Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, w tzw. godzinie „W”. Powstańczy zryw miał doprowadzić do wyzwolenia stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Operacja trwająca 63 dni była częścią akcji „Burza”, wymierzonej w wojska niemieckie. Dziś, w rocznicę wydarzeń tamtych dni, zgodnie z wieloletnią już tradycją, o godz. 17.00 usłyszymy dźwięki syren alarmowych, na znak pamięci i uczczenia bitwy o Polskę, jaka miała miejsce 78 lat temu. Pamiętamy!

Burmistrz osobiście dziękował Policjantom

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji, burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z mundurowymi z Komisariatu Policji w Gniewie, by osobiście złożyć życzenia z okazji Ich święta. Na ręce komendanta Grzegorza Peka dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników gniewskiego komisariatu, włodarz podziękowania za rzetelność, ofiarność oraz wysiłek wkładany w realizację codziennych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Kulturalny początek sierpnia w Kwidzynie

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia organizowane przeaz Kwidzyńskie Centrum Kultury. W piatek, 5 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu letnie granie, podczas którego wystąpi Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty i Bażanty. We wtorek, 9 sierpnia będzie można natomiast zobaczyć klasyczną wersję bajki braci Grimm Jaś i Małgosia w wykonaniu Centrum Kultury Teatr z Grudziądza.

Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie - polsko-ukraińska integracja

Dzienny Dom Senior+ w Gniewie zaprasza lokalną społeczność oraz mieszkańców narodowości ukraińskiej do wspólnej zabawy podczas festynu "Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie”. W programie zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt opieki medycznej, stoisko z poczęstunkiem, dmuchane zjeżdżalnie, tor przeszkód oraz mnóstwo innych atrakcji. Poznajmy się i pobawmy wspólnie! Zabierzcie ze sobą rodzinę, sąsiadów i przyjdźcie na stadion GOSiR w Gniewie 27 sierpnia 2022 r. Start o godz. 15.00.

Stypendia Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie trafią do najlepszych uczniów

Znamy już wyniki konkursu w ramach programu stypendialnego „Wiedza Start” dla szkół podstawowych, realizowanego ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Na podstawie przesłanych przez dyrekcję szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Gniew list kandydatów zostały przyznane stypendia w wysokości 500 zł. Nagrody trafią do 6 uczniów, którzy zdobyli najlepsze wyniki z matematyki na teście ósmoklasisty. Wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu serdecznie gratulujemy!

Osiedle Leśne – niedługo zakończenie I etapu prac

Wielkimi krokami dobiega końca pierwszy etap przebudowy osiedla Leśnego w Tymawie. 26 sierpnia wykonawca planuje zakończenie robót. Obecnie na osiedlu trwają prace wykończeniowo-porządkowe.

Rzekomi kontrolerzy podszywający się pod gniewskich urzędników

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców miasta i gminy Gniew dotyczącymi przeprowadzanych kontroli przez pracowników tutejszego Urzędu celem weryfikacji zainstalowanego źródła ciepła informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Gniew nie przeprowadza kontroli związanych ze złożonymi deklaracjami CEEB. Prosimy o ostrożność!

VIVAT VASA 2022!

Już w ten weekend odbędzie się XXI edycja Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie! W dniach 5 - 7 sierpnia spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością. To wszystko podczas Festiwalu Historycznego VIVAT VASA!, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

XXI Festiwal Historyczny VIVAT VASA! już za nami

To był niezapomniany weekend z masą atrakcji. Mieszkańcy i turyści przebywający w Gniewie w dniach 5 – 7 sierpnia byli świadkami brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii, zaciętych starć piechoty oraz jarmarcznego zgiełku. Tłumy miłośników historycznych wrażeń wzięły udział w wyjątkowym widowisku historyczno-batalistycznym „Bitwa pod Gniewem 1626”.
 

