Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Tczewscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas majówki

Trwa długi majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyrusza w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdami zwracajmy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Nowa wiata przystankowa w Gniewie

W mieście, przy ul. 27 Stycznia, na skrzyżowaniu z ulicą Witosa, stanęła nowa wiata przystankowa. Przystanek jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, w szczególności uczestników komunikacji miejskiej, którym służy już od jakiegoś czasu. Zadaszona wiata chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, dzięki czemu czas oczekiwania na nadjeżdżające autobusy jest znacznie bardziej przyjemny.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

W poniedziałek, 26 kwietnia Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. H. Mrossa w Gniewie zorganizował pierwszy Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z Gniewu, Kwidzyna oraz Gogolewa.

3 maja pomódlmy się w intencji Ojczyzny

We wtorek, 3 maja obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, i drugiej na świecie polskiej Konstytucji. Przyjęta 231 lat temu, gruntownie zmieniła ustrój Rzeczypospolitej, niosąc rodakom nadzieję zmian. Dzieło Sejmu Czteroletniego zapisało się na kartach chlubnej historii narodu polskiego, które po dziś dzień co roku wspominamy. Upamiętniając to wydarzenie, zachęcamy Państwa do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza Święta odprawiona zostanie w gniewskim kościele o godz. 9.00.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś, 4 maja strażacka brać na całym świecie obchodzi swoje święto. Dzień ten obchodzony jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji wszystkim przedstawicielom tego bohaterskiego zawodu, składamy najlepsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za niezłomną służbę na rzecz ratowania ludzkiego życia i mienia. Pomyślmy dziś szczególnie serdecznie o Strażakach, którzy często ryzykują swoje zdrowie i życie, by pomóc potrzebującym.

Święto 3 Maja w gniewskim kościele

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, będącym jednocześnie świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, we wtorek 3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W obchodach uroczystości udział wzięli poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz władze miasta.

Matura 2022

Dzisiaj młodzież przystąpiła do jednego z ważniejszych w swoim życiu sprawdzianów – matury. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna się językiem polskim. W czwartek, 5 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki, a w piątek, 6 maja do języka obcego. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających! Życzymy połamania piór!

Rozmowy na temat innowacyjnych rozwiązań energetyki słonecznej w gniewskim urzędzie

Dzisiaj, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się z II Wojewodą Pomorskim Aleksandrem Jankowskim, Waldemarem Jaroszewiczem radnym Miasta Gdańsk, oraz Andrzejem Tomczyk przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Energetyki Słonecznej. Podczas spotkania rozmawiano na temat montażu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej.

Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje o utworzeniu Telefonu Zaufania dla Osób z Ukrainy. Uruchomione zostaną dwa numery: bezpłatny: 800 11 08 11 oraz płatny według taryfy operatora 22 290 7000. 

Newsletter LGD „Wstęga Kociewia”

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”. Zapoznają się w nim Państwo z działalnością biura LGD w marcu i kwietniu. Zachęcamy do lektury!

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski zawiadamia, że 18 lutego zostało wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatwierdzenia projektu budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej, oświetleniowej oraz gazowej wraz z przyłączami, budowę obiektu małej architektury, tarasu widokowego oraz schodów terenowych oraz przebudowę dróg oraz ciągów pieszo-jezdnych, realizowanych w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”.

Terminarz spotkań piłkarskich

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na mecze, które odbędą się w najbliższy weekend. W sobotę, 7 maja o godz. 11:00 zagra drużyna Keramzyt D2 z Pogoń Smętowo, następnie o godz. 17:00 mecz drużyn Mewa Gniew z Deltą Miłoradz. Oba mecze zostaną rozegrane na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Kolejne rozgrywki odbędą się w niedzielę, 8 maja o godz. 10:00 na boisku Orlik. Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowy terminy spotkań piłkarskich

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc maj, które odbędą się na terenie miasta. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

„Świat w jednym miejscu” – Gniewski Tydzień Bibliotek

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rusza już za tydzień. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało z tej okazji liczne atrakcje. Na uczestników Tygodnia Bibliotek czekać będą między innymi warsztaty związane z Marią Konopnicką, spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, terenowe gry mobilne dla młodzieży oraz wyjątkowe spektakle. 

Czy PHN S.A. zainwestuje w Gminie Gniew?

