Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowy Rok Szkolny 2022/2023

Z okazji Nowego Roku Szkolnego 2022/2023 życzę wszystkim Nauczycielom i Rodzicom dużo wytrwałości, zrozumienia oraz zapału w podejmowaniu nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań. A Wam drodzy Uczniowie życzę wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, niech szkoła będzie dla Was bezpiecznym, przyjaznym miejscem nauki i rozwoju Waszych talentów.

83. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dziś 1 września przypada 83. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Pamiętamy!

Ekipa filmowa opanuje Gniew

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze miasto zostało wybrane spośród wielu innych do nakręcenia filmu pt. „Polowanie”. Obecnie w wielu lokacjach na terenie miasta trwają przygotowania do realizacji zdjęć. Na zdjęciu reżyser filmu Paweł Chmielewski pracujący w Sali Kameralnej w Gniewie. Już niebawem Gniew opanuje ekipa filmowa w pełnym składzie. Casting już wkrótce! Będziemy Państwa informować na bieżąco.

Narodowe Czytanie 2022

W piątek, 2 września o godz. 13:00 zapraszamy na Narodowe Czytanie na rynku w Gniewie. W tym roku wspólnie będziemy czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tegoroczna edycja odbędzie się w ramach Roku Romantyzmu Polskiego, ogłoszonego z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru, który zapoczątkował epokę romantyzmu w Polsce.

Otwarte zajęcia Badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie chętne dzieci ze szkół podstawowych na otwarte zajęcia Badmintona, które odbędą się 5 września w godzinach 15:30 – 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gniewie. Podczas zajęć będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania sportowe i nauczyć się gry w Badmintona.  

Konkurs Nauczyciel Jutr@

Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który będąc świadomym wyzwań edukacji XXI wieku, rozwija swoje kompetencje, także te cyfrowe, jest otwarty na potrzeby uczniów i korzysta z ich wiedzy i doświadczenia. Konkurs towarzyszy inicjatywie Nauczyciel Roku organizowanej od 20 lat przez Głos Nauczycielski. Zgłoszenia do obu przedsięwzięć przyjmowane są do 9 września 2022.

UWAGA CASTING !!! Wypełnij formularz i zagraj w filmie "POLOWANIE"

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę? Chcesz zabłysnąć na wielkim ekranie blisko znanych aktorów takich jak Michał Czernecki, Magdalena Walach, Ewa Kasprzyk, Artur Barciś…..  i zagrać w filmie fabularnym? W imieniu Twórców filmu "Polowanie", zapraszamy na CASTING Online ! Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Harmonia Sphaerarum jedzie do Hiszpanii na Międzynarodowy Festiwal

Miło nam Państwa poinformować, iż gniewski chór żeński Harmonia Sphaerarum otrzymał zaproszenie do udziału w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania” - Barcelona, Lloret de Mar, 20-25 września 2022 roku w Hiszpanii. Sama kwalifikacja do tego konkursu jest dużym osiągnięciem, a przed dziewczętami rywalizacja z wieloma najlepszymi chórami z całego świata!

Narodowe Czytanie 2022

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się na gniewskim rynku 2 września. W tym roku wspólnie czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

W związku z Zarządzeniem Nr110/22 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 26 lipca 2022r. w sprawie opracowania materiałów planistycznych do projektu budżetu Gminy na 2023 rok, zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art.3 ust.3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na konsultacje dotyczące projektu budżetu na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gniew na lata 2022-2023. Konsultacje odbędą się 12 września 2022r. o godz. 14.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, Osiedle Witosa 9, pok. nr 9.  

Wręczenie Aktów Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela Mianowanego

2 i 4 września w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 1. Im. Jana III Sobieskiego oraz Publicznego Przedszkola w Gniewie. Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego osobiście wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Oferta pracy w spółce FAMA

Spółka FAMA obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko monter urządzeń i monter konstrukcji stalowych. Aplikacje należy wysyłać lub dostarczyć osobiście pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 00. Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdą Państwo w załączniku.

