Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami, sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, sieci kanalizacji deszczowej, budowę sieci elektroenergetycznej – oświetleniowej oraz przebudowę sieci gazowej wraz z przyłączami, budowę obiektów małej architektury, przebudowę dróg oraz ciągów pieszo – jezdnych – realizowanych w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym obwieszczeniu.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

We wtorek, 25 października swoje odpady wielkogabarytowe wystawić będą mogli mieszkańcy Miasta Gniew i Brodów Pomorskich. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 20 października. Natomiast w piątek, 28 października zorganizowane zostaną wystawki dla Sołectwa Jaźwiska, Opalenie, Pieniążkowo, Kolonia Ostrowicka, Półwieś, Widlice oraz budynki wielorodzinne: Kursztyn, Ciepłe, Nicponia - zgłaszać należy do 24 października. Szczegóły znajdą Państwo na załączonych plakatach.

 

Gniewska Noc Bibliotek 2022 już za nami

W sobotę, 1 października 2022 r. w Gniewie odbyła się już VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie stała się punktem sobotnich spotkań mieszkańców z całej Gminy Gniew.

Konsultacje Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok 

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”. Konsultacje potrwają od 7 do 17 października 2022 r.

Pies szuka domu

Dzisiaj, 4 października Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Rakówko. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. 

OSP Gniew z dofinansowaniem

W ramach  naboru „FLOREK –  wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP GNIEW zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

Kolejna jednostka gminna OSP z dofinansowaniem

W ramach  naboru „FLOREK –  wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP RAKOWIEC zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

Umowa na kolejny etap inwestycji w Tymawie podpisana

W poniedziałek, 3 października burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na realizację drugiego etapu przebudowy dróg gminnych na osiedlu Leśnym w Tymawie. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym została gniewska spółka INWEST-KOM. Gmina Gniew pozyskała na realizację tego zadania 988 771 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

O Systemie Wczesnego Ostrzegania na spotkaniu w Malborku

Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości działające w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców do zapoznania się z projektem „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach” (SWO). Wszystkich zainteresowanych bogatym programem wydarzenia, jak i możliwością wsparcia w ramach wspomnianego projektu, zachęcamy do udziału w Otwartym Spotkaniu Rady Gospodarczej działającej w Malborku, które odbędzie się 6 października w tamtejszym Urzędzie Miasta.

„Rosnę z matematyką” – rusza II edycja programu grantowego mFundacji dla przedszkoli

Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.

Oświadczenia dotyczące cen wytwarzania ciepła z rekompensatą

W związku z wejściem w życie w dniu 20 września 2022 roku Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Uroczyste obchody 60-lecia ZSP Gniew

W piątek, 30 września odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja, na której poświęcono nowy sztandar placówki.

Wykaz punktów wydawania tabletek jodku potasu na terenie Gminy Gniew w razie zagrożenia radiacyjnego

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności przekazało na teren Gminy Gniew tabletki zawierające jodek potasu. Przygotowanie tabletek z jodkiem potasu to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

Mecze piłki nożnej w najbliższy weekend

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich.

Oszustwa metodą na wnuczka - bądźmy czujni

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Piernikalia 2022 – Seniorzy opanowali Gniew

We wtorek, 4 października rozpoczął się Festiwal Artystycznej Twórczości Seniorów czyli Gniewskie Piernikalia, które trwały dwa dni. Energiczni Seniorzy opanowali serce miasta aby spotkać się z władzami gniewskiego samorządu. Seniorów serdecznie powitali Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht, symbolicznie przekazując na ręce Pani prezes Uniwersytetu III Wieku klucz do bram miasta.

Informator biurowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie wrześniowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie. Życzymy miłej lektury.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już w najbliższy weekend

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w Turnieju Badmintona, który odbędzie się 15 października o godz. 09:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie ul. Kusocińskiego 10. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 09:00. Więcej szczegóły na plakacie oraz w regulaminie zamieszczonym na profilu organizatora.

Pracuj w spółce FAMA

Gniewska spółka FAMA poszukuje technologów. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w firmie zachęcamy do aplikowania. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach.

Deratyzacja na terenie miasta i gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia obowiązkowego odszczurzania na obszarze miasta i gminy Gniew. Akcja deratyzacji przeprowadzona zostanie od 17 października do 30 listopada 2022 r. Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym zarządzeniu.

Pies szuka właściciela

Dzisiaj funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w Tymawie. Zwierzę jest bardzo przyjazne i łagodne. Osoby, które znają jego właścicieli, bądź są chętne, by przygarnąć czworonoga proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Prawie 3 miliony złotych dla Gminy Gniew

Obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna i trwający kryzys energetyczny dotyka polskie samorządy i ich mieszkańców. Pomocną dłoń w kierunku gmin, powiatów i województw wyciąga rząd, który wspiera finansowo jednostki w realizacji ich zadań. Taką pomoc otrzymała także Gmina Gniew, której kasa zasilona zostanie prawie trzema milionami złotych.