Pracuj w spółce INWEST-KOM

W związku z rozwojem firmy INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o.o. poszukiwani są pracownicy na stanowiska Kierownika Zakładu Remontowo - Budowlanego oraz Kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Szczegóły znajdują się w załącznikach.

Witamy w Gminie Gniew

Kontynuując zainicjowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego zwyczaj, w poniedziałek, 8 sierpnia odbyło się spotkanie włodarza z rodzicami i ich małymi pociechami. Włodarz z radością powitał nowych mieszkańców, którzy są przyszłością naszej gminy.

Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku

W miniony piątek, 5 sierpnia Gniew promował się w Gdańsku, biorąc udział w Święcie Kociewia na Jarmarku Dominikańskim. W wydarzeniu udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki, który w prawdziwie kociewskim stroju reprezentował nasze miasto i gminę.

V BEACH VOLLEYBALL GNIEW 2022 Z HOTELEM NA WZGÓRZU

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich miłośników Siatkówki Plażowej do Gniewa i wzięcia udziału w V BEACH VOLLEYBALL GNIEW 2022 Z HOTELEM NA WZGÓRZU, który odbędzie się 21 sierpnia przy hali sportowej. Więcej szczegółowych informacji oraz regulamin znajdą Państwo na profilu organizatora.

Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w kolejnej akcji wakacyjnej "Skocznie i Radośnie z GOSiR w Gniewie", która odbędzie się 27 sierpnia od godz.15:00 na terenie przy hali sportowo-widowiskowej. W programie przewidziano szereg atrakcji m.in.: darmowy dmuchany tor przeszkód, zjeżdżalnia, integracja polsko-ukraińska w ramach współpracy z Dziennym Domem "Senior" + w Gniewie oraz wiele innych. Serdecznie zapraszamy. 

Konkurs Rodzinny na najładniejszy latawiec

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie ogłasza Konkurs Rodzinny na najładniejszy i samodzielnie wykonany latawiec. Do wygrania Vouchery do wykorzystania w Studio A w Gniewie na dowolną usługę. Latawiec należy dostarczyć Organizatorom w dniu 20 sierpnia 2022r. o godz. 14:00 na teren zielony przy hali widowiskowo-sportowej.

 

VIII BIEG GNIEWSKI Z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW – urzekająca trasa i dobry nastrój

Malownicze uliczki, piękne widoki i dużo dobrej atmosfery czekać będzie na Uczestników ósmej już edycji Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw. Do tego po raz pierwszy impreza jest organizowana w ramach GRAND PRIX POWIATU TCZEWSKIEGO W BIEGACH ULICZNYCH 2022. Będzie to 4 bieg z cyklu.

Weekend z wojskiem w Tczewie

Weekend z wojskiem, pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym 2022 w Gniewie

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników jeździectwa jak i łucznictwa, już w najbliższych dniach na Zamku w Gniewie odbędą się Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym 2022. Od 12 do 14 sierpnia łucznicy konni z całej Polski będą walczyć o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Polski w 2022 roku w kategoriach junior młodszy, junior i senior. Szczegółowe informacje, harmonogram oraz regulamin znajdą Państwo na stronie. Serdecznie zapraszamy.

Weź udział w Konkursie "EtnoSwołowo 2022 - Przegląd Kultury Ludowej Pomorza"

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza do udziału w Przeglądzie Kultury Ludowej Pomorza - Konkursie Kapel i Zespołów Ludowych realizowanym w ramach projektu pod nazwą „EtnoSwołowo 2022 – Przegląd Kultury Ludowej Pomorza”. Dzięki pozyskanej dotacji ministerialnej, już 10 września organizatorzy mogą zaprosić najlepsze pomorskie zespoły i kapele ludowe do Swołowa.

Biuletyn Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym Lokalnej Organizacji Turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Świąteczny poniedziałek

Dzisiaj, 15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. święto Matki Bożej Zielnej.

Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów w Gniewie

W sobotę, 20 sierpnia o godz. 14 00 serdecznie zapraszamy na Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów Holiki, które obędzie się na terenie zielonym przy hali widowiskowo - sportowej GOSiR. Zabawę dzieciom umili spotkanie z Kicią Kocią. Czeka wiele atrakcji oraz świetna zabawa!

Poznajesz te psy ? Pomóż nam znaleźć ich dom!

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania odłowili dwa psy z przyciętymi ogonkami, które błąkały się na ul. Sidorowicz w Gniewie. Osoby, które znają właścicieli zwierząt, bądź są chętne, by je przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Plachandrujim do Gruczna, bo... w Grucznie będzie hucznie!

3. Walne Plachandry Kociewskie będą miały miejsce w sobotę 20 sierpnia w Grucznie podczas tradycyjnego Festiwalu Smaków. Wszystko rozpocznie tradycyjnie msza święta w parafialnym kościele w Grucznie o godzinie 9:30. 

Piaseczno Folklor Festiwal

Już w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego festiwalu. Piaseczno w Gminie Gniew tego dnia stanie się prawdziwą stolicą Kociewiaków i miłośników folkloru.

Seniorze nie daj się nabrać!

W ostatnim czasie w Dziennym Domu Seniora w Gniewie odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat uniknięcia oszustw skierowanych przeciwko seniorom takich jak ,, na wnuczka” czy ,, policjanta”.

Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!

W ubiegłym tygodniu Komisja Konkursowa zebrana w Pelplinie dokonała ona rozstrzygnięcia konkursu na flagę Kociewia. Komisja reprezentowała wszystkie podmioty i samorządy, które są zainteresowane istnieniem symboliki wizualnej naszego regionu. Składała się z przedstawicieli rozmaitych kociewskich i – szerzej – pomorskich organizacji społeczno-kulturalnych, lokalnych grup działania i samorządów z trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Każda zainteresowana instytucja i organizacja mogła zgłosić swojego delegata.

Wypełnij ankietę i pomóż w pracach nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” rozpoczęła pracę nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy i Tczew na lata 2023-2029. To niezwykle ważny dokument, który wyznaczy formy i kierunki działania organizacji na kolejnych 7 lat.

Warsztaty wymiany kulturowej

Dzienny Dom Senior + w Gniewie zaprasza mieszkańców i osoby przybyłe z Ukrainy, przebywające w naszej gminie na warsztaty wymiany kulturowej. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń o tradycjach kulinarnych oraz informacj na temat kultur obydwu krajów, w kontekście tradycyjnych wzorów ludowych, wykorzystywanych na warsztatach manualnych przy pomocy różnych technik.

Przeżyj przygodę swojego życia. Zagraj w spektaklu!

Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Gniew po raz kolejny będą mieli okazję rozpocząć wspaniałą kulturalną przygodę. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie trwają obecnie zapisy na wyjątkowe warsztaty pn. „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności”. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzą spektakl, którego premiera odbędzie w listopadzie na Zamku w Gniewie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie będzie przyjmował wnioski o wypłatę dodatku węglowego

W celu złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego, zapraszamy zainteresowane osoby od poniedziałku 22 sierpnia br. do MGOPS w Gniewie przy ul. Witosa 9, 83-140 Gniew czynnego w godzinach urzędowania Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: poniedziałek - wtorek - czwartek 7:30 - 15:30, środa 7:30 - 17:00, piątek 7:30 - 14:00. 

Egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy

W czwartek, 11 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbyły się egzaminy dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Mecz piłki nożnej już w sobotę

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia o godz. 16:00 na mecz drużyn KS SOBIESKI GNIEW  -  KP WANDOWO, który odbędzie się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W poniedziałek, 29 sierpnia o godz. 15:30 w Centrum Aktywnych w Gniewie, odbędzie się Wspólne Posiedzenie Komisji Stałych. Terminarz oraz proponowany porządek obrad znajdą Państwo w załączniku. 

