Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wakacyjny pobyt młodzieży z Ukrainy w Gminie Gniew

W minionym miesiącu Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu gościł grupę młodzieży i opiekunów z partnerskich miast na Ukrainie. Podczas pobytu dzieci zwiedzały okolicę, brały udział w zajęciach sportowych oraz kulturalnych.

Ten wakacyjny pobyt był bardzo intensywny i obfity w wydarzenia. Młodzież mogła odwiedzić Urząd Miasta i Gminy Gniew spotykając się z Zastępcą Burmistrza Joanną Kamińską, która zapoznała ich z historią naszego miasta i opowiedziała o pracy w magistracie. Młodzież umilając spotkanie głośno zaśpiewała ukraińskie pieśni.

Następnie Goście zawitali do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie, gdzie wzięli udział w warsztatach plastycznych i dziennikarskich. Wizytę zakończył wspólny słodki poczęstunek w Sali Kameralnej.

Nie obyło się bez atrakcji turystycznych. Goście zwiedzali miasto i  gniewski zamek. Odwiedzili także Zamek w Kwidzynie,  ZOO w Gdańsku, zwiedzali kościół w Opaleniu i okoliczne miejscowości. Ciepłe dni spędzali odpoczywając na plaży w Brzeżnie oraz w Resorcie Jeleń. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach sportowych na kortach i hali szkoły prowadzone przez nauczyciela ZS Opalenie. Przez cały pobyt korzystały z zabaw na hali i boisku do piłki plażowej oraz Orliku. Wyjątkową atrakcją dla ukraińskiej młodzieży były lekcje jazdy konnej w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka. Spotykając się z rówieśnikami miejscowej młodzieży, brały udział w pokazie Fair Show.

Mamy nadzieję, że pobyt w naszej gminie i integracja z polską młodzieżą chociaż trochę pozwoliły zapomnieć o wydarzeniach z ostatnich miesięcy, które mają miejsce na Ukrainie.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizację pobytu młodzieży z Ukrainy w naszej gminie.

 

Data publikacji: 2022-08-26 11:33
  • wizyta ukraińskiej młodzieży w urzędzie
  • wizyta w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie
  • młodzież z Ukrainy w ZOO
  • młodzież z Ukrainy na wycieczce
  • ukraińska młodzież w Resorcie Jeleń
  • wycieczka nad morze

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.