W czwartek, 5 maja w gniewskim urzędzie odbyło się kolejne już spotkanie na temat rozwoju naszej gminy. Dzięki Ministrowi Aktywów Państwowych Karolowi Rabendzie na spotkanie został zaproszony Piotr Przednowek przedstawiciel spółki Skarbu Państwa PHN S.A., która zainteresowana jest przeprowadzeniem nowej inwestycji. Dzięki tym szeroko zakrojonym planom powstaną nowe miejsca pracy w naszej pięknej gminie.

Zmiana treści ogłoszenia o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dokonuje zmiany w treści ogłoszenia  o trzecim  ustnym nieograniczonym przetargu na sprzedaż działki nr 52 o pow. 0.4379 ha, miasto Gniew, arkusz mapy 36, KW  nr GD1T/00016577/5.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2022 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Światowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji wszystkim osobom związanym z działalnością biblioteczną, szczególnie pracownikom naszych lokalnych bibliotek w Gniewie i filiach w Opaleniu i w Wielkich Walichnowach, składamy najserdeczniejsze życzenia! Niech księgozbiory zawsze stanowią dla Was źródło inspiracji, przynoszą zadowolenie i spełnienie. Dziękujemy Wam za propagowanie czytelnictwa i podejmowanie działań na rzecz jego rozwoju.

Paczkomat Inpost w Opaleniu już działa

Mamy dobrą wiadomość dla osób robiących zakupy przez Internet. Mieszkańcy Opalenia i okolic mogą już korzystać z paczkomatu, który zlokalizowany jest przy sklepie na Osiedlu św. Krzysztofa 37. Należy on do grupy InPost i znajduje się w oficjalnym wykazie na stronie operatora, jako paczkomat numer OPL01M. Właśnie takiego oznaczenia należy użyć wybierając sposób dostawy kupowanych w sieci towarów, aby odebrać przesyłkę.

ZSP w Gniewie pożegnał absolwentów

W piątek, 29 kwietnia społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie pożegnała absolwentów liceum ogólnokształcącego, technikum oraz liecum dla dorosłych. Uroczystość, która odbyła się w zamkowym Refektarzu, poprowadzili Kinga Mentel i Maciek Rogaczewski.

Gniewska Noc Muzeów

Już 14 maja, w sobotę, odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku na gniewian czekać będzie kilka różnorakich atrakcji. Noc Muzeów rozpocznie się od spotkania autorskiego z Bogdanem Badziongiem o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej. Ponadto tego wieczoru w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów malarskich w CKiBP oraz ekspozycji "Zabytki Gniewu w retro obiektywie”.

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) termin do 30 czerwca 2022

Przypominamy o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Mecz piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Sobieski Gniew A1, zawodnicy zagrają z drużyną Stoczniowiec Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę, 14 maja o godz. 11: 30 na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.

Dzień Bez Śmiecenia

11 maja przyłącz się do akcji „Dzień Bez Śmiecenia" - edukacyjna kampania społeczna, w której inicjatorzy poruszają ważny temat świadomej segregacji odpadów i dobrego, ekologicznego stylu życia.

Czekamy na nowych ... Ambasadorów Kociewia i wydobywamy Perełki Kociewia

Dnia, 25 sierpnia 2018 roku w Piasecznie, przy okazji „Piaseczno Folklor Festiwal”, Kociewiacy i miłośnicy Kociewia spotkali się na I Walnych Plachandrach. Właśnie wtedy pierwszy raz przyznano tytuły Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia. W następnym roku plachandrowanie zakończyło się w Wirtach, gdzie odbywał się Jarmark Kociewski. Tam także ogłoszono  Perełki Kociewia i  Ambasadorów.  Na rok 2020 zaplanowane były III Walne Plachandry podczas Festiwalu Smaku w Grucznie niedaleko Świecia. Niestety pandemia uniemożliwiła realizację tego pomysłu. Podobnie było w roku następnym...

Wystartował program "Moje Ciepło" na dotacje do pomp ciepła w nowo budowanych domach

Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W programie „Moje Ciepło” przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 000 zł. Ze wsparcia skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać będzie zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.

Gniewska Noc Muzeów

Już jutro, 14 maja, odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku na gniewian czekać będzie kilka różnorakich atrakcji. Noc Muzeów rozpocznie się od spotkania autorskiego z Bogdanem Badziongiem o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej. Ponadto tego wieczoru w siedzibie CKiBP odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów malarskich w CKiBP oraz ekspozycji "Zabytki Gniewu w retro obiektywie”.

