Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wakacje bez używek

Lato to dla młodych ludzi piękny czas. Czeka ich odpoczynek i brak szkolnych obowiązków. Młodzież zawiera wtedy nowe przyjaźnie, odkrywa nowe miejsca, rozpiera ich energia - nie potrzebują dodatkowych bodźców w postaci alkoholu. Wakacje dla uczniów to okres beztroski tylko wtedy, gdy dorośli zachowują się odpowiedzialnie.

Sprawdź kalendarz imprez sportowych w lipcu!

Zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertę wydarzeń rekreacyjno-sportowych, jakie odbywać się będą w naszej gminie w lipcu. Szczegóły znajdziecie na załączonym plakacie.

Trzy organizacje z gminy Gniew z dofinansowaniami

Konkurs grantowy Działaj Lokalnie został rozstrzygnięty! Komisja  grantowa na posiedzeniu, które odbyło się 29 czerwca w Tczewie podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania 15 organizacjom z terenu powiatu tczewskiego, biorących udział w konkursie. Wśród grantobiorców znalazły się także trzy organizacje z terenu miasta i gminy Gniew. Są to Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Grupa nieformalna „Seniorzy z Domu Seniora w Gniewie” oraz Grupa nieformalna „Sołectwo Wielkie Walichnowy”.

Wakacje z GOSiR - jedź do Kurzej Góry!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na wycieczkę do Kurzej Góry w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się tam największa stacja narciarska w północnej Polsce, największy, całoroczny kompleks tubingowy w Europie oraz drewniana wieża widokowa o długości prawie 2 km! Skorzystaj z atrakcji i zapisz się na wyjazd! Ilość miejsc ograniczona! Szczegóły w plakacie.

Spłyń kajakiem do Malborka

Eko Centrum Heliantus oraz Tczewskie Wodne Pogotowie Ratunkowe zapraszają na spływ kajakowy Wisłą i Nogatem do Malborka. W sobotę, 23 lipca będzie można spłynąć szlakiem zamków krzyżackich, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie. Ilość miejsc jest ograniczona! Zapisów dokonywać można od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 pod nr tel. 692 429 196 lub adresem e-mail: biuro@heliantus.org. Szczegóły na plakacie!

Ogłoszenie na stanowisko Skarbnika Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Skarbnika Gminy Gniew. Termin nadsyłania dokumentów aplikacyjnych mija 29 lipca o godz. 14.00. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew, zlokalizowanej przy placu Grunwaldzkim 16/17. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Różnorodne warsztaty, wycieczki i niezapomniane wrażenia! Spędź wakacje z CKiBP!

Moc wakacyjnych atrakcji czeka na mieszkańców miasta i gminy Gniew przez najbliższe dwa miesiące. Wraz z rozpoczęciem wakacji Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie przygotowało ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy!

Praca w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny w Gniewie poszukuje pracowników na stanowisko księgowego i inżyniera produkcji. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w firmie mogą nadsyłać swoje aplikacje na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com. Szczegóły znajdują się w ogłoszeniach. 

Przekaż dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego.

Ulica Kapinosa uroczyście otwarta

W środę, 6 lipca miało miejsce przecięcie wstęgi przebudowanej ulicy Kapinosa w Gniewie. Tę znaczącą dla rozwoju naszego miasta inwestycję razem z burmistrzem Maciejem Czarneckim otworzyli oficjele, wykonawcy i gniewianie, mieszkający na zlokalizowanym wzdłuż ulicy osiedlu domów jednorodzinnych.

Fama poszukuje pracowników

Gniewska spółka Fama poszukuje pracowników na stanowiska malarza, montera urządzeń i spawacza. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia zachęcamy do kontaktu z firmą. Aplikacje wysyłać należy na adres e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl. Szczegóły znajdują się w załączonych ofertach pracy.

Co ty wiesz o metropolii? Sprawdź się i wygraj 5 tys. zł!

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce, a na takich ciekawostkach, jak np. wysokość budynku Olivia Star  trudno cię zagiąć - weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Warto! Do wygrania jest 5 tys. zł! Trwają zapisy. Jest jeszcze czas na podszlifowanie wiedzy. Test odbędzie się się w sobotę 4 września o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku.

"Opaski bezpieczeństwa" trafiły do 32 seniorów 65+ z terenu gminy Gniew

Opaski bezpieczeństwa, trafiły do 32 seniorów 65+ z terenu gminy Gniew. Pozwalają kontrolować różnego rodzaju parametry, a w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można dzięki nim wezwać pomoc. 

Ambasadorki Kultury Pomorza 2022

Ruszył plebiscyt „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego. Kandydatury do tegorocznej edycji zgłaszać należy do końca lipca. Szczegóły znajdują się na stronie organizatora.

