Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

22. Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Już w najbliższą niedzielę, 4 września z Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie wyruszy 22. Rowerowy Rajd Gwiaździsty organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE oraz Powiat Tczewski.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty już od ponad dwóch dekad przemierza drogi Powiatu Tczewskiego integrując jego mieszkańców podczas wspólnej jazdy rowerem. Dawniej uczestnicy rajdu wyjeżdżali z każdej gminy powiatu, aby spotkać się podczas pikniku w Wielkich Walichnowach. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE trochę zmieniła tę tradycję. Od kilku lat wszyscy uczestnicy spotykają się na starcie i wspólnie pokonują całą trasę. Podobnie będzie w tym roku. Rowerzyści wyruszą z Tczewa, aby przejechać około 64 km przez Knybawę – Gorzędziej – Mały Garc – Subkowy – Rajkowy – Pelplin – Klonówkę – Wielkie Brzeźno – Swarożyn – Śliwiny  do Tczewa.

- Serdecznie zapraszamy na rajd. Jest to wydarzenie zarówno dla doświadczonych rowerzystów jak i rodzin z dziećmi. Tegoroczna trasa 22. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego będzie zróżnicowana. Uczestnicy pojadą zarówno asfaltami jak i drogami polnymi. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE.

Podczas rajdu na terenie przy remizie strażackiej w Swarożynie odbędzie się piknik dla uczestników wydarzenia, podczas którego rowerzyści zjedzą posiłek regeneracyjny. Partnerami wydarzenia są: Dom Kultury w Subkowach, Gmina Subkowy, Miasto i Gmina Pelplin, Gmina Tczew, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie.

Rok 2022 został ogłoszony rokiem Józefa Wybickiego, pisarza i polityka, twórcy słów „Mazurka Dąbrowskiego” czyli polskiego hymnu. Organizatorzy przygotowali małą niespodziankę, która uczci tę postać na terenie naszego powiatu.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wcześniej należy się zapisać. Można tego dokonać w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefoniczne pod numerem 58 531 37 41, mailowo: info@kociewie.eu oraz poprzez wiadomość na facebooku: www.facebook.com/lot.kociewie. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 1 września. Ilość miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 2022-08-30 14:44
  • Plakat
  • Rowerowy Rajd Gwiaździsty
  • Rowerowy rajd Gwiaździsty

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.