

III Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn już za nami

W niedzielę, 24 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie rozegrany został III Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie - Pani Beata Czaja – Osiak, która przywitała obecnych. Pan Kajetan Nagórski w imieniu swoim, jak i całej rodziny podziękował organizatorom i zawodnikom za zorganizowanie takiej imprezy.

Wspomnienie ks. Henryka Mrossa

Dziś mija 22 rocznica śmierci ks. Henryka Mrossa. Duchowny w 1997 roku przyjął tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew, a od września 2004 roku Jego imię patronuje gniewskiemu Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych. W rocznicę śmierci wspominamy Jego osobę.

I Gminne Konkursy Przedmiotowe zakończone

Dobiegły końca I Gminne Konkursy Przedmiotowe, organizowane z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego w szkołach podstawowych na terenie gminy Gniew. W każdej z placówek wyłoniono najlepszych uczniów, którzy wykazali się swoją wiedzą z języka polskiego i angielskiego, matematyki, historii czy przyrody, prezentując naprawdę wysoki poziom. Serdecznie gratulujemy!

Żelazne Gody

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Żelazne Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 65 lat. W Urzędzie Stanu Cywilnego Państwo Teresa i Franciszek Dworakowscy 27 kwietnia 1957 roku połączyli się węzłem małżeńskim i założyli rodzinę. W tym czasie, byli jedną z wielu par decydujących się iść wspólną drogą, dzisiaj należą do nielicznych, którym opatrzność ale też niezłomna postaa, miłość, cierpliwość, wzajemne poszanowanie i wytrwałość pozwoliły doczekać tak niezwykłego jubileuszu.

Weź udział w konkursie "Nasz Zabytek" i odmień swoje otoczenie

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie "Nasz Zabytek” organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Rozejrzyj się. Czy w Twojej okolicy jest zabytek, który wymaga remontu, modernizacji, rewaloryzacji? Może codziennie mijasz takie miejsce i myślisz „szkoda, że stoi takie puste, smutne i zaniedbane”. Teraz możesz to zmienić. Jak? Znajdź zabytek w Twojej okolicy, zrób zdjęcie lub nakręć film, wypełnij i wyślij zgłoszenie. Nabór zgłoszeń do 3 maja 2022r. Informacje szczegółowe, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie organizatora. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację! 

Otwarcie nowej pracowni językowej na skalę XXI wieku

W środę, 13 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki w obecności dyrekcji szkoły dokonał uroczystego otwarcia nowej pracowni językowej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Mecze piłkarskie w Gniewie

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej

We wtorek, 26 kwietnia na ORLIKU w Gniewie odbyły się zawody Gminne w Piłce Nożnej w kategorii Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 1 Gniew, PSP SPSK Gogolewo, ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” . Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w zawodach powiatowych. Wyniki turnieju oraz fotorelacja dostępna na profilu organizatora.

Szkoła z klimatem

Trwa konkurs „Szkoła z klimatem” przeznaczony dla publicznych i niepublicznych miejskich szkół ponadpodstawowych. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie mini MPA – miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i jej najbliższej okolicy, obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp. Nagrodą główną w konkursie jest 100 000 złotych.

Trwa nabór wniosków o premie dla młodych rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmuje wnioski o bezzwrotne premie przeznaczone dla młodych rolników. Premie są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ostateczny termin składania wniosków upływa 29 maja 2022 roku.

Podglądaj gniewskie bociany na żywo

Do gniazda zlokalizowanego na piekarni przy ul. Wiślanej w Gniewie, po długiej zimowej przerwie, powróciły już bociany. Gniazdujące w nim od pewnego czasu Gniewko i Wisełka mają już 3 jaja. Życie bocianiej rodziny można od lat ośledzić, dzięki zainstalowanej na kominie kamerze. Widok na gniazdo bociana umieszczone jest na czynnym kominie piekarni, na specjalnej platformie. Monitoring zorganizowany jest dzięki organizacji Eko-Centrum Heliantus. Zapraszamy do oglądania!

Skocz po dobrą zabawę!

Już 14 maja 2022 r. na gniewskim skateparku odbędzie się prawdziwe święto sportu! Po raz siódmy pod hasłem „Skocz po dobrą zabawę” Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie wraz z Zakładem Produkcji Kruszyw zapraszają na teren skateparku w Gniewie. Atrakcją będą nie tylko na zawody sportowe, ale także przygotowane liczne niespodzianki dla rodzin z dziećmi.

Dziecięcy Mini Veolia Run

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w mini biegu dziecięcym, który odbędzie się 28 maja od godz. 11:30 na rynku w Gniewie. Bieg jest Imprezą współtowarzyszącą głównego biegu Veolia Run.

Tymawa doczekała się terenu rekreacyjnego

W Tymawie powstał teren rekreacyjny dla mieszkańców. W ubiegłym roku uporządkowano działkę i oczyszczono nieużytek wraz z oczkiem wodnym. W tym postawiono altanę ze stołem i ławkami oraz wymurowano ognisko. Wszystkie działania przeprowadzono w ramach Funduszu Sołeckiego.

Wywieś Flagę

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że we wtorek, 7 czerwca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę niewyodrębnionego lokalu użytkowego znajdującego się na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 10 w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Święto Pracy

1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto obchodzone od ponad wieku w wielu krajach, ma na celu upamiętnienie strajku robotników w Chicago z 1886 roku. Święto Pracy to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu naszego kraju. 1 maja został ustanowiony dniem wolnym od pracy.

22 500 złotych na ochronę przyrody w gminie Gniew

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przyznał Gminie Gniew dofinansowanie w wysokości 22 500 zł na zadanie pn. „Czynna ochrona przyrody gminy Gniew”. Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada bieżącego roku i dotyczy działań ochronnych w rezerwacie Opalenie oraz na pomnikach przyrody.

Mieszkańcy gminy Gniew oddali krew

Dzisiaj, podczas akcji ambulansowego poboru krwi, chętni mieszkańcy gminy Gniew oddali bezcenny dar życia, dzieląc się swoją krwią, oddając ją do banku krwiodawstwa. W krwiobusie przyjęto łącznie 22 dawców, z czego 20 osób fizycznie oddało krew. Oprócz stałych krwiodawców, 4 osoby wzięły udział w akcji po raz pierwszy. Dziękujemy!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.