Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W szczytnym celu rowerem z Gliwic na Hel przez Gniew

W sobotę, 11 czerwca dziesięcioro młodych śmiałków oraz pasjonatów rowerowych wojaży wyruszyło w siedmiodniową wyprawę z Gliwic na Hel. Rowerami jadą przez Polskę, pokonując 700 kilometrów by pomóc gliwickiemu hospicjum, a do łańcuszka z pomocą dołączyć może każdy, wystarczy wesprzeć rowerową akcję symboliczną kwotą. To już czwarta wyprawa rowerowa, którą organizuje Anna Guzek, nauczycielka w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach. Wyjątkowa grupa rowerowa przyjedzie do Gniewu w środę, 15 czerwca aby zregenerować siły po czym w czwartek rano ruszyć w dalszą wyprawę.

Zaczęło się od pomysłu i napisania projektu, który zwyciężył, dlatego teraz czas na jego realizację. Mowa wygranym w ubiegłym roku grancie finansowym, w którym szkoła uzyskała dofinansowanie w wysokości 8 000 złotych, by w czerwcu tego roku kręcić kilometry dla gliwickiego hospicjum. 11 czerwca piętnastoosobowa drużyna, w której w skład wchodzi: dziesięcioro uczniów, czterech rodziców oraz nauczycielka - wyruszyli w drogę na Hel. Wyprawa odbędzie się pod hasłem „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie”. - Chcemy poruszyć Gliwice, a w szczególności mieszkańców Gliwic, by wsparli młodych rowerzystów. Po raz pierwszy przekładamy pokonane kilometry na złotówki. Pojedziemy na rowerach blisko 700 kilometrów, jednak dołączyć do nas może każdy, wystarczy wspomóc nasz szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy dla gliwickiego hospicjum. Chcemy dołożyć nie cegiełkę, a cegłę finansową, by jak najszybciej prace związane z rozbudową hospicjum mogły się zakończyć – podkreśla Anna Guzek, nauczycielka w SP nr 21 w Gliwicach.

Gratulujemy wspaniałej inicjatywy i życzymy szerokiej drogi !

Do zobaczenia w Gniewie!

Relacje z każdego dnia wyprawy można śledzić na profilu organizatora.

Zachęcamy do wpłat na ten szczytny cel  zrzutka.pl

Data publikacji: 2022-06-13 10:10
  • W szczytnym celu rowerem z Gliwic na Hel przez Gniew
  • W szczytnym celu rowerem z Gliwic na Hel przez Gniew
  • W szczytnym celu rowerem z Gliwic na Hel przez Gniew
  • W szczytnym celu rowerem z Gliwic na Hel przez Gniew

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.