Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowe elementy miejskiej przestrzeni przy ul. Sobieskiego uroczyście otwarte

Dużo działo się w Gniewie w minioną sobotę, 25 czerwca. Oprócz koncertów i wspaniałej gniewinkowej zabawy, w mieście uroczyście otwarto teren rekreacyjny przy ul. Sobieskiego oraz znak, wyznaczający kierunki miast partnerskich gniewskiego samorządu.

Uroczystego przecięcia wstęgi miejsca rekreacyjnego, dedykowanego seniorom, dokonali: burmistrz Maciej Czarnecki, Senator RP Ryszard Śwliski, Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Barbara Bałka, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, firmy Karli One Four oraz Kasztelan gniewskiego zamku Jarosław Struczyński. Tego dnia nie mogło zabraknąć również reprezentantów środowisk seniorskich w naszej gminie: Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, Klubu Seniora, Gminnej Rady ds. Seniorów oraz Dziennego Domu Senior+ w Gniewie. To właśnie przede wszystkim im, dedykowane jest to miejsce.

Teren stworzony został ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie na realizację inwestycji gniewski samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia".

Po przecięciu wstęgi udano się na pobliską alejkę, gdzie z kolei symbolicznie odsłonięto nowy znak kierunkowy z miastami partnerskimi gminy Gniew. Kierunkowskaz wskazuje drogę do Pelplina, francuskiego Limoges, włoskiej Castelmassy oaz Kijowa i Ostroga na Ukrainie. Znak, który stanął z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego, stale przypominać nam będzie miejsca na świecie, związane z naszym miastem na rożnych płaszczyznach współpracy.

Data publikacji: 2022-06-27 11:50
  • Uroczyste otwarcie terenu rekreacyjnego przy ul. Sobieskiego
  • Uroczyste otwarcie terenu rekreacyjnego przy ul. Sobieskiego
  • Uroczyste otwarcie terenu rekreacyjnego przy ul. Sobieskiego
  • Symboliczne odsłonięcie znaku kierunkowego na alejce
  • Symboliczne odsłonięcie znaku kierunkowego na alejce
  • Symboliczne odsłonięcie znaku kierunkowego na alejce

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.