Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Sobotnia moc atrakcji w Gniewie

W sobotę, 28 maja, gniewski rynek obfitował w moc atrakcji. W godzinach porannych były atrakcje sportowe, a następnie rynek zamienił się w magiczny świat wróżek i magii. Tego dnia na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew czekały wyjątkowe i niezapomniane atrakcje. Natomiast wieczorem odbył się pierwszy Festiwal Kultur w Gniewie.

Po zakończonych biegach Veolia Run na rynku rozpoczął się huczny Dzień Dziecka. Wszystkich zgromadzonych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew - Maciej Czarnecki i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie - Damian Szmyt  oraz prowadzący - Krasnoludek Piksel. Następnie odbył się Pokaz Gniewskich Talentów, w którym udział brali uczniowie z gminnych szkół i przedszkoli, a także grupy taneczne z warsztatów CKiBP. Publiczność mogła oddać głosy na najlepszy występ. Najwięcej głosów uzyskało Przedszkole w Gniewie, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, trzecie zaś zajęła Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie. Wyróżnienie przypadło Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Przyznano także nagrodę specjalną dla grup z warsztatów tanecznych CKiBP.

Po godzinie 16:30 wspaniały koncert dał uczestnik The Voice Kids oraz Szansy na sukces - Konrad Repiński wraz ze Stowarzyszeniem Teatralnym "Ingenium". Nie zabrakło także animacji prowadzonych przez Krasnoludka Piksela, malowania twarzy, warsztatów plastycznych, baniek mydlanych, dmuchańców oraz bajecznych postaci, które przechadzały się po rynku i można było zrobić sobie z nimi zdjęcie. W czasie wydarzenia trwał Konkurs na najpiękniejsze bajkowe przebranie pn. "Niech Dzieje Się Magia". Zwycięzcami zostali: Alicja Kaczmarkiewicz, Iga Szutta, Zofia Osojca, Błażej Połomski oraz Jakub Licbarski.

- To było prawdziwe święto małych mieszkańców miasta i gminy Gniew – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. – Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie oraz już teraz zapraszamy na kolejne imprezy.

W sobotę wieczorem odbył się również pierwszy Festiwal Kultur w Gniewie.

- Wydarzenie zainicjowane zostało przez Pana Dariusza Karzyńskiego. Tego dnia, dzięki panu Dariuszowi odsłonięty został również pomnik wraz z tablicą, upamiętniający społeczność żydowską, zamieszkującą Gniew do 1939 roku. Pomnik zlokalizowany jest w miejscu byłej  gniewskiej synagogi – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz miasta i gminy Gniew. – Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Po godzinie 18:00 na gniewskiej scenie odbyły się koncerty zespołów Melakh, Ahava wraz z grupą taneczną Zrimat Haim. Wydarzenie zakończył występ Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowiacy" oraz pokaz fire show grupy "Black Dragons" z Opalenia.

Organizatorzy kierują serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia: Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew - Maciejowi Czarneckiemu, Radzie Miasta, Panu Dariuszowi Karzyńskiemu, spółce Inwest-Kom, OSP Gniew , gniewskim policjantom, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gniewie, Pani Marlenie Wasielewskiej z MGOPS, hansSOUND, Krzysztofowi Urbanowi, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gniewie, wystawcom, wolontariuszom z KO KO TEATR - Mateuszowi Bytner, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie, Szkoły Podstawowej w Tymawie oraz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Henryka Mrossa w Gniewie wraz z Paniami: Katarzyną Zabrocką, Katarzyną Puczyńską oraz Justyną Waśniewską, Paulinie Kosseckiej, szkołom gminnym i uczestnikom Pokazu Gniewskich Talentów wraz z opiekunami, Agacie Topolskiej i Julii Maks oraz za wspaniały koncert Konradowi Repińskiemu wraz ze Stowarzyszeniem Teatralnym „Ingenium”.

Data publikacji: 2022-06-01 09:20
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • sobotnia moc atrakcji w Gniewie
 • Uroczyste odsłonięcie tablicy w miejscu dawnej Synagogi
 • Gra na skrzypcach Blanka Karzyńska
 • Przemowa Dariusz Karzyński
 • Przemowa księdza Mateusza
 • przecięcie wstęgi
 • Przemowa burmistrza
 • Odsłonięcie tablicy
 • Odsłonięcie tablicy
 • zapalenie świec
 • otwarcie pomnika i tablic upamiętniających społeczność żydowską

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.