Pożegnanie wakacji w Opaleniu

W ubiegły wtorek hucznie zakończono wakacje w Wiejskim Domu Kultury w Opaleniu. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było gotowanie w kociołku grochówki, śpiewanie kareoke, rysowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych. Nie zabrakło również konkursów i turniejów. Imprezę zakończono wyjątkowym pokazem fireshow w wykonaniu grupy Black Dragons. Wszyscy doskonale się bawili.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc wrzesień, które odbędą się na terenie miasta i gminy Gniew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

VIII BIEG GNIEWSKI Z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW - bez Was by się nie udało!

GOSiR w Gniewie jako organizator VII DZIECIĘCEGO BIEG GNIEWSKIEGO i VIII BIEGU GNIEWSKIEGO Z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW pragnie podziękować wszystkim Biegaczom, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Bieg dziecięcy był wspólną zabawą i nie był objęty pomiarem czasowym ani klasyfikacją pucharową. Liczył się udział każdego „małego” Biegacza.

Oficjalne Otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Opaleniu

Już wkrótce tak długo wyczekiwane Otwarcie Podwórka Talentów Nivea! Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, Sołtys Sołectwa Opalenie oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Opaleniu serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami na uroczyste otwarcie Podwórka Nivea, które odbędzie się w piątek 9 września o godz. 16:00. W programie zabawy dla dzieci i słodkości oraz wspólne grillowanie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wielki Test Wiedzy o Metropolii w trzeciej odsłonie

Weź udział w fajnej zabawie, sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tysięcy zł. Wydarzenie odbędzie sięw sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Mecz piłki nożnej

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich. 

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W sobotę, 3 września Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, które rozegrane były na jeziorze w Pieniążkowie. Była to już ósma edycja tej imprezy, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród braci wędkarskiej. Do rywalizacji przystąpiło 24 zawodników, którzy walczyli w dwóch sektorach, gdzie wyłoniono zwycięzców.   

Odpust w Piasecznie

Tegoroczny odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trwać będzie od 10 do 18 września. Uroczysta msza święta przy Studzience, pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny odprawiona zostanie w niedzielę, 11 września. W kolejnym tygodniu, od 12 września w piaseckiej świątyni trwać będzie oktawa odpustu, którą zwieńczy dożynkowa msza święta, która odbędzie się w niedzielę 18 września. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegółowy program odpustu znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j.Dz.U. z 2021r, poz.2213), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, 83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się w dniu 10 października (poniedziałek) 2022 r. o godz. 10:00 drugi ustny ograniczony dla rolników indywidualnych na sprzedaż nieruchomości gruntowych przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Gniew.

Droga w Jeleniu przejdzie gruntowną modernizację

W poniedziałek, 5 września burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego na przebudowę drogi gminnej w Jeleniu. Na realizację inwestycji Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które pokryje połowę kosztów zaplanowanego zadania.

Oferta pracy w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska poszukuje pracowników na stanowisko operatora montażu automatycznego. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia prosimy o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl (w tytule podając nazwę stanowiska).

Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu

W sobotę, 17 września o godz. 16.00 w Domu Kultury w Opaleniu odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka. W programie wydarzenia między innymi: wybór ziemniaczanego króla, ziemniaczane zgaduj-zgadula, konkursy, gry i zabawy. Nie zabraknie także prawdziwej uczty ziemniaczanej, na którą tego dnia zapraszają organizatorzy. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Zajęcia korekcyjne dla dzieci i młodzieży w Gniewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku października, zapisy do dnia 23 września 2022r.

Warsztaty Jogi

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na warsztaty Jogi. Zajęcia odbędą się w poniedziałki i środy o godz. 19:00 na górnym holu hakli w GOSiR. Zapisy u Instruktorki Patrycji Trowskiej pod numerem telefonu 697 375 815 oraz telefonicznie na portierni hali tel. 782 842 106.

Ekipa filmowa w Gniewie – będą czasowe utrudnienia w ruchu

Tygodnie owocnych rozmów z filmowcami, jakie od wielu tygodni prowadzone są w Gniewie zaowocują powstaniem fabularnego filmu pt. „Polowanie”. Znaczna część zdjęć do nowej produkcji Domu Filmowego FILMICON z Gdańska kręcona będzie w Gniewie. Już w środę, 14 września na ulicach naszego miasta pojawi się ekipa filmowa, która rozpocznie pracę nad filmem. Realizacja zdjęć potrwa do końca września i wiązać się będzie z miejscowymi, krótkotrwałymi utrudnieniami w ruchu.