Ważny komunikat WFOŚiGW - bądźmy czujni!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że otrzymuje liczne informacje o firmach zewnętrznych, które powołując się na współpracę z WFOŚiGW w Gdańsku, NFOŚiGW czy z gminami pobierają opłaty za pomoc w otrzymaniu dofinansowania i sporządzanie wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku, ani za zgodą i konsultacją z nami.  

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdzialania Narkomanii dla Gminy Gniew na lata 2022-2023. Szczegóły znajdą Państwo w wydanym w tej sprawie zarządzeniu.

Zbadaj bezpłatnie swój słuch!

Skończyłeś 40 lat i zauważasz problemy ze słuchem? Myślisz niekiedy, że nie słyszysz tak jak powinieneś? Rozwiej swoje wątpliwości i zbadaj słuch! Dzisiaj, 16 maja w godz. od 9.00 do 14.00, przy Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie działa mobilny gabinet, który oferuje bezpłatne badania, bez zbędnych zapisów. Jeśli nie zdążysz dziś skorzystać z usług mobilnej pracowni, nie martw się, termin kolejnego badania wyznaczono na 7 czerwca.

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2022 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja br.

Działaj Lokalnie 2022 - nabór wniosków trwa do 13 czerwca

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" 2022. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się min. 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6 000 zł.

Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o .ogłasza rekrutację na stanowisko ślusarz. Kandydatowi oferowane są: zatrudnienie na umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji, pracę w międzynarodowej firmie, pracę w zespole, udział w ciekawych konkursach indywidualnych i zespołowych. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami potencjalnych pracowników. Myślisz o zmianie pracy? Koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniem.

Czujnik jakości pomiaru powietrza dla gminy Gniew

W piątek, 13 maja Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się z Patrycją Adamczak - Dyrektorem Rozwoju Veolia Północ oraz Mikołajem Gajsler – Członkiem Zarządu Grupy Veolia Term. Dzięki współpracy Samorządu Gminy Gniew z Firmą Veolia Północ Sp. z.o.o.  otrzymaliśmy czujnik jakości pomiaru powietrza naszej gminy.

Gniewska Noc Muzeów już za nami!

W sobotę, 14 maja, odbyła się Noc Muzeów. W tym roku dla gniewian przygotowano wyjątkowe i niezapomniane atrakcji. Noc Muzeów otworzyło spotkanie autorskiego z Bogdanem Badziongiem po godzinie 17:00 w Sali Kameralnej. Autor książki "Pelplin i okolica na drodze do odrodzonej Polski w latach przełomu 1918-1922" opowiedział zebranym w jaki sposób ona powstała. Przybliżył również niektóre materiały ukazane w publikacji. Na zakończenie nie zabrakło również pytań z widowni.

Zasady ruchu drogowego w języku ukraińskim

Na polskich drogach w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdecydowanie zwiększyła się liczba ukraińskich kierowców. Nie wszyscy zdążyli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego w Polsce. Policja przygotowała ulotki oraz zbiorcze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa na polskich drogach skierowane do obywateli Ukrainy.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

Informujemy, że w piątek, 20 maja o godz. 11.00 odbędzie się XLIX sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady zorganizowane zostaną w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematem głównym spotkania samorządowców będzie Oświata – plany w zakresie zarządzania oświatą, problemy placówek szkolnych oraz przedszkolnych, potrzeby inwestycyjne. Ogłoszenie oraz porządek obrad sesji znajdą Państwo w załącznikach.

„Świat w jednym miejscu” – Gniewski Tydzień Bibliotek

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie zakończony sukcesem. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się liczne atrakcje. Uczestnicy Tygodnia Bibliotek wzięli udział między innymi w warsztatach związanych z Marią Konopnicką, spotkaniu autorskim dla dzieci i dorosłych oraz terenowych grach mobilnych.

28 maja czeka nas zmiana organizacji ruchu

W związku z organizacją imprezy VEOLIA RUN – 5 km po Gniewie oraz Dziecięcego Mini VEOLIA RUN, w sobotę, 28 maja w godz. od 8:00 do 15:00, ruch w obrębie tzw. starego miasta w Gniewie będzie ograniczony. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia.

