Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Już niedługo Gniewinki 2022 & Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie!

Wielkimi krokami zbliża się do nas imprezowy weekend 25-26 czerwca! Właśnie w tym czasie rynek w Gniewie przeistoczy się w prawdziwą arenę koncertów. Serce miasta opanują wykonawcy muzyki rozrywkowej, z którymi będziemy mogli powitać rozpoczynające się wakacje. Letnią, imprezową atmosferę zapewnią także stoiska gastronomiczne. Miłośników kuchni zapraszamy do kulinarnych podróży na I Festiwalu Smaków Food Trucków w Gniewie. Bądźcie z nami!

Gniewinki 2022 już w najbliższy weekend. O godzinie 16:00 na Rynku w Gniewie nastąpi otwarcie imprezy przez włodarzy Miasta i Gminy Gniew, a następnie uroczyste wręczenie nagród w konkursie Pomorskie dla Seniora.

Do godziny 22:30 przewidziane są koncerty muzyczne oraz inne atrakcje. Na gniewskiej scenie wystąpią m.in. Patrycja Markowska i Czadoman. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. W tym roku podczas Gniewinek odbędzie się także I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie, który potrwa od godziny 12:00 w sobotę aż do niedzieli do godziny 20:00. Poza sobotnimi koncertami zaplanowany jest wspaniały Pokaz Tańca Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku (godz. 18:30) a także pokaz iluzji Mago Magic Show - Bartosza Szuberta - uczestnika „Mam Talent” (godz. 20:20)

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew, Przedsiębiorstwem Usług Miejskich „PUM” z Grudziądza oraz spółką Inwest-Kom zorganizowało na Facebooku konkurs, w którym nagrodą główną jest rower. Zapraszamy do udziału w zabawie.

Jako pierwszy w sobotę na scenie wystąpi lokalny zespół „Danos”. To grupa muzyczna składająca się z trzech przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Grają muzykę w szerokim zakresie – znajdziecie u nich covery hitów zarówno polskich, jak i zagranicznych, Italo Disco, a nawet Disco Polo. Zespół składa się z trzech osób – Damiana (keyboard), Andrzeja (gitara) oraz Łukasza (wokal).

Po godzinie 17:30 scenę przejmie CRISTO DANCE - zespół muzyczny, w którego podstawowym składzie znajduje się charyzmatyczny lider zespołu, piosenkarz oraz autor tekstów i muzyki w jednej osobie – Krzysztof, piekielnie żywiołowy perkusista - Rafał a także płeć piękna za konsolą, jako Dj - Wiktoria oraz najnowszy nabytek w grupie - młody i bardzo utalentowany saksofonista Karol.

O 19.00 na scenie pojawi się – Czadoman! Twórca znany jest z takich hitów jak „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Dziewczyna z Instagrama”. Wystąpił również w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajął pierwsze miejsce.

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie piosenkarka, stuprocentowa rockmanka – Patrycja Markowska. Na gniewskiej scenie wystąpi po godzinie 21:00 i zaprezentuje swoje największe hity, takie jak "Jeszcze raz" czy "Świat się pomylił". 

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci. Przewidziane są m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne oraz zumba dla dzieci (godz. 17:15).

Ostatni czerwcowy weekend spędzimy razem z pysznym jedzeniem, wyjątkowymi napojami i niepowtarzalną atmosferą!

Wszystko to z powodu I Festiwalu Smaków Food Trucków w Gniewie!

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem,  jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Festiwal odbywa się już w ponad 30 miastach Polski, zabierając uczestników w kulinarną podróż dookoła świata.

Ponadto w imieniu Stowarzyszenia Operetka Wrocławska oraz własnym serdecznie zapraszamy także na plenerowy koncert, który odbędzie się na gniewskim rynku w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 15:00, w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Festiwal Smaków FoodTrucków oraz Gminny Ośrodek sportu i Rekreacji w Gniewie.

Sponsorzy: Inwest-Kom, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich „PUM”

Gorąco zapraszamy!

Data publikacji: 2022-06-20 15:13
  • Plakat Gniewinki 2022

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.