Odpust w Piasecznie

W niedzielę, 11 września w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tłumy wiernych pokonując wiele kilometrów przybyły do najstarszego miejsca objawień Matki Boskiej na Pomorzu, do miejsca cudu aby wziąć udział w odpustowej Mszy św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR RADY MIEJSKIEJ W GNIEWIE, który odbędzie się w sobotę 24 września na boisku Orlik w Gniewie.

Informator biurowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie sierpniowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie. 

Rozpoczynają się zdjęcia do filmu Polowanie

Drodzy Mieszkańcy! W środę, 14 września w Gniewie rozpoczną się zdjęcia do filmu Polowanie. Pierwsze sceny kręcone będą na tarasie Pizzerii CK przy ul. 27 Stycznia oraz w ulicach: Dolny Podmur, Rycerskiej, Rybackiej, Wiślanej, Gostomskiego. Tego dnia, w tych częściach miasta, w godz. od 6.00 do 19.00 wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu samochodowym i pieszym. Za utrudnienia przepraszamy!

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta  i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 13 września 2022 r., Zarządzeniem Nr 138/22 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia” , stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia. 

 

Casting filmowy! Wypełnij formularz i zagraj w filmie "POLOWANIE" - dorośli mężczyźni poszukiwani!

Gniew stał się scenerią planu zdjęciowego do filmu „Polowanie”, w reżyserii Pawła Chmielewskiego. Jeśli i Ty chcesz być częścią tej wspaniałej, filmowej przygody, zgłoś się do pracy w roli statysty! Do współpracy zapraszamy szczególnie dorosłych mężczyzn. Stańcie na planie filmowym i zabłyśnijie na wielkim ekranie obok znanych aktorów: Michała Czerneckiego, Magdaleny Walach, Ewy Kasprzyk czy Artura Barcisia.

Mecze piłki nożnej w najbliższy weekend

Zapraszamy serdecznie na mecze piłki nożnej gniewskich drużyn, które odbędą się już w sobotę 17 września na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu plan rozgrywek. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.

Złote Jubileusze

Uroczystość 50. lecia pożycia małżeńskiego to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – organizacja ruchu

W sobotę, 17 września br. odbędzie się uroczyste otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Spodziewany jest większy ruch samochodowy i pieszy. Policjanci będą na miejscu dbali o bezpieczeństwo i w miarę możliwości będą udrożniać ruch.

Kolejny dzień zdjęć do filmu Polowanie – filmowcy w gniewskim urzędzie

Czwartek, 15 września jest kolejnym dniem pracy ekipy filmowej w Gniewie. Tego dnia, sceny do filmu Polowanie kręcone będą w gniewskim urzędzie. I choć przestrzeń magistratu na potrzeby planu zdjęciowego zostanie nieco przearanżowana, a korytarze zapełnią aktorzy i kamerzyści, praca urzędników nie zostanie wstrzymana.

Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o ogłasza rekrutację na stanowisko malarz. Kandydatowi oferowane są: zatrudnienie na umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji, pracę w międzynarodowej firmie, pracę w zespole, udział w ciekawych konkursach indywidualnych i zespołowych. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami potencjalnych pracowników. Myślisz o zmianie pracy? Koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniem.

Urodziny Miasta 23 i 24 września

Już teraz zapraszamy wszytskich Mieszkańców na Urodziny Miasta. To już 725. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH!! Z tej właśnie okazji serdecznie zapraszamy 23 i 24 września na uroczyste obchody Rocznicy Nadania Praw Miejskich.

Dożynki Gminne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dożynkowej mszy, która stanowi dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza św. odprawiona zostanie przy Studzience w Piasecznie w tę niedzielę, tj. 18 września o godz. 10:30. W uroczystościach uczestniczyć będą między innymi przedstawiciele sołectw, ogródków działkowych, kół gospodyń wiejskich oraz instytucji działających w obszarze rolnictwa z terenu Gminy Gniew. Procesja dożynkowa wyruszy spod kościoła o godz. 10:15.

Przed nami kolejna, duża inwestycja wodociągowa

W ostatnich dniach w imieniu burmistrza jego zastępca Joanna Kamińska podpisała umowę na budowę sieci wodociągowej w Widlicach wraz z rozbudową stacji podnoszenia ciśnienia w Opaleniu. Na realizację inwestycji Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4 274 050 złotych.