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Zgodnie z ustawą z dnia 20 września 2022 r. „o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw” (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967), podmioty wrażliwe wykorzystujące niektóre źródła ciepła, mogą złożyć wniosek o wypłatę dodatku.

Na Kociewiu rok cały… - zapomniane obrzędy kociewskiej wsi

Kociewska wieś to miejsce, gdzie przez wiele lat kultywowano tradycje, które nierozłącznie łączą się z rokiem obrzędowym. Niestety przez lata zwyczaje te zostały zapomniane. Aby przypomnieć je, a także zapoznać z nimi młode pokolenie Kociewiaków, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE realizuje projekt „Na Kociewiu rok cały…- zapomniane obrzędy kociewskiej wsi”. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ETNO Polska.

Sąsiedzka Moc Netto

26 września Netto uruchomiło program Sąsiedzka Moc. W ramach akcji sieć przeznaczy łącznie 600 tys. zł na realizację 50 lokalnych projektów. Inicjatywy mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje. Wpływ na ich wybór będą mieli klienci – głosując w sklepach Netto. Celem projektu jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta.

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oświaty oraz społecznościom szkolnym najserdeczniejsze życzenia.

Droga w Gogolewie przejdzie modernizację

W tym tygodniu wiceburmistrz Joanna Kamińska podpisała umowę z wykonawcą na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Gogolewie. Na realizację zadania gniewski samorząd otrzymał dotację ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego w wysokości 106 205 złotych. Inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już za nami!

W sobotę, 15 października w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie, Pani Beata Czaja – Osiak.  W turnieju wzięło 73 zawodniczek i zawodników z: Nebrowa Wielkiego,  Gniewa,  Nicponi, Tymawy, Wielkich Walichnów, Małych Walichnów, Międzyłęża, Gręblina, Rudna, Lignów i Opalenia. 

Badania ankietowe GUS

Urząd Statyczny w Gdańsku na terenie naszej gminy, wśród losowo wybranych mieszkańców, będzie wkrótce realizować badania ankietowe GUS. Mając na względzie sytuację epidemiologiczną w kraju, badania ankietowe będą realizowane telefonicznie. Szczegóły znajdą Państwo w załączonej ulotce lub na stronie www.stat.gov.pl.

Terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji w październiku. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

OSP Gniew z dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie uzyskała darowiznę w kwocie 1.000 zł od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup ubrania specjalnego. OSP Gniew nieustannie prowadzi działania, by pozyskać środki zewnętrzne na doposażenie i rozwój gniewskiej jednostki. Serdecznie gratulujemy!

Mecze piłki nożnej

Przedstawiamy Państwu terminy meczów piłki nożnej na najbliższy weekend, które będą rozgrywane na boisku piłkarskim przy Hali GOSiR w Gniewie. Spotkanie gniewskiej drużyny odbędzie się już w sobotę, 22 października o godz. 12:00, następny mecz o godz. 17 00. Zapraszamy do kibicowania naszym drużynom.

Sebastian Szymański Mistrzem Polski Nauczycieli w Krakowie

Brawo! Gniewski wuefista Sebastian Szymański zajął pierwsze miejsce wśród nauczycieli w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim, jaki odbył się w niedzielę, 16 października w Krakowie. Mistrz Polski Nauczycieli Półmaratonu, który zaprezentował wspaniałą formę na biegu, dumnie stanął z gniewską flagą na podium. Serdecznie gratulujemy!

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2022r., poz. 559 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 14 października 2022r, Zarządzeniem Nr 149/22  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości lokalowych  przeznaczonych do  sprzedaży  w trybie  bezprzetargowym stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

Dopłaty do wymiany azbestowych dachów w budynkach w gospodarstwach rolnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 17 października 2022 r. rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie dopłat do wymiany dachu z azbestem, które pokrywają budynki w gospodarstwie rolnym.

Dzień Seniora w Wesołej Jesieni

W sobotę, 15 października w Klubie Seniora Wesoła Jesień w Gniewie odbyło się uroczyste spotkanie towarzyskie z okazji Dnia Seniora. Razem z seniorami świętowali także burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska oraz dyrektor gniewskiego centrum kultury Anna Czyżewska.

"Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci w GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wszystkie dzieci wieku 7 - 11 lat zachęca do aktywnego spędzania czasu i zaprasza na bezpłatne zajęcia poprawiające koordynację ruchową, połączone z kreatywnym myśleniem czyli „Kreatywnie w Ruchu”. Zajęcia zaczynają się we wtorek, 8 listopada o godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialny duch na zamku w Gniewie. Otwiera się nowa wystawa stała

„Gniew. Miasto na szlaku wielkiej historii” – pod takim hasłem na zamku w Gniewie otwiera się nowa wystawa stała. Od 26 października 2022 roku w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można poznawać historię miasta i oglądać związane z nią zabytki. Ekspozycję przygotowało Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, które w Gniewie ma jeden ze swoich oddziałów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dotacji Samorządu Województwa Pomorskiego.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż gminnej nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w piątek, 2 grudnia o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

W Gogolewie odnaleziono dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej

W poniedziałek, 17 października gniewscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnionych na polu dwóch niewybuchach. Pociski znalezione zostały przez jednego z mieszkańców Gogolewa. Odkryte pociski pochodzą z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu grupy minersko-pirotechnicznej.

Droga gminna w Widlicach przejdzie modernizację

W ramach wsparcia Lasów Państwowych administracji publicznej, Gmina Gniew i Nadleśnictwo Starogard wspólnie podejmą się remontu fragmentów drogi gminnej nr 228039G, prowadzącej przez lasy w Widlicach do Dąbrówki. Koszt realizacji inwestycji wynosi 99 984,24 zł i w całości finansowany jest przez starogardzkie nadleśnictwo.

Kominiarz czy Strażak? Wybór należy do Ciebie?

Przypominamy, że w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, istnieje PRAWNY OBOWIĄZEK nałożony na właścicieli lub zarządców obiektów związany z profilaktycznym usuwaniem zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych w następujących okresach:

Gmina sprzedaje nieruchomości - weź udział w przetargu 14 listopada

W poniedziałek, 14 listopada o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż kompleksu działek, przeznaczonych pod zabudowę produkcyjną, usługową, składy i magazyny. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu o przetargu.

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 26 października o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Tematem głównym obrad będą sprawy organizacyjne oraz sprawozdanie z gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. 

Realizacja projektu Innowacyjny przedszkolak

W ramach realizacji projektu pn. „Innowacyjny przedszkolak” w okresie wakacyjnym budynek Przedszkola w Gniewie został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki zamontowanemu podnośnikowi oraz specjalnych barierek.

Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju

W środę, 19 października  w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. W  zawodach udział wzięła rekordowa liczba 6 szkół: SPSK Gogolewo, SPSK Tymawa,  ZS Opalenie, SP Piaseczno, SP Gronowo oraz gospodarz imprezy SP 1 Gniew. Serdecznie gratulujemy.

III Kociewski Bieg Niepodległości w Świeciu

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich na III Kociewski Bieg Niepodległości, wchodzący w skład V Biegowego Grand Prix Kociewia 2022, który odbędzie się 11 listopada 2022r. w Świeciu. Już dziś zachęcamy do zapisów, liczba uczestników ograniczona. 

Turniej Badmintona - Rodzinne Rakiety Gdańsk 2022

W sobotę, 22 października gniewscy badmintoniści udali się na Turniej Badmintona do Gdańska. Impreza została zorganizowana przez UKS Bursztyn Gdańsk. W turnieju wzięło udział 96 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja prowadzona była w 8 kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, pięciokrotnie stając na podium. Serdecznie gratulujemy.

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

W piątek, 21 października w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło 5 szkół: SPSK Tymawa, ZS Opalenie,SP Piaseczno, SP Gronowo oraz gospodarz imprezy SP 1 Gniew. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Szczegóły oraz wyniki znajdą Państwo w załączeniu.

Uczestnicy projektu „Roztańczone pasje” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

„Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności”. Uczestnicy projektu „Roztańczone pasje” wzięli udział w wyjeździe do Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

Konkurs Senior w Ruchu - Weź Udział!

Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza samorządy, organizacje, firmy i seniorów indywidualnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. "SENIOR W RUCHU”  w następujących kategoriach:

Trwają zapisy na zakup węgla w cenie preferencyjnej

W związku z projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informujemy, iż Inwest-kom w Gniewie sp. z o.o.  uruchamia wstępne zapisy na zakup węgla po cenie określonej w projekcie w/w ustawy (2000 zł/tona). Warunkiem zakupu w cenie preferencyjnej jest pozytywnie rozpatrzony wniosek o wypłatę dodatku węglowego.

Gniewskie Spotkania Kameralne

Listopad to miesiąc pełen atrakcji kulturalnych w Gniewie. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Gniewskich Spotkań Kameralnych, które w tym roku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie.