"Wiedza Start" - stypendium dla ósmoklasisty

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wierząc w potencjał młodych mieszkańców stworzył program „Wiedza Start”, stypendium dla ósmoklasistów z gminy Gniew. Celem programu jest wspieranie młodych, zdolnych gniewian, dla których matematyka jest pasją.

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, pracownikom Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie dziękujemy za pracę dla społeczności lokalnej oraz promowanie kultury i dziedzictwa naszego regionu. Wszystkim Muzeom i Muzealnikom składamy najserdeczniejsze życzenia, pomyślności, wielu ciekawych projektów, oddanej i zaangażowanej publiczności oraz satysfakcji z pracy.

Powstaje teren rekreacyjny w Szprudowie

Na terenie gminy Gniew powstaje kolejny teren rekreacyjny, tym razem w Szprudowie. W ramach Funduszu Sołeckiego trzcinowisko w centrum wsi zostało oczyszczone, a teren wokół został przygotowany do dalszego zagospodarowania. Zaplanowane na najbliższy czas prace zrealizowane zostaną natomiast w ramach inicjatywy lokalnej. Autorem projektu, którego celem jest stworzenie miejsca wypoczynku nad stawem w Szprudowie, jest Nieformalna Grupa Inicjatywna Aktywni Szprudowianie. Inicjatywa dofinansowana została ze środków Gminy Gniew w wysokości 19 700 zł.

Udane otwarcie sezonu na gniewskim skateparku

W sobotę 14 maja br. na skateparku w Gniewie odbyły się już po raz siódmy zawody w jeździe na deskorolce i hulajnodze. Po przerwie spowodowanej pandemią, podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy zaprosili do zabawy całe rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

Dni otwarte OSP w Gniewie już za nami

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w ramach tygodnia ochrony przeciwpożarowej w dniach od 9 do 16 maja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyły się dni otwarte. W ramach tych dni jednostkę mogły odwiedzać dzieci i młodzież zainteresowane ochroną przeciwpożarową.

Aktualne formy wsparcia dla Pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie informuje, iż w dalszym ciągu dysponuje środkami na zatrudnienie nowych pracowników. Serdecznie zaprasza przedsiębiorców i pracodawców do skorzystania z proponowanych form pomocy. Najważniejsze informacje o realizowanych formach wsparcia przy zatrudnianiu pracowników i przy tworzeniu nowych miejsc pracy oraz namiary do pracowników urzędu znaleźć można na stronie.  

 Pomorskie dla Seniora - znamy Laureatów Konkursu

Kapituła konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego Pomorskie dla Seniorów, 16 maja 2022 r. przyznała nagrody 35 laureatom. W kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior/Zwyczajna – Niezwyczajna Seniorka wyróżniono 15 osób, w kategorii Pracodawca Przyjazny Seniorom wybrano 5 firm i w kategorii Przyjaciel/Przyjaciółka Seniorów nagrody przyznano 15 osobom i organizacjom.

Moc atrakcji w Gniewie

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych 28 maja na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat wróżek i magii. Specjalnie na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia będą czekać wyjątkowe i niezapomniane atrakcje.

Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg w gminie Gniew

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Państwa o pozyskanym dofinansowaniu na przebudowę dróg gminnych, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gminny budżet zasilony zostanie kwotą 2 479 333 złotych na przebudowę dróg w Piasecznie, Jeleniu i w Tymawie, których realizacja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. 20 maja burmistrz Maciej Czarnecki wraz z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem i w obecności Posła na Sejm RP Kazimierz Smoliński podpisał umowy dotacyjne.

Spotkanie włodarzy gmin w Rybakach

W sobotę, 14 maja spłonęła przepompownia „Nadzieja” w Rybakach na Nizinie Walichnowskiej. W związku z tym nieszczęśliwym wydarzeniem w czwartek, 19 maja spotkali się włodarze gmin ze Starostą Tczewskim na czele. Gminę Gniew reprezentował burmistrz Maciej Czarnecki.

Egzaminy ósmoklasistów

Dziś uczniowie klas 8 rozpoczynają pierwsze w swoim życiu egzaminy. Młodzież pierwszego dnia mierzy się z językiem polskim, jutro rozwiązywać będzie zadania z matematyki, a w czwartek sprawdzi swoje umiejętności z języka angielskiego. Powodzenia!