Instalacje fotowoltaiczne pojawią się na budynkach placówek oświatowych

W środę, 6 lipca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą montażu instalacji fotowoltaicznych na trzech budynkach użyteczności publicznej w Gminie Gniew. Panele wykorzystujące energię słoneczną zainstalowane zostaną w szkole w Piasecznie oraz przedszkolach w Gniewie i w Wielkich Walichnowach.

Jedziesz na urlop autostradą A2 lub A4? Pamiętaj o e-TOLL!

Przejazdy odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica dla użytkowników pojazdów lekkich można opłacać jedynie w systemie e-TOLL. Można to zrobić kupując e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów e-TOLL, w sklepie internetowym etoll.gov.pl oraz stacjonarnie na 1398 stacjach paliw. Więcej informacji na stronie www.etoll.gov.pl.

Informator biurowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie majowych i czerwcowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie.

8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE 24 lipca organizuje jednodniowy 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, którego data symbolicznie nawiązuje do otwarcia mostu Opalenie-Kwidzyn, który "przekracza granice, łączy regiony". Rajd współorganizują Gmina Gniew i Miasto Kwidzyn. Zapraszamy do zapisów! Szczegóły na stronie organizatora.

Gniewscy baśkarze na podium

2 lipca w Mroczy rozegrany został Turniej Kaszubskiej Baśki z Asem Trefl. Miłośnicy karcianej gry zmagali się w kategoriach drużynowej i indywidualnej. W turnieju udział wzięli także baśkarze z Gniewu. Grzegorz Dąbrowski w kategorii open zajął trzecie miejsce. Na tej samej pozycji uplasowała się drużyna Hotel Zamek Gniew. Serdecznie gratulujemy!

Monitoring rynku pracy

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportem Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie, dotyczącym rynku pracy w naszym powiecie w czerwcu. Znajdziemy w nim m.in. dane o liczbie bezrobotnych, informacje o zmianach w poziomie bezrobocia, miejscach pracy czy aktywizacji zawodowej mieszkańców naszego regionu. Szczegóły w załączniku.

Dwóch 17-latków zatrzymanych za sklepową kradzież

W sobotę, 9 lipca dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali informację o ujęciu dwóch 17-latków w związku kradzieżą towarów w jednym z miejscowych marketów o wartości prawie 600 zł. Gdy policjanci przyjechali, na miejsce okazało się, że nieletni zostali ujęci przez ochronę sklepu i zaprowadzeni na zaplecze, gdzie jeden z nich zachowywał się agresywnie i rzucał ukradzionymi wcześniej butelkami z alkoholem.

Jeleń - jedno jezioro, wiele możliwości i jeszcze więcej atrakcji

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ciekawym artykułem o kąpielisku w Jeleniu, które ze zwykłego jeziora stało się atrakcyjnym Resortem&Spa. Nie tylko duże sale konferencyjne, bogata baza noclegowa, nowoczesna kręgielnia oraz restauracja, ale także czysta woda, piękna plaża, łowisko z pomostami i urokliwy teren wokół, które zachęcają do wypoczynku nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także turystów z całej Polski. Kto jeszcze nie był, musi koniecznie zobaczyć! Zapraszamy!

16 lipca – Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

W czwartek, 16 lipca obchodzić będziemy, uchwalony w 2020 roku przez Radę Miejską w Gniewie, Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej. Aby go upamiętnić, o godz. 12.00 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew na cztery strony świata odegrany zostanie hejnał gniewski.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 14 lipca 2022r, Zarządzeniem Nr 105/22 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż gminnych nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że 24 sierpnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew o godz. 10.00 odbędą się ustne nieograniczone i ograniczone przetargi na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Gniewski hejnał rozbrzmiał na cztery strony świata

Dwuletniej tradycji obchodów Dnia Hejnału Ziemi Gniewskiej stało się zadość! W samo południe, na gniewskim rynku, z balkonu ratusza odegrany został hejnał, który rozbrzmiał na wszystkie strony świata. Gniewski, muzyczny symbol osobiście zagrała jego autorka Jadwiga Mielke.

Protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej

Przedstawiamy Państwu protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Kolejne miliony dla naszej gminy

Znane są już wyniki trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Dofinansowanie przyznano dla 1599 jednostek samorządu terytorialnego, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 2 450 000 złotych otrzyma także Gmina Gniew. Dzięki środkom gniewski samorząd zrealizuje kolejne inwestycje w Jeleniu i w Piasecznie.

Rodzinnie w Brodach Pomorskich

W minioną sobotę, 16 lipca w sercu Brodów Pomorskich zorganizowano festyn rodzinny dla dorosłych i dzieci. Wesołą zabawę rozpoczęto od przecięcia wstęgi na nowym placu zabaw, który powstał we wsi. Wstęgę uroczyście przecięli burmistrz Maciej Czarnecki, wykonawca inwestycji Dariusz Karzyński z firmy Karli One Four, Sołtys Sołectwa Brody Pomorskie Bożena Klein oraz lokalna społeczność.

