Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Świetlica w Kuchni uroczyście otwarta

We wtorek, 31 maja odbyła się uroczystość otwarcia świetlicy wiejskiej w Kuchni, która zmodernizowana została w ramach programu Infrastruktura kultury ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wstęgę przecięli włodarz Maciej Czarnecki, sołtys sołectwa Kuchnia Aneta Kłodda i zaproszeni goście.

W wydarzeniu udział wzięli włodarze Gminy Gniew w osobach burmistrza Macieja Czarneckiego oraz sekretarz Karoliny Liebrecht, gospodarz miejsca, sołtys sołectwa Kuchnia Aneta Kłodda, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie Anna Czyżewska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie Agata Guz. Swoją obecnością zaszczycili także Asystentka Społeczna Posła na Sesjm RP Kazimierza Smolińskiego a zarazem kierownik powiatowej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tczewie pani Katarzyna Sulewska oraz wykonawca inwestycji remontu świetlicy wiejskiej w Kuchni pan Rafał Gierszewski właściciel firmy budowlanej RavGo.

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszystkich zaproszono do środka na dalszą część uroczystości, która rozpoczęła się kociewskim akcentem, bo występem zespołu Błękitna Wstęga. Po tak regionalnym wprowadzeniu, głos zabrali burmistrz Maciej Czarnecki i sołtys wsi Aneta Kłodda, którzy wyrazili swoje ogromne zadowolenie z zakończonego projektu, dziękując lokalnej społeczności za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.

Dla gości wystąpili także uczniowie szkoły podstawowej w Polskim Gronowie, finaliści 19 Festiwalu Piosenki organizowanego w szkole oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej z repertuarem słowno-muzycznym z okazji Dnia Matki. Przedstawiciele Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku osobiście zaprosili natomiast do obejrzenia wystawy malarskiej seniorów, biorących udział w warsztatach malarskich, która gościnnie zawitała do Kuchni.

Przypomnijmy, że świetlica wiejska w Kuchni wyremontowana została w ramach programu Infrastruktura kultury. Na realizację zadania Gmina Gniew pozyskała środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 123 862 złotych.

Data publikacji: 2022-06-01 14:47
  • Otwarcie świetlicy wiejskiej w Kuchni
  • Oficjalne przecięcie wstęgi
  • Występ Zespołu Błękitna Wstęga
  • Goście biorący udział w uroczystości
  • Goście biorący udział w uroczystości
  • Burmistrz Maciej Czarnecki i sołtys Aneta Kłodda
  • Sołtys Aneta Kłodda odbiera prezent od pani Katarzyny Sulewskiej
  • Występ uczniów ze szkoły podstawowej z Polskiego Gronowo
  • Wystawa malarska członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.