Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z dziećmi i młodzieżą o zdrowym stylu życia bez alkoholu

Pod takim tytułem w okresie od 5 maja do 15 czerwca tego roku firma CejerSKI&SUN przeprowadziła 26 prelekcji w naszej gminie. Goście odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w gminie Gniew, kilka przedszkoli oraz Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie.

Prelengenci Michał Cejer z Opalenia i Alicja Grabowska z Tczewa, mieli na celu pokazanie dzieciom z mniejszych miejscowości, że można spełniać marzenia i realizować swoje pasje bez względu na miejsce zamieszkania, oraz że lekarstwem na wszystko jest sport. Oprócz wielu ciekawych historii goście przywieźli ze sobą sprzęt narciarski, specjalistyczny sprzęt wysokogórski, kombinezon narciarza alpejskiego, a nawet trickboard - deskę do ćwiczenia równowagi, na której dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił. Z Japonii Michał przywiózł również zabawkę Kendama - okazało się, że w naszej gminie kilkoro dzieci wykazało się nie lada umiejętnościami. Pokaz był multimedialny: były i zdjęcia i wideo, różne ciekawostki, a na koniec każdego wykładu każdy mógł zapytać naszych gości o interesujące ich kwestie.

Kim są przedstawiciele firmy CejerSKI&SUN? Michał zwiedził 35 krajów świata na 3 różnych kontynentach, pracował w 9 krajach, szkolił kursantów z ponad 14 państw. Jest zawodowym instruktorem narciarstwa, instruktorem windsurfingu i tenisa ziemnego. Spełnił swoje marzenia i m.in. pracował jako instruktor narciarstwa w Japonii “nurkując” tam po pas w śniegu i w lazurowych wodach japońskich Hawajów. Jest aktualnie wicemistrzem Pucharu Polski amatorów w narciarstwie alpejskim. Jako dziennikarz pisze artykuły do największego magazynu o narciarstwie w Polsce. Wywiad z nim zrobiło Polskie Radio Czwórka i japońska telewizja. Dwa miesiące temu zjechał z najwyższego szczytu Polski – Rysów na nartach, a w ciągu dwóch lat chce zjechać z Mont Blanc – najwyższego szczytu Europy.

Alicja to wieloletni ratownik WOPR i instruktor pływania. Współprowadziła sekcję psów ratowniczych Tczewskiego WOPR. Przejechała dziesiątki szkół w województwie pomorskim, robiąc warsztaty ratownicze z psami. Oprócz tego jest również instruktorką windsurfingu i miłośniczką podróży. Od kilku lat wspólnie z Michałem zwiedza świat, dbając o bezpieczeństwo na jego wyprawach.

Mamy nadzieję, że te ciekawe spotkania pobudziły wyobraźnię młodzieży, stały się zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, a nade wszystko do prowadzenia zdrowego, sportowego trybu życia i przede wszystkim do realizowania marzeń.

Wszystkie dzieci i młodzież obecna na wykładach mogą wybrać się na letnie i zimowe obozy, organizowane przez CejerSKI&SUN, na które podczas warsztatów otrzymali specjalną zniżkę. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.cejerski.pl.

Data publikacji: 2022-06-21 13:28
  • Przedstawiciele CejerSKI&SUN na spotkaniu z dziećmi
  • Przedstawiciele CejerSKI&SUN na spotkaniu z dziećmi
  • Przedstawiciele CejerSKI&SUN na spotkaniu z dziećmi

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.