Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Moc atrakcji w Gniewie w sobotę, 28 maja

Najbliższa sobota 28 maja będzie obfitować w wiele niespodzianek. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat wróżek i magii. Specjalnie na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia czekać będą wyjątkowe i niezapomniane atrakcje. Nie zabraknie także sportowych emocji podczas biegu Veolia Run oraz Festiwalu Kultur, który poprzedzi odsłonięcie pomnika i tablicy, upamiętniającej społeczność żydowską żyjąca w Gniewie do 1939 roku. Bądźcie z nami!

Wydarzenie rozpocznie się w godzinach południowych od Dziecięcej Mini Veoli Run oraz Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie. Dla uczestników przewidziane są upominki, a dla najlepszych biegaczy nagrody pieniężne.

O godzinie 15:00 rozpocznie się gniewski Dzień Dziecka. Wszystkich zebranych przywita krasnoludek Piksel, który poprowadzi całą imprezę. W programie Pokaz Gminnych Talentów oraz konkurs na „Najpiękniejsze przebranie bajkowe”. Dodatkowymi atrakcjami będą duże bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchańce, kącik zabaw oraz wyjątkowe bajkowe animacje. Nie zabraknie także plenerowego wyzwania „Moja ulubiona baśniowa postać” oraz występu Konrada Repińskiego ze Stowarzyszeniem Teatralnym „Ingenium”. W plenerowej bibliotece czekać będą natomiast wyprawki z kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” dla nowo zapisanych czytelników - przedszkolaków. Ponadto po rynku przechadzać się będzie Kubuś Puchatek i Myszka Mickey, z którymi będzie można zrobić sobie bajeczne zdjęcie.

O godzinie 18:00 po raz pierwszy w Gniewie odbędzie się „Festiwal Kultur”. Na scenie wystąpią Melakh, grupa taneczna Zrimat Haim, Ahava oraz zespół „Mazowiacy”. Po zmroku odbędzie się pokaz fire show grupy „Black Dragons” z Opalenia. Festiwal poprzedzi niecodzienne wydarzenie. Z inicjatywy lokalnej społeczności odsłonięte zostaną pomnik i tablica, upamiętniające społeczność żydowską, zamieszkującą Gniew do 1939 roku. Pomnik zlokalizowany został w miejscu byłej gniewskiej synagogi.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2022-05-27 09:06
  • Veolia Run - plakat informacyjny
  • Dzień Dziecka - plakat informacyjny
  • Festiwal Kultur - plakat informacyjny

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.