37-letni mieszkaniec Gniewu zatrzymany za rozbój

14 lipca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta, który na terenie parkingu uderzył kulą ortopedycznej w przednią szybę samochodu i ją rozbił. Podczas interwencji okazało się, że wobec zatrzymanego mężczyzny, sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do aresztu śledczego, celem odbycia kary 8 dni pozbawienia wolności. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzień Włóczykija w Gniewie – spotkaj się z lokalnymi podróżnikami

23 lipca obchodzić będziemy Dzień Włóczykija. To święto tych, którzy nie lubią zbyt długo przebywać w jednym miejscu, kochają wędrować i włóczyć się w poszukiwaniu przygód. Znajdziemy ich nie tylko w Muminkach. Również w naszym środowisku żyją prawdziwi podróżnicy. Spotkaj się z nimi w najbliższą sobotę, 23 lipca w Gniewie!

Święto Policji

Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. Data 24 lipca upamiętnia rocznicę powołania w 1919 roku Policji Państwowej. Na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego powstała organizacja, która zunifikowała wcześniej istniejące formacje policyjne: Milicję Ludową i Policję Komunalną. Dziś, w dniu święta mundurowych, wyrażamy uznanie dla policjantów za ich pracę służącą społeczeństwu i utrzymaniu porządku publicznego.

Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych

W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne.

VIVAT VASA 2022

Już niedługo odbędzie się XXI edycja Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie! W weekend 5 - 7 sierpnia spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością. To wszystko podczas Festiwalu Historycznego VIVAT VASA!, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Podczas wakacji tczewscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podejmują działania mające zwiększyć bezpieczny wypoczynek. Na kąpieliskach zlokalizowany na terenie naszego powiatu apelują o rozwagę, przypominają o ogólnych zasadach bezpieczeństwa i kąpielach po wypiciu alkoholu, który jest główną przyczyną utonięć. Funkcjonariusze podczas patroli prowadzą cykliczne kontrole kąpielisk i przekazują przez megafony specjalnie przygotowany w tym celu komunikat.

Są środki na przebudowę mostku na Wierzycy

Problemy związane ze złym stanem technicznym mostku na Wierzycy, z którymi od wielu lat boryka się gniewski samorząd, niedługo przejdą do historii. Wielokrotnie remontowany obiekt doczeka się kompleksowej odbudowy. W poniedziałek, 25 lipca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę w Urzędzie Wojewódzkim na dofinansowanie przebudowy mostku w wysokości 228 400 złotych.

Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez handlowo-wystawienniczych, która swoją tradycją sięga 1260 roku. Tegoroczna edycja, podobnie jak te w ubiegłych latach, przyciąga turystów z Polski i Europy. Już 5 sierpnia właśnie na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku Kociewiacy zaprezentują swój Region podczas Święta KOCIEWIA. Nie zabraknie na nim także Gminy Gniew, której walory turystyczno-kulturalne prezentować będzie 56-osobowa grupa lokalnych działaczy.

Obejrzyj film Telewizji Polskiej o Gniewie z lat 70. i 80.

Serdecznie zachęcamy Was do obejrzenia archiwalnego reportażu Telewizji Polskiej o Gniewie z lat 70/80-tych! Reportaż z cyklu Wielka historia małych miast. Historia miasta Gniew pokazana na przełomie dziejów od XIII wieku, czyli od nadania praw miejskich, poprzez wojny szwedzkie i rozbiory. Zniszczenia wojenne w czasie I i II wojny światowej i współczesne miasto. Życzymy miłego odbioru podczas podróży po Gniewie z dawnych lat!

Dodatek węglowy - Sejm wciąż pracuje nad ustawą

W Sejmie od 19 lipca trwają prace i dyskusje nad projektem ustawy o dodatku węglowym. Zgodnie z założeniami dokumentu gospodarstwa domowe, które do ogrzewania wykorzystują węgiel, będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 3 000 złotych. Ponieważ procedowanie projektu ustawy nie zostało jeszcze zakończone, nie można na razie składać stosownych wniosków o dodatek. O dalszych czynnościach w sprawie oraz uruchomieniu możliwości ubiegania się o pomoc, informować będziemy Państwa na bieżąco.

Inicjatywa lokalna zrealizowana

Już jest! Przy osiedlu Tarasy Wierzycy powstało boisko do gry w piłkę nożną. Działka, która wcześniej tylko imitowała przestrzeń do piłkarskich zabaw młodych mieszkańców tej części miasta, stała się teraz prawdziwym boiskiem, wyposażonym w bramki i piłkochwyty.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew. Szczegóły znajdują się w wydanym w tej sprawie zarządzeniu.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.