Modernizacja sal w gniewskim przedszkolu zakończona

W gniewskim przedszkolu dobiegł końca gruntowny remont pomieszczeń obiektu, realizowany w ramach programu Innowacyjny Przedszkolak. W ramach działań projektowych dwie sale przeszły całkowitą modernizację, od wymiany instalacji elektrycznej, instalacji CO, po nowe tynki, malowanie ścian, wymianę sufitów i oświetlenia oraz nowe podłogi.

Konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych w gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych w Gminie Gniew. Oferty należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew do 8 czerwca do godz. 15:00. Szczegóły znajdą Państwo w zarządzeniu.

Darmowe szkolenie dla prowadzących obiekty noclegowe

Zapraszamy serdecznie na darmowy webinar pt. "Jak zbudować profil na Facebooku i stronę internetową, które sprzedają?" Szkolenie online odbędzie się 24 maja 2022 r. o godzinie 19:00. Webinar dedykowany jest w szczególności właścicielom pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych w województwie pomorskim. Zapraszamy!

Kolejny odcinek powieści "Panny Gniewu" Siostry Raj

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu na łamach "Nowin Gniewskich" powieść w odcinkach Joanny Jodełki pt. Panny Gniewu Siostry Raj. Zapraszamy do delektowania się lekturą zakorzenioną w Gniewie. Polecamy Państwu serdecznie tę rubrykę.  Przedstawiamy kolejny już odcinek (cz.3) wyjątkowej powieści, która pachnie Gniewem i jak Gniew zachwyca! 

Sobotnie targowisko przeniesione

Informujemy, iż w związku z organizacją wydarzeń na rynku w Gniewie, w sobotę, 28 maja targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2). Zapraszamy!

“Słodki problem” - sprawdź, czy dotyczy ciebie!

Trwa metropolitalny program profilaktyki cukrzycy typu 2 #WolniOdCukrzycy. Propozycja skierowana jest do osób w wieku od 18 do 64 lat. Metropolitalna oferta dotyczy miasta i gminy Tczew, ale z bezpłatnych badań mogą także skorzystać mieszkańcy gmin Gniew, Pelplin i Subkowy. Docelowo w całej Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot przebadanych zostanie 180 tys. osób, a 20 tys. otrzyma bezpłatne wsparcie od lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów. Sprawdź czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2!

Dzień Matki

Z okazji pięknego i szczególnego Święta jakim jest Dzień Matki, wszystkim Mamom życzymy wszelkiej pomyślności, wielu powodów do dumy, samych pięknych dni przepełnionych miłością i radością oraz docenienia wielkiego trudu jaki wkładacie w wychowanie swoich pociech. Życzymy dużo wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków. 

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 21 do 23 czerwca 2022 roku w Tczewie przy ul. Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2003 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

W piątek urząd czynny do godz.12:00

Informujemy, że 27 maja (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Gniewie otwarty będzie do godz. 12 00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że 11 lipca odbędą się ustne przetargi na sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Powitanie nowo narodzonych mieszkańców Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki zainicjował tradycję witania nowo narodzonych mieszkańców gminy Gniew. W środę, 25 maja w Sali Kameralnej w Gniewie po raz pierwszy odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami i ich nowo narodzonymi dziećmi. Serdeczne powitanie maluszków jest przejawem radości i dumy z pojawienia się nowych mieszkańców naszej gminy.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dziś przypada 32. rocznica samorządu terytorialnego w Polsce. Możemy świętować ją dzięki ustawie z dnia 8 marca 1990 roku oraz wyborom samorządowym z 27 maja tego samego roku. Były to pierwsze wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej. Wtedy właśnie przywrócono w naszym kraju samorządy gminne, a obywatele odzyskali prawo do decydowania o własnym kraju. Rocznica ta jest dla społeczności gminnych wspaniałą okazją do upamiętnienia tego, jak zmieniała się rzeczywistość wokół nas przez ostanie trzy dekady.

Moc atrakcji w Gniewie w sobotę, 28 maja

Najbliższa sobota 28 maja będzie obfitować w wiele niespodzianek. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat wróżek i magii. Specjalnie na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia czekać będą wyjątkowe i niezapomniane atrakcje. Nie zabraknie także sportowych emocji podczas biegu Veolia Run oraz Festiwalu Kultur, który poprzedzi odsłonięcie pomnika i tablicy, upamiętniającej społeczność żydowską żyjąca w Gniewie do 1939 roku. Bądźcie z nami!