Oficjalny profil filmu „Polowanie” – obserwuj i bądź na bieżąco z planem filmowym

Na potrzeby promocji filmu „Polowanie”, do którego zdjęcia w dużej mierze kręcone są w Gniewie, utworzony został oficjalny profil produkcji na portalu Facebook. Właśnie tam, na bieżąco możecie śledzić pracę filmowców i oglądać zdjęcia „z zaplecza” planu filmowego. Dlatego już dziś zachęcamy Państwa do obserwowania profilu i podglądania jak Gniew i jego kolejne obszary zmieniają się w prawdziwe, filmowe miasteczko. 

Terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji we wrześniu. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

III rata opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2022 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W piątek, 30 września rozpocznie się jesienna akcja Wystaw graty z chaty. Swoje odpady wielkogabarytowe jako pierwsi wystawić będą mogli mieszkańcy sołectw: Jeleń, Piaseczno i Rakowiec. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 27 września. 14 października natomiast zorganizowane zostaną wystawki dla sołectw: Ciepłe, Kursztyn, Nicponia, Szprudowo, Tymawa, Gogolewo, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy. Szczegóły znajdą Pańśtwo na załączonych plakatach.

Zdjęć do filmu Polowanie w Gniewie ciąg dalszy

Zaczyna się kolejny tydzień prac filmowców w Gniewie, realizujących zdjęcia do filmu „Polowanie”. W miniony piątek kręcone były sceny w gniewskiej spółce FAMA, w sobotę zaś ekipa pracowała na placu Grunwaldzkim i w urzędzie. Dziś zdjęcia realizowane są w Sali Kameralnej i biurach gniewskiego centrum kultury.

725. urodziny Gniewu już w najbliższy piątek

Z okazji 725. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu, Gmina Gniew wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Gniewie oraz Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, 23 oraz 24 września przygotowały uroczyste obchody. 

Dożynki – koniec żniw, czas podziękowań

Dożynki – koniec żniw, czas podziękowań czyli święto plonów w gminie Gniew, obchodzone były w niedzielę, 18 września w Piasecznie. Do tronu piaseckiej pani przyszli się pokłonić przede wszystkim rolnicy z pięknymi wielobarwnymi wieńcami. Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli Państwo Bożena i Bogdan Kamrowscy ze Szprudowa. Uroczystą mszę św. odprawił Ks. Piotr Lipkowski Wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Pelplińskiej.

Weź udział w największej, filmowej scenie na rynku w Gniewie

Już w środę, 21 września na gniewskim rynku realizowane będą zdjęcia do największej sceny do filmu „Polowanie”. Tego dnia odbędzie się bowiem wiec wyborczy filmowego burmistrza, w rolę którego w wciela się aktor Michał Czernecki. Jeśli i Ty chcesz wziąć udział w tej scenie, zgłoś się!

Nie żyje Mariusz Śledź, Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Gniew

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariusza Śledzia, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, radnego I i III kadencji Rady Powiatu Tczewskiego, zasłużonego działacza społecznego, pasjonata historii, Honorowego Obywatela Miasa i Gminy Gniew. Rodzinie, Bliskim i Znajomym zmarłego Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze wyrazy współczucia.

Psy szukają domu

W ostatnich dniach Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili dwa bardzo przyjazne i łagodne psy, które błąkały się w Opaleniu. Osoby, które znają właścicieli czworonogów lub są chętne, aby przygarnąć zwierzęta, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Już jest! Opalenie ma swoje Podwórko NIVEA!

W piątek, 9 września z pewnością na długo pozostanie w pamięci całej społeczności Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tego właśnie dnia uroczyście otwarto kolejne w naszej gminie Podwórko NIVEA.

Mecz piłki nożnej

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich. 

20 września - Dzień Przedszkolaka

Drogie przedszkolaki,

z okazji Waszego Święta życzymy Wam dużo zdrowia i radości. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech spełniają się wasze marzenia a uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.

Gniewianki na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie

W sobotę, 17 września młode badmintonistki z Gniewa wzięły udział w Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Badmintonie. Organizatorem imprezy był UKS Bursztyn Gdańsk oraz Klub Badmintona Garnizon. W imprezie udział wzięło 103 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych w grach pojedynczych oraz w trzech kategoriach w grach podwójnych.