Piknik z Produktem Polskim "Bitwa Regionów" w Opaleniu

Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM to cykl regionalnych wydarzeń, których celem jest promowanie krajowych produktów spożywczych, a tym samym wspieranie rodzimych producentów i przetwórców. Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia serdecznie zapraszamy na Piknik z Produktem Polskim, który odbędzie się na boisku Orlik w Opaleniu. Start godz. 11:00.

Sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych - stań do przetargu

Zainteresowanych zakupem nieruchomości zapraszamy do wzięcia udziału w przetargach na sprzedaż gminnych gruntów. 26 września odbędzie się przetarg na sprzedaż działek przy ul. Wyszyńskiego w Gniewie i w Szprudowie. Chętnych do uczestnictwa w przetargu zapraszamy do dokonywania zgłoszeń do 19 września. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

VII DZIECIĘCY BIEG GNIEWSKI 

W sobotę, 3 września, odbędzie się ósma edycja Biegu Gniewskiego, który na stałe wpisał się w krajobraz pomorskiego biegania. Bieg Gniewski cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością wśród wielu biegaczy. Poza biegiem głównym organizatorzy przygotowali imprezę towarzyszącą dla dzieci i młodzieży – VII DZIECIĘCY BIEG GNIEWSKI, na który pragniemy już dziś zaprosić najmłodszych biegaczy. START o godzinie 9:00 na Rynku Miejskim. Poniżej przedstawiamy Państwu Trasę Biegu Gniewskiego.

V BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu" rozegrany

W niedzielę, 21 sierpnia na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się turniej siatkówki plażowej V BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu".

VIII BIEG GNIEWSKI z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW

UWAGA UWAGA!!! Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie organizator VIII Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw informuje, że umożliwia udział w imprezie wszystkim miłośnikom kijków (Nordic Walking). Rajd ma charakter rekreacyjny. Nie zakłada się pomiaru czasu przez organizatora. Rywalizacja odbędzie się na tej samej trasie co bieg. Na mecie czekać będzie dla was pamiątkowy medal wraz z pakietem startowym i posiłkiem regeneracyjnym.

Teatr Duet w Kursztynie

Sołtys wsi Kursztyn wraz z Radą Sołecką zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na wyjątkowy spektakl Teatru Duet z Krakowa pt: "O RYCERZU CO KSIĘŻNICZKĘ RATOWAŁ". Przedstawienie odbędzie się w piątek, 26 sierpnia o godz. 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Kursztynie.  

Piknik z Produktem Polskim "Bitwa Regionów" w Opaleniu już za nami!

W sobotę, 20 sierpnia w Opaleniu w gm. Gniew odbył się Piknik z Produktem Polskim, podczas którego rozegrano kolejną w województwie pomorskim Bitwę Regionów. Do kulinarnych rywalizacji stanęły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: sztumskiego, kwidzyńskiego, malborskiego i tczewskiego. Jury najbardziej smakowała Babka Ziemniaczana podana z kapustą kiszoną, czyli kociewski Mandach/Bliniec przygotowana przez KGW Miłobądz.

Iluminacja opaleńskiej świątyni – realizacja kolejnej inwestycji

Kolejną inwestycją realizowaną na terenie gminy Gniew jest iluminacja opaleńskiej świątyni. Obecnie trwa montaż podświetlenia kościoła  pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu przez firmę Energa Oświetlenie – Sopot. Dzięki odpowiedniej grze świateł świątynia zlokalizowana w sercu wsi, nabierze wyjątkowego kształtu i piękna szczególnie wieczorem podkreślając jej walory architektoniczne.

Instalacje fotowoltaiczne pojawiły się na budynkach placówek oświatowych

Dzięki dofinansowaniu z WOJEWODZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA w wysokości  123.000 zl zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne na trzech budynkach użyteczności publicznej tj. Przedszkole Publiczne w Gniewie, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie oraz Przedszkole Publiczne w Wielkich Walichnowach. Montaż instalacji fotowoltaicznych bezpośrednio wpłynie na ograniczanie kosztów przy zakupie prądu.