Rekrutacja do Szkoły Językowej Yellow House w Gniewie rozpoczęta

Zastanawiasz się, czy zapisać dziecko na zajęcia języka angielskiego? Szkoła Językowa Yellow House właśnie rozpoczęła rekrutację na 2022/2023 rok. Kurs metodą Teddy Eddie oferuje naukę języka angielskiego w formie zabawy, w niewielkich grupach, w przyjaznej i radosnej atmosferze. Zapisz swoje dziecko już dziś! Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod numerem telefonu 519 866 775. Zachęcamy do zapisów!

Dzień Działacza Kultury

Z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Działacza Kultury pragniemy przekazać wszystkim pracownikom instytucji kultury oraz twórcom i animatorom życia kulturalnego, wyrazy uznania za Waszą pracę, zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju kultury w Gminie Gniew. 

XIX Gminny Festiwal Piosenki w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie

Po dwóch latach przerwy Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie z przyjemnością zorganizowała XIX Gminny Festiwal Piosenki. Tegoroczny koncert został poświęcony piosenkom współczesnych, młodych wykonawców muzyki rozrywkowej. Można było usłyszeć  utwory Sanah, Cleo, Dawida Kwiatkowskiego, Sobla czy Margaret. Uczestników wysłuchali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, Zastępca Burmistrza Joanna Kamińska oraz Joanna Jaskólska - kierownik Referatu Społecznego.

Dzień Dziecka w Szprudowie

W najbliższą sobotę, 4 czerwca organizatorzy serdecznie zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Szprudowie. W programie wyjątkowe atrakcje: zabawy z animatorem, kąpiel w pianie z Ochotniczą Strażą Pożarną, ognisko, zabawa taneczna. Podczas pikniku nie zabraknie również sportowych emocji, w programie przewidziany mecz dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Pączki, popcon, gofry oraz inne smakołyki dostarczą potrzebnej energii do długiej i niezapomnianej zabawy. Nie może Was zabraknąć! Start o godz. 15:00. Zapraszamy!

V GNIEWSKIE IGRZYSKA DZIECI 2022

W piątek, 27 maja w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się turniej sportowy dla dzieci ze szkół podstawowych pod nazwą GNIEWSKIE IGRZYSKA DZIECI. To już piąta edycja tej imprezy. W tym roku w zawodach udział wzięło aż 7 szkół z terenu miasta i gminy Gniew: SP PIASECZNO, SP GRONOWO, SP TYMAWA, SP 1 GNIEW, SP GOGOLEWO, SP 2 GNIEW oraz ZS OPALENIE. Reprezentacje szkół składały się z 16 osób (po 1 dziewczynce i 1 chłopcu z klas I – VIII plus rezerwowi). Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki w asyście Dyrektor GOSiR w Gniewie – Beata Czaja - Osiak.

Współzawodnictwo Sportowe Szkół

W piątek,  27 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na „NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ W GMINIE GNIEW W ROKU SZKOLNYM – 2021/2022”.

Prawie 10 milionów dla Gminy Gniew z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Samorząd Gminy Gniew znalazł się na liście miast i gmin objętych wsparciem finansowym. Otrzymamy 9 737 498,10 złotych na kolejne strategiczne zadania inwestycyjne w naszym mieście i na terenach wiejskich.

Jubileusz Zespołu Szkół w Opaleniu

W poniedziałek, 30 maja w zespole szkół w Opaleniu miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Cała społeczność szkolna świętowała tego dnia 45-lecie nadania imienia Józefa Czyżewskiego placówce, które miało miejsce 28 maja 1977 roku. Wraz z uczniami, całym gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, świętowali również zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, partnerów placówki oraz proboszcza opaleńskiej parafii. Gminę Gniew na uroczostości reprezentował burmistrz Maciej Czarnecki.

Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie

W Gniewie w sobotę, 28 maja odbył się pierwszy bieg z cyklu V Biegowego Grand Prix Kociewia – Veolia Run 5km biegiem po Gniewie. Ponad 450 zawodników wzięło udział w biegu ulicami naszego miasta. Najlepszymi biegaczami Gminy Gniew zostali Karolina Malinowska i Sebastian Szymański. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.