Gminna Jednostka OSP z dofinansowaniem

W ramach  naboru „FLOREK –  wsparcie dla OSP” (II edycja 2022)  jednostka OSP OPALENIE zrealizowała zadanie  „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

Przyjdź i zobacz pracę filmowców

Już dziś na rynku w Gniewie realizowane będą zdjęcia do największej sceny do filmu „Polowanie”. Tego dnia odbędzie się bowiem wiec wyborczy filmowego burmistrza. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda praca na planie zdjęciowym i chcecie przyglądać się filmowcom ze specjalnie wydzielonej do tego celu „strefy obserwatora”, zapraszamy na godz. 14.00 na plac Grunwaldzki!

Dzień Kapsla

Dziś przypada Dzień Kapsla. Mała metalowa zakrętka zabezpieczająca napój przed wylaniem się ma wielu miłośników. Pokaźną wystawę nakrętek podziwiać możemy w gniewskim Muzeum Kapsla, które prezentuje pokaźny zbiór z całego świata. Z okazji tego święta pomysłodawcy wystawy, człowiekowi z pasją Patrykowi Pokorskiemu składamy najlepsze życzenia. 

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 września o godz. 9.00 w Sali Kameralnej odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym obrad będą założenia polityki społecznej Gminy Gniew – standard życia mieszkańców, problemy osób w podeszłym wieku, oferowana pomoc. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stnowisko handlowca. Osoby chętne, by podjąć zatrudnienie w firmie zachęcamy do aplikowania. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Ankieta dla potencjalnych najemców mieszkań w Gniewie

Spółka SIM KZN Pomorze przygotowała ankietę w sprawie preferencji potencjalnych najemców lokali, jakie wybudowane mają zostać w Gniewie. Inwestycja zrealizowana ma zostać dzięki udziałowi Gminy Gniew w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej (SIM). Projekt wsparło Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa przekazało na ten cel kwotą 1 059 104,40 złotych.

Dzień Symboli Gniewskich

Tożsamości miasta i gminy stanowi zbiór uwarunkowanych historycznie cech charakterystycznych dla miejsca, wyróżniając je spośród innych, w celu tworzenia jego swoistej osobowości i charakteru. Herb, flaga, barwy, hymn, hejnał i insygnia władz miejskich są symbolami świadczącymi o wspólnocie, przywiązaniu, lokalnym patriotyzmie, gotowości do podejmowania wysiłków dla obrony samorządności i wspólnego dobra. Warto o tym pamiętać szczególnie dziś, kiedy obchodzimy Dzień Symboli Gniewskich.

Las Szpęgawski - uroczystości za pomordowanych

W niedzielę, 25 września w Lesie Szpęgawskim odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę zbrodni niemieckiej. Delegacje parlamentu, władz samorządowych, najważniejszych instytucji, partii politycznych, szkół oraz stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci ofiar tych strasznych wydarzeń.

Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu                

Co roku jesienią w opaleńskim Domu Kultury obchodzi się  tradycję Święta Pieczonego Ziemniaka. W tym roku imprezę zorganizowano w sobotę 17 września.

Skarbnik Gminy Gniew przeszła na zasłużoną emeryturę

Dzisiaj Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z pracownikami Urzędu pożegnał wieloletnią Skarbnik Gminy Gniew Marię Olszewską. Urzędniczka po prawie 20 latach czynnej służby na rzecz gniewskiego samorządu, przeszła na zasłużoną emeryturę.

„Ciepłe Mieszkanie”- ruszył nowy program WFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Jest on skierowany do właścicieli lokali, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach. Budżet na realizację programu wynosi 1,4 mld zł.

Ważna informacja - dodatek węglowy

Gmina Gniew otrzymała środki na wypłatę dodatku węglowego. Zgodnie z procedurą środki będą wprowadzone autopoprawką na najbliższej sesji a następnie przekazane do M-GOPS celem ich wyplaty dla mieszkanców. Ze wzgledu na dużą liczbę wniosków będą one wypłacane w pierwszym tygodniu października 2022 r. Z uwagi na otrzymaną tylko część kwoty dotacji przeznaczonej ten cel, środki będą wypłacane według daty złożenia wniosku.

