Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Piaseczno Folklor Festiwal

Już w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego festiwalu. Piaseczno w Gminie Gniew tego dnia stanie się prawdziwą stolicą Kociewiaków i miłośników folkloru.

W tym roku zapraszamy do Piaseczna wszystkich miłośników folkloru w sobotę 27 sierpnia. Piaseczno Folklor Festiwal rozpocznie się o godzinie 10:00 Uroczystą Kociewską Mszę Świętą w Kościele Parafialnym w Piasecznie, po której nastąpi tradycyjny, barwny przemarsz Kociewiaków na cmentarz parafialny, by oddać hołd regionalistom Śp. Janowi Ejankowskiemu i Śp. Teofilowi Watkowskiemu. Następnie na terenie przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie rozpocznie się XXVIII Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego. Po godzinie 16:00 nastąpi uroczyste otwarcie XXIII Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza.

Głównym celem Piaseczno Folklor Festiwalu jest utrwalanie i poszerzanie wiedzy o folklorze oraz obyczajach Kociewia.

- Pragniemy, aby pamięć o Kociewiu i wyjątkowych Kociewiakach nie zanikła. Ideą Piaseczno Folklor Festiwalu jest popularyzacja kultury ludowej w społeczeństwie – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gniew. – Celem jest też ochrona gwary, obrzędów i zwyczajów, wymiana doświadczeń artystycznych między zespołami, wspieranie oraz promocja regionalnej twórczości artystycznej.

Festiwale w Piasecznie cieszą się ogromną popularnością wśród zespołów z Kociewia, innych rejonów Pomorza, a także z Warmii i Mazur. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Dla młodych uczestników festiwalu przygotowane będą warsztaty kociewskie. Tego dnia zjadą się wystawcy i kramarze ze swoimi kociewskimi wyrobami.

Organizatorzy: CKiBP Gniew, Gmina Gniew oraz Stowarzyszenie Piaseczno Folklor Festiwal serdecznie zapraszają!

 

 

Data publikacji: 2022-08-16 12:41
  • Plakat Piaseczno Folklor Festiwal

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.