Dzień Seniora w Szprudowie

W sobotę, 20 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Szprudowie w iście domowej atmosferze obchodzono Dzień Seniora. Wydarzenie rozpoczęto od przywitania zgromadzonych Gości przez Sołtys Małgorzatę Gajewską. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, zespół „Błękitna Wstęga” oraz kochani seniorzy.  Wszyscy znakomicie się bawili w miłej i przyjaznej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Ważna informacja dla mieszkańców Gminy Gniew

W związku z zbliżającym się sezonem grzewczym, mamy dla Państwa dobrą wiadomość INWEST-KOM w Gniewie przyjmuje zamówienia na dostawę węgla dla mieszkańców Gminy Gniew. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 58 535 23 31 (wew. 42) lub mailowego p.toczek@inwest-kom.pl. Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Inicjatywa lokalna - składanie wniosków do 30 września

Zachęcamy mieszkańców gminy Gniew do składania wniosków na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Jest to forma współpracy jednostki samorządu terytorialnego z jej mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań publicznych na rzecz poprawy warunków życia i estetyki otoczenia społeczności lokalnej Gminy Gniew. W ramach inicjatywy mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej. Termin składania wniosków na zadania, których realizacja planowana jest w roku 2023 upływa 30 września br.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zmienia godziny przyjmowania wniosków o dodatek węglowy

W celu złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego, zapraszamy zainteresowane osoby od poniedziałku do piątku w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie przy ul. Witosa 9, 83-140 Gniew. Wnioski przyjmowane są w godz.  poniedziałek – wtorek – czwartek 8:00 – 14:00, środa 8:00 – 17:00, piątek 8:00 – 13:00. 

Mogą wystąpić burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych  dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem. 

Oferta Kulturalna 2022/2023

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu nową ofertę kulturalną na 2022 i 2023 rok! Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej  oferuje wiele zajęć dodatkowych zarówno płatnych jak i bezpłatnych, dostępnych dla każdego! Z myślą o najmłodszych przygotowana została bogata oferta łącząca kulturę z nauką, a to wszystko w akompaniamencie wspaniałych ludzi i dobrej zabawy! Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem tel. 507-125-558 lub mailowo biuro@ckibp.gniew.pl. Szczegóły oferty znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Teatr w Jeleniu

Sołtys Tadeusz Netkowski serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z sołectw: Jeleń, Piaseczno, Rakowiec na przedstawienie pt. ”Pomarańczowa Pantera”, które odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Jeleniu.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W  środę, 31 sierpnia odbędzie się LI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych zorganizowane zostaną w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem będzie Sport w Gminie Gniew. Szczegółowy porządek obrad znajdą Państwo w załączniku.

Uroczyste spotkanie burmistrza z dyrektorami szkół i przedszkola

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli w celu omówienia bieżących spraw oraz przygotowania placówek do rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas spotkania uroczyście wręczono Zarządzenia powierzające stanowiska dyrektorów, osobom wyłonionym w ramach przeprowadzonych konkursów.

Wakacyjny pobyt młodzieży z Ukrainy w Gminie Gniew

W minionym miesiącu Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu gościł grupę młodzieży i opiekunów z partnerskich miast na Ukrainie. Podczas pobytu dzieci zwiedzały okolicę, brały udział w zajęciach sportowych oraz kulturalnych.

Zaproszenie

W związku z rozpoczęciem przez Lokalną Grupę Działania „Wstęga Kociewia” prac nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2022-2027, zapraszamy mieszkańców Gminy Gniew na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę 7 września o godz. 15.00 w Sali Kameralnej, Plac Grunwaldzki 16/17 siedziba Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.  

Wypełnij ankietę! Badanie opinii mieszkańców w zakresie potrzeb i zasobów obszaru LGD „Wstęga Kociewia”

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” rozpoczęła pracę nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy i Tczew na lata 2023-2029. To niezwykle ważny dokument, który wyznaczy formy i kierunki działania naszej organizacji na kolejnych 7 lat.