Noc Bushcraftowa w GOSiR w Gniewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na Noc Bushcraftową w sobotę 5/6 listopada. Więcej informacji można uzyskać u Animatora G. Połomskiego lub pod numerem telefonu 792-791-051. 

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Zakład produkcyjny Kongsberg w Gniewie poszukuje pracowników na stanowiko kupca operacyjnego. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie aplikacji na adres: recruitment.cee@km.kongsberg.com. Szczegóły znajdą Pańswo w załączonym ogłoszeniu.

Sięgnij po dotację na projekt związany z obchodami 160. rocznicy Powstania Styczniowego

Do 4 listopada do godz. 15.59 można składać wnioski do nowego programu dotacyjnego – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W programie można wnioskować można o dofinansowanie od 10 000 zł do 80 000 złotych. W 2023 roku będziemy obchodzić 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Ze środków nowego programu dotacyjnego będą wspierane projekty włączające społeczności lokalne w obchody tej rocznicy. Inicjatywy te powinny przyczyniać się do popularyzacji wiedzy na temat organizacji, przebiegu oraz skutków Powstania Styczniowego w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej, politycznej i kulturowej.

Bezpłatny poradnik na temat polityki senioralnej

Polityka senioralna w praktyce, czyli jak stanąć frontem do osób starszych, nie stworzyć pułkownika, trafić z celami i odnieść sukces” to tytuł unikatowej w skali kraju publikacji poświęconej tworzeniu i zarządzaniu lokalną polityką senioralną. Poradnik można pobrać bezpłatnie pod adresem www.radnysenior.pl (zakładka „Aktualności”) natomiast pierwszych 100 chętnych osób może go zdobyć w wersji drukowanej.

Rolniku! Do 31 października złóż wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do 31 października 2022 r. wydłużyło termin składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy za pośrednictwem publicznej aplikacji. Wniosk o pomoc finansową dla rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. w gospodarstwie rolnym szkód, spowodowanych przez niebezpieczne warunki atmosferyczne, składać należy natomiast w nieprzekraczalnym terminie do 15 listopada 2022 r.

Gmina sprzedaje działki - stań do przetargu!

Jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości? Ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie! W poniedziałek, 12 grudnia o godz. 10.00 odbędą przetargi na sprzedaż gminnych działek na terenie miasta i obszarach wiejskich. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Na zamku w Gniewie otwarto nową wystawę

W środę, 26 października w gniewskim oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku otwarta została nowa wystawa stała na zamku w Gniewie „Gniew. Miasto na szlaku wielkiej historii”. Zwiedzający na ekspozycji mogą zobaczyć miasto i zabytki oraz poznać jego historię w zupełnie innej, nowoczesnej odsłonie. Wystawę, oprócz zaproszonych gości i mieszkańców oglądali także włodarze naszej gminy.

Usługi opiekuńcze w Gminie Gniew - nowy projekt na rzecz osób starszych i potrzebujących

Gmina Gniew podejmuje nowe działania na rzecz seniorów i osób potrzebujących. Na projekt Usługi opiekuńcze w Gminie Gniew, nasz samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 445 851 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach Działania 6.2. Usługi Społeczne Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych. W czwartek, 27 października w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na dofinsnowanie.

„Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy” - podsumowanie projektu

24 października 2022 r. w siedzibie Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” w Olsztynie został podsumowany konkurs „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”.

Dzieci z gminy Gniew zbierają elektrośmieci

Sołectwo Kolonia Ostrowicka i Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu przystąpili do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za zebrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny sołectwo otrzyma bon, który wykorzystać będzie mogło na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Witamy nowo narodzone dzieci w Gminie Gniew

W czwartek, 27 października Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki powitał nowo narodzonych w ostatnich miesiącach mieszańców naszej gminy. Włodarz pogratulował rodzicom narodzin pociech, życząc wiele radości z macierzyństwa i wiele zdrowia dla dzieci. Na ręce dumnych rodziców przekazane zostały powitalne upominki wraz z gratulacjami. Uroczyste spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem. 

Inicjatywa Lokalna na 2023 rok - wnioski zostały wybrane!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wyboru wniosków na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2023 roku.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny przed nami

We wtorek, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Gniewie odprawione zostaną tradycyjnie o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 17.30. W Polskim Gronowie msza święta odbędzie się o godz. 10.00, a w Brodach Pomorskich o godz. 13.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Poznajesz tego psa? Pomóż nam znaleźć jego dom

Dzisiaj, 31 października funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Ostrowite. Osoby, które znają właściciela, bądź są chętne, by go przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Kolejne dotacje dla gminnych OSP

W ramach  naboru „FLOREK –  wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP KOLONIA OSTROWICKA  zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.