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie

Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zapraszają serdecznie byłych nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów oraz społeczność lokalną na Jubileusz 60-lecia Szkoły, poświęcenia i przekazania sztandaru, który odbędzie się w dniu 30 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Program uroczystości znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Obchody 725. Rocznicy Nadania Praw Miejskich Uroczyście i historycznie

Gniew w miniony weekend obchodził już 725. urodziny. Z tej okazji Gmina Gniew wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Gniewie oraz Szkoła Podstawową nr 1 w Gniewie zorganizowała uroczystą akademię oraz historyczny piknik.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych 2022

W piątek, 23 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się gminne zawody w Szachach Drużynowych. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. W imprezie wzięły udział dwie szkoły: SP Nr 2 Gniew i PSP SPSK Gogolewo. W wyniku rywalizacji zapadło następujące rozstrzygnięcia.

 

Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2022

W poniedziałek, 26 września na boiskach trawiastych mieszczących się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji brały udział dwie szkoły: SP 1 Gniew i SP Piaseczno. W wyniku rywalizacji zapadło następujące rozstrzygnięcia.

Dofinansowanie na demontaż wyrobów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w 2023r. Wnioski należy składać do 14 października w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.bip.gniew.pl oraz w siedzibie urzędu w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska (pok.208).

Dodatek do źródeł ciepła innych niż węgiel

20 września br. weszła w życie nowa ustawa, która wprowadza dofinansowanie na inne niż węglowe źródła ogrzewania. Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. Wnioski złożone po tym terminie będą pozostawione bez rozpoznania.

Praca w firmie Veolia Północ

Veolia Północ poszukuje kandydatów na stanowisko Operator Urządzeń Energetycznych w Gniewie. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres piotr.wardzinski@veolia.com. Termin składania aplikacji upływa z dniem 17.10.2022r. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Noc Bibliotek 2022

Już  w najbliższą sobotę 1 października 2022 r. odbędzie się VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowała wieczór pełen atrakcji. Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmi: „To się musi powieść”.

Wioleta Ruda nowym Skarbnikiem Gminy Gniew

Na dzisiejszej LII sesji Rady Miejskiej w Gniewie podjęto uchwałę w sprawie powołania nowego Skarbnika Gminy Gniew. Odchodzącą na emeryturę Marię Olszewską zastąpiła Wioleta Ruda, pełniąca funkcję kierownika Referatu Podatkowego w gniewskim urzędzie.

Spacer historyczny po Nizinie Opaleńskiej

W ramach tegorocznych obchodów 725 rocznicy nadania praw miejskich Gniewowi, w sobotę, 24 września odbył się spacer historyczny Niziną Opaleńską. Terenowe atrakcje w tej części naszej gminy zorganizowali Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Koło Opalenie oraz firma „Sokół Trans” z Opalenia. Osada Widlice była pierwszym punktem jesiennej wycieczki.

Kółka rolnicze160 lat w służbie polskiej wsi – wystawa w piaseckim muzeum

Już 3 października w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno otwarta zostanie wystawa pt. Kółka rolnicze160 lat w służbie polskiej wsi. Ekspozycja zorganizowana została z okazji przypadającej w tym roku 160 rocznicy założenia najstarszego w Polsce Kółka Rolniczego w Piasecznie.

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w poniedziałek, 7 listopada 2022r. o godz. 10.00 odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie

W środę, 28 września w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział dwie szkoły: ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Mistrzostwa gminy rozgrywane były do trzech wygranych pojedynków do dwóch setów do 15 punktów. Poniżej przedstawaimy Państwu wyniki z zawodów gminnych w Badmintonie.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc PAŹDZIERNIK 2022. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was przewodnik po bogatej ofercie imprez rekreacyjno – sportowych odbywających się na terenie Naszej gminy i zachęci mieszkańców do czynnego w nich udziału.

Rozgrywki piłki nożnej już w sobotę

Już w najbliższy weekend, 1 października Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na rozgrywki piłki nożnej. W sobotę o godz. 11:00 zagrają drużyny: KERAMZYT D1 z SPARTA RAKOWIEC. Zachęcamy Państwa do wspólnego kibicowania.

Pies szuka domu

W piątek, 16 września Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Opalenie. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.