Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Rosnę z matematyką” – rusza II edycja programu grantowego mFundacji dla przedszkoli

Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.


Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. PLN można składać na stronie
www.rosnezmatematyka.pl do 20 października br.

Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.


Do programu można zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci. Mogą to być np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki, czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych.

Projekty ubiegające się o dofinansowanie muszą być zrealizowane między 16 stycznia 2023 r. a 30
czerwca 2023 r i powinny trwać od 2 do 4 miesięcy.

Program „Rosnę z matematyką” przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym. O dofinansowanie mogą ubiegać się także zespoły nieformalne, takie jak grupy nauczycieli przedszkolnych, edukatorów, przedszkolne rady rodziców, których partnerem jest organizacja pozarządowa. Pilotażowa edycja konkursu w ubiegłym roku obejmowała województwa mazowieckie i łódzkie. Dofinansowano w niej 40 projektów na kwotę niemal 200 000 PLN.

- mFundacja od lat wspiera edukację matematyczną dzieci i młodzieży na każdym etapie nauki. Jesteśmy przekonani, że już od najmłodszych lat można i warto zainteresować dzieci matematyką. Dlatego chcemy wspierać edukację na etapie przedszkolnym, kiedy umysły dzieci są najbardziej chłonne i ciekawe świata. Doceniamy zarówno projekty skierowane bezpośrednio do przedszkolaków, jak i rozwijające kompetencje nauczycieli i opiekunów. mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

Fundacja mBanku, od 2014 roku znana jako mFundacja, realizuje stategię „m jak matematyka”, która ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji matematycznej. Wydała książki edukacyjne dla najmłodszych („Dziecinnie prosta matematyka”, „Matematyka jest wszędzie oraz najnowszą „Matematyka na zielono”), prowadzi doroczny konkurs grantowy mPotęga, oraz konkurs dla studentów „Krok w przyszłość. Dotychczas na wsparcie edukacji matematycznej przeznaczyła 21 mln PLN. 

Data publikacji: 2022-10-05 14:39

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.