Informacja dotycząca wniosków o wypłatę dodatku węglowego składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP zgodnie z art. 2 ust. 14 ustawy o dodatku węglowym (dz. U. z 2022 r. poz. 1692) muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnionym z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Rozstrzygnięte konkursy "Piękna Wieś Pomorska 2022" oraz "Piękne Miasto Gniew 2022"

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2022″ oraz „Piękne Miasto Gniew 2022”. Konkurs mający na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta oraz wsi, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. W niedzielę, 27 sierpnia podczas wydarzenia Piaseczno Folklor Festiwal, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, wręczył nagrody finalistom tegorocznej edycji konkursów.

Innowacyjny Przedszkolak

Projekt  realizowany w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 764 636,09 zł, w tym dofinansowanie z UE 649 940,68 zł.

Informacja dla mieszkańców sołectw Piaseczno, Jeleń, Rakowiec

Informujemy mieszkańców sołectw Piaseczno, Jeleń, Rakowiec, że odbiór odpadów zmieszanych odbędzie się w środę 31 sierpnia. Jednocześnie zachęcamy do pobrania aplikacji Blisko, dzięki której na bieżąco jesteście Państwo informowani m.in. o terminach wywozu oraz prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.

Wsparcie dla mieszkańców

Gmina Gniew informuje, iż w wyniku realizacji projektu „Gniew – ludzie z charakterem” na terenie miasta uruchomione zostało wsparcie dla mieszkańców:

Piaseczno Folklor Festiwal 2022 przeszło do historii

W minioną sobotę, 27 sierpnia odbyła się kolejna edycja wyjątkowego festiwalu. Piaseczno w Gminie Gniew zostało opanowane przez miłośników Kociewia oraz folkloru północnej Polski.

Konkurs fotograficzny - Nowoczesna polska wieś

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Nowoczesna polska wieś", celem konkursu jest przedstawienie za pomocą zdjęć zmian, które dokonały się na polskiej wsi, ale także piękna trenów wiejskich. Organizatorem konkursu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Mecze piłkarskie w Gniewie

Przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłki nożnej, które odbędą się na boisku przy hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Już jutro o godz. 18:00 mecz gniewskiej drużyny Sobieski Gniew z Styna Godziszewo. 

22. Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Już w najbliższą niedzielę, 4 września z Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie wyruszy 22. Rowerowy Rajd Gwiaździsty organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE oraz Powiat Tczewski.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dziś, o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Głównym tematem będzie Sport w Gminie Gniew. Obrady oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia"

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano lipiec/sierpień 2022r., dostępny jest w załączniku.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym

Uwaga!!! Z powodu organizacji VIII Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw oraz imprezy towarzyszącej VII Dziecięcego Biegu Gniewskiego, który odbędzie się 3 września od godziny 9:00 do godziny 12:30 ruch ulicami miasta i gminy Gniew będzie ograniczony. Za utrudnienia przepraszamy! 
 

Sobotnie targowisko przeniesione

Informujemy, iż w związku z organizacją wydarzeń na rynku w Gniewie "VIII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw" w sobotę, 3 września targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2). Zapraszamy!

Kolejne pozyskane środki dla Gminy Gniew

Gmina Gniew uczestniczy w programie rządowym „Aktywna Tablica”. Dzięki udziałowi w programie dwie Szkoły Podstawowe wyposażone zostaną w nowoczesny sprzęt multimedialny.

27. Jesienne Targi Ogrodnicze

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie zaprasza na 27. Jesienne Targi Ogrodnicze, które odbędą sie 10 i 11 września w Starym Polu. Tegorocznym targom towarzyszyć będą jubileuszowy XXV Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej oraz kolejna edycja Święta Mleka (sobota), które zapewnią nam wiele wrażeń artystycznych i kulinarnych. 

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.